Naucz dziecko, aby dokonać wyboru: doradztwo w pozyskiwaniu pozytywnego określenia osób

Codzienne dorosły musi wykonać kilkadziesiąt decyzji. Możliwość dokonania wyboru – najważniejsza jakość ludzkiego. Być może spotkał się z ludzi wahała się myśleć długo przed dokonaniem wyboru, nawet trywialne. Jeśli chcesz rozwijać się z pełną i niezależną osobowość dziecka, bardzo ważne jest, aby nauczyć swoje dziecko do wyboru. Potem będą się uczyć szybko i właściwie podejmować decyzje i odpowiednio traktować własne błędy.

load...

Zawartość:

Jak wychować dziecko w określenie

Kiedy i jak uczyć dziecko wybrać?

To musi być zrobione od niemowlęctwa. A pierwszym krokiem rodziców – aby nauczyć się szanować wyboru dziecka. Nawet u niemowląt ma swoje preferencje. On decyduje, kiedy i ile śpi, kiedy jest grzechotka, aby odtworzyć następne kilka minut. Być może ten wybór jest nieodpowiedzialne i nieuzasadnione, ale jednak bardzo ważne.

load...

Możliwość wyboru być przeszkoleni i kiedy pipsqueak trochę starszy. W wieku 2-3 lat życia dzieci dokonać świadomego wyboru produktów, zabawki, prezenty. 5-6 lat dziecko może wybrać bardziej poważne. Idąc z nim do sklepu, poproś, aby wybrać coś dla siebie w określonym z góry kwoty. Jego wybór był mądry i roztropny, począwszy od bardzo młodego wieku poprosić go, żeby mi powiedzieć, dlaczego wybrał ją, a nie inny.

Nie myśl, że dziecko od razu w stanie wyjaśnić swoje preferencje, po prostu nauczyć się prowadzić dialog. Ta zdolność do przeszkolenia. I być gotowy i uszanować wybór dziecka i jego wyjaśnień, nie ważne jak głupie mogą wydawać się do was. Nie krytykuj dziecka, inaczej następnym razem będzie on po prostu odmówić wam ich wybór.

Zdolność do podejmowania decyzji – część procesu dorastania. Dziecko musi nauczyć się zdecydować, czy chce coś zrobić, albo nie chcą. Ale zbyt wiele do wyboru nadal nie jest tego warta. Co zrobić, jeśli dziecko zdecyduje, że myją zęby tylko raz w tygodniu? Albo chcą nosić garnitur w noworocznym dzień przedszkola. Dlatego dziecko powinno być oferowane kilka opcji dla Ciebie ze starannie wybrane. Zapytaj go wybrać, gdy czyści zęby czytać przed pójściem do łóżka lub po. Albo oferują dwa dania na kolację do uznania dziecka.

I czy konieczne jest dla dziecka?

Są rodzice, którzy nie uznają dzieci (zwłaszcza młodych) prawo wyboru, ponieważ wierzą, że wszystkie okruchy musi zmierzyć się mama i tata. Zatem push bar dojrzałych dorosłych. Niektórzy uważają, że dziecko powinno zostać uznane prawo wyboru, kiedy idzie do szkoły, a inni – i zrobił, kiedy absolwenci tej szkoły. W efekcie, wzrost napędzany osób uzależnionych i niepewny, którzy są całkowicie niezdolne do podejmowania decyzji. Oni nie wybierać żadnych znajomych, nie ma żony, nie ma pracy, i po prostu czeka na nich aż czyni kogoś innego. Która jest określana przez ich życia.

Istnieją pewne rodzice, którzy nie chcą, aby dziecko spod jego wpływu. Jednocześnie dorosłych uważa, że ​​ten sposób jest lepszy. Ale decydując wszystko dla dziecka, przynoszą mu tylko zaszkodzić. Po tym wszystkim, człowiek, który jako dziecko nauczył się nie dokonać wyboru, po prostu nie może znaleźć swoje miejsce w życiu.

Dlatego jak dziecko dorasta potrzebę coraz częściej służy mu prawo do dokonania wyboru. Jednocześnie zawsze powiedzieć dziecku o tym stoi wybór opcji, a zobaczysz, że dziecko 4-5 lat już wybierać nie tylko słodycze.

Pomóż dziecku dokonać wyboru

Czasami uczucia dziecka są tak tajemnicze, że nawet on nie potrafi ich wyjaśnić. Nie pamięta, że ​​czuł pół minuty temu, że nie wie, że będziesz czuł się w ciągu pół godziny. Dlatego wybór, że dorośli wydają się dość małe, może to być bardzo trudne dla dziecka. Na przykład: „Pojedziesz z matką do obrotu lub do pozostania w domu tata?”. Dziecko jest w rozsypce: chce być tam, a tam w tym samym czasie. Niemniej jednak, w tym przypadku, gdy decyzja musi być podjęta dla siebie, a nie do jednego z rodziców. Dla procesu decyzyjnego – jest integralną częścią rozwoju jednostki.

Wybór ubrania z

Dla dzieci 3-6 lat codziennej troski jest dobór ubrania. Znany pytanie: „Mamo, co mam ubrać?” lub „Mamo, gdzie jest moje rzeczy?”. I są okrzyki „Nie chcę, aby go nosić!”. Aby tego uniknąć, należy pozwolić dziecku wybrać ubrania się. Po tym wszystkim, jest to spowodowane nie tylko do rozwoju poczucia stylu, ale także z dążeniem do autoekspresji. Pozwól dziecku zdecydować, w godzinach wieczornych, będzie nosił w godzinach porannych.

Jeśli dziecko nie lubi wybierać między dwiema opcjami, zapewniają większy wybór. I że nie miał myśli umieścić na Boże Narodzenie lub szorty letni garnitur, po prostu usunąć wszystkie wyszukane rzeczy i ubrania poza sezonem.

Nieważne, jak zdecydujesz się zorganizować proces doboru ubrań, upewnij się, że dziecko było wygodne, aby go leczyć. A małe dziecko o wiele łatwiej obsługiwać za pomocą przycisków, niż błyskawica, łatwiejsze do zapinania na rzepy buty niż zawiązać buty.

W sprawie selekcji i pseudo-

W nauce wyboru ma swoje sztuczki. Tak więc, wielu psychologów powinni zastąpić pseudo-wyjścia. Na przykład, trzyletni dzieciak nie chce się ubierać. Mama zaprasza go wybrać, co umieścić na koszulce: szare lub niebieskie. Ale zdarza się, że te dwie wersje tego samego nie są zadowoleni z mało kapryśne. Pseudo-powinno być zapewnione tylko wtedy, gdy wyraźnie pokazuje, że jest to tylko kaprys. Ale jeśli dziecko ma wyraźną chęć to jest powód, nie odrzucenie dziecka, oferując mu pseudo. I być przygotowani na to, że wkrótce złowionych na przynęty i powiedzieć, że nie mają ani jednego, ani drugiego.

Staraj się słuchać opinii i życzeń dziecka. Tak więc, jeśli uporczywie odmawia jedzenia, spać, chodzić, należy zwrócić uwagę na jego zdrowie i stan psycho-emocjonalnym. Zmuszanie dziecka do niczego, istnieje ryzyko, aby mu zaszkodzić.

Tak więc, jeśli chcesz rozwijać niezależny i odpowiedzialny za swoje zachowanie człowieka, od najmłodszych lat uczyć dziecko, aby dokonać wyboru. Wierz mi, w czasie będzie w stanie wyjaśnić motywy jego działań, ale jest tylko trochę szacunku swoje preferencje.

I jak być ze starszymi dziećmi?

Codzienne życie, każdy dzień stawia przed nami wybory, rzuca coraz więcej pokus. Osoba dorosła, która nie zawsze wiedzą, jak się zachować, co możemy powiedzieć o dziecku! Rodzice są ważne, aby być w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, aby pomóc dziecku w podjęciu właściwej decyzji. To jest pomoc, aby nie dokonać tego wyboru dla niego. Jednocześnie nie przesadzaj, nastolatek może spowodować burzę protestów.

Detalistów Marketing Service rozpraszają reklamy i różne działania w celu przyciągnięcia klientów i osiągnięcia zysku. Że nastolatek może stać się ofiarą reklamy. Jak każdy z nas, z pewnością nie raz natknąć przynęty reklamowych i nabyte przez „promocyjnej cenie” towarów, które, jak się później okazało, nie jest to absolutnie konieczne. A jeśli pierwsza reakcja była radość i satysfakcja, później uświadamia sobie, że pieniądze zostały zmarnowane. A jeśli dorosłych nie zawsze jest możliwe, aby poradzić sobie z taką pokusą dziecko nie jest oczywiście pod wpływem działania siły.

Aby nauczyć dziecko, aby dokonać wyboru spośród obfitości towarów, a tym samym uniknąć niepotrzebnych kosztów, przed udaniem się do sklepu przyciągnąć syna lub córkę, aby sporządzić listę potrzebnych towarów. Pozwól dziecku poczucie odpowiedzialności w podejmowaniu decyzji. Doprowadzić jak najwięcej pieniędzy, jak to ma w przypadku towarów na liście. Pamiętaj, że dzieci są naiwne i prostolinijny. A jeśli wydawca ulubionego czasopisma z załącznikiem „dyskretnie” oferuje „Zbierz całą kolekcję !!!”, a dziecko nie będzie już myślał o to, że nie zbierają. Rodzice będą musieli kupić tygodników czasem zupełnie nie tanie. Przed wydaniem odmowy dziecko w zakupie, klarownie wyjaśnić kolekcję nieracjonalności. Ale jednocześnie szanować interes dziecka, a jeżeli jest w stanie udowodnić, że potrzebuje zbiór czasopism i spróbować porozumieć się w sprawie zakupu.

Jest bardzo ważne, aby znaleźć „złoty środek”, aby nie pozwolić ten slajd sytuacji. Po tym wszystkim, nowoczesne producenci produktów dla dzieci reagują z prędkością światła do nowych postaci z kreskówek i produkować zabawki, komiksy i cały szereg naklejek. Dzieci marzą, aby wszystko na raz. Wielu rodziców, myśląc, że jeśli zostaną odrzucone dziecko w zakupie, będzie to najbardziej nieszczęśliwy w świecie. To nie jest. Uwaga dzieci przesuwa się szybko, a jeśli uda się odwrócić uwagę dziecka, to kilka minut później i nie pamiętać, że błagał ze łzami kilka minut temu.

Wybór odpowiedniego życie ceni

Nie mylić z wyboru w sporze będzie pomóc dziecku wartości życiowe, które spełniają ogólnie przyjęte normy moralne. Moc rodziców zaszczepić wartości moralnych dziecka. Czego potrzebuję?

  • Naucz dziecko przykładami z własnego życia. Dzieci bardzo lubią słuchać prawdziwych historii na temat „Kiedy moja mama była mała dziewczynka …”. Najlepszym sposobem, aby dać prawo wskazówek jest uważana za istotną w tkania historię dylematów moralnych. Można również użyć edukacyjnego celu opowieści. Wierz mi, historie i opowieści życiowe znacznie bardziej skuteczne kazań i wykładów.
  • Nigdy nie odstąpił od swych zasad życiowych. Powyższe należy koniecznie zrobić. Po tym wszystkim, dzieci uczą się wszystkiego, naśladując dorosłych (w pierwszej kolejności – z rodzicami). Nie pozwól fakt, że dziecko było wstyd za ciebie. Wymienione priorytety, zawsze należy stosować systematycznie.
  • Uczyć dzieci ich własnej wiary religijnej. Zasady moralne religii może stać się dodatkową wskazówkę dla dziecka i pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji.
  • Zawsze zdawać sobie sprawę z tych wokół Twojego dziecka i można go mieć wpływ. Każdy, kto spędza czas z nim, pozostawia ślad w każdym przypadku, w perspektywy dziecka. Więc to nie boli, aby zapoznać się z zasadami moralnymi ludzi, którzy cię otaczają.

Elena Kaspirkevich

load...