Topiary sztuka – drzewo kawa z rękami

Zawartość:

Nawet jeśli kochasz kawę, nie należy odmawiać sobie przyjemności korzystania pachnące ziarna w kilku innych celów. Na przykład, mogą one służyć jako doskonały materiał do nieskomplikowanych, eleganckich i bardzo spektakularne rzemiosła – Topiary. Rękodzieło dla stali wnętrz teraz w modzie. Oczywiście, niektóre z nich wymaga i czasu i trochę umiejętności. Jednak niektóre produkty „hendmeydovskie” są tak łatwe do wykonania, które będą sobie pozwolić prawie każdy.

load...

Po pierwsze, trzeba ćwiczyć, upewnij się, jakie to proste. Po drugie, można nauczyć się podstaw produkcji Topiary wnętrze. I po trzecie, będzie mile zaskoczony widokiem gotowych rzemiosła. Ponadto, materiały do ​​produkcji drzew kawowych nie potrzebują tak dużo, a opcje tak przytulne wnętrze akcesoria obfitują. Więc dać upust swojej wyobraźni. Ale po pierwsze, dowiedzieć się, jak zrobić kawowca własnymi rękami. Spróbujmy?

Materiały i narzędzia

Dokonywanie drzewa kawowe sobie pozwolić każdy. I czas potrzebny całkiem sporo. Najdłuższy w tym procesie – klejenie ziaren kawy. Jednak wiele wykwalifikowani pracownicy twierdzą, że proces ten uspokaja i pozwala zebrać myśli. Dla rzemiosła będą potrzebne następujące materiały i narzędzia:

load...
  • Podstawa Topiary – korona. Można użyć dowolnego światła okrągły przedmiot z plastikowej kuli, a skończywszy na zmięty w kulę i zawinięte w wątku gazety.
  • Pień drzewa kawowego. Konwencjonalnej Gałąź grubości drutu, rury z tworzywa sztucznego lub kartonu. Wszystko zależy od tego, co chcesz zobaczyć pnia drzewa – albo jeden rozgałęziony, zakrzywione lub proste, cienkie lub szerokie.
  • Zdolność do topiary. Może to być również dowolny, w zależności od wielkości drzewa. Garnitur i mała doniczka i kubek (szkło), a niski wazon. Najważniejsze jest to, że dania były stabilne.
  • Ziaren kawy. Wskazane jest, aby wziąć cały pakiet naraz, to wystarczyło dla całej Topiary korony.
  • Zatrzask wypełniacza. To jest to, czego napełnić zbiornik. Mogą być gips, piasek, piana, Floral Foam lub zwykła ziemia ogrodowa.
  • Brązowy gwasz lub farba akrylowa. Konieczne jest, aby malować koronę. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, że pomiędzy ziarnami będzie wyglądać przez powierzchnię kuli, to można zrobić bez kolorów.
  • Materiały do ​​Decor – koraliki, wstążki, sznurka, sizalu, koralików i innych ozdób.
  • Klej pistolet lub inny klej, który bezpiecznie przywiązuje ziaren kawy na okrągłej podstawie.

Tutaj, rzeczywiście, i wszystko, co będzie potrzebne do tego cute rzemiosła.

Zrobienie

Jak już zostało powiedziane, na koronie zmieści każdą małą plastikową piłkę. Jeśli korzystasz z gotowych piłkę, to po prostu trzeba wyciąć otwór, w który wkłada się beczki. Jeśli taki przedmiotu nie można znaleźć, zrobić podstawę Topiary w zwykłej gazecie. W tym celu blachy prasy zgniata piłkę do żądanych rozmiarów, a następnie zawijane z konwencjonalnym wątku. Zakręty chaotyczny i nałożyć na tyle mocno (ale nie zbyt!). Najważniejsze jest to, aby mieć stałą kulowy gwint kształt. Po tym, gazeta opiera się również wykonać otwór lufy.

A teraz musimy wkleić nad koroną ziaren kawy. Można to łatwo zrobić, umieszczając piłkę w pojemniku wielkości prawej tak, że połowa kuli górował nad potraw. Po tej części korony jest urządzony z, wystarczy obrócić nad resztą kulkowe i pasta ziaren kawy korony.

Jak skleić ziarna – czy twój najgorszy. Zwykle pierwsza warstwa kleju ziaren rozszerza swoją wypukłą stroną do góry. W tym przypadku, nasiona nałożyć wiersze, starając się umieścić je w naprzemienny sposób w stosunku do poprzedniego wiersza ziarna. Następnie, druga warstwa wierzchołkowa dekoracji ziaren kawy, ale ich odwróconego do góry. Ziarna w drugiej warstwy nanosi się znacznie rzadziej, zamykając przestrzeń pomiędzy ziarnami pierwszej warstwy.

Podczas gdy klej wyschnie, daj nam macierzystych. W przypadku tworzywa sztucznego lub kartonu rury o odpowiedniej średnicy, a następnie po prostu cięcia do pożądanej wysokości. Bagażnik może być również wytwarzany z drutu zwijającego razem kilka segmentów. Ten bagażnik jest łatwo wyginać, nadając mu pożądany kształt. Można użyć gałąź drzewa. Ta lufa nie może w jakikolwiek sposób ozdobić. Ale kufry wykonane z innych materiałów, pożądane jest, aby zamaskować. Zazwyczaj do zdobienia pnia drzewa kawy za pomocą sznurka lub wstążki, które owinięte bagażnik, układanie spiralne schludny i ciasnych zakrętów.

Po klej jest całkowicie sucha, umieścić na czubku lufy i zamocować go za pomocą kleju, jeśli jest to konieczne. Teraz możemy rozwiązać nasze drzewo w pojemniku. Najbezpieczniej jest napełniać zdolności tynku i najprostszy sposób, aby wypełnić w dowolnym piasku lub ziemi. Sam zbiornik jest również możliwe, aby ozdobić wstążkami lub sznurka, jeśli naczynia wyglądać reprezentacyjny.

Dodatkowe akcesoria – już według własnego uznania. Można wlać tynku ciągu (piasek) kulek lub perełek. Można również wkleić kilka perełek do korony. Można „posadzić” na drzewie kwiatowy owada. W skrócie, to wszystko zależy wyłącznie od gustu i wyobraźni.

Warianty kawowca

Oferta kawa Topiary opcja nie jest jedyną. Pierwszą rzeczą, którą chcę zwrócić uwagę na to zdolność do produkcji kilka drzew koronami. Wtedy jesteś po prostu robi rozgałęziony pień i każdy oddział don koronę. Wystarczy pamiętać, że kule Korona nie powinno być zbyt dużo. Ich optymalna liczba – trzy. Pożądane jest, aby wieniec różnych średnicach.

Drzewa kawowe (tj ich korony) niekoniecznie muszą być idealnie okrągły. Romantically wygląda jak na przykład wieniec w kształcie serca lub chmurą. Dla takiego DIY zazwyczaj korzystają z półfabrykatów wycięte z pianki, a następnie wkleić również swoje ziarna kawy.

Kolejny świetny pomysł – aby zasadzić drzewko dzienną trawnik. Z tego pojemnika jest wypełniona ziemią ogrodową i wysiewa nasiona w swoim zwykłym darń trawy. Trzeba będzie tylko czas na działanie wody i kosić mini gazonchik.

Nie zapominaj, że Topiary – nie tylko ozdobą wnętrza. Jest również nazywany drzewo szczęścia. A jeśli były w stanie dokonać kawowca, można zaakcentować go miejscowo, w zależności od pokoju, w którym zamierzamy umieścić tę szczęśliwą maskotką. Jeśli jego miejsce – w kuchni, ozdobić koronę, na przykład, laskę cynamonu i wanilii. Jeśli chcesz umieścić kawowca w łazience, użyć jako dekoracji morskich muszli lub kamyków.

Nawiasem mówiąc, zrobić kawowca własnymi rękami, jak to możliwe i na prezent. Tylko nie zapomnij wziąć pod uwagę nawyki i hobby o którym zaprezentujemy ten prezent. Jednym słowem, marzenie, tworzyć i budować. Wszystko w twoich rękach. Powodzenia!

load...