Wadami wzroku i zeza u dzieci: identyfikacja przyczyn i leczenia

Coraz okuliści diagnozowania różnych zaburzeń widzenia u dzieci. Szczególnie powszechne zeza u dzieci poniżej jednego roku. Jego rozwoju pod wpływem różnych czynników. Ten ekologiczny i mocno wpisana w nasze życie telewizory i komputery, rozwój powikłań w okresie prenatalnym, a także wiele innych.

load...

Również ważnym czynnikiem jest predyspozycja genetyczna. Jeżeli przynajmniej jedno z rodziców ma problem z oczu, pętelki do dziecka muszą być traktowane bardzo ostrożnie.

Zawartość:

Wideo z metod badawczych narządu wzroku u dzieci

Gdy pokazano dziecko okulista

Nawet jeśli nie pojawiają się, ale jedno z rodziców cierpi na krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, lub innych chorób oczu, dziecko trzech miesięcy powinna być zbadana przez specjalistę. Nawet jeśli pediatra nie daje skierowanie do okulisty, nie wahaj się poprosić go o tym, dzięki czemu można uzyskać pierwszy w życiu swojej konsultacji tartej. Okulista przeprowadza niezbędne badania i, jeśli to konieczne, zalecić leczenie lub skierować do specjalistycznego szpitala hospitalizacji.

load...

Jeśli nikt w rodzinie nie ma problemów z jego wizji, dziecko może pokazać okulisty w 6-8 miesiące. Jeżeli lekarz nie ujawnia naruszenia tych wizyt będzie odbywać się raz w roku. Błędem wielu rodziców jest to, że ignorują oni wizyty kontrolne, jeśli lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Mimo wszystko, wiele problemów, nie są wrodzone i nabyte przez kilka lat pod wpływem niekorzystnych czynników.

Jak rozpoznać zaburzenia widzenia w dzieci

Rola rodziców w identyfikacji możliwych problemów z okruchów ze wzrokiem, nie mniej niż rola lekarza, lub nawet więcej. Generalnie lekarze powiedzieć rodzicom, co jest konieczne, aby zwrócić uwagę na czas rozpoznać zaburzenia okulistyczne.

  • Reakcji na światło. Fizjologiczne normą jest mrużąc oczy i obracając głowę daleko, gdy nagle jasne światło włączone w pokoju.
  • Nauka zabawki. Już kilka miesięcy dziecko jest w stanie rozpoznać swoje zabawki w oddali. Jeśli wizja jest OK, będzie szukać jego oczy kulki, grzechotki, miękkich zabawek. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, można poprosić go, aby wymienić zabawkę.
  • Mrużąc oko. Jeśli dziecko, patrząc na obiekty, które są w pewnej odległości, zaczyna mrużąc oczy, natychmiast pokazać je do okulisty.
  • Umiejętność

  • śledzić rzeczy. Okruchy, które nie mają problemów ze wzrokiem, oczy obserwując matkę toy-mobile lub. Jeżeli trzech miesięcy dziecko nie wynika ruchomy obiekt, nie tracąc z oczu, pokazać dziecko lekarzowi. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w tym przypadku należy skonsultować się nie tylko do okulisty i neurologa, jako niezdolność do naśladowania wzrok pacjenta może wskazywać na naruszenie w pracy OUN (ośrodkowego układu nerwowego).
  • Zaczerwienienie lub łzawienie oczu lli_1. Jeśli oczy są często rumieni, to jest również okazją do odwiedzenia gabinetu okulisty za.

Jeśli Twoje dziecko ma zeza: co zrobić, rodziców

Zez – choroba przyrządu optycznego, który jest bardzo często u dzieci. Ale rzadko jest inną chorobą, często towarzyszą takie zjawiska jak dalekowzroczności lub krótkowzroczności astygmatyzmu. Zez rozbieżny może wskazywać na poważną krótkowzroczność. Jeśli Twoje dziecko ma zeza, w żadnym wypadku nie ponoszą to tylko defekt kosmetyczny. Jest to poważne zaburzenia nerwu wzrokowego, a prawdopodobnie wszystkie urządzenia wideo.

Struktura ludzkiego systemu wzrokowego jest to, że dwa różne obrazy postrzegane przez oba oczy są w pewnych obszarach mózgu, w których do jednego rekombinowanego. Obraz będzie tylko jasne i poprawne, o ile dobrze skoordynowanej pracy całego aparatu wzrokowego.

Dziecko widzenie obuoczne (możliwość zobaczyć z obu oczu) rozwija się stopniowo i ostatecznie uformowana do 4-5 lat. W tym wieku, wiele dzieci, lekarze mówią, krótkowzroczność fizjologiczną, a to może spowodować rozwój zeza. Leczenie zeza u dzieci powinna być kompleksowa, ale w tym przypadku głośnik będzie dodatni.

Niektórzy rodzice, słysząc „fizjologicznego zeza” nie spieszy się do leczenia, jeśli nie odkładać wizytę do okulisty. To jest złe, ponieważ w niektórych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna, a im szybciej to się robi, tym lepiej dla dziecka.

Jeśli zauważysz, że oczy Twojego dziecka tylko trochę koszenia, skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Byłoby lepiej, gdyby po raz kolejny martwić lekarza, niż przegapić początku którejkolwiek z chorób układu wizualnych. Do leczenia zeza u dzieci – proces dość pracochłonne i czasochłonne, co wymaga wysiłku ze strony lekarzy i od rodziców.

Kompleksowe leczenie zeza w dzieci

Jak już wspomniano, zez – nie jest to niezależny choroby, a nie defekt kosmetyczny, ale stan, który towarzyszy innych chorób aparatu wzrokowego. Jeśli dziecko zdiagnozowano krótkowzroczności lub dalekowzroczności, to najprawdopodobniej przepisane okulary. Pamiętaj, że aby dziecko odebrać punkty powinny okulisty, a nie pracowników optyków. Dobrze wybranych punktach w niektórych przypadkach mogą zmniejszyć objawy zez zero.

Jednak takie leczenie nie może być za mało. Jeśli dziecko potrzebny sprzęt leczenia, jego oprogramowania i wybranych ściśle indywidualnie. Lekarz bierze pod uwagę specyfikę każdego oka.

Być może lekarz uzna to za konieczne, aby umieścić dziecko w oddziale okulistyki w Szpitalu Dziecięcym w celu dalszego leczenia chirurgicznego. Tiny przeprowadzi operację poprawić mięśnie oka, które w większości przypadków leczyć zeza.

Po zabiegu traktowania zeza trwa. Lekarze mają tendencję do przywrócenia normalnego ruchu gałki ocznej. Od pewnego czasu (często przez długi okres), dziecko otrzyma leczenie zachowawcze. Funkcja wizualna stopniowo zrehabilitowany. Istnieją techniki, które przywrócą stereoskopowego widzenia u dzieci.

Pamiętaj, że przyczyny zeza u dzieci mogą być bardzo różne, więc najważniejszą rzeczą jest, aby przypisać leczenie zeza i ustawić jej prawdziwą przyczynę. W żadnym wypadku nie próbuj radzić sobie z zezem w domu. Konsekwencje złej diagnozy i niewłaściwego traktowania mogą być bardzo nieprzewidywalne. Wszystkie informacje, które przeczytałem w tym artykule są przeznaczone wyłącznie do celów wprowadzenia rodzicom na bieżąco, a nie jako wskazówka do działania.

Prognozy w zeza u dzieci są korzystne, pod warunkiem, że leczenie rozpocznie się niezwłocznie. Wcześniejszego wykrycia choroby, tym lepiej dla dziecka. Leczenie rozpoczęto po 7 lat, nie będzie tak skuteczny, może być nieodwracalne zmniejszenie widzenia. Istnieją różne rodzaje zeza (zbieżny i rozbieżny, akomodacyjna i paralityka). Bez względu na to, jaki rodzaj dziecka zdiagnozowano, lekarz będzie w stanie przewidzieć zaledwie rok po rozpoczęciu leczenia. Nie należy oczekiwać szybkich rezultatów, a pacjenta i wyraźnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

Dobrze, jeśli można zorganizować dziecku w specjalistycznym przedszkolu dla dzieci z wadami wzroku. W takich placówkach ćwiczeń dla oczu posiadaniu niemal nieustannie, wiele uwagi poświęca się leczeniu sprzętu. Nawiasem mówiąc, jego dzieci chodzą z przyjemnością, ponieważ ćwiczenia odbywają się w formie gry.

Specjalistyczne przedszkole jest dobre i że dziecko nie poczuje dyskomfort psychiczny. Jednym z etapów leczenia zeza jest często w okularach z jednym okiem zamkniętym (odbywa się to w celu, aby to działało drugi „leniwe” Glazik). W typowym przedszkolu dziecko może odmówić nosić te okulary. I to będzie bezbolesne specjalistą, ponieważ większość facetów w okularach.

Rodzice muszą być włączone wraz z nim w domu. Wielu ludzi nie docenia szkodliwego wpływu telewizji i komputera w oczach dzieci. Jeśli w domu jest dziecko, które jest w trakcie leczenia zeza, nie należy umieścić go na ekran i monitor. Lepiej zrobić to, co lekarz zaleci. Dzieci zbierają użytecznych małych farby projektant części średnich, zdjęcia prześledzić, zbierać puzzle, sortowanie kupra.

load...