Spirits własnymi rękami: od przeszłości do teraźniejszości

Zawartość:

Nie mogę uwierzyć, ale aż do początku 20 wieku, wszystkie, bez wyjątku, było naturalną perfumeryjne. Cleopatra, największe piękno kobiet, stała się znanym faktem, że duchy umiejętnie stworzony własnymi rękami, egzotycznych wyrafinowane aromaty, które stały się częścią uroku królowej czarownic.

load...

Ale raczej rozwój nauki i przemysłu chemicznego przyniósł zmian w przemyśle perfumeryjnym – teraz produktów syntetycznych. Aromaty syntetyczne, oczywiście, tak szybko, jak to możliwe w celu zmniejszenia kosztów towarów, chociaż to zostało utracone wyłączności perfum. Fakt, że duchy, które zostały przygotowane z tych samych kolorach, ale zebrane w różnym czasie, oczywiście, będzie miał inny smak, syntetycznych perfum i konkretnej marki zawsze pachnie tak samo.

Jednak wszystko wróciło do normy. Rosnąca popularność aromaterapii, dość szeroka gama olejków eterycznych i absoluty ponownie wzbudziła zainteresowanie w prawie zapomnianej sztuce naturalnego perfumerii: duchy, wykonany własnymi rękami. Olejek zapachowy, stałe perfumy, alkohol i bez alkoholu, dezodorantów, woda toaletowa, perfumy i perfumy śmietany ołówkiem – to wszystko może być wykonane ręcznie w domu. Główną zaletą takich naturalnych kompozycji to niepowtarzalna okazja, aby wynaleźć własną rękę, a nie jak w innych smakach, grając różne kombinacje olejków eterycznych. Należy zauważyć, i efekt terapeutyczny takich perfum, a także dobrane oleje aromatyczne zrównoważoną ogólny stan całego organizmu, jak również konkurować ze stresem.

Opanowanie rzemiosła perfumeryjnym nie jest trudne: najpierw jest wystarczająco twórczej wyobraźni i dobrej znajomości ramy teoretyczne. Z biegiem czasu, nabyła doświadczenie i umiejętności doskonalił uporczywy perfum. W końcu stworzyć perfumy własnymi rękami – ekscytujące doświadczenie!

Rodzaje perfum czerpanego

Tak więc, aby stworzyć naturalne substancje zapachowe, olejki eteryczne i podstawę potrzebie, lub substancja nośna: olej bazowy lub alkoholu. Te same olejki aromatyczne w alkoholu i oleju pachnie bardzo różny sposób.

load...

Olejek zapachowy (wosków) są bardziej trwałe, ale nie są ograniczone zapach; alkohol – bardziej nasycone i intensywne, ale zabrakło pary wkrótce. Duchy ropy nie wymagają długotrwałego narażenia, już mogą spędzić dzień przygotowania, podczas gdy wyroby spirytusowe alkoholowe mają długi okres odstawiono: od 2 tygodni do 3 miesięcy. Ponadto, mieszaniny alkoholi mogą być stosowane na włosy i posypać im ubrania.

Jako podstawowych składników, takich naturalny perfum olejów: olej jojoba, masło kakaowe, olej z kiełków pszenicy, nasion winogron, oliwek, migdałów. Olej migdałowy jest doskonałym rozpuszczalnikiem i ich estry utrwalacz zapachu. Ponadto, skutecznie oczyszcza i nawilża skórę. Duchy z rękami na jej podstawie otrzymasz w ciągu kilku minut, po prostu wylewanie dwie lub trzy krople mieszaniny wybranego oleju do pojemnika z jednym łyżeczka migdałów. Jojoba wyjątkowo stabilny na utlenianie i wybitnie zmieszanej z aromatami.

Kiedy po raz pierwszy zdecydował się mieszać smaki do gustu, zacząć od małych ilości różnych olejków eterycznych. Wszystkie olejki eteryczne można kupić w sklepach specjalistycznych, specjalnych działach kosmetycznych supermarketach i sklepach internetowych.

Struktura ręcznie perfum

Pierwsze odręcznie produkcję spirytusu zacząć dostać w swoje ręce podstaw strukturę zapachu. Należy pamiętać, że wszystkie klasyczne kompozycje perfum obejmują połączenie na zasadzie z trzech podstawowych nut, z których każdy reprezentuje specyficzny smak lub mieszaninę różnych intensywności zapachu. A wszystkie z nich są razem zapach trzy fazy:

 1. Wódki głowa,
 2. Serce perfum
 3. Podstawa lub podstawa perfumy.

Pierwsza faza (lub duchy głowy), z reguły składa się z materiałów perfumeryjnych, które szybko odparowują: gałka muszkatołowa, bazylia, tymianek, lawenda, rozmaryn, bergamotka, cytryna, olejek pomarańczowy, i tak dalej. Ta nuta kompozycji ma wielkie znaczenie, ponieważ tworzy się bardzo pierwsze wrażenie perfum i jak przygotowuje nas do głównego smaku.

Druga faza (serce aromatu) jest głównym zapach perfum. Łączy głowicy i podstawy i jest zwykle wykonany z materiałów już wolniej odparowanie, które może być zawarte w kompozycji, cieniowania i uzupełniających się wzajemnie: szałwia, Palmarosa, jałowca, ylang-ylang, dziki lilii, jaśminu i róży.

Trzecia faza (podstawa Foundation) perfum składa się z materiałów o najniższym progu parowanie, które utrzymują skórę dłużej niż wszystkich przypraw. Jest wanilia, tuberoza, cynamon, paczula, cedr i drzewo sandałowe. Dodali również zapachy owoców, piżma, mchu orientalnych przypraw, i tak dalej. Niektóre olejki eteryczne są czasami przechodząc od grupy do grupy. Jedyny warunek konieczny – że nie narusza integralność kompozycji.

Fazy ​​te są przedstawione tylko w określonej kolejności. W ciągu 5-30 minut, zmiany zapachu, a już po kilku godzinach tylko „nucie serca” pozostanie na skórze. I po 12-24 godzinach poczujesz zapach nuty bazowej, która jest i pozostanie, dopóki nie ma sam zapach. Dlatego wybór zapachu nieco przypomina nam o planowaniu przyszłości: że jest na początku, co dalej, i to, co jest na samym końcu.

Jak duchy własnymi rękami?

Na początku wystarczy do trzech olej w każdym z etapów (Notes) smaku. Ale, na przykład, oleje kwiat jaśminu i róży znacznie droższe. Dlatego też, dopóki nie zdecydujesz jakim kierunku chcesz smak, najlepiej jest korzystać z takich olejów dostępne jako olej z mirtu, geranium i ylang-ylang. Oprócz olejków eterycznych trzeba fundację lub zasadą (Support). W tym celu, jak już wspomniano, odpowiednim alkoholem, lub jeden z następujących olejów.

Potrzebny będzie również małe naczynia wielkości do dozowania i mieszania olejków eterycznych. Statki mogą być dowolne – butelki, fiolki, objętość kolby od dziesięciu do stu mililitrów. Pamiętaj, że powinny one być dość nieporęczne, dlatego że czujesz się komfortowo olej mieszania. W tym samym czasie, gdy statek nie powinien być zbyt duży, ponieważ im mniejsza powietrze wchodzi do pojemnika, tym lepiej.

W ogóle, kto zaczyna angażować się w perfumy i dokładnie zbadać zalecenia, jak można zrobić duchy własnymi rękami, należy uzyskać wszystkie odpowiednie akcesoria:

 • Zapachu taśmy papierowej 10 cm w połączeniu z olejkami eterycznymi;
 • Pojemniku do mieszania składników;
 • Pipety do pomiaru ilości materiałów potrzebnych;
 • Słodkie butelki, w której będzie wódki w butelkach.

Aby określić smak trzeba będzie pachnący pasków papieru. Jest to korzystne chłonne paski papieru, za pomocą których zwykle sprawdzają smak. Oni są naprawdę potrzebne – jeśli będzie „smak” smak prosto z fiolki, to nie dostać się do doświadczenia wszystkich jej niuansów.

Jednym ze sposobów, aby mieszać różnych olejków eterycznych jest zwilżenie różnych kawałków papieru zapachu tych olejków eterycznych. Następnie ustala się, czy aromaty wzajemnie do siebie przez ocenę ich różne kombinacje są odpowiednie. To, w jaki sposób smaki smakowało profesjonalne perfum. Choć nadal nie można zrozumieć, jaki będzie ostateczny charakter, aby stworzyć zapach. Po pierwsze, pachnących substancji w ostatecznej postaci, rozcieńcza się do stężenia 4% do 25%, co oczywiście znacznie zmienia swojego „dźwięku”. Po drugie, każdy perfumy musi dojrzewać 2-3 tygodnie tworząc swój ostatni oddech.

Najpierw trzeba wziąć pod uwagę podstawowy (faza), które najbardziej lubisz. Na przykład, olejek z paczuli. Paczula jest bardzo wszechstronnym smak. Dlatego najlepiej jest łączyć z dowolnym miękkim bazowej nuty, takie jak masło czy wanilia, bób tonka. Następnym etapem po jednej kropli paczuli umieścić na taśmie papierowej zapachu i jedną kroplę oleju wanilii drugiego. Trzymaj je z krzyża, ale bez dodawania do siebie, do nosa. Ocenić, czy podoba Ci się kombinację zapachów. Jeśli Ci się spodoba, a następnie dodać dwa oleje w przygotowanym pojemniku.

Spróbuj stopniowo dokumentować każdy krok, to znaczy, aby nagrać dokładną ilość oleju stosowanego do każdego zapachu. Należy również być rejestrowane i spółka z którego kupiłeś konkretny olej. Taka dokumentacja, oczywiście, nie jest to obowiązkowe, ale będzie to następnie odtworzyć ulubiony smak.

Tak więc, jeśli nuta bazowa jest jak można go dodać w nocie serca. Przez paczuli dobrze nadaje róży lub pelargonii. I paczuli doskonale połączone z ylang-ylang. I jak zauważa głowy paczuli i różowego w mieszaninie jest możliwe dodanie czerwonej pomarańczy, i paczuli, bergamotki ilangovuyu mieszaniny.

Po zmieszać wszystkie składniki perfum, zapach może być zabezpieczona żywności wanilina, wanilia i benzoes. W 19 wieku był używany do piżma i bursztynu, ale są one bardzo drogie, a nawet zakazane do sprzedaży w wielu krajach.

Następnie butelkę perfum trzeba umieścić w jakimś ciemnym miejscu przez 2-3 tygodni dojrzewania. Należy zauważyć, że smak alkoholi alkoholowych nieznacznie zmieni się codziennie, a nawet po upływie tego okresu. Z tego powodu wiele perfum polecić skład stanąć na 2-3 miesięcy, a czasami nawet do sześciu miesięcy.

Dopiero kiedy duchy są dojrzałe, mają smak, który musi pozostać z nimi na zawsze. Indywidualne składniki perfum połączyć ze sobą w taki sposób zaskakujący, że czasami trudno jest odróżnić od tego, co jest zawarte w kompozycji według niniejszego wynalazku. W każdym razie, perfumy ulegnie zmianie i stać się kompletna. Podczas dojrzewania smaku można dodać te komponenty, które naszym zdaniem w swoim składzie nie jest mało, lub gdy jeden z nich, a wręcz przeciwnie, dowodzi zbyt dominujący.

Prowadzenie pojazdów i recepty ręcznie perfum

Tak, oferujemy podstawowy schemat przygotowania perfum własnymi rękami: Receptury przedstawione poniżej są oparte na olejkach eterycznych z substancją alkoholu lub innych olejów. Aby uzyskać stężenie 25% substancji zapachowych, to substancja jest konieczne dodanie piątą olejków eterycznych. Jeśli stosuje się alkohol, a następnie można dodać na końcu dalszym 2% oczyszczonej wody. Jeśli alkohol premiks z gliceryną, będzie go zmiękczyć dość ostry zapach perfum i będzie trwać dłużej.

Te receptury perfum w przeliczeniu na ilość substancji nośnej, która jest równa 25 ml. Jeśli potrzebujesz tylko 50 ml, a następnie dwukrotnie określoną liczbę zużytych olejów.

Spirits „Adonis”

Ostre, ale lekki zapach z motywami orientalnymi.

Składniki:

 • Dwie krople – kwiat goździka
 • Dwie krople – kwiat cynamon
 • Dwie krople – Honey
 • Dwie krople – Rose
 • Dwie krople – Vanilla
 • Jedna kropla – Musk
 • Jedna kropla – Tonka
 • Jedna kropla – Kolendra
 • Jedna kropla – Basil
 • Osiem kropli – Bergamot
 • Siedem krople – Cedar drzewa
 • Pięć kropli – Geranium
 • Pięć kroplówka Lemon
 • Pięć kropli – Orange
 • Cztery krople – szałwia
 • Cztery krople – Lawenda

Spirits „Wspaniały Ewa”

Bardzo kobiecy zapach z delikatną kombinacją nuty kwiatowe i cytrusowe.

Składniki:

 • Piętnaście drops – ylang-ylang
 • Osiem kropli – Rosewood
 • Pięć krople – Jasmine
 • Pięć kropli – Palmarosa
 • Pięć kropli – Bergamot
 • Pięć kropli – Mandarin
 • Pięć kropli – Sandalwood
 • Cztery krople – Vanilla
 • Dwie krople – piżmowe

Duchy „Kolor Magii”

Ten kwiatowy bukiet z ledwo dostrzegalnym-nutą świeżych ziół.

Składniki:

 • Dwadzieścia kropli – ylang-ylang
 • Dziesięć kropli – petitgrain
 • Dziesięć kropli – Bergamot
 • Sześć kropli – Rosewood
 • Cztery krople – Vetiver
 • Dwie krople – Jasmine
 • Dwie krople – tuberozy
 • Dwie krople – Rose
 • Jedna kropla – Musk
 • Jedna kropla – Tonka
 • Jedna kropla – Moss

Solidna ręcznie perfumy

Jeśli an perfumy na bazie alkoholu powinien parzyć przez 3-4 tygodni lub dłużej w ciemnym miejscu, stały perfumy wykonany własnymi rękami, można zacząć używać od razu. Mówimy o duchach na bazie wosku i oleju.
Do ich przygotowania należy wziąć bezwonny oleju. Idealnie nadaje się do tych celów frakcjonowanej kokosowy, migdałowy, jojoba, witamina E.

 1. Wziąć olej i wosk w proporcji około 1 część wosku do oleju 2-2,5 części: 2 łyżki masła 1 łyżka wosku.
 2. Wosku ogrzewa się na łaźni wodnej, doprowadzić go do stanu ciekłego i ogrzewa olej. Wymieszać olej z woskiem i dodanie składu olejków eterycznych. Wybrane olejki eteryczne wymieszać z wyprzedzeniem i dodać bezpośrednio do fundamentu.
 3. Wszystkie mieszać trzymać cienkie i szybko wlać przygotowane naczynia. Mieszaninę miesza się następnie szybko zestala się.

To solidny perfumy tworzyć własne ręce. W ich produkcji należy również wziąć pod uwagę, że wosk ma swój własny zapach. Alternatywnie, można z pewnością skorzystać z oczyszczonym woskiem. Lub wybierz olejki eteryczne, które są bardzo dobrze leżą wosku (cytrusy, ylang-ylang). Ponadto grzywna wosk ustalający długo zachowuje zapachów.

Wiedząc, jak zrobić perfumy z rąk, nie martw się, że ktoś będzie powtórzyć ten sam przepis. Ponieważ za każdym razem będzie to trochę, ale pozostałe wyroby alkoholowe, gdyż dokładnie „z cząsteczką” niemożliwe jest, aby zmierzyć się wszystkie składniki. A jako nagrodę za swoją pracę, swoich wykwalifikowanych rąk i bogatej wyobraźni, można uzyskać ekskluzywne zapachy, które pomogą Ci stworzyć idealny nastrój, a nawet przywrócić wewnętrzną harmonię.

load...