Scrapbooking dla początkujących: klasy mistrzowskie na stworzenie mini-album

6. Master Class, oferujemy dziś pomoże wszystkim, którzy chcą nauczyć się Scrapbooking dla początkujących po prostu tworząc pełny album notatniku zamiast osobnej stronie! Pomimo faktu, że pierwszy album jest dość mały, jego urok jest w żaden sposób naruszone, a co najważniejsze – jego przykładem będzie zrozumieć, co jest scrapbooking i można poczuć urok tego. I wtedy można bezpiecznie brać i projekty stałe.

load...

Zawartość:

Scrapbooking – żywe wspomnienia

Nasze życie jest pełne małych i dużych wydarzeń, wspomnień, z których chcesz czule pielęgnować, ratując od zapomnienia. Wyrwanie strumienia czasoprzestrzeni chwil, pielęgnować je w albumach fotograficznych, od czasu do czasu podróżować w czasie. Jeśli te uczucia nie są obce, a ty nie masz nic co podróż jeszcze bardziej żywe i ekscytujące – scrapbooking, aby Ci pomóc! Czym jest scrapbooking?

Skrap- lub scrapbooking (z angielskiego notatniku – litery „Księga wycinki”: .. Złom – cięcie, książka – książka) – specjalny rodzaj sztuki ręcznie, której istotą jest tworzenie i projektowanie oryginalnego rodziny i osobistych albumów do przechowywania i przesyłania rodzinę i osobistej historii, który został stworzony własnymi rękami żywych wspomnień poprzez zdjęcia, rysunki, wycinki z gazet, płyt, poetyckich wierszy i innych pamiętnego szczegółowo. Co do zasady, są galerie tematyczne poświęcone istotnych zdarzeń: ślub, narodziny dziecka, rocznica, wakacje na morzu … Każda strona albumu jest kolaż zdjęć pełna myśl wyraził, że zamiast zwykłej narracji opowiada za pomocą specjalnych technik wizualnych i dotykowych.

load...

Scrapbooking dla początkujących

Master-klasy na stworzenie mini-albumu

Ten oryginalny album miniaturowy notatnik wymyślone przez jednego z najlepszych mistrzów, pracujący w technice scrapbookingu, Tricia Tricia Morris (Morris). Najbardziej interesujące jest to, że dla jego powstania, że ​​potrzebuje tylko pojedynczy arkusz 30×30! Para zręcznych zagięć papieru tu i tam, trzy proste nacięcie, małe chudesya klejem i fundament-gormoshka gotowy miłością zachować wyjątkowe momenty! Ta kolorowa książka to doskonały prezent, miniaturowy album fotograficzny i Pocket kopilochku całkiem ciekawych myśli i wrażenia.

Potrzebne materiały:

  • Wytłoczonym karton z kwiatowy wzór 30×30 cm
  • Archiwach (ochrony) tektury na podłożu stałym – 2 arkusze 8,1h8,1 patrz
  • Ozdobnym kartonowym Cover – 2 arkusze 10,6h10,6 patrz
  • Faltsbeyn (kości składane) do obsługi fałdy
  • Makiet lub papeterii nóż
  • Cięcia mat (może być zastąpiony przez gruby karton)
  • Kleju do scrapbookingu
  • Linię
  • Oplot 30cm

Tworzenie mini-album krok po kroku

Krok 1. Wytłoczony arkusz kartonu z kwiatowym wzorem złożonym na pół. Aby stworzyć doskonałą krotny pozycję na nim składane kość. Teraz, wobec istniejącego zakrętu złożyć na pół, każdą wolną krawędź, traktując każde zagięcie faltsbeynom. W przekroju uzyskany akordeon będzie przypominać literę „M” czy angielskiego „W”.

Etap 2. Otworzyć akordeon i powtórzyć etap 1, ale w przeciwnym kierunku, to znaczy Nowe fałdy powinny być prostopadłe do już istniejących. Wzmacnia kości zagniecenia składanych. Rozszerzenie listy, widać, że jest obecnie podzielony na 16 równych kwadratów o wielkości 7,5h7,5 widzieliśmy. Pp_2

Etap 3. Umieść na akordeonie na macie do cięcia. Ujawnione. Prawo Prasy pionowe krotnie płaską linię. Podobnie, wraz przetłoczenie wzdłuż linii hold piśmiennych lub prototypów nóż, cięcie blachy, ale nie do samego końca, a dokładnie na początku ubiegłego placu. Podobny nacięcie i lewy krotnie pionowy. Trzecie cięcie musi być wykonane na centralnym krotnie pionowym, ale tym razem wyjeżdżamy uncut górny kwadrat. No, teraz to wygląda całkiem literę „M” na nas. Jeśli uważasz, że nóż nie jest bardzo pewny siebie, można pracować z nożyczkami.

Krok 4. Teraz, przypominając zasadę labiryntu, nasz bukovku „M” będziemy zwracać się do strony książki. W tym celu, litera „M” powinien opierać się na „nogi” do nas, a nie z nas. Po pierwsze, możemy sumować na akordeonie lewą stopę „M”. Po osiągnięciu górnej kwadratu w rzędzie przesuwania stosu do kolejnego rzędu i dalej rozkładana akordeon, przesuwa się w dół do dolnej kwadratu średniej. Mamy przejście do nowego wiersza pala i ruchu w górę. Podobnie, kładziemy prawą nogę „” a tu mamy już przygotowany fundament ze stron dla naszej mini-albumu! Podczas odkładania podstawę drogi i przejść do następnego kroku.

Krok 5: Teraz będziemy tworzyć grafikę do albumu. W tym celu musimy 2 kawałki tektury Wielkość archiwum 8,1h8,1 cm na podłożu stałym, a także 2 kawałki tektury wielkości dekoracyjnego 10,6h10,6sm. Na podłożu kartonowym spirali Klej nanosi do scrapbookingu. Pędzlem, gąbką, wykonując ruchy od środka do krawędzi, rozprowadzić klej na całej powierzchni. Podłoże jest wklejana w środku pokrywy ozdobnej tektury.

Krok 6. Aby uzyskać pełną osłonę, trzeba prawidłowo obsługiwać narożniki. Po pierwsze, odcięte naroża tak, że linia do cięcia z rogu planszy podłoże okolo2 mm. Obecnie, za pomocą kości składany na krawędzi podłoża uwagi na małe rowki. Ostrożnie Fold „skrzydła” wokół podłoża, przygotowując je do następnego etapu.

Krok 7 cienkie paski umieszczone na „skrzydeł” kleju, dokładnie rozprowadzić jego pędzla gąbki na całej powierzchni „skrzydeł” i zacząć trzymać je w następujący sposób: Wchodzisz na jeden „skrzydło” przez kilka sekund palcami mocno ściśnięte na lepsze ustawienie klejącą, a następnie przejść na przeciwną „wing”. Klej pozostałe „skrzydła”. Podczas gdy klej wyschnie, przytrzymaj żebra pokrywy faltsbeynom aby wyrównać krawędzie.

Krok 8: Rozpocznij gromadzenie książkę. Obie części pokrywy umieścić obok siebie, twarzą w dół, tak że między nimi nie było w odległości około 1,3 cm. Cienka linia na środku okładki zastosować klej i lekko „cień” To gąbką. Zebrany taśmy (30 cm) został zrealizowany tak, że każda strona okazało zavyazochki samą długość.

Krok 9. Jest to czas, aby pomyśleć o naszym Basis-harmonijki. Aby uzyskać pełną książki album, dwie zewnętrzne strony podstawy być przyklejony do obydwu boków pokrywy. Aby to zrobić na stronie kleju spirali jest stosowana. Pędzlem, gąbką, wykonując ruchy od środka do krawędzi, rozprowadzić klej na całej powierzchni. Umieść na akordeonie w środku pokrywy i mocno przycisnął mieć dobry klej chwycił. Podobnie, klej nanosi się na górnej stronie akordeon i przykleić go do osłony. Upewnij się, że prawidłowy kierunek zagięcia stron zewnętrznych bazy akordeonu został uratowany – sam.

Album jest już gotowy! Teraz można ozdobić, wypełnij zdjęcia i ciekawe notatki. Oto wspaniały „sklep”, zwróciliśmy się do pamiętnych i ważnych chwil! W tym samym systemie można wykonać wiele ciekawych i zupełnie odmiennych albumów. Oto kilka opcji:

1.

2. 3.

Warsztaty wideo dla początkujących

W klasie mistrzowskiej, staraliśmy się opisać wszystkie etapy tworzenia miniaturowy album notatnik w najdrobniejszych szczegółach, ale dla jasności, warto zobaczyć film autora. Oglądając entuzjastyczny i sprytny pracy Tricia Morris, to trudno nie być inspirowane i „zarazić” scrapbooking.

Pokój fanatki scrapbooking

load...