serwetki Decoupage i etykiety na butelki: Kursy mistrzowskie dla początkujących ze zdjęciami i wideo

Po zapoznaniu się łatwe i przyjemne dla początkujących butelek decoupage, konwencjonalnych i niekonwencjonalnych butelki Iz-Pod wina, koniaku, szampana lub butelki, nawet nie pije mogą stać się prawdziwymi dziełami sztuki, które będzie niespodzianka, cieszą oko, a także darem dotknął głęboko. Co może być lepszego prezentu wykonany własnymi rękami, które są inwestowane w ciepło, miłość i część duszy?

load...

Zawartość:

Oryginalna butelka, która jest trudno znaleźć dobry użytek, ale także rzucać szkoda, wykorzystując technikę decoupage jest łatwo przekształcony wyłącznego karafki do napojów alkoholowych lub nietypowe wazonów. Najlepsze jest to, że ten wyjątkowy sprzęt jest dostępny dla absolutnie każdego, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności, specjalny materiał i koszty fizyczne. Najważniejsze – wielkie pragnienie, trochę wolnego czasu i morze kreatywności!

Dekoracja wnętrz szklanych pojemników

Co kryje się za tajemniczą Słowo „decoupage”

Decoupage (decoupage) – słowo pochodzenia francuskiego, co w tłumaczeniu oznacza tylko „cut”. Jest to specjalna technika dekoracyjny, który jest zbliżony do kolażu i haftem, polegająca na cięcie obrazów z różnych materiałów (papier, drewno, tkaniny, skóry, etc.), które następnie są przymocowane lub przyklejone do mebli, naczynia, pościel i inne rodzaje powierzchni dekorowanie.

load...

W dzisiejszym decoupage często stosowane metody drukowania obrazy drukowane, a nie jest to zaskakujące, ponieważ aplikacje papieru może być wklejony na niemal wszystkie rodzaje powierzchni – doniczek, wazonów, butelek, desek kuchennych, kubki, książki, świec. Zatem, zwykły biały płyta może być przekształcony niesamowitym mural shabby chic butelek zrobić wazon na kwiaty, dlaczego nie urządzić piękne stokrotki i Niezapominajka ulubionym … z toalety? 🙂

Dużo miejsca dla wyobraźni w decoupage naprawdę nieograniczone! Oczywiście, nie nadaje się do decoupage każdym papierze. Najczęściej w trakcie są posiłki-warstwowe Serwetki oryginalne kolory, które można kupić w prawie każdym sklepie. Technika ta nazywana jest decoupage – tkanki. To jest rzeczywiście bardzo wygodne: Lubię rysować starannie wyciąć po obrysie, klejone i pokryte ochronną warstwą lakieru.

Co jest potrzebne do butelek decoupage

 • Czystej szklanej butelki, wygodne dla decoupage – rovnenko, bez zbędnych wstrząsami.
 • Serwetek trójwarstwowych z wybranego wzoru (dla początkujących, pożądane jest, aby zaopatrzyć się w kilka serwetek w przypadku uszkodzenia), specjalne karty decoupage sprzedające wycinki obrazów z czasopism, wydruki itp
 • środki do odtłuszczania powierzchni szklanej butelce (alkohol, aceton, rozpuszczalnik, paznokci polski usuwania).
 • Do gruntowania powierzchni butelki będą musiały regularnie Farba akrylowa, które można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.
 • Specjalnego kleju decoupage lub najzwyklejszych PVA kleju.
 • Szczotki

 • O różnej grubości – lepiej wziąć płaski i syntetycznych niekoniecznie ze względu na naturalne na obrabianej powierzchni może być włosy.
 • Kolorowych farb akrylowych.
 • Lakier akrylowy – spojrzeć na to mleczno-biały kolor, ale po wysuszeniu staje się przezroczysta.
 • Dodatkowe elementy dekoracyjne – cekiny, koraliki, cyrkonie, kokardy, wstążki.
 • Jednoetapowy lub dwuetapowy krakelyurny lakier – jeśli chcesz stworzyć efekt starożytności.
 • Nożyczki

 • Gwóźdź do wycinania ulubione kawałki napędowej.
 • Maskująca taśma do miejsc nieprzeznaczonych do malowania uszczelniających.
 • Roller

 • Piana lub kawałek gumy piankowej.
 • Jednorazowe talerze lub specjalnych podajników do farb i lakierów.
 • Papierem ściernym.
 • Rags

Warsztaty dla kreatywnych osób fizycznych

Krok po kroku decoupage z serwetki

 • Przygotować
 • Powierzchni

Przede wszystkim oczyścić butelki na etykiecie – moczony w wodzie z mydłem i używać papieru ściernego przeszukać resztki papieru i kleju. Teraz, powierzchnię należy odtłuścić alkoholem, wódka, rozpuszczalnik, aceton, zmywacz do paznokci lub detergentem o wysokiej jakości szkła.

 • Gruntuem powierzchni butelki

Gruntowanie powierzchni nie jest konieczne, ale to daje tło integralność kompozycji i kompletności oraz fragmenty malowideł będzie wyglądać jaśniejszy i wyraźniejszy. Tło może odbywać się albo na całej powierzchni butelki, czy tylko w obszarach, gdzie chcesz umieścić motyw. Prime butelce, w szerokiej misce lub słoiku rzucić trochę farba akrylowa odpowiednim kolorze, hodować go wodą do konsystencji przypominającej ciekły śmietaną w razie potrzeby. Kolor tła powinny być wybierane, biorąc pod uwagę kolor wybranego obrazu. Butelka powinna być nieco lżejszy niż kolor serwetki. Rolki pianki lub sponzhikom Nałożyć podkład do powierzchni butelki. Dla większego nasycenia może potrzebne są dwa lub trzy warstwy farby. Przed nałożeniem drugiej warstwy w pierwszym rzędzie ze względu na sucho. Aby przyspieszyć ten proces, można użyć suszarki do włosów.

 • Cut motywy za przestrzeganie

Zapoznaj się z bibuły trójwarstwową i nożyczki do paznokci starannie wyciąć motywy vendingowych. Obraz nie może ciąć i ostrożnie wyjąć, a następnie na butelce nie pokaże wyraźny wzór granicę i lepiej „zejść” w tle. Oddzielenie górnej warstwy tkanki. To on, a my potrzebujemy do klejenia. Do decoupage mogą być wykorzystywane nie tylko chusteczki, ale także wycinki prasowe, zdjęcia i wszelkie inne zdjęcia z napojami, a nawet dokonać wydruku drukarki. Jeżeli papier jest zbyt gruba, że ​​po zdjęciu umieścić kilka warstw lakieru akrylowego, każda z warstw, aby dać czas do całkowitego wysuszenia, w 20 minut na wszystkich moczy się w wodzie, tak że papier całkowicie nasączone. Następnie z niewłaściwej stronie obrazu bardzo ostrożnie wyjąć papier. Teraz cienką obraz może być bezpiecznie klejone do podłoża. Jeśli wykonane prawidłowo, obraz będzie wyglądał jak malowane!

0.

 • Klejowe motywy na butelce

Klejenia zdjęcia mogą być Klej decoupage, jak również w stanie nierozcieńczonym lub po rozcieńczeniu wodą z białym klejem (w stosunku 1×1). Serwetki nałożyć suche na suchej nawierzchni, a następnie szczotkować klejem „coat” od wewnątrz na zewnątrz, usuwając wszystkie pęcherzyki i zmarszczki. Dla próbek może być przeszkoleni na niepotrzebne butelki i serwetce. Karta Decoupage przed użyciem go na długo moczyć w ciepłej wodzie, wyjąć i osuszyć na ręczniku. Wszystkie te działania powinny być prowadzone z najwyższą ostrożnością, aby przypadkowo złamać obraz. Jeśli używasz karty decoupage, smarować je z tyłu z białego kleju, należy założyć w srodku, do butelki, a począwszy od centrum, stopniowo spłaszczają oblicze pędzla z kleju, unikając tworzenia się pęcherzyków i fałdów. Kilka motywów może być zatrzymany w najszerszej części butelki, albo rozprowadzać duże i małe elementy o całej powierzchni.

5.

 • Fix wynik lakier

Poczekamy wklejone motywy całkowicie wyschną. Aby chronić nasze dzieło, cała powierzchnia butelki powinny być pokryte kilkoma warstwami lakieru akrylowego. Przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy lakieru dają poprzednią całkowicie wyschną. Do butelki mogą być myte, czyszczone i aktywnie go używać w domu, nie obawiając się o wystrój, trzeba będzie co najmniej trzy warstwy lakieru ochronnego. To wszystko mądrość decoupage butelki! Mamy nadzieję, że pierwszy naleśnik wyszedł nie lumpy. Po opanowaniu podstaw można przystąpić do bardziej złożonych eksperymentów.

Video Tutorial wystrój z papier ryżowy

Dekorowanie dla butelek prezent święto

load...