Prawdy i mity na temat lęków Ciąża: strach i oparte na ludowych przesądów

Fakt, że można, a czego nie może zrobić, aby kobiety w ciekawym położeniu, istnieje wiele spekulacji i woli ludzi. Spójrzmy na najczęstszych problemów kobiet w ciąży, aby dowiedzieć się, który z nich jest brany pod uwagę, a co – ignorować. Pewne oznaki musiałem sprawdzić na nią, ale nie dlatego, że chcą, aby potwierdzić lub zaprzeczyć ich, w większości przypadków, ponieważ nie wiedział o tych opowieści grozy.

load...

Zawartość:

Gdzie są obawy przyszłych matek

Tradycyjne obawy ciąży

Więc co, zgodnie z popularnych pojęć, jest to niemożliwe do zrobienia w ciąży?

„Nonsens” Ludowa i przesądy

 • Nie może dziać – pępowina może się owinąć wokół szyi dziecka

Absolutna fikcją. Knitting ma żadnego związku z pępowiny. Jeśli lubisz dziewiarskich, uspokaja i odciąga Cię od zbędnych myśli, dlaczego nie zrobić w rozporządzeniu? Osobiście byłem dziewiarskich i poród były normalne.

load...
 • Nie można powiesić ubrania, wynieść, stojąc na palcach, podnieść ręce

Popularne plotka podkreśla, że ​​w wyniku pępowiny jest przewinięta przez szyję. Jest to kłamstwo, ale nie całkiem. Nie jest zalecana dla tych ruchów we wczesnym okresie ciąży. Zwłaszcza jeśli jest to ostry ruch – mogą spowodować poronienie. Bądź ostrożny!

 • Nie może siedzieć przy komputerze

Mówi się o nim szkodliwe promieniowanie. Oczywiście komputer, a dokładniej na jej występuje promieniowanie monitora, co wpływa na ludzkie ciało, najprawdopodobniej, nie pozytywne. Naukowcy nie są jeszcze ustalone, jakie konkretne szkody w ciąży komputer i telewizor (TV, nawiasem mówiąc, jest taka sama jak na monitorze). Ale jeśli to tylko możliwe, lepiej jest pracować w telewizji, komputera i oglądanie zminimalizowane. Spacery na świeżym powietrzu jest znacznie bardziej użyteczne.

 • Niemożliwe do malowania i cięte włosy, tego rodzaju matki skraca życie dziecka

Nasza babcia została uznana za szczególnie niekorzystna fryzura przed urodzeniem, która trwa od witalności niemowlęcym. Podczas pierwszej ciąży, nie cięte i malowane. Dlatego wciąż nie mogę spojrzeć na zdjęcia z wypisu ze szpitala. Regenerować korzenie wzdłużny włosów, połączone z obrzękiem na twarzy po urodzeniu – niesamowity widok. A co jest najgorszą rzeczą, aby znaleźć czas na wycieczkę do salonu piękności I dopiero pod koniec drugiego miesiąca po porodzie. To jest cały czas do mnie w lustrze wyglądał zadbana kobieta z zapadniętych oczach z braku snu i powodować negatywne emocje. Fryzura – jest tym, co tworzy obraz. Więc ja cięcia włosów, a później nie oszczędził przed drugim porodzie. Farbowanie włosów nie decyduje – po całej tej chemii, lekarze nie zalecają. Nie jest konieczne do zrobienia i dop.

 • USA nie może zrobić więcej niż trzy (według niektórych źródeł, więcej niż jeden) razy podczas ciąży

Już dawno udowodniono, że USA nie niesie negatywny wpływ na stan dziecka. Tak, podczas dochodzenia zachowuje się nerwowo, ale być może jest to nieprzyjemne, ale o żadnych wad ultradźwięków nie słuchają. Lekarze nie zalecają, aby zrezygnować z planowanych badań, ale wiele matek, którzy są przekonani, że USA wyrządza nieodwracalne szkody dla dziecka, ale pisemne odmowy.

Mam znajomego, który był w biurze US raz – w momencie jej powstania ciąży. Od drugiej i trzeciej pisemnej odmowy. Jeden strach pomyśleć, co by się stało, gdybym zrobił to samo. W drugim terminie badania w biurze USA I znalazł centralnego łożyska previa: jest on usytuowany w taki sposób, że całkowicie zablokowany wyjście z macicy. Dostawy przez naturalne ścieżki w tym przypadku jest to niemożliwe. A jeśli lekarze nie wiedzą na ten temat, i pozwolono rodzić zamiast planowych cesarskie cięcie? Zgroza! Więc nie poddawaj się badania są dokładnie tak długo, jak to konieczne. Ale pójść na dodatkowe USG z zamiarem, aby dowiedzieć się płeć dziecka, to prawdopodobnie nie powinno.

 • Nie można odtwarzać z kotami – dziecko będzie wrogowie

Piękne puszyste kotki i wiem nie wiem, ilu przyjaciół i wielu wrogów będzie dzieckiem. Ale gra z nich ciężarne kobiety wciąż nie: koty przeprowadzenia Toxoplasma. Organizmy te są szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ mogą one powodować poważne wady rozwojowe płodu. Jeśli mieszkasz w domu futrzany członek rodziny kotów, nawet w czasie ciąży w celu opieki nad innymi członkami rodziny.

Obawy realne podstawy

 • Nie może siedzieć ze skrzyżowanymi nogami

To ostrzeżenie jest również racjonalne. W tej pozycji, krążenie jest utrudnione, w wyniku postępującej żylaki, obrzęki pojawiają. Uważaj na swoje postawy i ułożenia, okresowo zmieniać pozycję ciała, a jeśli trzeba siedzieć przez dłuższy czas, należy co 20-30 minut zrywa z prostego ćwiczenia.

 • Spotting w pierwszym trymestrze ciąży – to jest w porządku, kochanie, „krew przemywa”

To nie jest normalne, co więcej, jest to niebezpieczne i mogą wskazywać na zagrożenie poronieniem. Jeśli masz bóle brzucha, krwawienia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem może trzeba iść do szpitala, aby kontynuować ciążę.

 • Nie widzi śmierć, brzydotę, Pogrzeb

Inne podobne objawy zabraniają patrząc w ogień, by dziecko nie było znamię, przysięgać, że dziecko nie był zły, chwycić osoby ze strachu, że nie był to znamiona dzieci. Te przesądy łączy jeden fakt: to spowodować wiele stresu, a to nie jest oczywiście bardzo korzystne zarówno dla matki jak i dla dziecka. Naukowcy potwierdzili, że kobiety, które w czasie ciąży nie były narażone na stres, dzieci spokojniejsze niż ci, którzy doświadczyli negatywnych emocji.

 • Nie może pilotować samolot

Czysta prawda. Szczególnie niebezpieczne loty po okresie siedmiu miesięcy. Ryzyko poronienia wzrasta w powietrzu przez kilka razy ze względu na różnice ciśnienia.

 • Nie jeść czerwone jagody – noworodek będzie różowo

Popularne plotka prawdopodobnie ma widok na atopowe zapalenie skóry. To ostrzeżenie jest bezzasadny: to czerwone jagody i owoce egzotyczne często powodują reakcje alergiczne, a także u kobiet w ciąży i noworodków. Nikt nie zabrania jeść jagody, ale lepiej jest ograniczyć ich zużycie, zwłaszcza w ostatnim trymestrze ciąży.

Wierzyć czy nie wierzyć w wróżby – prywatna sprawa każdego z przyszłych matek. Dobrze, jeśli wykonanie pewnych rytuałów daje pewność, uspokaja, przynosząc ulgę. Ale nie idź na skraj rozsądnych i czujnym bdit przestrzegania wszystkich możliwych (czasami absurdalne) odbędzie. Niech się prawdą tylko dobre rzeczy!

Lena Kaspirkevich

load...