Nawilżający włosy – ponieważ bez wody …

Ktoś natura obdarzony grube, błyszczące, silne włosy, patrząc zarówno na reklamie super drogie szamponu. Ktoś … ale nie wszystkie. A co zrobić, reszta – krótką fryzurę, włosy ukryte pod chustką, aby zebrać je w kok lub koński ogon „słodkim włosów”? To wszystko … Coś takiego – koński ogon – i wyglądają suche i martwe włosy. Czy można poradzić sobie z tym problemem? Oczywiście. Natura powinno pomóc. W tym przypadku, taka pomoc będzie mieć głębokie nawilżenie włosów.

load...

Ale najpierw trzeba zrozumieć, dlaczego ten problem występuje. I istnieje kilka powodów. Jednym z najczęstszych – jest zbyt suche powietrze w pomieszczeniach. Jest to zrozumiałe – nowoczesna technologia nie stoi. To dom, który jest – ciągłe klimatyzatory i grzejniki. Oczywiście, w naszym klimacie bez nich nie może zrobić. Ale już suche włosy – to tylko kłopot. Jednak „zgubne” skutki tych instrumentów w oknie mogą być zneutralizowane.

Po pierwsze, można kupić specjalne nawilżacze pokoju. Oznacza dość skuteczny. Po drugie, możesz stać się zagorzałym akvariumistkoy i znaleźć się ryby. Akwarium – zwłaszcza, jeśli jest duży – poradzi sobie z problemem suchego powietrza, a w wyniku, suche włosy. Nie lubię ryby? Cóż, przynajmniej zainstalować małą fontannę – dobre, teraz można wybrać na każdy gust. Albo zacząć hodować rośliny doniczkowe. W ogóle, to wyjście jest zawsze tam – to życzę.

Sprawdź swoją dietę. Tak, znowu o tym … A co jeśli wszystko połączone w naszym ciele? Co jesz odbija się na kondycji. Konieczne jest włączenie do diety pokarmów bogatych w witaminę A – nawilża i odżywia włosy od nasady do czubka. Produkty te obejmują śmietanę, marchew, żółtka, masło, rokitnik, etc. Pamiętaj, aby jeść posiłki przygotowywane z żelatyny spożywczej – galaretki, galaretki, pianki, galaretki. Dla włosów suchych jest również bardzo przydatna kapusta, produkty sojowe, zboża i oleje roślinne.

Twoje włosy wymagają uważnej obsługi i opieki. Nie ich to zaprzeczyć. Na przykład, nie można umyć włosy ciepłą wodą – jest bardzo szkodliwe, jak mocno wysusza skórę. Pamiętaj, aby kupić specjalny płyn do końców włosów. Jest on oparty na silikonie. To narzędzie wygładza strukturę włosa i „trzyma” wilgoć do środka. Staraj się nie używać żelazka, lokówki i termo-lokówki.

load...

Jeśli naprawdę po prostu nie może się obyć bez suszarki do włosów – dostać się model z efektem jonizacji. Perm, częste farbowanie, wymyślne fryzury, które wymagają mocowania – wszystko to jest bardzo szkodliwe dla włosów suchych. Wybierasz się na wakacje, należy podjąć kilka kapelusze i specjalnego sprayu nawilżającego, który chroni włosy przed promieniami UV. I, oczywiście, nie odchodź bez kapelusza w ujemnych temperaturach – od zimnej i odwodnione włosy.

Eliminowania skutków

No, prawie wszystkie czynniki, które powodują wysuszenie włosów, rozumiemy. Pozostaje wyeliminować skutki. Najbardziej proste, ale w tym samym czasie i najdroższym, tak – aby zwrócić się do specjalistów. Obecnie w sprzedaży są specjalne preparaty, a nawet opracowane programy leczenia mają ten sam cel – głębokie nawilżenie włosów. Z łatwością będzie zebrać wszystkie niezbędne narzędzia do pielęgnacji i wyznaczyć leczenia.

Ale jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś w stanie odwiedzić salon, to nie powód „do rezygnacji na ręce.” Aby poradzić sobie z tym problemem jest bardzo zdolny na własną rękę. Istnieje wiele prostych i skutecznych recept na maskach, nawilżające włosy na końcach. Niektóre z nich są nadal używane przez nasze babcie i prababcie. Dlaczego nie bierzemy ich na pokład?

Jak zrobić domowe maski? To bardzo proste. Przestrzegając kilku prostych zasad, można zawsze mieć swoje włosy w dobrym stanie. Co więcej, praktycznie bez żadnych dodatkowych kosztów. Maska nawilżający dla włosów suchych należy stosować do konwencjonalnego prania. Do przygotowania zaleca się użyć szkła, drewniane lub Chin. Metal nie będzie działać. Wynika to z tego, że może to mieć negatywny wpływ na niektóre z elementów maski.

Przygotować maskę do włosów suchych bezpośrednio przed aplikacją. Nigdy nie zrobić maskę „w rezerwie” – nie są za dobre, a niektóre mogą być nawet szkodliwe. Wymieszać wszystkie składniki w zależności od wybranej receptury. Pochylić się nad umywalką lub wanną i zastosować maskę do korzeni włosa zgrabnych ruchów masażu. Następnie przekazać pozostałości wzdłuż całej długości – na końcach. Jeśli przepis nie jest określone inaczej, aby utrzymać nawilżająca maska ​​powinna być 15-25 minut. Następnie zmyć – w zależności od składników – szampon lub czystej wody.

Maska awokado

Od tego czasu, jako owoc po raz pierwszy pojawił się na naszym rynku, to nie zajmie dużo czasu. Ale na Zachodzie, awokado dawna z powodzeniem stosowane w kosmetologii. Na przykład, jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych produktów do nawilżania włosów suchych. Zrób maska ​​z awokado jest bardzo prosta. Skórki owoców – to musi być dojrzałe. I rozgnieść miąższ widelcem. Put wynikowy zacieru na wilgotne włosy. Należy o tym maska ​​powinna wynosić około 40 minut.

Maska „majonez”

Ta maska ​​jest zalecany nawet profesjonalnych fryzjerów i stylistów. Zwłaszcza, że ​​”oszczędza” w zimnej pogody. To elementarne – co najważniejsze, wybrać odpowiedni majonez. To powinno być naturalne i bez konserwantów. Zidentyfikuj dość proste – trwałość na taki produkt nie powinien przekroczyć dwóch miesięcy. Majonez prostu nanosti włosów. Dokonanie takiej maski może być nie więcej niż raz w tygodniu.

Maska „Morze”

Do jego przygotowania potrzebne będą:

  • Woda mineralna
  • Sól morska
  • Olej migdałowy

Należy przyjmować jedną łyżeczkę soli morskiej i dokładnie rozpuścić w szklance wody mineralnej. Wlać dużą łyżkę oleju migdałowego i wymieszać. Pocierać cieczy do głowy, a następnie stosuje się na włosy, rozdzielając ją na końcach. Zamknij głowę do plastikowego worka i związać się ciepły szalik.

Maska „Castor”

Dla niej, trzeba będzie:

  • Glicerol
  • Olej rycynowy
  • Ocet
  • Jajko

Weź dwie duże łyżki oleju rycynowego i dodać jedną małą łyżeczkę octu i gliceryny. Wymieszać. Beat w jajku. Nałożyć na włosy i owiń głowę. Przechowywać ta maska ​​jest zalecany przez około godzinę. Spłucz – ciepłej wody. Jeśli woda jest zbyt gorąca, jajo może „ugotować” bezpośrednio we włosach i usunąć te płatki nie będzie łatwe.

Jak widać, głębokie nawilżenie włosów jest całkiem możliwe, a także w domu. Nic skomplikowanego tutaj. Sporo wysiłku i włosy będą jedwabiste, lśniące i łatwe do zarządzania. Wśród nich – o czym zawsze marzył. Po prostu trzeba naprawdę chcesz – to wszystko musi wyjść.

load...