Podstawy produkcji mydła: szczegółowy opis procesu i wskazówki dla początkujących

Mydło jest jednym z najbardziej popularnych najświeższe rodzaju robótek. Jeśli kilka lat temu trudno było znaleźć materiały i surowce do produkcji mydła, mydła na dziś w sklepach można znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Jednak sklep nie jest miejscem, gdzie to konieczne, aby rozpocząć swoją znajomość z mydłem. Aby zacząć, to czytać artykuły recenzję dla początkujących mydła kotła. Jeśli możesz, to nie zaszkodzi odwiedzić klasy 1-2 magistra twórczych studiach lub w sklepach do produkcji mydła. Najczęściej jest ona wypłacana wydarzenia. Średnio jedna wizyta będzie kosztować 800-1500 rubli. Na usług kuponowych okresowo posiadała akcje, zgodnie z warunkami, o których można kupić wizytującym klasę mistrzowską na mydło do 400-600 rubli. 1-2 odwiedzić te warsztaty pozwala zapoznać się z podstawami tworzenia mydła w praktyce. Teoretycznie można się wiele nauczyć od tego artykułu.

load...

Soapmaking Proces wymaga obecności pewnych specyficznych narzędzi i materiałów, z których większość można kupić w sklepach. Niektóre materiały są łatwiejsze i tańsze do znalezienia w sklepach sprzętu i aptekach.

Narzędzia do mydła podejmowania

Przede wszystkim trzeba łaźni wodnej do produkcji mydła. Na ogół, kąpiel wodna jest zbiornik, które stoją na płycie. Jest wypełniona wodą. Bezpośrednio do pojemnika z wodą, umieszczony jest kolejny pojemnik. Drugi pojemnik powinien być wykonany z materiału odpornego na wysokie temperatury materiału. W rzeczywistości, łaźnia wodna jest typowo kadź czy mały garnek, co stawia szklankę szkła żaroodpornego.

Materiały do ​​mydła podejmowania

W szkle jest podstawą dla przyszłego mydła. Jest podstawą do szybszego topnienia. Podstawą mydła jest podzielony na kategorie, w zależności od takich czynników jak:

 • Kolorze;
 • Skład lli_1;

  Kraju

 • Pochodzenia.

Kolor, aż do niedawna, fundacja została podzielona na białe, przezroczyste i półprzezroczyste (z dodatkiem oleju bazowego). Ostatnio nie było podstaw do mydła w różnych kolorach. W skład fundacji jest przede wszystkim dzieli się na fundamencie bez laurylosiarczan sodu, a wraz z nim. Kraj pochodzenia bazie mydła, które często można znaleźć – Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech.

load...

Dla przyszłego koloru i zapachu mydła Impart trzeba barwników i substancji zapachowych. Barwniki są żywność i kosmetyki. Barwniki kosmetyczne wprowadzenia różnorodności w kształcie mydła. Co się świeci, cekiny, perły, etc. Aromaty są aromaty (środki zapachowe) i naturalne (olejki eteryczne). Perfumy zapachy zachowują dłużej, ale mają mniej wyraźne nuty smakowe. Olejki eteryczne są wyblakły szybciej, ale bogactwo smaku najwyższej perfum.

Aby przyszłe funkcje mydła dodanych oleje bazowe. Dzięki nim może być mydło nawilżające, zmiękczające skórę. Niektóre oleje może nawet na kilka problemów kosmetycznych – takich jak na przykład trądziku, skóry tłustej lub podwyższana, przeciwnie, skóry suchej.

Niekiedy mydło dodawane są różne wypełniacze, które mogą lub elementy dekoracyjne lub być profilaktyczne składniki, które nadają pewne efekty kosmetyczne mydła. Elementy dekoracyjne – suszone kwiaty, loofah, przyprawy, itp Składniki kosmetyczne – skrabiruyuschie składniki, sól morska, kosmetycznych gliny itp

Na pozostałe materiały i narzędzia potrzebne do produkcji mydła zostaną omówione w opisie przedstawiono proces produkcji mydła.

Ogólnie, proces produkcji mydła jest następująca:

 1. Pierwsze, przygotować wszystkie niezbędne komponenty i narzędzia dla przyszłych mydłem. Jest to konieczne, ponieważ w trakcie wytwarzania mydła należy zrobić wszystko dość szybko.
 2. Następnie umieścić na łaźni wodnej piec. Płyta zawierać średnią moc.
 3. Bazowa

 4. Mydło jest mielony w drobną kostkę i umieścić je w szklance materiału odpornego na wysoką temperaturę.
 5. Po cieczy staje się podstawą, dodaje smaku i koloru. Opcjonalnie można dodać inne substancje pomocnicze. Również na tym etapie dodaje się olej bazowy.
 6. Luz

 7. Ciekłego fundamentu wlewa się do formy do mydła. Kilka słów o postaci mydła. Ponieważ może to być silikon lub z tworzywa sztucznego, w zależności od materiału. W zależności od postaci, mogą być płaskie i nieporęczne. Na podstawie mianowania, mogą być specjalne formularze do mydła, formy lodowe, formy do pieczenia, formy do czekolady.
 8. Następnie podstawy pozostawiono do ochłodzenia i następnie oczyścić mydło w lodówce, aż do całkowitego zestalenia. Gotowy
 9. Mydła

 10. Ostrożnie usuwa się z formy i pakuje mydła w folię. To pomaga utrzymać mydło z szybkiego wietrzenia i zapachu od drobnych zadrapań i innych deformacji podczas jego transportu.
 11. Mydło Gotowy powinien mieć czas, aby dojrzeć. Zazwyczaj okres ten trwa 2-3 dni. Po tym mydła mogą być wykorzystywane, lub dać komuś. Za dar jest pakowany mydło w opakowaniu świątecznym.

Jak powiesić w gramach?

Średnio jeden mydła wynosi około 40 (małe puszki) – 100 (duże puszki) Podstawa g.

Barwnik dodaje się tak długo, jak to konieczne do uzyskania pewnego nasycenia kolorów. Start z 1 kropli, a następnie zwiększyć stężenie do pożądanego odcienia.

Aromaty dodaje się w ilości 5-7 kropli olejków dodane różne ilości (od 1 do 5-7 kropli) – w zależności od tego, jak jasne zapachu.

Olej bazowy dodano około 2,1 ml na 100 g podłoża.

Kilka porad dla początkujących Mylovar

 1. Jako wypełniacze należy używać tylko suszone kwiaty i zioła. W przeciwnym razie, procesy rozpadu i pleśni może pojawić się może wejść do środka mydła.
 2. Podczas produkcji wielowarstwowej mydłem konieczne przed wylaniem kolejnej warstwy do cięcia na zamarzniętej warstwy i posypać alkoholu lub płynu do usuwania pęcherzyków jest. Jeżeli płyn
 3. Podstawie topienia lub po wylaniu na powierzchni pęcherzyków powietrza pojawiły się, to konieczne jest zwilżenia cieczą w celu usunięcia pęcherzyków (alkohol). Ważne! Wódka dla tych celów nie pomoże – uformowane wodna powłoka i pęcherzyki powietrza w tym samym czasie nadal.
 4. Przed wylaniem cieczy podstawę w postaci tworzywa sztucznego, w celu utworzenia mydeł trzeba lekko olej. To będzie łatwo oddzielić od formy gotowego mydła.
 5. Mix kolorów, aby uzyskać pożądany odcień nie jest konieczne, ponieważ wyniki mogą być nieoczekiwane.
 6. Fragrance w mydłach jest też lepiej nie mylić i delikatnie wymieszać. Przed dodaniem mydło próbują wyśledzić butelki z zapachami razem. Pomoże to w celu oceny możliwości istnienia tych zapachów w harmonii. Podstawa ciepła
 7. Mydło jest to konieczne, tak że woda nie wrzenia na łaźni wodnej.
 8. W produkcji mydła lepiej jest wziąć mydło, aby stopić trochę więcej niż gramaturze. Nadmiar bazie mydła można wlać do przygotowanych form do małej mydłem. Braki
 9. Nie udało mydło, zamraża się i nadmiar mydło zlewki mogą być wykorzystywane jako wypełniacz do mydła.
 10. Mydło lodówka mydlanej potrzebne, aby wytrzymać nie więcej niż 10-15 minut.
 11. Zakończeniu mydło powinny być przechowywane w suchym miejscu, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wilgoci.

load...