Patchwork lub szycia patchwork patchwork Historia i podstawy dla początkujących

Również sałatki i fryzurę, kobieta nadal jest w stanie stworzyć z niczego wspaniałych arcydzieł: kołdry, poduszki, serwetki, a nawet całej dywany złomu. Wszystko to można nazwać jednym słowem – patchwork.

load...

Pikowanie (lub patchwork) – tego typu robótek, który wykorzystuje zasadę, że mozaika usieciowany produkt barwny i kolorowych kawałków tkaniny z wybranym wzorem. Płótno jest tworzony w nowej kolorystyce, z innym wzorem i fakturą. Nowocześni mistrzowie uzyskuje cały układ trójwymiarowy. Do wytwarzania kołdry pikowane produkty w Polsce, technika ta jest używana przez dłuższy czas.

Zawartość:

Aktywność ekscytujące i subtelna sztuka

Historia uroczym patchwork

Dokonywanie patchwork tkaniny, aplikacja na tkaniny pikowane elementy patchwork dawna znane wśród narodów świata, niezależnie od siebie. Większość z nich od dawna uważane egipski wzór skóry gazeli sztuk (980 pne. E.), kolorze tym samym czasie, ozdobione łatami, znajduje się w muzeum w Tokio. Na początku 20 wieku Buddów Jaskinia została odkryta dywan zebranych w IX wieku, fragmenty ubrań pielgrzymów. W XVI wieku w Anglii zaczęli przybywać jasnych tkanin o różnych wzorów wysokiej jakości bawełny indyjskiej. Kołdra z haftem, drukowane tkaniny stały się modne wnętrz. Szycie małych łatek pojawiła należytej deficytu bawełniane, które powstały z powodu zakazu sprzedaży w Anglii indyjskich tkanin. Więc rząd zamierza wspierać krajową fabrykę jedwabiu i wełny tkaniny. Chintz został dostarczony do Anglii za przemyt dużych sum pieniędzy. Trim, które zostały wycięte z odzieży bawełnianej, a nie odrzucane korzystania z innych produktów. Duże fragmenty nadają się do dekorowania tkanin wełnianych lub lnianych w aplikacjach. Najmniejsze skrawki szyte razem tworzą integralną arkusz.

load...

Nowy świat zobaczył pikowania z osadników w XVII wieku. Brak naprawy tkanek wykonanych przy użyciu kołdry skrawki starych ubrań jest bardzo popularny. Deficyt wzmocnić tkankę tradycji podejmowania Pikowane kołdry. Wzorce się bardziej skomplikowane w miarę upływu czasu, każdy artysta starał się stworzyć kołdrę ze specjalnym wzorem, kombinacji kolorów.

W 1971 roku Yves Saint Laurent stworzył model, ozdobione szycia patchworku, projektant mody przewidywanego nowa linia mody – romantyzm ludowej.

W Rosji, staranne podejście do tkanek od dawna rozpowszechniane jako produkujących tkaniny w domu. Szczyt pikowanej tkaniny osiągnął koniec 19 wieku, kiedy pojawiła się regulować produkcję drukowane tkaniny bawełnianej tanich, ręcznych maszyn do szycia. Specjalne techniki powstały szycia patchworku Surround: „lyapachiha” – wielobarwne surowe taśmy przyszyte na podstawę, „rogi” – nastrachivalas tkaniny kątem do podstawy, „Mahr”, „Róża”, „pałeczki” – okrągłe, plastry kwadratowych zostały zebrane razem w kręgu, a przesyłek masowych otrzymanych szyte w jednej warstwie na podłożu, nałożony w kilku warstwach. W XX wieku mozaika przyciągnęły awangardę, futurystów jako nowych środków wyrazu. Zainteresowanie patchworku została reaktywowana pod koniec XX wieku. Dziś jest to wspólne hobby, niezależny gatunek sztuki zdobniczej. W Polsce od 1997 roku festiwal odbywa się regularnie dzieła mistrzów „Patchwork mozaiki”.

Żmudny techniką patchwork

Najtrudniejszym momentem w technice patchworku uważa się osiągnięcie zrównoważonego, harmonijnego rozwiązania kolorystyczne. Aby przezwyciężyć tę trudność, początkujący use master koło kolorów. Istnieją również specjalistyczne programy komputerowe, które pozwalają obliczyć zakres produktów dokładnie.

Szeroko stosowane w technice mozaika tkanin bawełnianych. Są tanie, łatwe do cięcia, szycia nie ślizgać, trzymać rąk położył fałdy, jako dobry materiał dla niedoświadczonych twórców. Wadą jest skurcz tkanin bawełnianych i MOLT w praniu. Mniejsze zestawy bielizny, jest lekki, trwały, popularny tle. Silk wygląda bardzo korzystne ze względu na delikatną teksturę, jasne kolory, naturalny połysk. Jednak silnie kurczy podczas prania, złożona w szyciu, to się rozpada sekcje krawędzi. Tkanka Sztuczna wyglądać elegancko, nie zgniotu, doskonale skasowane, ale są w stanie zgromadzić wodę. Z wiskozowych trudnych do szycia, gdyż struktura ruchomych zjeżdżalni internetowych silnie pomarszczone, wiskozy, konieczne jest skrobią. Wygląda ciekawych produktów w bawełnę, len, jedwab, barwione lub ręcznie malowany.

Jeżeli produkt zostanie użyty w domu, należy dokonać tkanki dekatirovku – zwilżyć suche, prasować. Jeśli szycia jest wykonany z nowej fabryki tkanin, a następnie planuje się utrzymać miejsce dekatirovku nie można zrobić w sposób zabezpieczony przed wilgocią i kurzem, utrzymując impregnacji fabryczną, oryginalną jasność. Przed przystąpieniem do pracy, aby uniknąć wypaczenia tkaninę, odciąć brzegi. Tear tkanka nie jest zalecane, ponieważ prowadzi to do brzydkie krawędzie stają się luźne w gotowym rzeczy, bo nie ma wewnętrzne szwy szyte są metodą szycia patchworku.

Kluczem do sukcesu przy budowie wstęgi klapą – wysoka dokładność cięcia. Lepiej zachować cięcie szablonów (prostych geometrycznych kształtów), wykonane z tektury z zamiarem linii szwów i paserów lub przezroczystego plastiku, który pozwala, aby zobaczyć zdjęcie. W sprzedaży są patchwork i metalowe szablony ze szczelinami z okazji szycie linii. W przypadku złączy dodawane do tkanin bawełnianych 5 mm do 1 cm łatwo strzępienie materiału. Od rozkładu tkanki stanie szycia, należy wziąć pod uwagę kierunek nici kapitałowych. W czworokątnego fragmenty nici płatowe powinien pasować do partii, a trójkąty i sześciokątów – muszą być prostopadłe do podstawy.

Napinania tkaniny na szablon z tektury

W technice patchworku tkaniny złożone z małych i dużych kawałków. Szczegóły konsekwentnie szlifować, tworząc bloki wzory produktów zszywania. Patchwork może szyć ręcznie, na maszynie do pisania. W ręcznego montażu na spodniej stronie wzoru tkaniny jest oznaczony szczegółowo krawędź. Następnie dwie części złóż prawy bok pogodzić linii znakowania, a następnie podlać lub szpilki Cleave, małe Stitched basting ściegu. Nitka musi być dokładnie zamontowany na linii szwu. W maszynie do szycia podczas szycia szwów po szyciu dwa kawałki bez obcinania nici łączącej następną parę części tzw szycia „łańcuch”. Gdy szew zakończeniu nici tnie otrzymany łańcuch. Istnieją poglądy ręcznego montażu z tkaniny rozpiętej tektury. Na pudełku wykroje są rozciągnięte spojonych kilka ściegów szmaty, cięcie do naddatku szwu. Te półwyroby są formowane z materiału wewnątrz na zewnątrz, a następnie zszywane ukrytego szwu ręcznie.

Jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, aby zbudować patchwork szycia paski. Form cięcia tkaniny na kapitałowych pasm paski z wzorami kolejno przyszyć do bazy – bawełniane lub lniane tkaniny, papieru. Aby uniknąć przekłamania usieciowany zespół, za każdym razem zmieniając kierunek. Dodatki szwy uważnie wygładza się na stronie ciemnej tkaniny. Takie żelazko krawędzie spawania w określonym kierunku, przyczynia się do wytrzymałości produktu.

W celu przyspieszenia i ułatwienia zespół wydał specjalną nekleevoy polar z już wytyczono siatkę kwadratów i trójkątów do patchworku.

Samouczek wideo dla początkujących panów

load...