Zimno porcelany miniaturowe rzeźby dla

„Cold Porcelain” bardzo intrygujące zdanie. To powoduje skojarzenia z czymś majestatycznym i jednocześnie kruche i delikatne. W rzeczywistości, zimno porcelany nazywa masa plastyczna do techniki modelowania. Dokładne informacje na temat historii jego wynalazczego nr. Wszystkie źródła zgłaszane tylko, że wymyślone zimnej porcelany około 100 lat w Ameryce Południowej (lub raczej w Argentynie). Można tylko spekulować, dlaczego tak zwana masa do modelowania zimnej porcelany. Najprawdopodobniej dlatego produktów wykonanych z niej faktycznie wyglądają jak porcelanowe różnych rzeczy. Zimny ​​porcelany wykonany z wielu interesujących rzeczy.

load...

Fani sztuki formowania używany do wytwarzania zimnej porcelany mini rzeźba, ceramika kwiatowy, panele ścienne, biżuterię. Jest on używany do dekoracji i dar różnych potraw. Uważa się, że ta waga jest idealna dla wszystkich rodzajów modelowania artystycznego. To bardzo plastyczne, ma szereg zalet w porównaniu z innymi materiałami do modelowania i ma praktycznie żadnych słabości. Zimna porcelana może być stosowany jako początkujący artystów i rzemieślników, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Można je nabyć w sklepie, ale można przygotować samemu.

Skład zimnej porcelany

Podstawowa struktura zimnej porcelany zawiera skrobię kukurydzianą, kleju PVA, i glicerynę. Nawiasem mówiąc, mistrzów krajowych czasami stosowany zamiast skrobi kukurydzianej, ziemniaczanej. Należy jednak pamiętać, że tutaj wyroby porcelanowe na bazie skrobi kukurydzianej są bardziej płynne i błyszczą w słońcu jak porcelany.

Oprócz głównych składników różnych receptur sugerują dodanie zimnego porcelany kwas cytrynowy, stearynę, parafinę, olej niemowląt, kamforę, suchy kredę, wazelinę i wiele bardziej niż druga. Jak wiele przepisów, tak wiele opcji dla dodatków. Nawiasem mówiąc, zawarte w prawie wszystkie przepisy krem ​​do rąk (lub krem ​​dla niemowląt) jest stosowany w procesie wyrabiania porcelany.

Ukończony masa zmieni kolor na biały. W sklepach z produktami dla kreatywności też sprzedawany jest tylko zimna białej porcelany. Aby wielobarwne porcelany dodaje farbami akrylowymi. Niektóre farby gotowe wyroby.

load...

Sposoby wytwarzania zimnej porcelany

Wykwalifikowanych pracowników podejmowania zimnej porcelany w domu, mówić o dwie metody jej przygotowania – na płycie oraz w kuchence mikrofalowej. Te sposoby różnią się tylko w etapie masy zaparzania. Wszelkie zimno porcelany recepta jest taka sama. Po pierwsze, wszystkie składniki miesza się w naczyniu z powłoką antyadhezyjną (do infuzji na płytki) lub w miseczce szklanej (w kuchence mikrofalowej).

Następnie w mieszaninie przygotowanej płytce (ciągłym mieszaniem) aż do momentu gdy zacznie w tyle ścianek naczynia i do przesuwania się w misce. Kuchence mikrofalowej naczyń z masy umieszczono na 30 sekund, a następnie usuwa się i dokładnie miesza. Ponownie umieścić w piecu przez kolejne pół minuty i wyjąć i wymieszać ponownie. Ta procedura jest kontynuowana do momentu, aż spotyka się mieszaninę w com.

Potem jeszcze trzeba dużo dobrej gorącej Knead. Teraz oczywiście jest krem. Oni hojnie smarować powierzchni roboczej stołu, dłoniach i zagniata masę kilka minut, dopóki nie jest już trzymać się rękami. Dogłębna ugniatania zależy w dużej mierze od jakości gotowych wyrobów wykonanych z zimnej porcelany. Słabe ugniata porcelany w gotowym produkcie będzie pękać.

Masę następnie umieścić w torbie z tworzywa sztucznego (folią) i zbiera się w hermetycznie zamkniętym pojemniku w ciągu dnia. Po jednym dniu, plastyczna masa nadaje się do użycia. Teraz można spróbować coś z niego do formy. Jednak dla zimnej porcelany będą potrzebne dodatkowe narzędzia.

Narzędzia do zimnej porcelany

Oczywiście, z rzeźbiarskiej modelowania głównym narzędziem pracy jest ręcznie, a raczej palce. Ale oprócz zręczne ręce, pożądane jest, aby mieć słuchowych. Do produkcji zimnej porcelany będą musiały:

 • Zestaw stosy (specjalne laski) z różnymi końcówkami: ostre, poszarpane, z kulą na końcu;
 • Małe walcowania stykowe do rozwałkować masę;
 • Formy do cięcia figurki;
 • Akrylowy klej (klej PVAC) do łączenia poszczególnych części;
 • Wykałaczki;
 • Drut;
 • Nożyczki;
 • Powłoki malarskie wyrobów gotowych.

Wszystkie te narzędzia można kupić w sklepach z produktami dla kreatywności. Jeśli jest to pożądane, a pewna część na inwencji specjalnych narzędzi można wymienić materiały w ręku. Na przykład walcowania stykowe mogą być zastąpione przez małe butelki albo fiolki (dla bardzo drobnych szczegółów), stos z piłką na końcu – igły ze stopką, ale czopiarki użyciu frezów herbatniki lub do form, wycięte z butelek z tworzywa sztucznego.

Na zakończenie kilka receptur.

Przepisy na zimno porcelany

 • Najprostsze receptury: zmieszać w równych proporcjach (na przykład, czwartą Cup) sody, skrobi i wody.
 • Standardowe receptury: pół szklanki (objętość 350 ml naczynia) skrobia, taka sama ilość kleju PVA, dwa deser łyżki glicerol, olej higieny dzieci, łyżeczka soku z cytryny i 3 krople formalinie.
 • Francuski przepis: jeden skrobia i skleić szkło szklanki wody, pół łyżeczki gliceryny, tak samo gruby kremowy (lanolina), dziesięć kropel formaliny.
 • Zimno receptury (nie potrzeba do parzenia): jedna skrobia szkła filiżanka sucha kreda PVA dwa winylu na bazie pół łyżeczki ciekłą parafinę, sześć kropli formalinie.

Produkty wykonane z zimnej porcelany produkowane niezwykle elegancki, a proces formowania dużo zabawy nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Dlatego ci, z dzieckiem uwielbiał rzeźbić w glinie i wiek nie traci tę zdolność powinni „oswajania” zimnej porcelany. Jest to doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat piękna i poczuć się jak prawdziwy rzeźbiarz.

load...