Późnym okresie ciąży: Specyfika ciąży i porodu u starszych kobiet

Jak duże są szanse, aby doświadczyć radości macierzyństwa po 35 i jakie ryzyko jest obarczona późnej ciąży dla matki i dziecka? We wczesnych latach 90-xx później ciąża była wyjątkiem. Zawartość:

load...

Żywe przykłady matek

„średnim wieku”. Dzisiaj, prawie jedna czwarta kobiet w ciąży są kobiety powyżej 35 roku życia. Wybitne przykłady w późnym okresie ciąży często można zaobserwować wśród krewnych, przyjaciół, a wśród gwiazd: Madonna po raz pierwszy poczuła radość macierzyństwa w 38 lat, a drugi otwór 40, babe, Julia Roberts została mamą bliźniaków w 37 lat, Kim Basinger urodziła się 40, Geena Davis urodziła bliźnięta w 48, a słynna modelka Cindy Crawford i Claudia Schiffer stał matek na 35 i 36 lat. Powody, dla których coraz więcej kobiet i pary opóźnić rozrodczym wiele: ktoś chce osiągnąć sukces zawodowy, ktoś goni materiału jest bezpieczna i ktoś po prostu chce żyć dla siebie. Ale co by było powodów ważkie, zegar biologiczny tyka, a prędzej czy później kobieta jest przypisany tylko do fizjologicznego problemu: teraz albo nigdy. Pomimo faktu, że w ciągu ostatniego wieku średnia długość życia kobiet wzrosła z 50 do 80 lat, menopauza nie został odwołany, a to jest, jak poprzednio, łapie większość kobiet około 50 roku życia. A jeszcze przed wystąpieniem menopauzy, większość kobiet ma wiele fazę długotrwałej niepłodności.

Szanse są niewielkie, a czas ucieka

Mimo że kobiety po 35 częściej świcie są doskonałą wytrzymałość i formę fizyczną po 30 znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia. Wynika to z tego, że starzenie się jajniki wieku naświetlone i procesu dojrzewania jaj po 35 pracuje mniej skutecznie niż w młodszym wieku. Ponadto, wraz z wiekiem, wiele kobiet bardziej bezwzględnie cykle owulacyjne i ilość jaj w organizmie kobiety jest znacznie zmniejszona. Tak więc w żeńskiej zarodka istnieją dwa miliony jaj. W chwili narodzin dziewczynki w organizmie wynosi około jednego miliona jaj. Na początku pierwszego miesiąca ich liczba zmniejszona do 400 tysięcy, a przez 35 lat w kobiecej arsenale znajduje się zaledwie 35 tysięcy jaj. Im starsza kobieta, tym trudniej jest konsolidacja zapłodnionego jaja w śluzówce macicy i ma mniejsze szanse na kompletne bezproblemowy rozwój. Po 35 latach, znacznie bardziej powszechne nieprawidłowości chromosomalnych, które prowadzą do przerwania ciąży, nawet zanim zostanie on wykryty, któremu towarzyszy ciężki okres. Do 30 roku życia ryzyko poronienia w pierwszym trymestrze ciąży wynosi 10%, po 40 końcówek w poronienia, prawie co trzecia ciąża, a po 45 w każdej sekundzie.

load...

Według licznych badań naukowych ma największe szanse na zajście w ciążę kobieta 24 lat. To właśnie podczas tego okresu kobiecego ciała jest optymalnie przygotowany i predysponowany do zapłodnienia. U kobiet w wieku rozrodczym, najlepiej od 20 do 25 lat, prawdopodobieństwa zapłodnienia w jednym cyklu wynosi około 30%, a po 35 latach, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi tylko 10%. Oczywiście powyższe dane są uśrednione i mogą się znacznie różnić od możliwości organizmu zwłaszcza podejmowanych przez kobiety.

Plusy i minusy późnej ciąży

Tradycyjnie, kobiety ponoszą i rodzić dzieci po 35 roku życia są zagrożone, ale z własnego doświadczenia, wiele położnik-ginekolog uwierzyć, że to przesada. Dane statystyczne wskazują, że wczesne prenatalnej wsparcie doradcze i monitorować status kobiety w ciąży i płodu pozwala zminimalizować ryzyko i dostarcza dojrzałej kobiety taką samą szansę na posiadanie zdrowego dziecka, jak młoda kobieta w pracy. Oczywiście, istnieje wiele czynników ryzyka pod koniec ciąży, co wymaga szczególnej uwagi, zarówno przez lekarza, przez samą kobietę, ale każdy z nich może być rozwiązany na wczesnym wykryciu.

Nudności, złe samopoczucie, zawroty głowy, bóle pleców i inne problemy w następnych ciążach nie występują częściej niż u młodszych matek.

Ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, posocznica drugiej połowie ciąży znacznie wzrasta po 35 latach. W wieku 20 do 30 lat co dziesiąta kobieta w ciąży potrzebuje pomocy lekarskiej z powodu stanu przedrzucawkowego, podczas gdy w późnym okresie ciąży pomoc medyczna potrzebna jest co siódmy kobietę.

Pod koniec ciąży znamiennie częściej cukrzycę ciążową i mięśniaki (obserwowane u 20% kobiet w wieku powyżej 35 lat) – łagodnych nowotworów w macicy, które w czasie ciąży zaczynają szybko rosnąć, co utrudnia dopływ substancji odżywczych do płodu i często zmusza go do podjęcia niekorzystnej pozycji rodzenia.

Ale mimo wszystkich zagrożeń, w późnym okresie ciąży ma swoje zalety. Główną zaletą: psychologicznej gotowości, świadoma postawa kobiet do statusu i świadomej chęci odczuwania radości z macierzyństwa. Świadomość przyszłej matki jest bardzo ważne. To sprawia, że ​​kobiety bardziej zwracać uwagę na siebie, aby słuchać zmian zachodzących w organizmie i niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza i pomocy, co z kolei pozwala na szybką identyfikację i zminimalizować potencjalne ryzyko. Starsze kobiety w ciąży są bardziej spokojne i zrównoważone, zwykle są one utrzymywane profesjonalnie, nie chcą, aby przejść od złych nawyków, oglądać swoją dietę, uprawiać sport, unikać stresu i, co najważniejsze, wiemy dokładnie, czego chcą: dziecko.

Diagnostyka prenatalna okresie późnej ciąży

W późnym okresie ciąży, ryzyko urodzenia dziecka z zaburzeniami chromosomów zwiększa się znacząco, dzięki której dziecko otrzymuje nadmiernej lub niedostatecznej ilości dziedzicznej informacji. Jednym z najbardziej powszechnych łamania, z których prawdopodobieństwo wzrasta wraz z wiekiem matki, to zespół Downa lub trisomia 21 – patologii, które spowodowało 21 pary chromosomów dodatkowy trzeci chromosomu.

Diagnostyka prenatalna ujawnia większość nieprawidłowości chromosomalnych i wad płodu we wczesnej ciąży, dając przyszłym rodzicom możliwość zapisania lub przerwania ciąży w przypadku poważnych zaburzeń w rozwoju płodu. Należy zauważyć, że nie chodzi zawsze o wartości radykalnie: utrzymanie lub przerwanie ciąży, istnieje szereg poważnych patologii, które, gdy wczesne wykrywanie może być wyeliminowana w wyniku wewnątrzmacicznego operacji lub operacji bezpośrednio po porodzie, w wyniku czego dziecko może nie tylko oszczędność żyje ale także zdrowia. W diagnostyce ciąży i konsultacji lekarskiej, w towarzystwie lekarzy powiedzieć przyszłych rodziców o możliwości diagnostyki prenatalnej, ale decyzja o przejściu prenatalnej diagnozy nie jest obowiązkowe, a ostatnie słowo jest zawsze przyszła matka czy małżeństwo. Metody diagnostyki prenatalnej można podzielić na dwie główne grupy:

Metody inwazyjne lub bezpośrednie związane z naruszeniem integralności tkanek oznaczać bezpośrednie badanie płodu: amniopunkcja, kordocenteza, biopsja kosmówki.

Metody nieinwazyjne lub pośrednie nie naruszyć integralność tkanek i obejmują badanie kobiet w ciąży: Ultrasonografia w surowicy matek, przeglądanie, sortowanie komórek płodowych.

Cięciu cesarskim lub naturalny poród?

Przy pierwszym porodzie w wieku 35 lat lub starszych liczby cięć cesarskich w dwóch razy wyższe niż młodych kobiet w czasie porodu. Z medycznego punktu widzenia, to nie zawsze jest uzasadnione i konieczne. U starszych kobiet, jak silne skurcze i fazę otwarcie gardła macicy trwa tyle, ile u młodszych. Takie problemy jak nieprawidłowego położenia płodu oraz przedwczesne odklejenie łożyska również nie występują częściej niż zwykle, większość lekarzy chce być bezpieczny, aby zminimalizować ryzyko zarówno dla matki i dziecka, ponieważ rozumieją, że w przypadku awarii jednej szansy kobieta ma nie mogę być.

Co do zasady, później przeniesiony matki naturalny poród, jak również młodzieży. Ale wielu położników sugerują nawet, że starsze kobiety są znacznie lepsze i bezpieczniejsze cierpią osłabiającego bólu i skurczów. Ie jeśli ciąża jest nieskomplikowana i nie istnieją wyraźne obawy i ostrzeżenia dotyczące stanu zdrowia matki i dziecka, kobieta może rodzić w sposób naturalny.

Filmy o cechach późnej ciąży

Oczywiście, pod koniec ciąży to poważny krok, który jest gotów nie odważy każdą kobietę i parę, ale kiedy natura daje nam ostatnią szansę poczuć szczęście i przydatność radości macierzyństwa, może to grzech odmówić.

Katerina Bagatskaya

load...