Mead przepis w domu

Mead – to starożytny słowiański napój, który ma bardzo bogatą historię i ma swoje korzenie w odległej przeszłości. Sama w sobie, nazwa ta jest stosunkowo młoda – w tych czasach starożytnych Słowian nazywa go po prostu „nektar”. Nie jest to zaskakujące, ponieważ miód zawsze uważana była w Rosji, jednym z głównych słodkich pokarmów.

load...

Mead w domu przygotowuje się dość trudne, ale pomożemy Ci w tej trudnej sprawie.

Mead klasyczny

Wykaz składników, które są niezbędne do jego przygotowania:

 • Woda – 2 litry;.
 • Honey – 300 gr;.
 • Szyszki chmielowe; – 5 gr.
 • Gałka muszkatołowa i szczypta cynamonu;
 • Drożdże – 1 łyżeczka

Przygotowanie:

W emaliowanym garnku należy gotować dwa litry wody. Kiedy zacznie wrzeć, ostrożnie wyleje miodu, delikatnie mieszając łyżką. Że miód nie jest spalony, należy postępować zgodnie z wrzącej cieczy. Po 5 minutach wyjąć piankę tworzącą się na powierzchni. Raz został usunięty, może to być wypełnione hop nierówności, gałkę muszkatołową i małą szczyptę cynamonu. Po zdjęciu naczynia z ognia, należy natychmiast przykryć pokrywką.

load...

Powstały płyn rasa łyżeczka drożdży – mogą być zwykłe sklepy i puby. Ale najpierw napój jest wymagane do ochłodzenia do 50 stopni. Jeśli temperatura jest wyższa, drożdże mogą po prostu zginąć.

Następnie PAN musi znajdować się w miejscu, w którym temperatura jest stale utrzymywany w temperaturze 25 ° C. Natychmiast po procesie fermentacji, piana będzie generowane na powierzchni roztworu. Jeśli nie chcesz, aby uzyskać prawdziwy, zamiast pysznego miodu ocet, fermentacja powinna odbywać się w garnku z uszczelnieniem wodnym. Doskonały Przykładem takiego pojemnika jest najczęstszą słoik. Jest w nim i trzeba być następnie wylana ciecz fermentacyjną.

Pokrywa zamyka się bardzo mocno, zbiornik powinien być uszczelniony. Na jej powierzchni co mały otwór, umieścić w niej małą rurkę z tworzywa sztucznego lub przewód funkcyjny. Jeden jego koniec jest dozhzhen czasie ponad powierzchnią miodu, a z drugiej strony jest zanurzony w pojemniku z wodą.

W celu określenia Proces fermentacji zakończył się, czy nie, światła normalnego dopasowania i dostosowania do cieczy. Jeśli ogień nie złamał, więc miód pitny jest gotowy. Pamiętaj, aby wypić powstałą przecedzić przez gazę, składany w kilku warstwach. Zhidkostneobhodimo następnie wlać do wstępnie przygotowanych butelek z tworzywa sztucznego. Że od dawna utrzymuje swój pierwotny smak, należy umieścić je w lodówce na dolnej półce.

Zazwyczaj Mead, gotowane w domu, gotowe w ciągu zaledwie pięciu dni. Jeżeli napój został przygotowany zgodnie ze wszystkimi zasadami, smakować będzie przypominać miękką szampana musującego.

Jakość miodu pitnego zależy od odmian miodu, jego kolor, słodyczy i innych parametrów. Dziś napój ten można kupić nawet w sklepach, ale jest mało prawdopodobne, to będzie podobny do napoju, stworzony w domu. Główną zaletą tego produktu niskiego alkoholu, wykonany własną rękę, jest produktem naturalnym, który, niestety, nie można powiedzieć o napoju sklepu.

„Suchy” miód pitny

Istnieje wiele sposobów, aby przygotować tę starożytną napoju. Jednym z nich jest przepis na przaśnego miodu pitnego w domu.

Potrzebne są następujące składniki do niego:

 • Woda – 1 l;.
 • Miód – 2 kg,.
 • Wiśnia – 4 kg.

Przygotowanie:

Weź garnek emaliowany, napełnić go wodą, doprowadzić do wrzenia. Jak tylko pierwszych pęcherzyków, delikatnie wprowadzić miód zaczęły pojawiać się, z mieszaniem łyżką. Gdy okazało się dość jednorodną mieszaninę, zmniejszyć ogień i gotować przez około 15 minut. Podczas gotowania stale pojawiające się pianę. Musi ona zostać usunięta, w przeciwnym razie smak i kolor napoju będą zepsute. Otrzymany syrop po ugotowaniu chłodzi się do 50 ° C.

Teraz trzeba przygotować wiśnia. Aby rozpocząć, należy dokładnie umyć, usunąć nasiona. Kiedy te czynności zostały wykonane, w przygotowanym pojemnika wlać jagody i wypełnić je syropu. Nie jest konieczne, aby zamknąć pokrywę napięty, wystarczy pokryć usta mokrym ręcznikiem i pozostawić w ciepłym miejscu.

Gdy tylko zaczęły się pojawiać pierwsze oznaki fermentacji, bardzo szybko zatkać butelkę z płynem i umieścić w ciemnym i chłodnym miejscu. Gotowy miód pitny jest zaledwie trzy miesiące. Pić przepis w domu bez użycia drożdży jest dość proste, jak tylko napój jest gotowy, będzie można cieszyć się niezrównaną smak oryginalnej Old słowiańskiego eliksiru.

Mead wykonane w domu, oczywiście, jest to bardzo przydatne pić, jeśli pić go z umiarem. Twierdza może wynosić od 5 do 16 stopni – wszystko zależy od receptury stosowanej do jego wytwarzania.

W starożytności raspivanie Mead utożsamiane do rytuału, ponieważ wtedy ludzie wierzyli, że świat bogów płynący miód i mleko rzeki. Po degustacji miodu, wierzono, że dana osoba próbowała boskiej delikatności, a on stał się trochę duch czystsze.

Jak wspomniano wcześniej, istnieje wiele rodzajów napoju. Najbardziej powszechne i często wytwarza się z nich – jest złożone i gotowane Mead. Różnią się one od siebie w stopniu sterylizacji miodu. Starożytny napój jest podzielony na dwa rodzaje, a z czasem dodając swój główny składnik. W pierwszym z tych miodu dodana po napoju jest już prawie gotowy, drugi – znacznie wcześniej.

Przyprawione Mead

Pyszny przepis na gotowanie przyprawy, które są używane.

Niezbędne składniki do pikantnym miodem:

 • Honey – 750 gr;.
 • Wody – 3 L,.
 • Drożdże – 10 g;.
 • Jajka – 1 szt;.
 • Ząbki; – 2 szt.
 • Imbir w proszku – 1 szczypta;
 • Gałka – 1 łyżeczka,.
 • Cynamon – szczypta.

Przygotowanie:

Delikatnie wymieszać miodu i białka, doprowadzić do uzyskania jednorodnej masy, po czym napełnia się wodą i otrzymaną mieszaninę w ogniu. Gdy wszystkie energicznie wrzeć, zmniejszając ją i gotować przez 10 minut, a pokrywka garnka przykrycia.

Następnie dodać do mieszanki wszystkich przypraw – można wstępnie wymieszać je w jednym naczyniu. Po dodaniu mieszaninę przyprawa wrzenia około 50 minut, nie pokrywają się pokrywę. Gdy mieszanina jest gotowy, będzie ona w postaci prawie przezroczysty, jego masa jest zmniejszona prawie o połowę.

Zdjąć patelnię z ognia, dając wypić cool. Po czym należy mieć do szczepu przez drobne sito. Po tym, wlać do słoika pić trzy-litra i dodać drożdże. Następnie trzeba głęboko łyżkę lub kadzi do mieszania wszystko dobrze i przykryć czystą gazą.

W celu rozpoczęcia fermentacji, zmienić słoik w ciepłym miejscu. Po jednym dniu, trzeba szczelnie zamknąć pokrywę i wyjąć wlew przez sześć miesięcy w zimnym pomieszczeniu. Po Mead skonfigurować sami wyznaczonym terminie, może być butelkowane i przechowywać w lodówce lub chłodnym piwnicy.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić miód w domu. Ten starożytny napój jest nie tylko dobry, aby ugasić pragnienie, ale także, aby rozjaśnić nastrój, dając uroczą smak i doskonały smak. Jeśli na stole gospodyni wypoczynkowego dadzą miodu, wszyscy goście będą mile zaskoczeni. Nie ma chyba człowieka, który nie chciałby spróbować drinka z tak bogatej historii etnicznej.

load...