Trening z występów w odcinku lędźwiowym

Zawartość

Elena, cześć. Pytaj proszę, czy dorosły człowiek, który został zdiagnozowany z występem (dolna część pleców), aby włączyć
obciążenia siłowego na siłowni? Dziękuję.

load...

Witam, Roman! Przede wszystkim, taka diagnoza – niezbyt często u dorosłych. Lekarze, jeśli chodzi o podejście do treningu z występów są podzielone na dwa obozy dość pogodzenia. Pierwszy wniosek, że pro kulturystyka krok lepiej zapomnieć, po prostu dlatego, że nie ma osiowe na kręgosłupie nie „pompa” i nieprofesjonalne działania może pogorszyć sytuację i spowodować ból. Ten ostatni uważają, że siedzi za kierownicą 4 godziny dziennie i pracują przy stole wpływa na kręgosłup gorsze niż kulturystyki. Obciążenie mocy klasy w przeważającej części – najbardziej przystępny sposób, aby zachować formę dla wszystkich grup wiekowych. Ponadto, dobrze wyposażona sala pomóc „korpus pompy” bez tworzenia dodatkowego obciążenia kręgosłupa. Moc są uważane jako użyteczne ćwiczeń. Po tym wszystkim, pomagają stworzyć gorset mięśniowy i zapobiega postępowi choroby. W każdym przypadku, prawie natychmiast polecić fizykoterapii, tak szybko, jak znaleźć problem. I sprawiają, że warto, przynajmniej na treningu.

[Powrót do spisu treści]

Jaki jest sens gimnastyki rehabilitacji

Co do zasady, fizycznych ćwiczeń terapeutycznych, które dystrybuujemy w szpitalach, może rozwiązać dwa problemy:

 • Wzmocnić „długa” mięśnie pleców i stabilizacji kręgosłupa bez przeprostu;
 • Nagrzewania problemem. Niestety, dla zdrowego człowieka jest fizycznie przygotowana mowy o „pompowanie back” z „łodzi”, z pozycji leżącej na podłodze i wciągania brzucha nie jest. To kompleks, który dał ci lekarzem (jeśli jeszcze nie wydany – powinni przyjmować), za każdym razem należy przeprowadzić na treningu. Może nawet zamiast 5 minut cardio. Podnieść temperaturę ciała i przygotowanie stawów może być gorzej niż tradycyjny trening

[Powrót do spisu treści]

load...

Gdzie i jak trenować

Przysiady, ławki stoją i stać zakazane w występach. A także nie zalecane, a wszystkie inne ruchy masy na ramionach, i pracować z wagą w płaszczyźnie pionowej. Pod obciążeniem osiowym na grzbiecie rozumieć sytuację, w której masa wciśnięty z góry, odpowiednio wszystkie prasy w płaszczyźnie pionowej, są ograniczone.

Wtedy od razu nasuwa się pytanie, ramiona huśtawka, co zrobić z nogami, i ogólnie, jak trenować z takimi ograniczeniami.

W rzeczywistości, lepiej znaleźć trenera, który ma doświadczenie w rehabilitacji sportowca. Paradoksalnie, w fitness kluby nie są zazwyczaj „na żywo”. Wyszukiwarka powinna być w szkole lub na uczelni sportowej, gdzie znajduje się część podnośnika.

Występy w sporcie, nawiasem mówiąc, dość częstym zjawiskiem. Często „zarobić” w młodym wieku, kiedy siła mięśni nie jest jeszcze bardzo dobra, a obciążenie postępuje szybciej niż wzmocnienia mięśni gorsetu.

Istnieją również różne specjalistyczne wyposażenie dla osób z urazami kręgosłupa. Znajdź najprostszy sposób przez wydział medycyny sportowej w miejscowej uczelni medycznych.

[Powrót do spisu treści]

Podejście ze świata zdrowia i fitness

W prawie każdym klubie z testów doradzić lekarza:

 • Wziąć wolne od klasycznego treningu siłowego i pieszego, przepraszam za Pilates w siłowni;
 • Dodatkiem – kąpiel

Ponadto starają się sprzedawać żadnych masaży i zabiegów. Ścieżka nie jest jedynym, z oczywistych powodów, dla osoby, aby trenować w hali, nie jest to najbardziej interesująca.

Ponadto, jeśli mówimy o Pilates w siłowni, więc najlepiej jest udać się do specjalistycznej pracowni, a zaangażowani indywidualnie z trenerem, aby nie cierpieć w zbiorowych odchudzających kobiet.

[Powrót do spisu treści]

Podejście

Moc

W tym samym podnoszenie ciężarów „rehabilitować” zacząć od wzmocnienia abdominis transversus i długie mięśnie pleców:

 • Pierwszy około 1-2 miesięcy zawodnik wchodzi do pokoju, niosąc tylko paski, pull-up z własnym ciężarem (bez pasa z ciężarkami, ściśle) i podnosi nogę w imadle o ograniczonej amplitudzie. Zwykle starają się uniknąć wygięcia w talii, nóg i huśtawka. Ponieważ podnoszenie kolan do brzucha i statycznie skrapla się. Czasami – po stronie szwedzkiej, a nie na pasku, aby całkowicie usunąć gromadzeniu. Jednocześnie, można zrobić wszystkie rodzaje izolacji ćwiczenia na siłowni. Inną rzeczą jest to, że w tych halach o symulatory są zazwyczaj „nie bardzo”, bo zrehabilitowany po odstaniu w barze, idź bicepsy skalne siedzi, pompki na barach i dokręcone. Dobrze, maksymalna posgibayut porazgibayut i nogi. Nie jest to z pewnością najtrudniejszy trening siłowy, ale na tym etapie prozaiczne zadanie – nauczyć się rysować żołądka, tak aby uniknąć stresu na kręgosłup w ramy normalnego wykonywania władzy;
 • Na sportowca ponownie wysłane do badania i oceny jego zdolności do radzenia sobie z „jak zwykle”. Wielu przyznaje się do treningu siłowego z ograniczeniami, ktoś – nie. Proces ten jest unikalny i korespondencja nie można przewidzieć.

[Powrót do spisu treści]

Jak radzić sobie z post-rehabilitacji

Weź najdelikatniejszy opcję bez znacznego obciążenia osiowego. Większość trenerów zaleci wciąż podnieść ciężkie lekkoatletyka pas. O ile nie jestem fanem tego w normalnych warunkach, jak dużo i bardzo polecam do mocowania lędźwiowego. Kup za konieczne rozmiarze dokręcić umiarkowanie, a nie do „wysiłku” i tak przechowywane, ale nie „sprasowane”.

Pas powinien być noszone tylko podczas podejścia, na wakacjach, można rozpinać. I nie trzeba przeszkadzać krążenie.

W ćwiczeniach i grup mięśniowych wszystko wygląda tak:

 • Spina. Zawsze zaczynaj z rozszerzeniami na podłodze. Trenerzy w symulatorze można zrobić, ale „rzuca” ciało tam iz powrotem nie może być lepiej pracować na trochę ściętego amplitudzie. Obciążenia – w dłoniach z przodu klatki piersiowej. Pull-ups – lepiej bez wagi i jako rozgrzewkę. Blokować przyczepność we wszystkich wariantach jest dobra, ale lepiej nie robić z pozycji siedzącej, a klęczy ławek (wygląda dziwnie, ale to pomaga, aby całkowicie wyeliminować nadmierne ugięcie w pasie). Młotek, jeśli nie jest – ściśle dostosowane ławki dla wzrostu;
 • Biceps triceps. Prawie wszystko co chcesz, ale bez oszukiwania, huśtawki miednicy i wybuchy od podłogi. Spadki z ciężarkami lepiej jest wyłączyć i zastąpić go naciśnie odpowiedni symulator. Kiedy siedzi, aby upewnić się, że nie było lordoza (pochylając się wybrzuszenia brzucha);
 • Ramionach. Dozwolone wszystkie przewody na wysokim delta i utopił go zablokować stoi symulator. Z zhimami siedzi problem rozwiązuje się indywidualnie. Radziłbym naciskać na kolanach, jeśli zgody lekarza uzyskuje. Łatwiej jest unikanie zginania i destabilizacji. Tryb w najczęstszych przypadkach będą zakazane. Nie rób lepiej „starszego YouTube bodibildina” – różne prowadzi w zboczu i takie tam;
 • Piersi. Unikaj niewygodnych ławek w skoku pokładu (ugięcia) oraz symulator na ławce na górnej części klatki piersiowej. Ma to miejsce wówczas, gdy jest to najlepiej zrobić wyciskaniu z hantlami, ale waga nie rzucać, to niech służy;
 • Prasowej. Nie popełnij wspiąć się na ławce pod kątem. Ale do wszelkiego rodzaju podnoszenie nóg w imadle, bez bujania. Z zakrętami – lepiej piłką lub nawet siedząc na symulatorze, jeśli nie wymaga odwrotnej zginanie w punkcie amplitudy;
 • Nogi. Szukam pokoju zhimami z jedną nogą z pozycji leżącej. Możesz nauczyć się squat „pistolet” bez komplikacji, ale bez utraty równowagi. Wszystkie „Izolacja” dozwolone do czasu, gdy nic nie spoczywa na barkach. W sprawiedliwości, w celu normalnych operacji wystarczy nogi.

W prawie wszystkich przypadkach, należy unikać gwałtownego przyspieszania, eksplozje, oszukiwanie, kołysząc ramionami i nie zapomnieć o opracowanie mediów statycznych. Co do reszty, to nie jest konieczne, oczywiście, maniakalno prowadzony na lekarzy, ale będą musiały monitorować stan. I lepiej jest robić regularne badania kontrolne tak dobrze, aby nie iść w tym czasie, gdy czujesz ból. Ogólnie rzecz biorąc, układu mięśniowego – to plus dla rozwiązania problemu, a nie lepiej na bieżąco, jest to możliwe poprzez zwiększenie obciążenia. Dla wielu ludzi, występ nie objawiać, odpowiednie szkolenia i żywienia, tak, że wszystko jest w twoich rękach.

Elena Selivanova

load...