Żylaki podczas ciąży: objawy i metody leczenia

Wiele kobiet zauważyć, że w czasie ciąży pojawiają się na nogi pająka żył żylaki. Obrzęk nóg, uczucie ciężkości i zmęczenia – tak widoczne żylaki podczas ciąży. Żylaki cierpi od 20 do 40% kobiet w ciąży. W ten sposób 20-30% wykazują oznaki żylaków po pierwszej ciąży, 40-60 – po drugim. Po trzeciej ciąży zwiększa prawdopodobieństwo choroby do 80%. Zazwyczaj żylaków występuje w czasie ciąży u kobiet, które są podatne na chorobę.

load...

Zawartość:

Czym są żylaki?

Problemy z żyłami wizualnie wyglądają jak „robaków” lub „pajączków”. Może to być małe statki, które prześwieca przez skórę nóg i przypominają pajęczynę. Często są one niebieski lub fioletowy. Nie wzrośnie powyżej powierzchni skóry. Worms, wręcz przeciwnie, wypukłości i puchnąć. To wygląda na przedłużeniu głównej żyły. Mogą one być w przybliżeniu grubość palca, a kolor zielony zazwyczaj żyły.

Żylaki – to nie jest tylko problem kosmetyczny. Choroba ta jest niebezpieczna dla jej powikłań (owrzodzeń troficznych, zakrzepowe zapalenie żył, krwawienie). Tworzenie skrzepu – jest to jeden z najbardziej poważnych powikłań. Skrzepliny, które schodzą, stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia matki i dziecka.

load...

Objawy pojawienia się żylaków

Początkowe etapy są bezobjawowe. Kobieta zauważa nieznaczne odkształcenia żyłach. W rzeczywistości mechanizm czegoś w tym chorób takich jak: krew pompowana przez tętnic kończyn dolnych, ale nie występuje przeciążenie w związku z faktem, że żyły częściowo ściśniętej. Odpowiedni przepływ krwi nie jest przewidziane, krew żylna stagnacji i pęknięcie żyły wewnątrz.

Początkowy etap charakteryzuje się występowaniem obrzęków wieczorem, w nocy całkowicie zniknąć. Jeśli stan jest bardziej dotkliwe, ciąża może być mylące dla skurcze nóg, które często występują w nocy. Choroba może towarzyszyć silny ból w nogach, stopach swędzenie skóry. Zazwyczaj objawy są gorsze w nocy.

Kolejnym etapem rozwoju żylaków jest ich znaczne odkształcenia. Zaawansowane i skomplikowany zakrzywione żyły wystają powyżej powierzchni skóry. Niektóre kobiety, które cierpią z powodu żylaków nie odczuwają ból nawet przy dużych żyłach szczepu, a niektóre ból nogi z małymi zewnętrznych objawów choroby. Lekarze uważają, że wpływ zmian hormonalnych ciało. To zmiany hormonalne osłabia ściany żylnej, zwiększoną objętość krwi w żyłach, dzięki którym i zwiększa obciążenie żyły. Inną cechą „ciąży” w organizmie jest coraz większa waga kobiety, która ma również wpływ na manifestacji objawów choroby. Rzut i indywidualnych cech organizmu. W różnych kobiet o różnej elastyczności naczyń krwionośnych, zastawek żylnych może być słabo rozwinięte, a niektóre są nieistniejące.

Błędem jest, że żylaki podczas ciąży – jest to tylko problem z nogami. Kobiety w ciąży mają czasem żylaki w sromowych, sromu, odbytu. Szczególnie niebezpieczne sromu żylaki. Bez terminowego leczenia, choroba jest obarczona pęknięcia żył i zagrażających życiu krwawień.

Jak zapobiec żylaki podczas ciąży

Zapobieganie żylaków w ciąży powinny być stosowane do wszystkich kobiet, w oczekiwaniu na wygląd dziecka, a nie tylko te znajdujące się na pierwszych oznak choroby. Jako profilaktyka żylaków nóg kobiety w ciąży zaleca się nosić specjalne pończochy. Należy zwrócić uwagę, a mianowicie pończochy, a nie rajstopy. Jeśli rajstop, to musi być specjalne Anti żylaki rajstopy dla kobiet w ciąży.

Niezależnie wybrać pończochy protivovarikoznye nie jest zalecana, powinien zrobić lekarz-phlebologist, biorąc pod uwagę masę ciała, wiek ciążowy, stopień objawów żylaków oraz zdrowia. Lekarz powie, i że trzeba nosić pończochy nie, jak ci się podoba, a rano nie wstanie z łóżka w pozycji leżącej. Te pończochy rozprowadzać obciążenie żył, a jeśli wstać, wziąć prysznic, a dopiero potem będzie nosić pończochy, redystrybucji byłoby źle. Lekarz zaleci, aby nie nosić ubrania, które nakłada ograniczenie ruchu w kolanach i biodrach.

Wszystkie kobiety w ciąży powinny być ostrożnym przy wyborze butów, szczególnie tych, którzy cierpią z powodu żylaków. Wiele osób wie, że kobiety w ciąży nie mogą nosić buty z obcasami, mieszkania balet więc wybrać. Tymczasem mieszkania balet z całkowicie płaskiej podeszwie – również nie jest bardzo przydatne dla buty zdrowotne. Optymalna wysokość obcasa dla kobiet w ciąży – od 3 do 5 cm

.. Zaleca się spać na lewym boku, poprawia przepływ krwi. Staraj się nie krzyżować nóg podczas siedzenia lub stać przez dłuższy czas, uzyskać dużo odpoczynku. Jeśli warunki są takie, że musimy stanąć na długi czas, od czasu do czasu powstanie na palcach.

Uważaj na swój ciężar. Znaczący przyrost masy ciała w czasie ciąży zwiększa objawy żylaków.

Przyczyny żylaków wśród przyszłych matek

Sposoby leczenia choroby

Samoleczenie dowolnej choroby (bez konsultacji z lekarzem) jest nie do przyjęcia, zwłaszcza w okresie ciąży. Poza tym wszystkie środki zapobiegawcze, opisane powyżej, należy dodać do odpowiedniej diety i chodzenia. Podstawą żywienia kobiet ciężarnych z żylakami powinny być jaja, niskotłuszczowe ryby, mięso, ser.

Specjalne preparaty przeciwko żylaków miejscowego (w żelu, maści) wybierze lekarza prowadzącego. Nie kupuj ich własnych producentów nagłośnione elementów służących, którzy obiecują, aby raz na zawsze, aby zaoszczędzić od problemów z żyłami. W swojej choroby ważne jest, aby wybrać najbezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka leki. Aktywne składniki większość żeli i maści, przenikają do krwi i może szkodzić dziecko. Lekarz będzie wybrać narzędzie, które potrzebujesz.

Szczególnie złożonych przypadkach żylaki są wskazaniem do interwencji chirurgicznej (np troficzny wrzodu, rosnąco zakrzepowe). Uruchomić pacjentek w ciąży, lekarze są rozwiązane tylko w skrajnych przypadkach, gdy istnieje realne zagrożenie dla życia. Co do zasady, operacja zostanie przeprowadzona w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży. Stosowany również metody żyły stwardniające ze specjalnymi rozwiązaniami.

W odniesieniu do sposobu dostarczania ciężarnych z żylakami, lekarz dobiera się, w stosunku do sytuacji. Jeśli to możliwe, dawać do naturalnego porodu. Kobiety z żylaki nóg bandaż bandaż elastyczny lub użyć specjalnej bielizny. Odbywa się to w celu uniknięcia powrotu krwi rzut podczas prób. Okres po porodzie zaleca się terapię ćwiczeń i obserwacji w phlebologist. W przypadku zakrzepicy żył głębokich rozwiązano kwestię operacji.

Niezależnie od tego sportu Kompatybilny z żylakami?

Są to sporty, które są doskonałe zapobieganie żylaki, i, nawiasem mówiąc, nie jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży. Można pływać i chodzić, a po urodzeniu, można dodawać i jogging. Ale jeśli żylaki masz już złożone zadanie lepiej omówić z lekarzem. Po ćwiczeniach z żylakami powinny być rozsądne. Lekarz zaleci specjalny zestaw ćwiczeń mających na celu usunięcie napięcia w dół, powiedzmy, jeśli potrzebujesz douche dla obszarów „problem”.

Wideo położnik porady dotyczące zapobiegania

load...