Pierwsze objawy ciąży: jakie zmiany zachodzą w ciele kobiety

Często zdarza się, że kobieta zobaczyła dwóch cenionych paski na testowym, myślenia, a ja już od dawna wiadomo, że była w ciąży. Test w tym przypadku raczej nie diagnozować, a potwierdza to, co intuicja jest wszystko w porządku. Jednak pierwsze oznaki ciąży subiektywnej. Przejawiają się w różny sposób w każdym przypadku. Ale nie mogą być pokazane. Wtedy kobieta dowiaduje się, że będzie ona stała się matką pod koniec trzeciego miesiąca ciąży.

load...

Zawartość:

Położnik-ginekolog z pierwszych objawów ciąży

Główne objawy ciąży

Jakie są pierwsze zmiany w organizmie daje oznak ciąży? Jest możliwe, aby podejrzewać, nowy stan, a potem, kiedy umysł jest prowadzenie przez siebie różnego rodzaju założeniach, i mówi: „. Trzeba czekać co najmniej opóźnienie” Artykuł zawiera nie tylko objawy ciąży, które rozpoznają lekarzy, ale również oznaki ciąży przed opóźnieniem. Opisali uczestniczące strony planowania rodziny. Objawy te wystąpiły przed oczekującej matki dowiedział się o ciąży, a tydzień po tym.

load...

Nieznaczne plamienia

Wyglądają jak małe krwawienia. A może to być zaledwie kilka kropli żółtawego śladu na papier toaletowy. Kobieta może nawet myśleć o menstruacji, tym razem z jakiegoś powodu wcześnie. Ale to nie jest miesiączkować. To krwawienie implantacji. Jest uważany za jeden z najwcześniejszych objawów ciąży. W 6-12 dni po zapłodnieniu następuje implantacja zarodka w ścianie macicy. U niektórych kobiet, proces towarzyszy krwawego zakończenia. Ale większość osad nie ma, i to jest w porządku też.

Może również wystąpić Zrzuty gdy zarodek jest najbardziej aktywnie przyzwyczaić do ściany macicy. Absolutorium kremowe, żółte lub mieć różowy odcień. Mogą pojawić się jako opóźnienie przed i po nim. Ale jeśli nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć nadżerek i groźbę przerwania ciąży. Krwawienie może być spowodowane przez te warunki.

Podwyższona temperatura podstawnokomórkowy

Jeśli były chronione za pomocą metody naturalnego planowania rodziny i dobowej temperatury podstawowej mierzono, pierwszym objawem ciąży jest gwałtowny spadek temperatury w ciągu jednego dnia – implantacja „przestaje” w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. Funkcja ta jest często postrzegana na wykresach z potwierdzoną późniejszym okresie ciąży. Zaprzestanie może zdarzyć się w jednym z powodów. Po pierwsze, w przypadku ciąży jest produkcja hormonów estrogenowych. Obniża to temperaturę. Ale produkcja progesteronu jest wznawiane, powodując wahania temperatury. Razem, te dwa hormonalne przesunięcia tłumaczy pojawienie się implantu przyklejania wykresie podstawowej temperatury ciała.

Inną cechą – wzrost podstawowej temperatury ciała do 37 stopni. Uratował kilka pierwszych tygodni ciąży aż do łożysko zaczyna działać. Dla tych, którzy nie wiedzą, temperatura podstawnokomórkowy jest mierzona w odbycie. Powinno to odbywać się w godzinach porannych, nie wstając. Wszystkie dane są wpisane do harmonogramu. Jeśli podstawowa temperatura mierzona regularnie, możliwe jest wyciągnięcie wniosków na temat, kiedy występuje owulacja i które dni są najbardziej korzystne i niekorzystne dla poczęcia.

Złe samopoczucie i tkliwość piersi

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z ciąży wywiązała, ich zdaniem chory lub przeziębić. Jest to spowodowane tym, że temperatura w pierwszym trymestrze jest wydłużona. Większe zmęczenie, a zatem nie jest opinia na temat choroby. Ale wielu naprawdę chory. Jest tak, ponieważ niewielki spadek odporności. Zazwyczaj kobiety skarżą się na ból gardła, katar. W tym przypadku nie ma potrzeby leczyć się antybiotykami, które są przeciwwskazane u kobiet w ciąży. Staraj się być leczona metodami tradycyjnej medycyny lub leków homeopatycznych.

Innym częstym objawem ciąży – obrzęk piersi, zwiększając czułość. Przejawia się to w ciągu tygodnia lub dwóch po zapłodnieniu. Zazwyczaj, gdy kobieta zauważy zmiany. Tkliwość piersi, reaguje na każdy dotyk, a czasem jest to niemożliwe, aby dotknąć. Ale ta funkcja może mówić o menstruacji zbliżenia. W przypadku kobiet w ciąży, są tacy, którzy mają tkliwość piersi nie zostanie zwiększona, a klatka piersiowa nie boli. Oni nawet zaskoczony: stany są co miesiąc, a klatka piersiowa nie boli. Jest to również jedno z subiektywnych objawów ciąży. Fakt, że kobieta staje się matką, i wskazuje, ciemnienie skóry wokół sutków. Czasami ten symptom przejawia się wcześnie, a czasami w drugim trymestrze ciąży.

Uczucie ciężkości w miednicy

W trakcie ciąży zwiększa przepływ krwi do narządów miednicy macicy stopniowo wzrasta. Dlatego wiele kobiet w ciąży od pierwszych dni od implantacji komórki jajowej czuć się macicy. To jest ich pierwszym objawem ciąży. Kolejną niezbyt miłą cechą – pojawiają się zaparcia lub hemoroidy. Dla wielu jest to problem w drugim i trzecim trymestrze ciąży, gdy uprawia owoce zaczyna wywierać presję na jelitach. Ale niektóre matki, zwłaszcza tych, którzy dali początek tego, istnieją takie uciążliwe, a pierwsze tygodnie ciąży. Jest to spowodowane zwiększonym przepływem krwi do narządów miednicy. Ponadto, w pierwszym drugim tygodniu ciąży wiele mrowienie w macicy.

Zmęczenie i apatia

Wiele kobiet w ciąży w ciągu pierwszych kilku tygodni jest to uczucie apatii, zmęczenia lub niewyjaśnione pragnienie spać w ciągu dnia. Objawy te mogą pojawić się już w pierwszym tygodniu po zapłodnieniu. Powód – zwiększona produkcja progesteronu, który jest nałożony na ogólny restrukturyzacji ciała, przygotowując ją do ciąży. Progesteron hamuje psychikę, sprawia, że ​​kobieta drażliwy, jest w depresji, senność. Na tygodniem działalności energicznym 10 zaczyna hormony łożyskowe są produkowane. W związku z rosnącym poziomem wzrostu płodu nie tylko progesteronu i estrogenu. Pobudza umysł, senność i drażliwość są.

Niespokojnej nocy

Snu

Wiele kobiet cierpi z powodu snu w nocy. Mówią, że staje się niespokojny, chociaż wieczorem iść do łóżka na czas. Obserwowano wyciek przy 4-5-6 godzin, potem sen jest trudne. Wiele z nich jest nawiedzony przez uczucie zmęczenia i osłabienia, nawet po odpoczynku całonocny.

Naruszenie ogrzewać

Jest to jeden z najwcześniejszych objawów ciąży. Kobieta rzuca na ciepło i zimno. Wielu nie może ogrzać się w wełnianych skarpetkach, gdy w domu jest gorąco, a następnie wyszedł na ulicę, gdzie temperatura wynosi zaledwie 10, chce się rozebrać do koszulki. Wynika to z faktu, że temperatura ciała w pierwszych trymestrze zwiększa i zmniejsza ciśnienie krwi. Wielu powie, że wieczorem spotykają czerwieni

Nudności i niechęć do pachnie

Ten symptom występuje w 2-8 tygodni po zapłodnieniu, nie można zostawić kobiety całą ciążę. Istnieje szczęście którzy nie znają problem, ale 50% kobiet, nudności i wymioty we wczesnej ciąży występuje. Czasami niechęć do zapachów w połączeniu ze zwiększeniem wydzielania śliny. Warunek ten towarzyszy zmniejszenie apetytu, zmiana upodobań, naruszenie zapachu. Lekarze uważają to jako zaburzenie funkcji neuroendokrynnych ciała, z wiodącą rolą należy do naruszenia centralnych funkcji układu nerwowego. Mimo to, w takich warunkach należy zgłosić się do lekarza. Po wymioty mogą być spowodowane zaburzeniami układu pokarmowego i różnych czynników wewnątrzżołądkowy przyrody.

Oprócz powyższych cech, wiele powiedzieć, bóle pleców, migreny, wzdęcia, zaburzenia jelit, niewielki obrzęk dłoni i stóp. I, oczywiście, klasyka gatunku – łaknienie pewnych pokarmów, czasem te kobiety nigdy nie cierpi. Może nawet wystąpić obsesji jeść kotlet z dżemem. Ale te objawy nie świadczą o nowy stan tak długo, jak test ciążowy będzie prowadzona. Apteka testy wykazują obecność hCG w żadnym wcześniej niż 8-10 dni po zapłodnieniu moczu.

load...