Self-masaż dla matki oczekującej: techniki i gabinet masażu

Kobietę do normalnego stanu zdrowia wymaga regularnego wypoczynku. Jest możliwe dostarczenie masażu. Ale, niestety, nie zawsze jest człowiek, który to zrobi. Self-masaż dla matki – prosty i tani sposób na relaks. Pokażemy Ci, jak to zrobić poprawnie.

load...

Zawartość:

Self-masaż jako środek relaksacyjny

Self-masaż – to nie tylko relaks, ale również rozwiązać wiele innych problemów: pozbycie się zawroty głowy, zmęczenie, ból pleców i mięśni szyi ból. Self-masaż zmniejsza negatywny wpływ stresu na organizm kobiety w ciąży i daje jej siłę i energię.

Jak dostroić się zrelaksować?

Aby skorzystać z samodzielnego masażu jest maksymalny, trzeba dostroić się zrelaksować przed sesją.

Aby to zrobić, spróbuj zatrzymać dialogu wewnętrznego i odciągnąć od obcych myśli. Zamykając oczy, wyobraź sobie, że jesteś w najbardziej przyjemnym miejscem dla Ciebie. Psychicznie chwycić z przyszłego dziecka, umieścić go w najcieplejszym i wygodne miejsce na to, spróbuj wyobrazić sobie jego śmiech oczy.

load...

Natrzeć dłonie, poczuć ich ciepło. Dotykanie ciała, poczujesz ciepło twoich rękach. Ból, który pojawia się podczas samodzielnego masażu, mówi o problemach w organizmie. Jeśli robisz to, co trzeba, ból zmniejszy się lub ustępują z czasem.

Orientalna medycyna mówi, że ręce i nogi są punktem, działając na które można leczyć narządy wewnętrzne.

Kompleks self-masaż dla matki oczekującej

  • Neck

Proszę być ogrzewane szyi tarcie, a następnie dodaj mrowienie. Zagnieceń i przesunąć szyję, przesuwając ramię. Powtarzać co najmniej siedem razy.

  • Głowy

Połóż ręce na głowie. Znajdź krawędź kości potylicznej po obu stronach, zacier głowy. Wspiąć się na wierzchu głowy. Dociśnij delikatnie na skórze, bez szarpnięć. Fontanelles masażu. Są dwa: jeden z tyłu (mniejsze), drugi na górze (więcej). Następnie złożyć wspólny masaż głowy. Running palcami włosy, delikatnie pociągnąć je do świątyń, korony, karku. Jednocześnie konieczne jest, że ciało zostało złagodzone. Zrób masaż głowy do siedmiu minut.

Między innymi, self-masaż głowy aktywuje procesy myślowe. Aby to zrobić, należy dołączyć do indeksu świątyń i środkowych palców i zrobić ruch kołowy. Zatrzymano naciskać na whisky na trzy sekundy, a następnie ponownie kontynuować ruch kołowy.

  • Uszy

Mają tak dużą liczbę punktów, która odpowiada za narządów wewnętrznych, że samo-masaż uszu powinny być omówione oddzielnie. Masowanie uszach, zwiększyć odporność organizmu. Zakryj uszy dłońmi, kciuki znajdują się pod płatki uszu. Stroke ręce do uszu, nie pomijając ani jednej projekcji.

Umieść palec wskazujący za uchem i na środku – na skrawka. Masować punkt ruchem okrężnym w prawo, a następnie przejść do pulsacji. Na koniec dokręcić ucho między kciukiem a palcem wskazującym, zmarszczki i zgiąć je w dół i pociągnąć do góry. Umieść palec wskazujący w pobliżu skrawka i delikatnie dotknąć skórę. Powtórz te manipulacje siedem razy.

  • Spine

Jest to jeden z najbardziej trudnych miejsc ciąży. Znajdź talii i przyłożył ręce na boki, z kciuka musi pozostać brzucha. Self-masaż kręgosłupa rozpoczyna się od pasa, a podniósłszy kręgów.

Wreszcie chodzić krzywki kręgosłupa. Ścisnąć rękę jak pięść i szlifować kręgów, które mogą sięgać.

  • Hands

Self-masaż rąk najlepiej jest wykonywać po kąpieli na rękach, powodując ich kremu lub oleju odżywczą. Po pierwsze, praca z czubków palców. Kompresuje i rozpakowuje je do stymulowania zakończeń nerwowych. Następnie łuk każdy palec w pobliżu paznokci i masażem, awansując do falangi. Wystarczy kliknąć na każdy palec w dół. Wreszcie, czuć w punkcie najbardziej wrażliwe na środku dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Naciskać na punkcie trzech kont, ugniatać. Powtórz siedem razy.

Wideo technik self-masaż ciąży

Wykonywanie wszelkiego rodzaju samo-masażu dla matki oczekującej w kompleksie, poczujesz ulgę i pobudzony. Jeśli nie masz czasu, masować co najmniej jedną część ciała, aby dać sobie kilka minut relaksu.

load...