Master-klasy na uczynienie ręcznie mydła: prosty przewodnik dla początkujących

Ostatnio takie rzemiosła jak mydło kierunku podejmowania otrzymała ogromne zainteresowanie ze strony ludzi twórczych poglądach. Wiele osób, które zostały odprowadzone przez mydła: jeden w domu, a ktoś w swoich twórczych studiach. Na robótek wystawy są coraz częściej stoiska sklepów oferujących kupić wszystko, czego potrzeba do produkcji mydła i Creative Studio ofercie uczestniczyć w kursach mistrzowskich, którego nie można nazwać tanie. Jedna wizyta może kosztować 1500-2000 rubli. Dobrą wiadomością jest to, że można dowiedzieć się, jak zrobić mydło w domu, kupując wszystko, czego potrzebujesz i przestrzeganie prostych zasad.

load...

Do produkcji mydła ręcznie będą potrzebne następujące materiały i narzędzia: Mydło

  • Formy w postaci powłok z tworzyw sztucznych;
  • Szkła

  • I pręt szklany z materiału odpornego na wysoką temperaturę;
  • Olej bazowy – morela;
  • Smak – olejek neroli;
  • Barwnik – niebieski;
  • Bazowa

  • Mydła – przejrzyste.

Baza Mydło pokroić w drobną kostkę i umieścić w szklance.

Następnie umieścić kubek w kąpieli wodnej. Łaźnia wodna jest pojemnik (małe lub kadź PAN), do której wlewa się niewielką ilość wody. W wodzie umieścić szklankę bazie mydła tak, aby woda nie przedostała się do szkła. Jest to konieczne, aby zapewnić, że podstawa mydła podgrzewania temperatura nie przekracza 100 °. Woda w łaźni wodnej nie może doprowadzić do wrzenia, ale temperatura powinna być wysoka, aby stopić bazę.

load...

Dodanie barwnika do stopionego podłoża, smak, a niektóre z oleju bazowego (około pół łyżeczki).

Następnie należy wypełnić w formie bazowej dla mydła. Jeśli formochka niestabilny, to powinno być umieszczone na wszystkich właścicieli. W tym przypadku, słoiki brokat.

Gdy fundacja stwardnieje bit, pleśni i mydłem przez 10-15 minut, należy umieścić w lodówce. Po mydła może być usunięty z foremek, trzymając je za krawędzie i naciśnięcie kciuki połowie formy. W rezultacie, jest tu mydło.

Mydło gotowe powinny mieć czas, aby dojrzeć. Aby go użyć, czy można dać 3 dni po wyprodukowaniu. To co najlepsze mydło zapakowane w folię, aby uniknąć zarysowania mydła i małe wgniecenia. Przechowywać mydło przed użyciem musi być z dala od bezpośredniego światła słonecznego i wilgoci.

load...