Roman odcienie w różnych wnętrzach

Zawartość:

Rolety rzymskie, stosowane od wieków w Polsce są stosunkowo od niedawna w Europie i od razu zyskała ogromną popularność ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność. Pokażemy Ci, jak zrobić odcienie rzymskich.

load...

Takie zasłony uszyte z segmentu tkanin i jak fala, można wykonać samodzielnie w domu.

Aby uszyć rzymskie odcienie z rękami, zdecydować, jak chcesz, aby umieścić je w polu: wewnątrz lub na zewnątrz otworu? Jeśli wewnątrz otworu – wtedy kurtyna będzie blisko szyby. Na zewnątrz – wtedy część tkanki musi być większa niż otwór w oknie 7-10 cm na lewo i prawo. Jednocześnie cięcia zasada jest taka sama.

Usunięto rozmiar i teraz myślę, czy masz piękny kawałek tkaniny, która jest długi czas bez przyczyny? Idealne zwarta tkanina, na przykład, serwety, ale nie nadaje lekki materiał z efektownym wzorem. Nie zapominaj, rolety rzymskie powinny być piękne fale, forma lekka tkanina nie będzie trzymać i zupełnie jasny obraz nie będzie wyglądać w oknie. Jeśli nie znaleźliśmy dom, patrzeć w sklepie. Spróbuj wybrać materiał ze złożonym splocie. To nie będzie drogie, ponieważ tkanina jest wymagane co najmniej.

Jeśli zdecydowaliśmy się zrobić wszystko z rąk, po czym struktura rolety rzymskie również musi być wykonane przez Ciebie. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby to zrobić, sklep sprzedał gotowych wzorów.

load...

Lista potrzebnych materiałów:

 1. 2 gładka drewniany bar. Jeden pasek jest równa długości kolejnych kurtyn a drugi – od szerokości kurtyny;
 2. Cienkie szyny, których długość powinna wynosić co najmniej kilka centymetrów szerokości wstęgi;
 3. Wstążki do dekoracji;
 4. Taśma-rzep;
 5. Dekoracyjne meble lub meble goździki zszywacz;
 6. Plastikowych lub metalowych pierścieni 10-12 mm;
 7. Przewód nylon segmentu 3, każdy Długość – długość + szerokość dwóch kurtyn;
 8. Otwór na pasek.

Instrukcja krok po kroku producenci rolet rzymskich

 1. Usuń wymiary otworu okiennego, dodać 10 cm i 5 cm zasiłek w szwach.
 2. Żelazo materiał przygotowany segmentu.
 3.  Stitch kurtyny boczne przyszłości.
 4. Obliczyć wymaganą ilość fałd na podstawie tego, że dla zasłon pół metrowe fałdy są wykonane po 20 cm, o długości 2 m szerokości zasłony fałd – Rys. Linie 25-27 cm od wewnątrz. Nie zapomnij zaznaczyć rąbka grzbietu i dolnej części zasłony.
 5. Dno krotnie powinien dostać połowę szerokości fałdy.
 6. Górne Brus ozdobne gwoździe lub zszywki przymocować taśmą Velcro. Druga część rzep przyszyty do górnej krawędzi zasłon.
 7. Dolna krawędź powinna być przyszyty tak, że wnętrze może być włożona do kawałka drewna.
 8. Na odwrotnej stronie zaznaczonych linii szyte wykończenia warkocz. Odepchnąć zębatkę i uszyć pierścień.
 9. W górnej części pierścienia są przyłączone bezpośrednio do belki górnej. Zamocować ślepy na belce za pomocą rzepu.
 10. Mocowanie do paska przymocowany do ramy okiennej i zwinąć kabel na nim. Od dolnego pierścienia Przełóż przewód przez pierścienie do góry. Zrobić ze wszystkimi przewodami i umieścić je na bok. Prostowanie każdy krotnie związać silne węzły kręgowego. Nadmiar wykończenia.

Powrót do spisu treści

Rolety rzymskie bez listew

Rzymskie zasłony bez użycia szyny – jest to pierwsza wersja tych zasłon. W tym przypadku potrzebne są dwie deski, górne i dolne zespoły i co najważniejsze, podwójny materiał na zasłony.

Zrobić wszystko, jak opisano powyżej, ale zamiast szyć odcinków pierścienia. Najbardziej skrajne – 4 cm od krawędzi bocznej. Potem można eksperymentować. Można szyć jeden pierścień w środku. Przechodzą kable w znany sposób. Jeśli potrzebujesz więcej pierścieni, a następnie oblicza odległość między okapem i sznury. Będzie tylko trzeba uszyć taśmy Velcro i kurtyna jest gotowa.

Jak uszyć zasłonę z ozdobnym obramowaniem

Można udekorować ręką wykonane kurtyny krawędzi. Sprawiają, że kręcone lub proste, ale wzmocnienie Dublerin lub wkładem.

Szyć okładzinowe zasłoną. Powielania tkaniny, wyciętej części gotowego obrzeża i kleju do przedniej powierzchni na stronie odwróconej od dołu. Nie zapomnij zostawić miejsce dla przydziałów.

Następnie górna tkanina i wyściółka mielenia traktować worek żelaza wpuszczone narożniki zaokrąglone wycięcie. Okazują się ponownie proutyuzhte. Na górnej krawędzi ozdobnej zszywane szerokości tkaniny 3 cm (kuliske pod bar). Jedna strona nie jest zastrachivayte.

Czy markup jak zwykle, ale odległość od objęcia kuliske górze. Sprawiają, że krawędź ponad połowę odcinka, w przeciwnym razie po prostu nie będzie to widoczne.
Powrót do spisu treści

Jak uszyć rzymskie odcienie z rękami z zakładkami

Można to zrobić bez użycia taśmy, a sprawiają dekoracyjnych powłok na przedniej lub tylnej stronie i włożyć je do szafy. Na te same zakładki twarzy będzie ozdobić zasłony i szmer – zrobić doskonałe fałdy.

Przed cięciem zliczyć liczbę sekcji pomnożenie wyniku przez 1,5 Priplyusuet do 15 cm, w lewo na wysokości nadmiernych.

W tym przypadku przyjmuje jednolity materiał. Rolety w postaci prawie ukończone (podciągnięty w dół) jest opisany odejmowany kuliske i szerokości 3 cm, jest obliczana sekcje.

Odstęp trzeba dołu, z kuliske, posiadać linię cięcia, a następnie 1,5 cm wkłada ponownie przekrój 1,5 cm – zakładkami, i tak dalej. Z tkaniny wykonanej z drugiej strony, gdzie można podwija. Złożyć je na pół, do muru i szyć. Traktować metalowe zasłony i przyszyć taśmę Velcro.


Powrót do spisu treści

Jak naprawić błędy

Jeżeli boki zasłony przekrzywiony, nie zostały sprawdzone pod kątem obecności prostej tkaniny. Ale nawet jeśli pochylać w tkaninie nie było niezwykle ważne podczas cięcia za pomocą linijki i obserwować kąty.

Jeśli pociągnął ze sobą boczne szwy, szycie było złej jakości, sprawdzić naprężenie nici w maszynie do szycia. Inną przyczyną może być zbyt ostrożnym szwy prasowania. Tkanina w tych miejscach można siedzieć pod wpływem wysokiej temperatury.

Taśma poprzeczna wyciągnął z faktu, że nie PIN lub przetworzony żelazo przed szyciem. Zawsze to zrobić wcześniej, gdyż plecionka jest wykonana z materiałów syntetycznych i dalsza obróbka żelaza nieuchronnie ustawia.

Prążkowane boki powstają, gdy materiał jest rozciągany pod warkocz. W takich przypadkach należy zgrać i zrobić jeszcze raz wszystkie prace.

Naprężony okładziny podwójne zasłony, a powierzchnia była pokryta pęcherze. Należy zauważyć, że wykładzina jest wykonana z materiału syntetycznego, a przed szyciem koniecznie trzeba obsłużyć żelazka. Przednia część, wręcz przeciwnie, często wykonane z materiału naturalnego. Przed ujawnić nie leniwy, moczyć tkaniny w gorącej wodzie. Nie będzie konieczne skurcz i takie problemy powstają.


Powrót do spisu treści

Zastosowanie rolet rzymskich

Rolety rzymskie są w stanie ozdobić każde wnętrze.

Te zasłony będzie wyglądać świetnie w każdym stylem wnętrza. W stylu klasycznym, tylko zwiększenia piękno linii. Czeski wnętrze arogancja pomocy mufy. Wykorzystanie zaawansowanych technologii może stać się bardzo oryginalnym rozwiązaniem. Wygląda świetnie te zasłony w kuchni, gdzie tradycyjne zasłony znudzony i chce czegoś nowego.

Jest idealny do okien o niewielkich rozmiarach, ale także na ogromnych ekranach wyglądają one odpowiednie, po prostu trzeba mieć wiersze.

Można powiesić zasłony są nie tylko okna, ale również na wewnętrznych drzwiach. A jeśli jesteś w domu z dziećmi zorganizować teatr dla dzieci, rzymskie odcienie będą odgrywać rolę ekranu.

Jeśli chcesz użyć rolet w sypialni, można regulować poziom oświetlenia. W przypadkach, gdzie mała sypialnia, wykonaj zasłony do koloru twoich murach. Sposób ten zwiększa pomieszczenia. A zasłony nie powinny być zbyt mocno. Pośrednie oświetlenie dać pokój małej objętości.

Do salonu, wybrać gęstą tkankę. Bardzo ładny wygląd rzymskie rolety w połączeniu z długimi zasłonami, ale jeśli pokój jest mały, zostawić tylko rolety rzymskie. Jeśli podnieść rolety rzymskie w przeciwieństwie do otaczającego środowiska, da uroczystość salonie.

Rolety rzymskie w kuchni powinny być łączone z elementami dekoracyjnymi. Ale jeśli zdarzy się, że duża kuchnia, można eksperymentować. Jeśli okna skierowane na północ, zasłony powinny być gęstość jasny i średnich. Najbardziej praktyczny materiał na zasłony kuchenne: bawełna, len i mieszanych tkanin.

Pokój dziecięcy można często zobaczyć bardzo jasne zasłony ze zdjęciami. Jest to duży błąd – cieszyć się zasłony do przedszkola. Dla umysłu dziecka jest złym rozwiązaniem. Jeśli chcesz jasność, wybierać zwykłe zasłony. A najlepsze jest to uszyć same rzymskie odcienie. Pamiętaj: żółty – dodać dobry nastrój. Orange – aktywuje. Niebieski i niebieski – spokój. Zielony – łagodzi zmęczenie.

Odcienie rzymskie zostały zastosowane w każdym stylu, w każdej sytuacji, wyglądają harmonijny i elegancki.


Powrót do spisu treści

Rzymskie i odcieni w stylu high-tech

High-tech styl jest znany z jego ograniczeń, funkcjonalność i praktyczność. Dla niektórych wydaje się zarozumiały i wyzywające.

Odcienie kolorów musi spełniać te same wymagania. Ten styl towarzyszy następujących kolorach: wszystkie odcienie szarości, czarny, biały, brązowy. Mogą być stosowane i kolor oliwkowy bagno.

Zgodnie z tym stylu we wnętrzu, nie mieszać więcej niż dwa kolory. Witamy metalowe elementy dekoracyjne.

Tkaniny powinny być ciężkie, gęste, z metalicznym połyskiem. Można również skorzystać z naturalnych materiałów: naturalny i sztuczny jedwab, satyna, satyna i bieliznę.
Powrót do spisu treści

Rzymskie i odcieni w stylu country

W stylu country jest komfort, specjalny komfort. Wnętrze w stylu kraju, jak tych, którzy są zmęczeni życiem miasta i chce stworzyć w swoim domu atmosferę swojego dzieciństwa. Ten styl jest stosowanie różnego rodzaju aplikacje, haftów. Stosowanie tego stylu rolety powinni przestrzegać pewnych zasad:

Francuski kraj – tkanina powinna być z małych kwiatów;

Muzyka krajem Ameryki – na tkaninie umieszczone kwiaty, ale duży i jasny;

Kraj afrykański – materiał o bardzo dużych kwiatów i jasnych kolorach.

W tym stylu, wykorzystywane są naturalne tkaniny: bawełna, len, bawełna. Może być używane materiały syntetyczne.

Dobrze wygląda we wnętrzu stylu technice patchworku. Zszywanie kawałki tkanin i zrobić oryginalny rysunek, będzie można ozdobić każdą zasłonę okna.

Można dokonać szydełkowane zasłony i ozdobić je z drewna lub ceramiki.
Powrót do spisu treści

Roman odcieni i klasyczny styl

Klasyczny styl jest stosowany nie tylko w domach, ale także w biurach. Jest bardzo popularny w dużych firmach i instytucjach finansowych. Korzystanie z tego stylu, zazwyczaj chcą podkreślić swoje znaczenie, stabilność i tradycję.

Zasłony są zaprojektowane w tym stylu wnętrza, musi być elegancki, łączy tradycję i nowoczesność.

Materiał na zasłony: bawełna, wiskoza, len. Od ciężkich tkanin używanych: aksamit, welur, żakard. Kolor jednocześnie lepiej używać bliżej naturalne. Może to być odcienie niebieskiego, zielony, żółty, beżowy. Klasyczny styl jest często używany szarobrązowy.

Korzystanie rzymskich odcienie dla klasycznego wnętrza, starają się zachować zasłony podkreślić ogólny zakres pokoju i nieprzypisane do indywidualnego miejscu.

Powrót do spisu treści

Rolety rzymskie i styl etniczny

Etniczny styl we wnętrzu zawsze wyraża kulturę i smak ludzi, bogate w tradycje. Wnętrze jest zazwyczaj obecne liczne rysunki, tkaniny i rzeczy, które charakteryzują styl życia ludzi.

Japoński i chiński flair we wnętrzu może być wyrażona w korzystaniu z jedwabiu i satyny tkanin z niebieskimi, czerwonymi i nawet czarne kolory malowane hieroglify.

Styl skandynawski charakteryzuje oszczędnościowego, oziębłości i staunchness. Tkaniny zasłony dobrana: kolor terakoty do białego. Na pierwszy rzut oka, jest szorstki i prosty tkaniny, ale pierwsze wrażenie jest mylące. Naturalnych materiałów wysokiej jakości są używane w tym stylu.

Afrykańskiego aromatu zasłony wyrażone brązowo-zielonym. Zwykle sprzyja prześcieradło z głęboko nasyconych kolorach.
Powrót do spisu treści

Roman odcieni i eklektyczny

Ten styl jest w stanie połączyć niekompatybilnych rzeczy. Rozproszone przestrzeń nagle, dzięki takie szczegóły, jak zasłony, zamienia się w harmonijną jednolitą całość. W tym stylu, jak na żywo komunikacyjnych, mobilnych, nowoczesnych ludzi.

Konstrukcja tego stylu można łączyć całkowicie sprzeczne ze sobą mebli, artykułów gospodarstwa domowego, ale dzięki używanych kolorów, dzięki płynne linie i stosuje tekstylia, wszystkie te miejsca są połączone w jedną.

Zasłony w tym stylu odgrywają bardzo ważną rolę pomostową. Rolety rzymskie są powszechnie stosowane materiały gęste i uzupełniać swoje chmury z tiulu, organzy lub woalu. Rolety rzymskie we wnętrzu są często uzupełniane z frędzlami, frędzle i pięknymi wstążkami.

load...