Wszystko o ciąży Tato: Czy kobiety potrzebują pomocy i wsparcia ze strony męża

Kochanie, mamy dziecko … Trudno znaleźć słowa, które niosą tyle ekscytujących emocji. To doświadczenie dziecko w łonie matki, a strach przed nieznanym, a przeważająca pragnienie, aby dowiedzieć się, kto będzie się urodzić. A jednak – jest to nowy etap w relacjach rodzinnych. A jaki jest twój mąż będzie akceptować wiadomości, jak będzie zachowywać się w czasie ciąży zależy w dużej mierze od sposobu, w jaki jest on ojcem.

load...

Zawartość:

Papież jako aktywny uczestnik wydarzeń

Wszystko o ciąży Papieża

Niektórzy ludzie czują ojców od momentu poczęcia, inni rozpoznają siebie w tej roli po raz pierwszy wziął dziecko w ramiona, inni odkrywają ojcostwa kilka tygodni lub nawet miesięcy po porodzie. Ojcowie, jak matki, nie stają się z dnia na dzień. Ojcowskiej i matczyne uczucia rodzą się stopniowo, a to jest zupełnie normalne.

load...

Większość kobiet uważa, że ​​ich matki przed porodem. Mimo to, po zupełnie nowego życia w swoim ciele i czują się fizycznie. Człowiek jest ojcem tylko w jego wyobraźni. Zaobserwowano, że kobiety, reprezentujące ich przyszłe okruchy, zobaczyć jego nowo narodzone, a mężczyźni zobaczyć syn lub córka jest na tyle stary – przedszkola, szkoły lub w wieku szkolnym.

Sprzeczne uczucia mężczyzn

Myśli o przyszłości dziecka przyczyny u mężczyzn różne uczucia, które odnoszą się do niego i jego żony. Często te odczucia są sprzeczne.

Po pierwsze, przyszły ojciec jest bardzo dumny z siebie: jest w stanie dać życie (świadomością ich niezdolność do poczęcia ogromny cios dla mężczyzn).

Po drugie, on obawia się, czy może on stać się dobrym ojcem? Ja sobie z tym poradzić? Lęk ogrzewana krewnych, przyjaciół i znajomych, którzy twierdzą, że wszędzie dzieci dorastają jest trudne, potrzebują pieniędzy, nerwów i cierpliwości. I na ogół, do końca swobodnego.

Po trzecie, że się boi. Obawia się, że jego żona nie będzie już należeć do niego samego. Wielu ludzi nawet nie przyzna, ale psychologowie mówią, że podświadomie widzą rywala w przyszłość dziecka. Dobrze, jeśli kobieta może intuicyjnie domyślać te uczucia i przekonać męża, że ​​jej miłość i przywiązanie i wystarczające dla dwóch i trzech. Mężczyźni – są to te same dzieci, zapytaj jakiejkolwiek kobiecie, która żyła w szczęśliwym małżeństwie co najmniej kilka dekad.

Nawet jeżeli przyszły ojciec nie czuje się takie obawy, że wie, że jego życie jest teraz zmienił się istotnie. Niektóre sny w najbliższej przyszłości to po prostu niewykonalne (podróż, poważne zakupy).

Po czwarte, człowiek czuje się odpowiedzialny. Razem: dla życia i zdrowia dziecka do całej organizacji, konieczne jest dla niego. A żona próbuje przekazać mężowi tyle zmartwień nią, bo teraz już wiele przypadków: znieść i urodzić dziecko – nie będzie kichać.

Wreszcie człowiek wdzięczny jego drugiej połowie, co da mu syna lub córkę, on jest zafascynowany tą kobietą. Ale coś alarmujące. On rozumie, że staje się inna, zupełnie inna osoba – fakt, że ma on jeszcze nauczyć.

Prawie wszystkie przyszłe ojców w ten czy inny sposób przeżywają te uczucia. Jest jedna reakcja, która występuje we wszystkich ojców bez wyjątku – jest niepokój. Mężczyźni boją się o zdrowie swoich żon większych niż one same. Następnie przechodzą one i zdrowie dziecka i bardzo boi się, jeśli się narodził kompletne. Wszystkie te doświadczenia są osobliwe i matki, ale kobiety są spokojne, gdy czuje dziecko w moich ruchów ciała. Dla ludzi, którzy nie mogą czuć się ich dziecko, wyobraźnia pracuje na pełnej mocy. Doświadczenie jest szczególnie wzmocniona na użyteczność syna lub córkę pod koniec ciąży.

Udział w męża żony ciąży

Pomimo faktu, że dawno już minęły czasy, kiedy człowiek nerwowo palenia w szpitalu, czekając na dobrą nowinę, i może chodzić z żoną na USG w prenatalnej kliniki, pomoc przy porodzie i pierwszy wziąć okruszki na rękach – znaleźć siłę, by nie nalegała na go. Po tym wszystkim, ludzie są różni i różne Weź udział w ciąży żony.

Niektórzy żyją z jego ciężarną żonę, inni są zdania, że ​​ta sprawa jest wyłącznie kobiety. A jeśli najpierw pójść z żoną do lekarza, ten ostatni nawet dla klas przygotowawczych dla młodych rodziców odmówić iść, a historie o prenatalnych wizyty żony lub szkoleń dla porodu słuchać jednym uchem. Nie wyrzuty mężowi. Powtórzmy: ojcowie stają się stopniowo.

Niektóre przyszły papież bardzo uprzejmy do żony i dumni z tego, że będą mieli dziecko, ale nie chciał iść do lekarza i nie chcą słyszeć o wspólnym porodzie. Wsparcie dla tych ludzi jest na poziomie sensorycznym: kobieta może na nich polegać, ale nie chcą najechać regionie, które nie uważają się za ekspertów.

Są ojcowie, którzy dotrą do skrajności: widząc, że jego żona była ciągle czujesz się źle, starają się znaleźć swoje rzeczy: praca, sport, hobby. A inni wierzą, że ciąża – stan naturalny (co jest częściowo prawda) i nie chce, aby jego żona, aby zmienić obraz, anulować podróż lub odrzucone rozrywki. Takie przyszłych ojców może zrobić ciąża z żonami jest bardzo uciążliwe.

Drinking moms ojców do pomocy przy porodzie

Pod wieloma względami, mężczyźni w ciąży zależy od kobiety. Istnieją przypadki, w których mężowie byli chętni do pomocy wokół żony udać się do lekarza, a nawet być obecny na sali porodowej, ale kobiety odrzuciła tę ingerencję w jej świecie, pomimo faktu, że ten ukochanego mężczyzny. Oni po prostu nie chcą być patronuje.

W każdym razie, opieka nad ciężarną żonę męża nie powinien ograniczać się do słów. Niech opiekę objawia się przydatnych rzeczy. Dla ciężarnych wymaga częstego odpoczynku, a każda kobieta byłaby wdzięczna mężowi za to, co się dzieje na zakupy, odebrać mieszkanie, przygotować smaczny posiłek.

load...