Zabawki choinkowe z własnych rąk, nowe pomysły na Nowy Rok

Brak Nowy Rok uroczystości nie jest kompletna bez choinki, ozdobione połyskujące i musujących zabawek. Girlandy i blichtr, kule i figurki, słodycze i świece stworzyć magiczne, elegancki, niepowtarzalny klimat.

load...

Zawartość:

Ciekawe pomysły ozdób choinkowych

Opowieść Boże Narodzenie zabawki

Już w średniowieczu Europejczycy zaczęli ozdobienia domu na święta Nowego Roku. Mimo oficjalnego zakazu, dały one do oddziałów swoich domów wiecznie. Wszędzie dekoracji drzewa rozpoczęła się w XVI wieku. Klasyczne zasady dekorowanie choinki, a następnie utworzyły dzisiaj nie uległy zmianie. Gwiazda betlejemska na szczycie – nowoczesnego elity, jabłka – to kulki, które ucieleśniają biblijna zakazany owoc jest słodki, Świeca – to wszystko jest możliwe dzisiaj choinkowe elektryczne.

load...

W średniowieczu na gałęziach drzewa zwisały świątecznych figurek wykonanych z płytek – prototyp tego rodzaju stosowanych w sakramencie świeżego pieczywa. Do połowy XVIII wieku ozdoby choinkowe wykonane wyłącznie jadalne. Było orzechy, owoce i słodycze. Już w drugiej połowie XVIII wieku ozdoby choinkowe stał się bardziej ozdobny: kolorowe papierowe kwiaty, jodła szyszki złotem i malowanych jaj, wygrawerowane postacie wróżek, aniołów, wykonane z mosiądzu.

Srebrne gwiazdy, kwiaty i blichtr pojawiły się pod koniec XVIII wieku. W 1848 roku było to pierwsze wykonane bombkami w gminie Lauscha w Turyngii.

W Polsce obchody Nowego Roku w dniu 1 stycznia wprowadził Piotra. Ale tak naprawdę tradycja udekorować choinkę na Boże Narodzenie (25 grudnia), znalazły się pod panowaniem Mikołaja I. Jego żona, cesarzowa Aleksandra Fiodorowna, urodzony Charlotta Hohenzollern, został przeniesiony do rosyjskiego zwyczaju zdobienia piękny domek na drzewie ze spalania czerwone świece.

Trybunał doszedł do smaku i niestandardowe dokonać na prezenty świąteczne, umieszczając je pod choinką lub wiszące na gałęziach. Wkrótce mody rozproszone w całej Polsce. Ulubione zabawki przez długi czas pozostawała jadalnych produktów – różne figurki z ciasta, owinięte w złoto, srebro i kolorowych folii, złocone orzechy, świece. Większość ozdoby choinkowe wykonane własnym z dostępnych materiałów. Pierwsze szklane zabawki znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zostały wykonane w Niemczech. Później i mistrzów krajowych zaczęła produkować zabawki szkło i ozdoby wykonane z tkaniny, papier-mache i wełny.

W pewnym momencie, moda była zachodnia tradycja dekorowania choinki kolorowe kulki, często mają dwa kolory, połączone ze sobą: czerwone i złote, niebieskie i srebrne. Oprócz piłki zostały wykonane związać oddziałach brokatem łuki. Jednak taka krótkotrwała moda fascynuje Polak i szybko zaczął ponownie zawiesić zabawki choinkowe, tak, że zielone igły nie były widoczne. Ale urzędy, sklepy i często dziś udekorować choinkę w zachodniej sposób bardziej formalny.

Ozdoby choinkowe handmade

Od 2000 roku, stało się popularne ręcznie, oryginalne ozdoby choinkowe – rodzaj powrotu do odległej przeszłości. Słomkowe figurki, ozdoby z papieru, wełny i tkaniny, pluszowe zwierzęta, filcu łabędzie, anioły. Powraca moda retro zabawki zapomniane radzieckie doprowadziło wielu do wspinać się antresoli babki i starych skrzyń – gdzie ułożone zbędnych ozdób choinkowych z przeszłości. Choinki urządzone w stylu vintage, uznaje się za kilka lat wszystkie wściekłość!

Jeśli dzieci są obecne, możliwe jest zastosowanie do zwyczajów przeszłości powiesić na gałęzi świerkowych słodka biżuteria ręcznie – malowane złote orzechy włoskie farby, mandarynki ozdobione kokardkami. Dziś sprzedaje cukierki, ciasteczka w pięknym folii z lin wykonane specjalnie dla ozdoby choinkowe.

W Europie w 2005 roku było bardzo popularne przez kule ręcznie przezroczyste szkło, sople, wisiorki i płatki śniegu choinkowe, tworząc wrażenie zimnych złóż lodu na gałęziach. Ozdoby choinkowe czerpanego wykonane z akrylu – wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co odzwierciedla nawet najdrobniejsze szczegóły figur, solidnie zdobył sympatię ludzi. Akrylowe produkty zabawki Przypomnijmy, od słynnego weneckiego szkła.

Tworzenie zabawek choinkowych własnymi rękami

Mistrz z dzieci

To miłe, gdy dom jest pięknie udekorowane choinki, ale nawet ładniejszy, jeśli zabawki są dla niej własnymi rękami. Zwłaszcza dzieci lubią uczestniczyć w procesie przygotowania do wolnego. Psychologowie zaleca, aby umożliwić nawet małe dzieci, aby pomóc w produkcji biżuterii, dzięki czemu można je dodać do niej coś z własnej imprezy.

Dwuletnie dziecko może zaoferować cięcie jego najlepszych rysunków najdrobniejsze szczegóły, na przykład, maszyna lub kota, można następnie wkleić zdjęcia na grubym kartonie i poprowadzone przez jego wyprostowanego spinacza lub wątku. Dostajemy niezwykłe ozdoby choinkowe.

Po wydrukowaniu zdjęcia rodzinne, można z dzieckiem cięte twarze rodziny i trzymać je na rysunku karty. Ten oryginalny i miły prezent dziecko może dać do krewnych, że przyniósł je do drzewa.

Koraliki świąteczne i wieńce

Piękne kulki choinkowe mogą być wykonane z konwencjonalnych srebrną folią. Aby to zrobić, po prostu wyciąć kwadraty około dwudziestu do dwudziestu arkuszy oraz dać dziecku bułkę z tych kwadratów kulek. Okupacja i pomaga rozwijać zdolności motoryczne. Kulki powinny być nawleczone na drut lub silnego wątku. Jeśli pierwsza farba do wyschnięcia farby i kulek, a następnie nawleczone – włącz się kulki ze srebrnym błyskiem. Inną opcją perełki – wiercone małych muszelek zebranych od plaży. Można polecić dziecku do wyboru całe i piękne, następnie wywiercić małe otwory w nich gwint i powiesić na choince.

Na chodzie, można zebrać ze swoimi świerkowe i sosnowe gałązki, szyszki dziecko – zwrócą się do wspaniałych zabawek. Konieczne jest jedynie, aby przygotować bardzo nasyconego roztworu soli kuchennej, niech dziecko spadnie do zebranych gałązek. Po odstawieniu na kilka godzin, gałązki stają się białe, pokryte szronem.

Aby w domu śnieg, trzeba trzeć na tarce pianki kuchni. Dziecko będzie mógł rozmaz guzki kleju i posypać je z białych ziaren piankowych. Następnie, pożądane jest, aby rozpylać stożek Hairspray z brokatem lub złotymi cekinami, a błyszczące guzki nie zostaną ujawnione w cieple. I odwrotnie, jeśli trzeba otworzyć stożki stać się wystarczająco małe, aby trzymać je nad parą.

Wspaniała zabawka z pomocą rodziców, dziecko może zrobić z tektury wyciąć serca z nożyczkami, geometryczne kształty i gwiazdy, kolor je lub posypane cekinów. Ostrożnie nawlekania nici, można powiesić je na gałęziach. Resztki złota, srebrna farba malować dzieci chętnie orzechy włoskie, kasztany i żołędzie.

Ponieważ wełna jest również majstrować girlandy. Na długie, cienkie nici może wiązać wiele krótkich włókien w regularnych odstępach czasu, a waciki nawleczone na każdym krótkim gwintem. Oni nie zsunąć, jeśli wątek smarować klejem. Okaże białego padającego śniegu.

Na papierze girlandy nie potrzeba żadnych specjalnych uzgodnień lub instrumentów – tylko kolorowe arkusze i nożyczki. Fold długi pas akordeon i ciętych połówkami figur – mężczyzn, małych zwierząt, w tym na tyle fantazji. Bond arkusze do nieskończoności w jednym wianka, dopóki dziecko jest zmęczone.

Powłoki na szkle lub żelu z błyszczy, pozostając na planie kreatywności dzieci, jest stosowany do malowania kulki matowe lub sople. Dużo miejsca na kreatywność jest nieograniczona. Aby uzyskać płaskie wzory, konieczne jest wstępnie zaznaczyć kreda zabawki lub markerem.

Możliwe bazy do produkcji zabawek

Jako fundament rzemiosła odpowiednich pustych matchboxes. Jeśli pasta nad nimi z kolorowego papieru, zostanie zwolniony, a samochód (koła przyciski lub cewka), a dom i jakieś zwierzę.

Kiedy mam czas, aby majstrować nieco dłużej, to warto spróbować, aby najbardziej popularny rodzaj świątecznych zabawek – zabawki na skorupce. Średnia surowe jajka jest konieczne, aby przebić grube igły lub szydło po obu stronach, po czym zdmuchnąć zawartości. Lepiej jest, gdy do przebicia jajo jest osób dorosłych, to Procedura jest traumatyczne, nawet jeżeli jest ono podłączone do stopnia rozdmuchiwania.

Pusta skorupa, wypłukać i wysuszyć – fundament jest gotowy. Farby lub znaczniki, wlać brokat, klej różne części kolorowego papieru. Popularny i proste zabawki pustego jaja – mężczyzn z malowanymi twarzy i priklennymi włosy deszczu lub nici, myszy z ogona papieru i innych małych stworzeń. Małych

Akrobacje – zabawka z słony badania, jednak nie jest to konieczne, aby gotować przygotowania ciasta. Mąki i sól miesza się w stosunku 1:1, po czym dodaje się wodę. Woda wlewa się powoli, mieszając aż do uzyskania sztywnego ciasta. To nie powinno trzymać się rękami. Można wlać koloru wody, miesza się z wodą lub gwaszem, to ciasto jest barwione.

„Air” urok wątku

Lakier zabawki uformowanego ciasta gwasz, nie można nawet czekać do wyschnięcia. Prostsza całkowitym suchym w temperaturze pokojowej. W piekarniku, oczywiście, szybciej, ale istnieje ryzyko, że zabawki Undermountain lub zdeformowane.

load...