Sztuczne kwiaty własnymi rękami – sprawiają jaśniejsze życia

Zawartość:

Teraz to nawet trudno powiedzieć, kiedy Pierwsze sztuczne kwiaty. Uczucie, które były popularne, zawsze i wszędzie. Pierwsza udokumentowana wzmianka o nich należą do III-II wieku pne. Archeolodzy mają tendencję do myślenia, że ​​mają one pochodzić ze starożytnych Egipcjan. Później ta sztuka opanowane w starożytnych Chinach, Grecji i Rzymie.

load...

Kwiaty wykonane z różnych materiałów – tkanin, porcelany, papieru, metalu, kamieni szlachetnych, gliny, drewna, piór i wszystko … to nazwę. Niektóre egzemplarze były prawdziwe dzieła sztuki. A koszt jest bardzo drogie. Wystarczy wyobrazić sobie, co cena może być, na przykład, bukiet róż platyny i złota zestaw z diamentami!

W XIX wieku moda na sztuczne kwiaty osiągnęła swój szczyt. Zaczęli dekorować wszystko – od fryzury i ubrania do wnętrza. Ponieważ popyt był bardzo wysoki, produkcja kwiatów był prawdziwy zawód. Otworzył specjalne sklepy, szkoły i kursy rzemiosła. W 1894 roku w Petersburgu nawet zostawiła wskazówki dotyczące tworzenia kwiatów z papieru, skóry, wosk i tkaniny. Od tego czasu każdy może dowiedzieć się, jak zrobić sztuczne kwiaty własnymi rękami.

Dwudziesty wiek przyniósł zmian – AN sztucznych barwników, pozornie zapomnianych. Ale na początku dwudziestego pierwszego wieku, ponownie stać się częścią mody. Dzisiaj te akcesoria zająć godne miejsce w kolekcjach takich znanych mistrzów jak Galliano, Valentino, Kristian Lakrua i wielu innych. I sztuka tsvetodeliya ponownie stopniowo przechodząc z kategorii hobby w kategorii umiejętności zawodowych. Jednakże, aby sztuczne kwiaty i być może swoje ręce – nic skomplikowanego o nim. I materiały mogą być bardzo różne. Spójrzmy na kilka prostych sposobów, aby stworzyć te eleganckie ornamenty.

Kwiaty Organza

Potrzebne będą:

 • Nożyczki;
 • Igły i nici;
 • Kulki;
 • świeca;
 • Grubość arkusza papieru;
 • Ołówek;
 • An_0.

Weź kartkę papieru i ołówek budowlanej. Narysuj trzy kwiaty o różnych rozmiarach – małe, średnie i duże. Każdy z kwiatów musi mieć pięć płatków. Korzystanie nożyczki, starannie wycięte wzdłuż wzory konturu – dostajesz szablon. Weź szmatkę i odbierane za pomocą szablony kwiaty cięte już organzy.

load...

Zapal świecę i ostrożnie przyłączać wszystkie płatki płomień. Tylko nie zapomnij, że an_0 jest wysoce łatwopalny. Dlatego, aby przeprowadzić to manipulacja powinien być bardzo ostrożny. Aby kwiat był podobny do tego konieczne jest, że materiał jest owinięty we właściwym kierunku – w środku. Aby to osiągnąć, należy trzymać go z jednej strony tak, aby kciuk był w środku. Przenieść płomień świecy w jednym kierunku.

Kiedy wykroje są przetwarzane, umieścić je na siebie i przymocować za pomocą nici i igły. Do węzła wątek pojawił się „ukryte”, tylko połączyć dwa pierwsze płatki, a następnie przyszyć do najniższych. Użyj perełek lub kulek – będą reprezentować pręcików roślin. Końcowy etap – mocowanie nici. W celu uzyskania tego dokładnie, Pierce dwóch warstw tkaniny za pomocą igły i nici do bezpiecznego szwu tak, aby utworzyć mocną jednostkę. To jest to! Oryginalny i zaskakująco delikatny kwiat jest gotowy. Pozostaje dowiedzieć się, co dokładnie ozdobić ten mały cud.

Kwiaty z papieru

Oczywiście, najważniejszą rzeczą na świąteczny stół – to jest pyszne. Ale często nie mniej piękny design odgrywa pewną rolę. Jeśli twoim zamiarem jest, aby zaskoczyć swoich gości nie tylko kulinarne przyjemności, ale także oryginalne porcję, to pomoże Ci zrealizować nasze plany kwiaty z serwetek.

Kreatywności potrzebne będą:

 • Rury do koktajli;
 • Nożyczki;
 • Klej;
 • Warstwowy tkanek;
 • Wątek, dopasowanie koloru serwetki.

Kanał najlepiej używać zwykłego – biały lub czarny kolor. Ale serwetki powinny być jasne i kolorowe. Potem dekoracja będzie bardziej widoczny. Wziąć serwetkę i delikatnie wygładzić ją. Krotnie połowę, a następnie zebrać w „harmonijka”. Tie wynikowy „harmonijki” gwint ściśle w środku. Wziąć nożyczki i odciąć krawędzie serwetki, nadając im pożądany kształt.

Jeśli chcesz, aby kwiaty wyglądają bardziej delikatne i romantyczne, a następnie wyciąć płatki powinny być półkole. Jeśli wolisz ostre krawędzie – daje płatków trójkątnym kształcie. Fan każdego z płatków, delikatnie obracając papier. Weź patyczkiem i starannie przymocować go do podstawy kwiatka – łodyga odwrócił. Kwiat jest gotowy! Pozostaje zrobić kilka więcej tego samego i ozdobić te oryginalny bukiet świąteczny stół.

Kwiaty z filcu

Aby te futrzane, słodkie i piękne kwiaty własnymi rękami jest bardzo prosta. Są idealne do dekoracji wnętrza domu – takie jak zasłony lub poduszki dekoracyjne. Mogą być również wykorzystywane do tworzenia różnych akcesoriów – opaski, gumki i spinki do włosów, broszki.

Potrzebne będą:

 • Wątek, dobrany do tkanek;
 • Nożyczki;
 • Odczuwalne.

Weź filc i pokroić na kawałki. Długość każdej części przeznaczonej do dziesięciu, a szerokość – dwa i pół centymetra. Używać nożyczek, aby frędzle na obwodzie kawałku tkaniny. Tylko nie przesadzaj – nie powinien być zbyt wąski! Inaczej czuł zaczyna się kruszyć, a cała praca przyjdzie do niczego. Następnie złóż tkaniny „akordeon” i szczelnie zawiązać wątki w środku. Kwiat wentylator, starannie rozłożone płatki. Gotowe!

Kwiaty z koralików

Koraliki – bardzo płodny materiał dla kreatywności. Co to jedyne rzemiosło i dekoracje z nim zrobić! Niektóre z nich – prawdziwe dzieła sztuki. Oczywiście, aby nauczyć się, jak pracować z tym materiałem, to zajmie czasu i cierpliwości. Ale jest to niezbędne, aby rozpocząć gdzieś! Dlaczego nie zrobić początek coś prostego – takich jak słodkie i bardzo prosty bukiet. Być może najłatwiej producenci koralikami kwiaty – stokrotki i Niezapominajka jest.

Z tego bukietu, trzeba będzie:

 • Miękki przewód;
 • Koraliki zielonych, żółtych, białych i niebieskich kolorach;
 • Szczypce;
 • Igły;
 • Wątku;
 • Nożyczki.

Zacznijmy nezabudok. Zapoznaj się z drutu i cięcia obcęgami długiego kawałka 8 – 10 centymetrów. String na tym kawałku perełek jeden żółty. Dodaj do niej pięć niebieskich. Wyginać drut i pociągnąć go do końca pierwszej kulek niebieski. Następnie – w drugim, a następnie w trzecim niebieskim zgrubienia. Po tym brakuje w żółtym drutówki i skręcać razem wolny koniec. Wynik był Niezapominajka z łodygi. Zrobić kilka z tych kwiatów. Teraz musimy zrobić liść. Z tego napisu na końcach drutu koralików na zielonym wzorem: 1-2-3-4-4-3-2. Skręcać ze sobą wolne końce drutu – bukiet jest gotowy!

Z Forget-me-zrozumiane. Zwracamy się do rumianku. Aby płatki, trzeba będzie 10 – 12 kawałków drutu długie dziewięć centymetrów. Weź białe koraliki i splot płatek. Upewnij się, że końce przewodów są skierowane ku sobie. Sprawiają, że środek kwiatu jest bardzo prosta – nanizhite siedem koralików na drucie i złożyć je w spiralę. Ostrożnie zebrać kwiat, skręcanie centrum i płatki razem. W celu uczynienia rośliny liści użyć schematu: 1-2-4-4-3-4-3-2-2-1. W procesie tkania zaleca się zgiąć arkusz tak, aby wyglądał jak prawdziwy. I ostatni krok – łańcuch koralików na rumianek łodygi liścia i śrubę. Jednakże, można pozostawić ogonki i „nagi”. Ale tylko wtedy, gdy drut ma kolor srebrny – w przeciwnym razie będzie to nie miłe. Rumianek jest gotowy.

Kwiat z tiulu

To zaskakująco romantyczny i delikatny kwiat jest w stanie ozdobić każdą fryzurę lub ubranie. I sprawiają, że bardzo proste. Potrzebne będą:

 • Tiulowe;
 • Aksamitne wstążki;
 • Pióra;
 • Aksamitne liście;
 • Wątku;
 • Igły;
 • Nożyczki;
 • Spinki do włosów w kształcie grzebienia.

Pokroić na kwadraty o wymiarach tiulu 20×20 centymetrów. Trzeba będzie osiem kwadratów. Weźmy jeden i złóż go na pół dwa razy, a następnie ukośnie w taki sposób, aby trójkąt. Wyciąć nożyczkami szerokim końcu – płatki powinny mieć kształt trójkątny. Powtórz tę procedurę z pozostałych kwadratów tiulu. Krotnie otrzymany półwyrobu do innego. Bezpieczne środku kilku szwów. Chwyć środek płatków kwiatowych i unieść go w górę – będzie to pączek. Ustalić jego podstawy w odległości pięciu milimetrów od krawędzi przez nici i igły. Upewnij się, że kwiat jest szyte bardzo ciasno.

Take długość aksamitne wstążki 25 cm, składany tak, że końce zbiegają się w środku. Zabezpieczyć wątku. Należy uzyskać łuk. Szyć jego baza trzy aksamitnej liści. Można je zakupić w sklepie lub po prostu do robótek usunięty z gotowych sztucznych kwiatów. Delikatnie spłaszczyć i wygładzić piór i dokręcić, tak aby ich podstawa była ukryta pod liśćmi. Zabezpieczyć górną pączek tiulu zastosowanie nici i igły. Jeśli nosisz kwiat jako broszka – szyć agrafki, jeśli klip – zapiąć na grzbiecie. Praca jest zakończona.

Oczywiście, to nie wszystkie sposoby, aby sztuczne kwiaty. Rozważaliśmy tylko najlżejsze z nich. Jak widać, nie ma specjalnej wiedzy i umiejętności, takie kreatywność nie wymaga. Wszystko, czego potrzebujesz – to trochę wyobraźni, cierpliwości i wielkie pragnienie, aby uczynić świat jaśniejsze i piękniejsze. Musisz wszystko się uda. Po prostu spróbuj!

load...