Woskowanie w kroku domu po kroku

Wosk do depilacji w domu minęło, jak mówią, bez żadnych przeszkód, oferujemy Ci zapoznać się ze wszystkimi zawiłości tej skomplikowanej sprawy.

Niechcianego owłosienia na ciele – jeden z najbardziej irytujących i nieprzyjemnych problemów dla każdej kobiety. Rozwiązaniu może być na wiele sposobów.

load...

Zawartość:

Szczegółowa instrukcja

Wideo.

Plusy i minusy woskowanie

Powiększający oraz depilacji woskiem – najstarsza forma depilacji, z powodzeniem obowiązują. Ufał mu imponującą urodę wciąż piękny starożytnego Wschodu, dzięki czemu ich ciała uwodzicielsko atrakcyjne i Górny jak jedwab. Od czasów starożytnych, procedura nie uległa radykalnym zmianom i woskowanie dziś z pełnym zaufaniem można nazwać jednym z najbardziej popularnych i niedrogich metod depilacji. Nadaje się zarówno do salonu i do użytku domowego.

load...

Główne zalety: woskowanie

 • Najbardziej dostępnego i niedrogiego sposobu usuwania niechcianych włosów.
 • Procedurę można przeprowadzić samodzielnie w domu.
 • Nie wymaga dużo czasu.
 • Nadaje się do usuwania wszelkich i wszystkich rodzajów włosów.
 • Daje najbardziej trwały wpływ wszelkiego rodzaju tanie depilacji. Przy regularnym stosowaniu włosy przerzedziły, stają się bardziej miękkie, spowalniając tempo ich wzrostu i zmniejszoną gęstość.
 • Przy odpowiednim prowadzeniu woskowania nie powoduje żadnych powikłań i skutków ubocznych: swędzenie, podrażnienie, zaczerwienienie.

Główne wady woskowania:

 • Główną wadą tej metody – ból, szczególnie dotkliwy namacalne osób z nadwrażliwością. Ale, jak wszyscy wiemy, piękno wymaga poświęcenia, więc chcąc nie chcąc będzie musiał zacisnąć zęby i wytrzymać.
 • W proces woskowania usuwa wszystkie włosy, łącznie vellus, który można następnie przekształcić pełnoprawni twardych ciemnymi włoskami.
 • Metoda nie nadaje się do usuwania bardzo krótkie włosy w ciągu zaledwie kilku centymetrów, więc jeśli trzeba czekać na porost włosów, aby osiągnąć odpowiednią długość dla procedury.
 • W miejsce depilacji są zazwyczaj czerwone kropki, które całkowicie zniknąć dopiero po 3-4 dniach.

Jak woskowanie

Ogrzany stopiony wosk jest stosowane na skórę włosów. Wosk przenika przez skórę do mieszka włosowego. Kopertowanie włosów, wosk twardnieje z nim. Po zakrzepnięciu wosku, jest usuwany, a włosów jest pociągany w tym samym czasie wraz z cebulkami, znacznie opóźnia proces odrastania włosów czasu. Zazwyczaj, woskowanie, w zależności od indywidualnych cech, to eliminuje problemy niepożądanej roślinności na organizm przez 3-6 tygodnie.

Wykaz istotnych przeciwwskazań

Pomimo faktu, że woskowanie jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej delikatnych procedur, eksperci nadal zaleca szczególną ostrożność, a nawet całkowicie zrezygnować z zastosowania metody w następujących przypadkach:

 • Cukrzyca – spowalnia proces regeneracji uszkodzonych arkuszy i zwiększa ryzyko powikłania septyczne.
 • Wszelkiego rodzaju zmian skórnych: brodawek, brodawczaków, moli, zwłaszcza wiszących. Żyły
 • Wyraźny żylaki.
 • Idiosyncrasy depilacji woskiem i inne składniki znaczy. Przy stosowaniu procedurę po raz pierwszy do sprawdzenia lepszej przenośności i wrażliwości na małej powierzchni skóry.

Rodzaje woskiem do depilacji

gorącym woskiem – przeznaczony do wielokrotnego użytku. To wymaga szczególnej kontroli temperatury i czasu ekspozycji. Nie bardzo nadaje się do użytku domowego. Ściśle przeciwwskazane dla osób cierpiących z powodu zwiększonego obrzęk.

Zimny ​​wosk – najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe i bolesne. Nie zaleca się do usuwania włosów w delikatnych obszarach wrażliwych: twarzy, bikini, pachy.

Ciepły wosk – najlepszym rozwiązaniem woskowanie w domu. Wykonana z mieszanki żywicy sosnowej i zmiękczacza: naturalny wosk pszczeli lub miód. Często dodaje się do kompozycji zmiękcza i wygładza skórę suplementów.

Home woskowanie krok po kroku

 1. Przed zabiegiem po raz pierwszy będzie z pewnością przeprowadzi test na reakcje alergiczne. Na tym wykresie mała część kompozycji na zagięcia ramion i pozostawić na 10 minut.
 2. Na czystej pasków tkaniny do rozłożenia i wyjąć zestaw aplikatorów.
 3. Starannie wytrzeć ślad dezynfekującego.
 4. Uchwyt obszaru roboczego dla niemowląt w proszku bez aromatów, aby podczas nakładania wosku ślizganiu się włosy.
 5. Zastosuj ciepły wosk w długie paski wzdłuż kierunku dopasowania do włosów.
 6. Kleju na wierzchu pasa tkaniny wosku.
 7. Po utwardzeniu ostre decydujący ruch oderwać wosk pasek i włosy przed wzrostu włosów, czyli co nazywa się „w niewłaściwy sposób”.
 8. Wielokrotnie przeprowadzane woskowanie tego samego dnia, nie może zatem wszelkie nieusuniętych włosy trzeba wyciągnąć pęsetą lub ich pozbyć w inny sposób pod ręką.
 9. Cały wosk z powierzchni skóry jest absolutnie konieczne, aby usunąć, ale użyć gąbki i mydła na ten cel nie może być unikanie wystawiania wrażliwą skórę po zabiegu dalsze działania agresywne. Lepiej jest używać konwencjonalnego chusteczki kosmetyczne.
 10. Po zabiegu cała strefa uderzenia muszą być starannie uchwyt środkiem dezynfekującym. Można użyć specjalnych płynów lub oliwę z oliwek w celu zmiękczenia i koją skórę.
 11. Przez okres co najmniej 6 godzin po woskowanie jest pożądane, aby wyeliminować uzdatniania wody i trzymać z dala od słońca.

Pożądane jest również stosowanie specjalnych kosmetyków do włosów zapobiega wrastanie i spowalniać wzrost.

Usunięcie Home włosów nie jest tak skomplikowana jak może się wydawać. Najważniejsze jest, aby wybrać ten właściwy, który Ci odpowiada konkretnie i, jak mówią, „aby wypełnić ręki”, a potem wszystko idzie jak w zegarku. Bądź dobrej myśli!

Nick Levchenko

load...