Receptura dla wina napoju

Zawartość:

Prawdopodobnie wszyscy do czynienia z sytuacją, gdzie znajduje się wiele zeszłorocznego dżemu, który wydaje się być nie zepsute, ale cukru i jeść nie byłoby pożądane. Jeśli nie jest nudny, można gotować wino z zacięcia. Nie zdziw: wydaje się, że wino może być wykonane wyłącznie ze świeżych jagód. Z pomocą improwizowanych środków i stosując ten przepis, będziesz cieszyć się doskonałą napoju alkoholowego.
Powrót do spisu treści

load...

Jakie są składniki potrzebne do wina?

W celu dokonania domowe wino z zacięcia, potrzebne są następujące elementy:

  1. Cukru (0,5 szklanki);
  2. Przegotowanej wody (1 litr);
  3. Owoców lub jagód jam (1 l);
  4. Rodzynek (100 g)
  5. Kubek (3 L);
  6. Gazy materiału;
  7. Gumowa rękawiczka.

Powrót do spisu treści

Przepisy wino napój

Jeśli wszystko, co potrzebne jest już w zasięgu ręki, a następnie przystąpić do procesu produkcji wina. Aby rozpocząć, należy przygotować pojemniki, gdzie wino jest przechowywane z dżemem.

load...

Może być emaliowany, ceramiki lub szkła, a nie na utlenianie metalu nie występuje.

Można wziąć słoik 3 litrów i dokładnie przepłukać sodą, przemyć kilka razy z ciepłą bieżącą wodą i wlać wrzącej wody z kotła.

Teraz trzeba wlać wodę do rondla i postawić na ogniu. W misce szkła za pomocą zmiany łyżka dżem pół filiżanki cukru, przemyto rodzynek. Aby smak wina nawet lepiej, można wymieszać kilka rodzajów dżemu. Na przykład, aby dodać słodko kwaśny lub dodać do ochrony miodu. W ten sposób można uzyskać nową receptę wina o delikatnym miodowym smaku. Po wody w misce czyraki, powinien być chłodzony do temperatury pokojowej i wylano do jam pojemnika i rodzynek. Wszystkie składniki dobrze wymieszać i zamknąć pokrywę nylonu. Butlę umieścić w ciemnym pokoju, a jednak o tym zapomnieć.


Powrót do spisu treści

Jak to proces fermentacji?

Po około 10 dniach trzeba otworzyć pokrywę. Delikatnie tkaniny z gazy i łyżki, usunięcia pulpy z powierzchni. Scalanie wyciskany gęstą mieszaninę pulpy do patelni. Ten produkt jest zazwyczaj nazywany podstawowym zacier fermentacji. Aby proces fermentacji był szybszy, można dodać trochę drożdży do wypieku chleba i wina, ale nie piwa. Wylewa się dobrze przemytego słoika. Teraz podjąć rękawicę gumową i igły przebić jej wskazówek. Kładziemy go na otwarciu butelki i usunąć sam słoik ponownie w ciemnym i chłodnym miejscu przez około 3 miesiące. Zazwyczaj czas ten jest wystarczająco fermentować brzeczkę i obecne. Kolor wina musi być przejrzyste.

Teraz, w celu przechowywania domowej roboty wino z korku, do podjęcia niezbędnych butelki szklane 500 lub 700 ml. Butelki nie są zalecane do podjęcia plastiku, jako napój alkoholowy może ulec pogorszeniu. Za pomocą szczotki do mycia naczyń dokładnie przemyć pojemnika przewrócenie i dają w celu odwodnienia. Teraz, z szyjką banków zdejmuje rękawiczki i za pomocą specjalnej rurki wlać wino w butelce. Należy pamiętać, że to musi być wykonane starannie, tak aby nie wpływać na osad powstały w wyniku fermentacji. Butelki zamknąć drewniane kołki i znów zostawić w ciemnym i chłodnym miejscu przez około 2 miesiące.

Po upływie wspomnianego okresu winem domowej roboty poza dżem jest gotowy do użycia. Wstępnie powinni zostawić go na chwilę w lodówce, a następnie przelać do karafki.

Wino ze starych dżemem mogą być wykonane nie tylko w ten sposób. Teraz istnieją różne przepisy i modyfikacje, a każdy wybiera to, co wolą, w zależności od tego, co jest dostępne składniki. Na przykład, w Quart jam wymaganej wlać kielich 1 unwashed ryżu lub prosa, dodanie świeżych drożdży (20 g) i wlać ciepło przegotowanej wody. Ten przepis jest dobry do tego, że można eksperymentować ze smakiem i prawdziwego wina na mięty, cynamonu, wanilii, mięty, goździka. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że wino napój alkoholowy otrzymany wystarczająco łączników (około 10 stopni), więc ważne jest, aby mieć poczucie proporcji.

load...