Szkód i korzyści kawy: wpływ na naczyniach serca i innych układów organizmu

Kawa – to napój, który pije prawie wszystko. Jeśli ktoś jest ograniczony do jednej filiżanki rano, niektóre są tak przyzwyczajeni do tego, że nie mogą zacząć pracować normalnie, dopóki nie pić silny filiżankę gorącego napoju. Ogromny wybór odmian kawy przyniosła prawdziwą Coffeemania. Trudno jest znaleźć produkt, który jest przyczyną tak wiele kontrowersji wśród lekarzy, dietetyków i konsumentów.

load...

Zawartość:

Filmy trzech razy na kawę

Skąd ożywczy napój

Niestety, nikt nie wie dokładnie, skąd ten napój. Legenda głosi, że etiopski pasterz zauważył swoje kozy zachowuje podnieceniem w nocy. Powodem niewytłumaczalnego zachowania zastał w żywieniu zwierząt. Na pastwisku kóz jadł liście i owoce kawowca. O dziwnym wpływem roślin na scenie, powiedział opat klasztoru. Monk postanowiliśmy spróbować go na sobie działanie niezwykłych roślin, a to był strzał w dziesiątkę. Później, napój z owoców kawowca podanych innych mnichów, gdyby zasnąć podczas nocnych modlitwach. Wszyscy byli zaskoczeni, jak szybko pić łagodzi zmęczenie i orzeźwia. Z biegiem czasu, klasztor nauczył się upiec i zmielić ziarna, aby uzyskać bogatszy aromat.

load...

Otwarcie dat od około 850 rne, ale napój i był znany tylko w wąskich kręgach. Dopiero z czasem kawa zyskała popularność. W Jemenie, z owoców kawowca przygotowany napój kishr – biały Jemenu kawę.

W XІ wiecznych Etiopczyków zostali wygnani z Półwyspu Arabskiego. Arabowie, rządząca w chwili, przejął kultury etiopskiej, w kuchni, w tym a nawyk picia kawy. Jednak arabski zmieniły sposobu wytwarzania napoju. Ziarna kawy pierwszy dławienie, a następnie miesza się z mleka, tłuszczu zwierzęcego. Otrzymaną masę walcuje się w kulki, które są stosowane jako środek wzmacniający. Szczególnie popularny produkt ten był tylko wyczerpujące wędrówki, ponieważ od razu dołączone siły i nakręcony sen. W XІI się. Arabski rozpoczął przygotowania napoju, po sto – wysuszyć i zemleć owoców kawy w celu uzyskania proszku. Proszek wlewa się wrzącą wodą i dodaje się przyprawy: cynamon, imbir, itp ..

Stopniowo kawy stał się popularny na całym świecie. Co ciekawe, w 1511 roku został próbował zabronić. W Mekka (Arabia Saudyjska), gubernator uznał, że kawa zmienia świadomość ludzi, które mogłyby stanowić zagrożenie dla swojej władzy. Meccans byli zszokowani takiej decyzji i skarżył się do sułtana, który zniósł zakaz kawy, ogłaszając go „świętym napojem.”

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Dzisiaj jest wiele dyskusji na temat kawy. Po jednym z pierwszych badań właściwości napoju „świętej” istniała opinia, że ​​kawa jest dobre dla kobiet, ale to jest niebezpieczne dla kobiet. Wraz z rozwojem medycyny zaczął się przeprowadzić nowe badania. Wyniki doświadczeń oraz w sprzeczności ze sobą. Dziś nie można jednoznacznie powiedzieć, jest szkodliwe lub korzystne kawy. Istnieje wiele „tak”, ale istnieje wiele „nie”.

Kawa: szkody lub korzyści?

Pozytywny wpływ pachnący napój

Amerykańscy lekarze przeprowadzili badania, w którym wzięło udział prawie 130 tys. Człowiek picia alkoholu. Wyniki badań zostały upublicznione: ludzie, którzy pili 2-3 filiżanek kawy dziennie ryzyko wystąpienia takich chorób jak marskość wątroby została zmniejszona o 40%, podczas gdy ci, którzy pili więcej niż cztery filiżanki – 80%. W ten sposób zapobiega kawy rozwoju marskości wątroby. Japoński lekarze stwierdzili w przeciwutleniacze kawy, które zmniejsza o połowę ryzyko zachorowania na raka wątroby.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda odkryli, że spożywanie 2 filiżanek kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych o 30%. 3-4 filiżanek „święty napój” na nieruchomości do 6-7 filiżanek zielonej herbaty i pomogą zapobiec rozwojowi cukrzycy. Ale już o chorobie lepiej jest ograniczyć spożycie kawy.

Istnieje wiele rozbieżności na temat wpływu kawy na naczyniach. Greccy lekarze i naukowcy twierdzą, że ludzie, którzy spożywają codziennie 2 filiżanek kawy w podeszłym wieku bardziej elastycznych naczyń krwionośnych. Są to wyniki eksperymentu, w którym wzięło udział pijących kawę w wieku powyżej 65 lat. Ale w tym samym czasie inna grupa naukowców nie podziela ten pogląd, twierdząc Im bardziej człowiek pije kawę, tym wyższy jego ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, udaru i zawału serca.

Interesujące dane zostały zaprezentowane na kongresie w Sztokholmie Towarzystwa Kardiologicznego. Grupa naukowców twierdzi, że 1-2 filiżanki kawy dziennie utrzymać elastyczność naczyń krwionośnych nawet u osób z wysokim ciśnieniem krwi.

Naukowcy z Uniwersytetu w Madrycie znaleźć innego wytłumaczenia dla rozwoju miażdżycy i nadciśnienia tętniczego. Zazwyczaj ludzie, którzy piją dużo kawy, dużo złych nawyków, prowadząc niezdrowy tryb życia, dużo dymu, nie ma czasu na ćwiczenia fizyczne.

Ciekawe Wpływ kawy na układ trawienny. Czasami ludzie instynktownie uwagę na filiżankę kawy rano, jak tylko są one zaplanowane choroby przewodu pokarmowego. Kawa jest zdolny do mięśni gładkich dróg żółciowych, pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Uważa się, że kawa – jeden z zapaleniem błony śluzowej żołądka przyczyny. Jednakże, świeżo zaparzona kawa nie ma niekorzystnego wpływu na brzuchu. Ponadto, ponieważ można wypić kawę przed posiłkiem do strawienia go szybciej. Filiżanka kawy z banana minimalizuje irytujące jego wpływ na błonę śluzową żołądka. Kawa pomaga poprawić trawienie. Kofeina zwiększa odruchowe wydzielanie soku żołądkowego, więc jedzenie jest lepiej trawione.

Negatywna jakości kawy

A co przeciwnicy twierdzą, pachnący napój? Naukowcy zwracają uwagę, że miłośnicy kawy mogą cierpieć na choroby układu moczowego. Fakt, że kawę osobliwego efektu moczopędnego. 3-4 filiżanek kawy dziennie mieć ujemny wpływ na nerki, co może prowadzić do rozwoju różnych chorób. Optymalnym rozwiązaniem dla amatorów kawy w tym przypadku – do picia więcej wody. Idealną sytuacją jest uważany za jeden kubek kawy pić 1 szklankę wody.

Kawa pomocy „wymywanie” kopalin z organizmu. Pomimo faktu, że kawa zawiera wiele elementów, to zmywa z organizmu, sodu, magnezu, potasu i wapnia. W celu zmniejszenia negatywnego wpływu lekarzy i dietetyków zaleca się picia kawy z serem, lub zjeść kilka migdałów, zawierające fosfor, żelazo, potas i wapń.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...