Szalony Patchwork – Crazy rzemiosło

Zawartość:

Szalony kołdra – dość dziwne imię dla techniką patchworku. Po tym wszystkim, co robi „crazy”? Szalony, szalony, szalony. Jednak w tej technice, wszystko odbywa się w umyśle, jednak bez względu precyzyjnych reguł, a proporcje geometrii (w przeciwieństwie do konwencjonalnych patchworku). Nawiasem mówiąc, technologia „crazy” – patchwork, w którym nie tylko zakłada wolną formę, jest również obficie obecne dodatkowe akcesoria dekoracyjne. Jakiego rodzaju sprzętu, jak wyglądał i co jej szalony? Możemy dowiedzieć się więcej szczegółów.

load...

Story „wariat szmata”

Pikowania jako taki pojawił się w Anglii, gdzie pierwszy z powodzeniem przeniesione do nowego świata i stopniowo zdobyła fanów na całym świecie. Uważa się, że crazy patchwork powstał równocześnie z tradycyjną, choć problem był zupełnie inny. Zazwyczaj mozaikę sposobem było ekonomiczne wykorzystanie kosztownych materiałów, to jest zdolność do tworzenia bardzo praktyczne i użyteczne produkty z pozostałościami. Szalony Patchwork podawane dla urody. Może dlatego, że dostał swoją dwuznaczną nazwę – szalona myśl te wydatkowane na nic drogich tkanin, nie odrywając od niej żadnych korzyści. Ale to tylko przypuszczenie.

Śmiało – mianowicie, z zachodu na wschód. Całkowicie odizolowane od europejskich tradycji pikowania rozkwitły w Japonii. Tam, jak wiadomo, jedwab był również w cenie, a wykonane z niego koszt kimono niezwykle kosztowne, starannie zachowane i przekazywane. Japoński pikowania był zarówno utylitarny i funkcję symboliczną. Tak więc, na przykład, odzieży, zdobyłem podpisać rocznicę (77 lub 88 lat), uszyła taką samą liczbę poprawek.

Krótko mówiąc, obecna technika patchwork szalony łączyć tradycje Wschodu i Zachodu i stać się szczególnym rodzajem sztuki i rzemiosła, w popularnej i modnej robótek. Dziś mistrzowie użyć tej techniki do produkcji ekskluzywnej odzieży i dodatków do odzieży, tekstyliów wnętrz, i muszę powiedzieć, jest to dość sukces.


Materiały i sprzęt

Co to jest „szalony” patchwork różni się od zwykle? Z reguły produkt, wyprodukowany w tradycyjnej technice, uważany za niemal gotowy, jak tylko strzępy są utworzone w strukturze i zszywane. Szalony patchwork – szycie specjalnego. Tutaj szyte skrawki nie oznacza końca pracy. Wręcz przeciwnie, głównym etapem twórczości dopiero się zaczyna. I ta metoda różni się patchwork to nie tylko dodatkowy zestaw materiałów, ale również sama technologia.

load...

Na przykład, w przeciwieństwie do konwencjonalnych technik w Patchworku krejzi głównych zamaskowanych szwy dekoracyjne (haftowane) łańcucha kozy lub gęś stopy. Ponadto, ozdobne szwy koniecznie w połączeniu z koronką, która jest uważana za integralną część zwariowanej patchworku, a także z wstążki, koronki, filigran ręcznych dzianiny, aplikacjami i akcesoriów dekoracyjnych: paciorki, koraliki, guziki. I do dekoracji wyrobów stosowanych wstążki hafty, a to jest połączenie dwóch różnych typów robótek ręcznych, jak również i spoin przebraniu.

Efektem jest nie tylko tkaniny patchwork jasne i kolorowe, ale również niezwykle elegancki, czasem obszerny, bardzo piękne, a co ważniejsze, niepowtarzalny. Jest to „szaleństwo” – w odróżnieniu od reguł, szalonej wyobraźni w nieprzewidywalnych rezultatów.

Ale, co ciekawe, wyłączny arcydzieło otrzymano z materiałów bardzo przyziemnych i konwencjonalnych narzędzi krawieckich:

  • Płaty tkaniny o różnych rozmiarach, kolorach i fakturach;
  • Nożyczki i nici;
  • Igły i szpilki;
  • Żelazko i maszyna do szycia;
  • Nici i taśmy do haftowania;
  • Akcesoria dekoracyjne.

Najczęściej tkanina crazy-kołdra są zbierane na podstawie – jednego kawałka tkaniny pewnej wielkości, która szyła różne łatki. W tym przypadku obraz wielowarstwowy i trójwymiarowy. Ale często doświadczonych mistrzów i sam fundament wyciąć i zbierane z niektórych dużych przedmiotów. Bardzo doświadczony loskutnitsy stanie zmontować i szyć całą tkaninę zlepek małych łatek o nieregularnym kształcie. Jak udało im się to uda?


Tajemnice cięcia tkanin

Jeśli dopiero zaczynają opanować crazy patchwork, pożądane jest, aby pracować z bazą, z łatami geometrycznych kształtach (trójkąty, romby, kwadraty) i z tych samych tkanin gęstości. W tym przypadku, to stawia się w centrum najbardziej „źle” klapą, zabezpieczone za pomocą szpilek i uszyć krawędzie. Następny shred stosowana do pierwszej, a także przyszyte (nadmiar przycięte nożyczkami). I tak będzie przez cały tkaniny patchwork, który następnie jest urządzone.

Jeśli odważą się „wkraczać” na technice stosowanej przez doświadczonych fachowców, trzeba wyciąć tkankę w sposób szczególny. Po pierwsze, należy wybrać kontrastujące tkaniny i dopasować jednolity kolor wzorzystych materiałów. Następnie trzeba wyciąć kolorowe kwadraty i umieścić je na dwie cięte twarzy up: na powierzchni dolnej puste spoczywa spód górnej części przedmiotu obrabianego. A następnie wyciągnąć na szczycie cięcia dwie podłużne fali (od góry do dołu), które dzielą się na trzy puste dowolnych kształtach. Wtedy to zrobić linię konturu, szycie dwa wykroje (jeden na drugim).

Następnie górna puste wyciąć środkową postać, odchodząc od kilku szwów milimetrów. Klapki usieciowane kawałków obrabianego materiału i drugiego cięcia dwa skrajne kształty są również odchodzenia od szwów dwóch milimetrów. W rezultacie można uzyskać tkaninę jednowarstwową z dwóch tkanin i trzy klapa z postrzępionych krawędzi. Robisz to samo z dwóch wykrojów z innych tkanek poprzez zszywanie innej tkaniny patchwork, składający się z trzech cyfr. Dekoriruete szwy klejone.

Następnym krokiem nałożenie jednego z pozostałych klap na zszywane środnika (a przedmiotem obrabianym, a także klapki – czoła, proste krawędzie wyrównane) i przyszyć na nierównej krawędzi. Odwrócić na lewą stronę i przycinać nadmiar tkaniny, na której miejsce jest już „dostał” szyte klapę. Też chodził z drugą ściereczką. Przy szyciu na przemian tak różnych kawałków tkaniny, masz jednowarstwową Crazy-płótno składający się z plamami dowolnym kształcie. Dobrze dekoriruete następnie do własnych upodobań.

Gotowe tkaniny mogą być wykorzystywane jako budulec do szycia poduszek lub duże koce patchwork (lecz krawędziach takich zespołów będzie musiał przyciąć wstęg w tym przypadku). Albo zrobić z ich Szalony wygasza wzór do torby, torby kosmetycznych, na okładce książki, a nawet ubrania. To, co chcesz i co chcesz. Tylko nie zapomnij o dokładności, o potrzebie otutyuzhivat stawy i poczucia proporcji, która jest niezbędna nawet w szalonym pikowania. Twórczy Ci sukces i dobry nastrój!

load...