Wczesna ciąża: zagrożenie dla problemów zdrowotnych i społecznych

Mamo, jestem w ciąży … Dziewczyna uczennica, przełykając łzy, drżenie głosu mówi wiadomości do rodziców. Ulubiony i czuły córka, która wczoraj bawiłam się lalkami. Wczesne beremennost- go? nastolatek nieostrożność lub okrucieństwo życia, która odegrała okrutny żart z tą dziewczyną? Nawet w koszmar matki nie chcą widzieć córkę w takiej sytuacji. Ale napotkał na każdym kroku. Dlaczego tak ważne jest, aby chronić swoją nastoletnią córkę z takimi problemami, jak na początku ciąży?

load...

Zawartość:

Na problemy nieletnich Moms

Wszystkie dobre, że czas

Wczesna ciąża (młodzieży) nazywamy stan ciąży wśród dziewcząt 13-15 lat. W tym wieku, w ciele dziecka przechodzi zmiany hormonalne, gdy jest to „jeszcze nie kobieta, ale nie jest to dziewczynka.” W krajach słabo rozwiniętych Afryki i Azji ciąży, które według naszych standardów uważana jest za wcześnie, może to być postrzegane normalnie, a nawet jako błogosławieństwo od Boga. Ale w tych krajach, nikt nie daje wartość śmiertelności niemowląt (iw trakcie porodu w zestawie). Jej występ w tych krajach jest szokujące. W starożytnych Chinach, na przykład, narodziny dzieci, ale bardziej na początku produkcji uznano za konieczność. Ktoś przecież powinien zostały uprawy plantacji ryżu! W szerokościach geograficznych Europy, to nie jest konieczne, aby nasze dziewczęta nie muszą rodzić dużej liczby asystentów, a na wsiach chińskich lub afrykańskich. Dlatego lepiej jest myśleć o spadkobierców nie wcześniej niż ciało będzie gotowe. W krajach europejskich, na początku ciąży są zazwyczaj nieplanowane. 70% z nich kończy się poronienia, 15% – poronienie. W konsekwencji stanowi pracy tylko 15%. Wiele osób uważa, że ​​to dziwne, że w naszych informacji wynika, problem wczesnej ciąży w ogóle istnieje. Jego główną przyczyną jest brak edukacji seksualnej młodego pokolenia. Dla rosnącego organizmu wczesna ciąża niesie ze sobą wiele problemów.

load...

Wpływ wczesnej ciąży na

Zdrowia. ciała młodych kobiet czasem fizycznie nie jest gotowa na macierzyństwo. Jeżeli ciąża, dodatkowo, nieplanowane nastolatek jest zdezorientowany, nie wiedząc, co robić: kontynuowanie ciąży lub jej wypowiedzenia. Ośmielając się aborcji, każda dziewczyna powinna rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, które jest często niemożliwe ze względu na małe doświadczenie życiowe. Po tym wszystkim, poronienie mogą być związane z poważnymi problemami ginekologicznymi w przyszłości do bezpłodności. Jeśli dziewczyna zdecyduje się urodzić, jej ciało nie jest zbyt silny początek wystąpić zmiany hormonalne, które przygotowują do macierzyństwa – macierzyństwa i karmienia piersią. Organizm przyszłej matki zaczyna zbierać materiał do budowy rosnącego organizmu. Azot jest wymagane do syntezy białka, tłuszczów, które są niezbędne dla tworzenia tkanki płodu, żelazo – tworząc potasu krew – serca. Ponadto gromadzą magnez, kobalt, miedź. Wszystko to tworzy organizm z dodatkowym obciążeniem przyszłej matki. Również w czasie ciąży wzmacnia pracę układu sercowo-naczyniowego, zwiększenie tryb aktywności, wątrobę i nerki. Jeśli ciało jest nieprzygotowany, często nie radzą sobie z tak trudnym zadaniem, ponieważ ciąży i urodzenia zdrowego dziecka. Niefortunny wynik wczesnej ciąży są narodziny dzieci z niską masą urodzeniową, jeśli nie z wadami wrodzonymi.

Wczesnym okresie ciąży – problemem psychologicznym

Psychologiczny problem wczesnej ciąży jest nie mniej ważne. Większość nastoletnich dziewcząt, aby poznać ich sytuację, są w panice. Zazwyczaj reakcja Według psychologów, jest gniew, niechęć do zaakceptowania sytuacji, poczucie winy. Prowadzi to do bardzo niebezpiecznych następstw, zwłaszcza jeśli dziewczyna jest pozostawiony bez odpowiedniej pomocy medycznej i psychologicznej. Gdy ciężarne dziewczęta nie mają z kim dzielić swoje uczucia na temat ich stanu, są tłumione, doświadczenie lęku i poczucia winy. Często popełniają samobójstwo. Niestety, bardzo często ostre przejście od dzieciństwa do dorosłości tak skończyć. Zwłaszcza, gdy jest ona sama z tym problemem, jako młodego ojca, od razu przestała być „cool”, z drogi.

Wczesna ciąża w sposób społeczny

Nawet jeśli społeczeństwie progressive, ciężarne nastoletnie dziewczęta często napotykają, jako minimum, z przekonaniem. Dziewczyny boją się przyznać, nawet własnych rodziców. A jeśli na początku ciąży stało się z dziewczyną z dysfunkcyjnej rodzinie, gdzie rodzice i dzieci absolutnie żadnego zrozumienia, sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Jeśli ta dziewczyna decyduje się urodzić, jest prawdopodobne, aby porzucić szkołę, albo będzie musiała połączyć szkolenia i macierzyństwa. W większości przypadków taka kombinacja jest nierealne. Większość młodych matek nie może realizować się jako profesjonalistów, ponieważ często nie mają nawet możliwość zdobycia wykształcenia, nie wspominając o karierę. A jeśli nie ma dobrej pracy, w związku z tym, nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. W niektórych rodzinach okazuje się jeszcze bardziej smutna sytuacja. Beznadziejności i bezradności młodej matki pchanie w ataku. Można doświadczyć przemocy domowej, problem alkoholizmu. Zdarza się, że nastoletnie matki ciążę ponownie przed osiągnięciem wieku 20 lat. Ich dzieci puchną domu dziecka.

Zapobieganie przedwczesnemu ciąż

Problem zapobiegania jest lepszy niż po walce z jego skutkami. Nic dziwnego, że mówią odważnych zwiadowców: „Uprzedzony – jest uzbrojony”. Nastolatki i ich rodzice powinni dążyć do utrzymania się na wzajemnym zaufaniu. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem na tych samych warunkach, nie może zrobić „zakazane” strony tematu. I dotyczy to rodziców i dziewcząt i chłopców. Chłopcy muszą komunikować się z ojcem, więc jeśli rodzina nie jest kompletna, należy upewnić się, że dziecko skomunikowane z mężczyzn na takie tematy. Może to być dziadek, wujek, starszy brat lub inny krewny. Możesz dać dziecku czytać niezbędną literaturę. Ta opcja jest dobra dla rodziców, którzy czują, że nie są gotowi na taką rozmowę z synem lub córką. Nie jest to zła opcja – wyrzucanie dzieci „rodzicielskich pigułki ból głowy” – prezerwatywy. Dopiero połączenie tych działań potrzeba edukacji seksualnej i opowieści o sposobach ochrony przed niechcianą ciążą. Oczywiście, jesteśmy tu nie chodzi o gwałcie, z którego nikt nie jest odporny, niestety. I to niebezpieczeństwo dzieci powinny również wiedzieć. Duże znaczenie ma, że ​​edukacja seksualna w szkołach, wykłady pracowników medycznych, pokaz filmów o intymnej strony życia ludzkiego i ludzkiej fizjologii. Dziewczyna, którzy już rozpoczęli życie seksualne, powinna zostać poinformowana o konsekwencjach. Ponadto, musi sam zdecydować, czy jest gotowy na początku ciąży. Jeśli nie, dbać o metody antykoncepcji. Pamiętaj, że nastolatek edukacji seksualnej – to nie jest nudne i budującą rozmowę, z której syn lub córka próbuje uciec szybko. Dzieci nie powinny być podejmowane w „bagnetów” opowieści rodziców o metodach urodzenia. Najlepszą rzeczą jaką mogą zrobić rodzice – wnieść do świadomości swego dziecka, że ​​w dorosłym życiu będą musieli podejmować decyzje o innym poziomie i dla każdego działania wykonywane należy odpowiedzieć.

load...