Podstawowy przepis na babeczki, i szalenie pyszne wypełnień pomysłów

Jestem pewien, że wielu zastanawiał się, jaka jest różnica z placka eklery, bo wyglądają prawie tak samo. Zasadnicza różnica – w technice grzewczej kalorii i zawartość obu. Muffin wytwarza się stosując proszek do pieczenia, również znany jako proszek do pieczenia i ciast z kolei wytwarza się w ubitych białek aż sztywną pianę. Najpierw rozważmy dietetycznych.

load...

Zawartość:

Analizujemy ze sobą podstawowy przepis na muffiny i babeczki, aż docieramy trochę później.

Przygotowując babeczki są pewne niuanse. Przed rozpoczęciem je gotować, trzeba uzyskać wszystkie składniki z lodówki i niech rozgrzać kilka godzin. Tak więc, na przykład, masło, w temperaturze pokojowej, staje się łatwo vzobetsya i doskonałe jaja temperaturze pokojowej z mieszanki olejowej. W ogóle, to jest najtrudniejsze. Jeśli składniki, z których można gotować, temperatura pokojowa, to na pewno uda.

Przygotuj Vanilla babeczki

Teraz porozmawiajmy o proporcjach. Z tego, co masz zamiar gotować babeczki i zależy od ilości składników, ale to jest naprawdę bardzo proste. 1:1 : 1:1, łatwe do zapamiętania, to zgodzą. 1 część oleju, 1 część cukru, 1 jajko część 1 część mąki. Przejdźmy i przygotować babeczki waniliowe, a na koniec spojrzeć na kilka wypełnień.

load...

Składniki:

  • Butter – 200 gr.
  • Cukru

  • Z naturalną wanilią do smaku. Jeśli nie masz cukru z naturalną wanilią, ale są wanilia, wtedy nie radzę go używać – to czysta chemia.
  • Cukier – 200 gr.
  • Sol – mała szczypta
  • Jaja (2-3 w.) – 4 szt. Jajko C1 waży około 50 gramów. Otrzymuje się łącznie 200 g.
  • Mąki

  • Pszenicy – 200 gr.
  • Proszek do pieczenia – 10-15 gr.

Najpierw trzeba przygotować suche składniki. W dużej misce dodać mąkę i proszek do pieczenia i dokładnie wymieszać trzepaczką. Jeśli nie zostanie to zrobione, testy mogą tworzyć obszary, w których nie będzie, i babeczki w tych miejscach po prostu nie rosną. Wydawałoby się, że cukier jest zbyt suche składniki, ale tak nie jest. Po ogrzewaniu cukier jest topiony i staje się cieczą.

W dużej misce wymieszać cukier, masło, cukier waniliowy i nie zapomnieć o szczyptę soli. Usuń miksera i zacząć bić na niskich obrotach. Jako zmiękczania olejowej dodać szybkości mieszania. Na niej można przejść około 5-7 minut. W przeglądarce musi być bardzo dobra wszystkich pobili tak, że olej był jak krem.

Ubijając oleju, rozpocząć dodawanie jednego jaja na raz. Dodano jednego bita. Dodaj kolejny, bita. I tak długo, jak nie zabrakło jaj. Może okazać się, że olej i jajka nie chcą się mieszać. Msza będzie łuszcząca. Zdarza się to często z uwagi na fakt, że wyroby o różnych temperaturach. Jeśli tak się stanie, nie rozpaczaj, nadal sukces i będzie to bardzo smaczne.

Teraz jest czas na posiłek. Dodać mąkę do masy oleju w 3-4 podejściu każdy vymeshivaya szpatułki czasową lub miksera na niskich obrotach. Po wprowadzeniu ostatniego grama mąki – ciasto na swoje babeczki gotowe. Nie będzie tylko jedno zastrzeżenie. Do aktywowania środka rozsadzającego w cieczy ciasta potrzebne. Wlać 1-2 łyżki mleka i dobrze wymieszać.

Teraz można upiec muffiny. Piekarnik temperatury 175-180 stopni, formularze wypełnione do 2/3 objętości. Ale ile będą pieczone, trzeba zdefiniować samodzielnie. Wszystko zależy od formy, w jakiej piec babeczki. Jeżeli formularze są małe, około 50-60 gramów., A następnie 13-14 minut wystarczy. Jeśli istnieją, to czas powinna wzrosnąć.

Mały trick: Jeśli chcesz mieć piękne pęknięcia w babeczek, a następnie włącz tryb dmuchawy piec konwekcyjny. Więc szybko chwycił przewagę, a ciasto w środku po prostu złamać, a dostać się pęknięć. Jeśli chcesz, aby babeczki okazało się gładka, bez pęknięć, nie jest konieczne umieszczanie konwekcji.

Wypełnienia muffin

Rozważymy teraz kilka wypełnień. Można dodać do babeczek żadnych dodatków do wyboru. Orzechy, czekolada, owoce cytrusowe skórki. To proste: dodaj tyle, ile chcesz. Ale co zrobić, jeśli chcesz, na przykład, babeczki o smaku malinowym lub Nutella puree lub szalenie smaku cytrusowym. Trudność polega na tym, że polewa, które można dodać do ciasta nie powinno być zbyt cienki, w przeciwnym razie nie wzrośnie babeczki i wypływać z form. Spójrzmy na babeczki cytrusowych, a zrozumiesz wszystko.

Jeśli dodamy skórkę do, powiedzmy, pomarańczowy i cytrynowy, można dostać babeczki z zapachem cytrusów, ale ich smak nie będzie czuć. Jeśli dodać sok z tych owoców, ciasto będzie wspinać się ciecz i złe. Jak będzie? Wlać do miski z wodą, umieścić go w czystym pomarańczy i cytryn, kucharza, pod przykryciem przez około godzinę, aż wszystko staje się bardzo miękka.

Następnie ostudzić, wyjąć nasiona owoców cytrusowych, jeżeli istnieją, oraz podział ciała ze skórki i wszystkie partycje w blenderze. Dostaniesz gruby, aromatyczne, a co najważniejsze, bardzo skoncentrowany wierzchnią muffin. Po wielu testach, które są jeszcze przygotowane, wystarczy jeden łyżka sosu cytrusowych. Spróbuj, to bardzo smaczne. Dodaj śmietanę na wierzchu i nie mają muffin i babeczki.

Smacznego i powodzenia w kuchni! Nie bój się eksperymentować z smaków!

Wiaczesław Pogorelyi

load...