Seks w czasie ciąży: trymestrze i seksowną matką w okresie oczekiwania na dziecko

Kiedy światło ma być nowym człowiekiem w wewnętrznym życiu rodziców zmienić wiele. Seks w czasie ciąży – bardzo niejednoznaczne i delikatny temat, pokryte różnymi mitami i przesądami. Najważniejsze, że interesy przyszłych matek i ojców: Czy intymność dziecko jest ranny, a może na odwrót, skorzysta? Ale gdzie jest prawda? W tym postaramy się zrozumieć dziś, na podstawie rzeczywistych faktów medycznych.

load...

Zawartość:

Ciąża – to bardzo ważny i poważny krok w życiu każdej kobiety. Jest to w zupełnie inny status. Globalne zmiany wpływają nie tylko fizjologia, ale również na psychikę kobiety: Mam wrażenie, preferencje, gusty, postaw i priorytetów. To, co kiedyś wydawało się ważne, teraz jest zupełnie nieistotne. Zmiany te wpływają na sferę seksualną, a kobiety. Głównym powodem, dlaczego niektóre kobiety podczas ciąży powstrzymywać się od seksu – strach przed szkodą dla dziecka. W tym samym czasie, poziom hormonów podczas tej delikatnej okres znacząco zwiększa zapotrzebowanie na kobiety w sąsiedztwie i zwiększa popęd płciowy. Ciąża może być podzielony na trzy główne etapy – trymestrze. Zastanów się, jak seksualność kobiet w każdym trymestrze ciąży. Co do zasady, w pierwszych miesiącach ciąży w pierwszym trymestrze, kobiety zainteresowanie seksem spada. W drugim trymestrze wybuchł w płomieniach, a trzecia cyfra jest ponownie ugaszony. A teraz spójrz na każdym kroku w sposób bardziej szczegółowy.

Pierwszy trymestr: W moim nowym życiu urodził

Do poczęcia dziecka parę aktywnie i regularnie kochać się z wielką pasją i pragnieniem. Ale kiedy to się stanie, wiele kobiet nagle osłabł. Przyczyn takiego zachowania może być ustawiony. Po pierwsze, kobieta w końcu coś do dążyć – w ciąży, a to staje się priorytetem w jej życiu. Po drugie, istnieje pierwszy trudności jest bezpośrednio związane z ciążą: mdłości, wymioty, uczucie zmęczenia. Organizm potrzebuje czasu, zrekonstruowany w ramach nowej sytuacji. I chyba najważniejszy powód: w umysłach wielu kobiet seks w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszych kilku miesiącach jest czymś niebezpiecznym i nie do przyjęcia. Po dziecko właśnie pomyślany i przyszła mama nie przyzwyczaił się do swego nowego statusu, a wszystko wydaje się tak cienka i krucha.

load...

Z fizjologicznego punktu widzenia, w pierwszym trymestrze ciąży znacznie zwiększa przepływ krwi do narządów rozrodczych. Większy przepływ krwi – bardziej zmysłowe, bardziej wrażliwe, bardziej przyjemność. W tym czasie kobieta jest znacznie łatwiejsza do uzyskania prawdziwego orgazmu. Ale dla wielu par, który spędził miesiąc pilnie próbuje wyobrazić dziecka, płeć spokojny, bez natrętnych myśli o poczęciu, zamienia się w prawdziwy drugi miesiąc miodowy, pełna czułości, miłości i wzajemnej satysfakcji.

Fakty medyczne: z medycznego punktu widzenia płci w pierwszym trymestrze ciąży nie zwiększa ryzyko poronienia. Odmówić stosunków seksualnych, to pożądane w obecności krwawienia.

Drugi trymestr: Kobiecość a płomienie pasji

Od 16 do 30 w tygodniu, większość przyszłych matek czuć się całkiem dobrze, organizm przyzwyczaił się do swego nowego statusu, ciało kobiety przeszedł pewne zmiany i stać się bardziej kobieca: wzrost piersi, zaokrąglony kształt. Brzucha matki nie jest tak duża, aby być przeszkodą. Wszystko sprzyja piękny intymne życie pełne przyjemności i radości z bliskości z ukochanym. Był to drugi trymestr, większość par zwany złoty okres w ich życiu seksualnym. Wszystkie przysmaki prawdziwej przyjemności i satysfakcji. Ale w tym okresie dziecko po raz pierwszy daje o sobie znać, a kobieta wątpliwości: że dziecko czuje, kiedy jego rodzice kochali? Czy przeszkadza mu? To nie ma wpływu, czy to, że w czasie orgazmu żołądek zaciska i staje się trudne? Przyszły papież też nie będzie stać na bok. Są każdego dnia coraz bardziej odczuwać obecność rodziny złoża jakąś osobę trzecią. Często mam wrażenie, że kobieta jest teraz najważniejsze – dziecko, a mąż zajmuje tylnym siedzeniu. I, oczywiście, przyszły papież zbyt boi się skrzywdzić dziecko.

Fakty medyczne: orgazm występuje w macicy i w krótkim czasie przepływ krwi z łożyska do dziecka naprawdę jest ograniczona, ale to jest bardzo krótkotrwałe zjawisko, obsługujących więcej szkoleń dla układu krążenia dziecka niż prawdziwym niebezpieczeństwie. Seks w czasie ciąży nie może zaszkodzić dziecku. Płyn owodniowy chroni go przed wstrząsami silniejsze niż te, które mogą pojawić się podczas seksu. Myśląc, że jakiś mężczyzna może skrzywdzić dziecko, też, są nieuzasadnione. Z anatomicznego punktu widzenia, penis po prostu nie jest w stanie przeniknąć dostatecznie głęboko zaszkodzić dziecku. Od seksu naprawdę powinno być zaniechane tylko wtedy, gdy kobieta ma realne tło do przerwania ciąży, albo jest przedwczesne ujawnienie macicy gardła.

Ostatni trymestr: I chmura, chmury, chmury … Ja nie ponosi

Począwszy od 30 tygodni sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Tym bardziej trudno znaleźć miejsce, w którym żołądek nie byłby prawdziwym utrapieniem. Wahać się ma absolutnie nic: dopasowanie wygodną pozycję, przynosząc zabawy i nie powodują bólu. Typowa pozycja misjonarska zamienia się w skomplikowanej akrobatycznych ćwiczeń, dlatego należy szukać innych sposobów. Prawdopodobnie najbardziej popularna i najwygodniejsza opcja: łyżka ułożenia, gdy partnerzy leżą na boku, a mężczyzna w tym samym czasie jest z powrotem. Dla kobiet, które wolą widzieć twarz ukochanej podczas stosunku odpowiednią postawę jeźdźca. Oczywiście, istnieje wiele innych pozycji, w której żołądek nie jest przeszkodą. Bądź kreatywny!

W ciągu ostatnich miesięcy ciąży, to świetna okazja, aby dowiedzieć się, jak uzyskać prawdziwą przyjemność. Kobieta czuje pełne prawo powiedzieć, czego chce i jak ona jest naprawdę ładny. I, oczywiście, w żadnym przypadku nie powinna izolować się od człowieka, obawiając się, że będzie to nieprzyjemne organizm zmieniony. Według ostatnich badań, większość ludzi znaleźć atrakcyjne kobiety w ciąży i erotyczne.

Fakty medyczne: nasienie zawiera prostaglandyny hormonu, który sprawia, że ​​szyjka miękka i gotowania go do walki, ale walka przyczyną może on dopiero przed urodzeniem, kiedy ciało kobiety jest gotowa do porodu, a szyjka macicy już zaczął się rozwijać. W związku z tym, w ciągu ostatnich tygodni ciąży podczas stosunku płciowego, to pożądane jest stosowanie prezerwatywy. Jeśli dziecko nie chce urodzić się w odpowiednim czasie, a wręcz przeciwnie, nawet lekarze zalecają aktywnie kochać. Nawiasem mówiąc, aktywny stosunek był używany w czasach starożytnych, kiedy kobieta nie była w stanie urodzić dziecko lub nie chcą w odpowiednim czasie, aby się urodzić. Ponadto, seks przed dostawą bezpośrednio do czerwonej litery dzień, dzięki czemu kobiety bardziej zrelaksowany i pewny swoich umiejętności.

Kiedy seks w czasie ciąży powinna być tematem tabu?

Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek komplikacji lub zagrożenia odmówić stosunków seksualnych z mężem. Przeciwwskazania do regularnego współżycia w okresie ciąży może być:

  • Przedwczesne ujawnienie macicy gardła. Sama nie ponosi poważne zagrożenie, ale znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zakażenia, które mogą uszkodzić pęcherz płodowy, co z kolei może prowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu.
  • Wcześniej poroniła.
  • Krwawienia lli_1.

  • Przedwczesne skurcze.
  • Nieprawidłowe położenie łożyska.
  • Ciąża mnoga.
  • Poważne choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca.
  • Chorób przenoszonych drogą płciową mężczyzn lub kobiet.

Bliskość między przyszłymi rodzicami w czasie ciąży jest bardzo ważne. A w sąsiedztwie niekoniecznie mają widok płci. Głaskanie, masaż, pieszczoty, pocałunki, czułość, również są częścią koncepcji fizycznej bliskości. Dziecko czuje się miłość rodziców do siebie, ich wrażliwości i czułości. Co więcej, w chwili intymności i orgazmu w organizmie kobiety wytwarzane hormonów szczęścia – endorfin o. Głównym kryterium, którym należy się kierować, i że nigdy nie zawiedzie: dobrą matką – jak i dziecko.

Katerina Bagatskaya

load...