Niezależne zasłony szycia dla sali

Zawartość:

Zasłony – jeden z najbardziej niezwykłych i barwnych elementów wystroju.

load...

W głównej sali, pokój dzienny, jest to szczególnie ważne, ponieważ ich farba może całkowicie zmienić całe wnętrze nie do poznania. W arsenale projektanta i koloru i faktury i stylu. Ale odnosi się do specjalisty? Oczywiście, że nie! Dobra gospodyni zrobi doskonałe zasłony do samej hali! Przy odrobinie wysiłku i pracy twórczej – i nowe zasłony będą ozdobą najlepszy pokój mieszkanie lub dom.
Powrót do spisu treści

Wybór kolorów

Od momentu rozpoczęcia produkcji zasłon z rękami? Z próbnika kolorów. Dokładnie sprawdź swój pokój. Jakie są niuanse w nim dominować? Są tam wiele meble w warto? Jakie są kolory używane w pozycjach tapet i gospodarstwa domowego? Po przeanalizowali projekt pokoju, decyduje, jakie głównym zadaniem powinno być przeprowadzenie zasłony, aby wspierać tonu podstawowego lub utworzyć nowy jasny akcent? Najlepsze jest to kompromis: największe sukcesy w salach zasłony powinny odświeżyć przestrzeń, aby go rozwinąć, przynosząc przyjemnych elementów barwnych i bez zakłócania ogólną harmonię pomieszczenia.

Weźmy na przykład najpopularniejszy wariant dekorowanie pokoju: brązowy klasyczne meble i tapety w pastelowych odcieniach, często o strukturze pionowej. Zasłony w tym przypadku musi ponieść pewien chłód i lekkość, więc będzie pasować światło zielone lub żółtawy odcień Cool, która stworzy atmosferę słoneczny letni dzień. Jeśli sala jest wart więcej nowoczesne meble w jasnych kolorach, zasłony mogą być bardziej nieoczekiwane jasne kolory – pomarańczowy, głęboko zielone – ale w tym przypadku konieczne jest uzupełnienie wnętrza poduszki w tym samym zakresie, który jest używany w zasłonach.


Powrót do spisu treści

Wybór an_2

Jest to bardzo ważny materiał, z którego uszyta jest kurtyna. Faktury lub, innymi słowy, materiał, z którego zostanie utworzony własnymi rękami zasłony zależy głównie od obciążenia tego elementu funkcjonalnego wnętrza. Jeśli zadaniem jest pozbyć się pokój od wścibskich oczu przechodniów na ulicy, to tkanina musi być szczelne, a może nawet gobelin. Jeśli zasłony wykona wyłącznie funkcję dekoracyjną, można wybrać dowolną tkaninę, właściwy ton i koloryt.

load...

W dzisiejszych czasach coraz użyciu naturalnych materiałów na zasłony, a bardzo poprawny. Okoliczność, że materiały syntetyczne nie tylko zatrzymać się brudu i pyłu większy, ale także gromadzą ładunek elektrostatyczny, który jest również użyteczna dla ludzkiego ciała. Dla tkanin naturalnych potrzebują bardziej starannej opieki, ale komfort, które tworzą, nie można porównać do jakichkolwiek obrazów przez człowieka.
Powrót do spisu treści

Wybierając styl i model

Głównym decyzji w tej kwestii – ile będzie zasłony? Klasyczna wersja – szczelne zasłony i lekki tiul, czyli dwie tkaniny. Jednakże połączenie może być więcej. Na przykład, w języku angielskim wnętrza często wykorzystują trzy materiały – Dwie główne i jeden dekoracyjnych. Ale nie zapominaj, że większa różnorodność obrazów leku, tym bardziej ostrożnym trzeba myśleć poprzez projektowanie, ponieważ rozwiązań multi-kolor – najtrudniejszy do samodzielnej pracy.

Ponadto, wybór modelu zasłony w pokoju wpływa na konsystencję i kolor. W nasyconej monochromatycznego tkanki podskórnej lepiej jest użyć prostego stylu, jak sama tkanina będzie musiał udekorować pokój. Bardziej ostrożną kolorów do wyboru bardziej wyrafinowany model. Bardzo różnorodne fałdy zasłony – duże i małe, na całej długości, a bardziej szczegółowo. Również popularne są elementy wystroju wnętrz zasłony lambrekiny, mankiety, krawaty i chwyta. Zasłony również ozdobić łuków przypięte lub ulubionych elementów dekoracyjnych, które można łatwo zmienić. W ten sposób możemy dać pokój zupełnie inny wygląd.


Powrót do spisu treści

Wykonujemy obliczenia

Po wszystkie wstępne decyzje zostały wykonane, konieczne jest, aby narysować szkic przyszłej zasłony, aby przygotować się do wzorca. Jest to rysunek pozwoli obliczyć, ile będzie trzeba tkaniny do produkcji zasłon z rękami. Obliczenie jest następujące: pomiar odległości od okapu haki do podłogi i dodaj 2 cm do 2 cm tkaniny będzie przeznaczyć na marginesie przetwarzania, a zatem zasłony będzie trochę nie osiągnie poziomu podłogi .. Jeśli wolisz bardziej wyrafinowane i złożone przetwarzanie dolną krawędź, dodać kolejne 10 cm. Szerokość materiału jest równa szerokości okapu, pomnożonej przez współczynnik 1,2. Wyższy współczynnik prowadzi do głębszych fałd. Nie zapominaj, że gęste, ciężkie tkaniny z dużą ilością zmarszczek wyglądać nieporęczne i brzydkie.

Ważne jest, aby dokładnie określić, jak zasłony są dołączone do okapu. Istnieją różne opcje – pętle, pierścienie, pasy. Pętle – klasyczny wybór, i pierścienie bez specjalnych narzędzi na własną rękę, aby umieścić bardzo trudne. Więzy przeznaczone są dla światła, tkanek powietrza. W każdym razie, trzeba obliczyć, jak daleko od siebie będą znajdowały się elementy mocujące – ile pętle lub koronki potrzebne.

Potrzebne będą:

 1. Tkanina.
 2. Maszyna do szycia, części igły i szpulki.
 3. Przędza nadaje się gęstość tkanki.
 4. Szpilki.
 5. Nożyczki.
 6. Linia.
 7. Marker do znakowania tkanki.
 8. Zasłona na taśmie.
 9. Elementy wystroju wnętrz.

Powrót do spisu treści

Szyjemy zasłony, krok po kroku

 1. Prasować go i oznaczyć cięcie tkaniny.
 2. Traktować krawędzie ze strzępienia.
 3. Krotnie i prostrochite krawędzi bocznej, a następnie dolną krawędź.
 4. Jeśli zdecydujesz się zrobić, nie jest wolny od upadku fałdy i stacjonarnych szew, muszą podzielić, a hals szyte.
 5. Górna krawędź taśmy fastrygować shtorovuyu – już posiada zaczepy i sznureczek obudowy, co w znacznym stopniu ułatwia tę czynność.
 6. Zszywane taśmy shtorovuyu, usuwania nici z primetyvaniya prasuj zasłony.
 7. Powtórzyć kroki ze wszystkimi obrazami.
 8. Wydać stosowny – rozłączyć i głosować pracę swoich rąk, czy jesteś zadowolony z wyniku.
 9. Usuń zasłony, prawie całkowicie szyte przez ręce i dodać elementy dekoracji – posiadacze i szczotki, na przykład.
 10. Sprawdź, czy nie było gdzieś ślady nici i oznaczenie markerów otparte zasłony i powiesić je w hali.

Teraz trzeba tylko cieszyć się wynik i czekać na gości, którzy skuszą zaktualizowanego pokoju!

Powrót do spisu treści

Pamiętaj małych poprawek

 1. Nie należy zakładać, że zasłony do hali można szyć swoje ręce w ciągu zaledwie kilku godzin. Jest to duży błąd. Pomimo zwykłego formularza, rolety zająć trochę czasu i starannego, żmudnej pracy, szczególnie na szczegółach.
 2. Nie zaniedbuj wzór – są one znacznie łatwiejsze w obróbce.
 3. Poświęć trochę czasu, aby dokładnie traktować wszystkie krawędzie tkaniny. Niechlujny krawędź może psuć wrażenie od najbardziej wyrafinowanych zasłony.
 4. Zasłony powinny być myte częściej niż raz na trzy miesiące. Cienkie zasłony z naturalnych materiałów można prać tylko ręcznie.
 5. Materiał musi być prasowane przed użyciem i po jego zakończeniu. W przeciwnym razie, w postaci gotowych zasłon będzie unpresentable.

Unikalna konstrukcja zasłony, stworzonych przez hostessę ręce, podkreśli indywidualność pokoju i zademonstruje dobrego smaku.

load...