Okres po porodzie: niuanse zachowań i higieny


Zawartość:

Okres po porodzie – trudny czas dla kobiet. Czas jej trwania wynosi około ośmiu tygodni. To nie jest dużo i nie za mało, ponieważ ciało kobiety jest dobra praca w czasie ciąży i po porodzie musi odzyskać i odpoczynku. Teraz główne zadanie – zmiany hormonalne. Hormony ciążowe zmieniają hormonów odpowiedzialnych za laktację. Kobiece ciało przechodzi znaczące zmiany, które są niezbędne siły fizyczne i psychiczne. W rezultacie, w okresie po porodzie, większość kobiet ma częste wahania nastroju, a za jakiś czas napięta atmosfera wybuchowa może dominować w domu matek.

load...

Oczywiście, to nie korzysta albo matek lub kobiet, które krewnych wrodzone. Bezprzyczynowa drażliwość, depresja młoda matka uciskają innych i mieć negatywny wpływ na relacje z nimi. Czuję nastrój matki i dziecka, które zaczyna się martwić, płacz, sen słabo. Co trzeba zrobić, kobiety po porodzie w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia podobnej sytuacji w domu do minimum? A co to jest konieczne, aby przestrzegać higieny?

Jak radzić sobie ze zwiększoną drażliwość

W celu uspokojenia układu nerwowego, młoda matka musi najpierw uzyskać dużo odpoczynku. Reszta jest ważne w tym czasie dla kobiet, gdyż pozwala gromadzić nową siłę i energię do życia organizmu, wyczerpany ciążą i porodem. Niech mnie w tym czasie zrelaksować się, dbać o Ciebie. Nie kapryśna i nie zarzucić krewnych za nic, bo otaczający zbyt zmęczony, by pracować, ale nadal starają się pomóc, jak również. Najlepsze wakacje dla Ciebie i Twojego dziecka będzie wspólne wakacje – cieszyć się wzajemnym towarzystwem, bo w pierwszych tygodniach życia jest tak ważna bliskość okruchy matki. A jeśli dołączyć inny i tata, dziecko będzie w ekstazie.

Poród i okres później – jest stresujące dla kobiet. Proszę się odprężyć. Nosić luźne i miękkie ubrania. Zaproś przyjaciela lub au pair. Może być tak obcy pracujących dla pewnej kwoty pieniędzy, a niektóre z krewnych. Kiedy idziesz na relaks – wyłączyć telefon lub włączyć automatyczną sekretarką. Wyregulować tylko na pozytywnej fali. Jeśli masz jakiekolwiek obawy i wątpliwości, możesz dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Byłoby dobrze, aby rozmawiać z przyjaciółmi, którzy również rodziły i wiedzieć, co okres po urodzeniu.

Odpręż się, należy zwrócić większą uwagę. Manicure, nowa fryzura, kupić coś do ubrania. Weź ciepłą kąpiel relaksującą z różnego rodzaju dodatkami. Dbać o zakupy, to radość wszystkich kobiet; pójść do kina, czytać dobre książki i słuchać muzyki relaksacyjnej. To pomoże się zrelaksować. Użyj urlopu macierzyńskiego, nie tylko do opieki nad dzieckiem, ale również, aby w pełni odzyskać od bólu porodu, po porodzie.

load...

Ćwiczenia po porodzie dobrze łagodzi napięcia, odwiedzając zajęcia taneczne, niektóre kręgi. Czyn, ruch, nie pozwól, depresja zawładnąć tobą. I nie zapomnij o poporodowym zdrowia.

Pielęgnacja po porodzie

Ponieważ organizm kobiety po urodziła, istnieją różne metamorfozy. Po porodzie jej macica wraca do swojej dawnej wielkości, która wynika z późniejszych bólów. Można nawet poczuć skurcze macicy podczas karmienia piersią. Kiedy dziecko ssie mleko, w organizmie kobiety wydziela hormony, które sprawiają, że powraca macicy do pierwotnego rozmiaru, od jednego kilograma do 50 gramów.

Okres po porodzie zdrowia jest to, że do wchłonięcia wydzieliny z macicy lepiej jest użyć uszczelki, aw każdym razie – tampony. Odrzucenie błony śluzowej macicy prowadzonym przez sześć do ośmiu tygodni po porodzie; chociaż po trzech do czterech tygodni, będą one dość skromne, można udać się do wkładki higieniczne. W tym samym czasie po pojawieniu się dziecka urodzonego z kobietami upamiętnione zniknięcia cieczy, które narosły w nogach i stawów podczas ciąży. Jeśli w pierwszym tygodniu po porodzie, można obudzić się w pocie – nie martw się, to wkrótce minie.

Nie martw się o swojej wielkości brzucha, że ​​pierwsze kilka tygodni będzie wyglądać w czwartym miesiącu ciąży. Aby poprawić sytuację karmienia piersią i ćwiczenia. Nie należy jednak zapominać, że wykonywanie w tym czasie jest znacznie różni się od zwykłych ćwiczeń dla prasy. Zacznij z ćwiczeniami dla skośne. Poród i po porodzie może powodować depresję i wstręt do własnego ciała, lecz nie jest to powód, aby przejść na dietę i zacząć gwałtownie spadać kilogramów. Najpierw myśleć o swoim dziecku i jego władzy, a najlepszym żywienia dla niemowląt – jest mleko matki, jakość i ilość, która zależy tylko od ciebie. Dlatego czuwajcie, aby upewnić się, że jedzenie było zrównoważone.

Odżywianie po urodzeniu

Podczas laktacji u kobiet karmiących piersią należy zwiększyć ilość wody zużywanej – około litra więcej niż zwykle, tak że wszystko trzeba pić w sumie dwa i pół do trzech litrów dziennie. Kobiety mają tendencję do czują się zwiększone zapotrzebowanie na wodę; szczególnie mocno czują się pić w trakcie karmienia dziecka lub zaraz po niej – ponieważ organizm potrzebuje płynów, aby utworzyć nową porcję mleka. Ale nie przesadzaj: zbyt dużo cieczy może nawet zmniejszać laktację.

Powinny zostać poddane przeglądowi i diety dla kobiet karmiących piersią. Dzienne spożycie kalorii powinna być zwiększona do dwóch tysięcy; a nawet do dwóch tysięcy osiemset kalorii, jeśli masz zamiar kontynuować karmienie piersią tak długo, jak to możliwe. Ale znowu, być ostrożny: wiele matek karmiących są podatne na wiele spożycia słodyczy. Trzymać się zdrowej diety! Słodycze nie przyniesie nic dziecka, ale szkody. Tak, i dla ciebie to nie będzie żadnego pożytku – w rzeczywistości, większość kobiet przyrost masy ciała w tym okresie nie jest to spowodowane faktem, że trzeba jeść obficie, a mianowicie ze względu na fakt, że nadużywanie słodkiego.

Rozprowadzać równomiernie kalorii na pięć posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja i wieczór przekąsek opcjonalne. Na obiad i przekąski można jeść produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, owoców, pić sok i wodę. Mleko produkowane w karmiące piersią przez cały czas, więc ważne jest, aby stale i równomiernie podawany organizmowi niezbędnych kalorii.

Bądź jak daleko od tytoniu. Nikotyna poprzez mleko matki do dziecka, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Konieczne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie produkty są odpowiednie dla zaopatrzenia kobiet w tym okresie. W diecie matek karmiących nie powinny zawierać alergeny żywności i produktów, które zawierają substancje zwiększające procesy fermentacji w jelicie. Ten cebula, czosnek, ogórki, ogórki, wędliny, winogrona, ciastka, kraby, krewetki, czekolada, żywność z dużą ilością cukru. Należy unikać żywności mięsa młodych zwierząt i ptaków, ponieważ wzrosła alergogenność. I alergeny są jaja, owoce cytrusowe, pomidory i truskawki. Jeść witaminy i minerały. Twoje wnętrzności w tym czasie pomoże herbatę z liści malin – czyści.

Seks po porodzie

Jeśli nie ma żadnych komplikacji, można uprawiać seks przez około sześć tygodni po porodzie. W obecności powikłań będą musieli poczekać trochę dłużej. Kobiety zmysłowość zwykle wzrasta znacząco w trakcie tego okresu. To staje się bardzo namiętny seks i chce więcej niż wcześniej. To dobrze. Nie należy jednak zapominać o antykoncepcji. Karmienie piersią nie jest jeszcze pełna gwarancja, że ​​druga ciąża nie występuje. Dlatego lepiej jest nie na relaks, a nie to, co może być szansą na ponowne Tribal Trouble.

Częściej u kobiet po porodzie jest suchość pochwy. W tym przypadku należy użyć smarów. Oni, jak również maści pomóc i jeśli pojawia się ból podczas stosunku płciowego. Seks w tym okresie powinna być łagodna i bez pośpiechu. Niech Intymność nie zdarza się codziennie, ale jest to konieczne, ponieważ uspokaja system nerwowy i powoduje w kolejności hormonów. Ma to korzystny wpływ na kobiety i ich dzieci.

load...