Maska do włosów suchych – skuteczne leczenie i zapobieganie

Zawartość:

Cóż, kobiety, która nie marzy o genialne, płynny i jedwabista w dotyku włosy? Niestety, natura jest hojny, nie dla wszystkich. Wydaje się, że nie najtańsze szampony i odżywki używać, balsamy i nie zaniedbywać … I nie ma wyniku. Jaki jest powód? Odpowiedź jest bardzo prosta – włosy potrzebują dodatkowej opieki i żywienia. Powinny one być okresowo grymasić. W jaki sposób? To bardzo proste – zrobić odżywczą maskę do włosów. Na przykład, maska ​​do włosów suchych normalizuje gospodarkę wodno-tłuszczową swoich włosów, odżywia swoje minerałów i witamin.

load...

Oczywiście, maska ​​do bardzo suchych włosów – nie jest panaceum. I jest możliwe, że przyczyną takiego stanu włosów polega nie tylko na niewłaściwej opieki, aby szukać należy w niektórych chorób utajony lub jawne. Od naszych włosów, jak papierek lakmusowy, by stać się rodzajem wskaźnika stanu całego organizmu. Ale nawet w tym przypadku, maska ​​do włosów suchych nie boli cię i pamiętaj, aby mieć korzystny wpływ na włosy.

Oczywiście, jeśli możesz sobie pozwolić, aby odwiedzić salony kosmetyczne, nie ma problemu – wszyscy specjaliści będą mówić w szczegółach, koncert i do zrobienia. Ale co z tymi, którzy z jakiegoś powodu, to nie jest możliwe? Aby pogodzić? Może wciąż nie dają warto bez walki. Po tym wszystkim, aby uzyskać „włosy swoich marzeń” nie jest tak trudne. I będą wymagane dodatkowe koszty dla tego produktu. Wszystko, czego potrzebujesz – to pragnienie, cierpliwości i trochę czasu. Całkiem sporo. Nie odmawiają iść pod prysznic i umyć zęby tylko na tej podstawie, że to trwa 40 minut dziennie, prawda? Więc z maskami.

Jak określić typ włosów?

Tutaj, podobnie jak w przypadku lekarzy, podstawową zasadą powinno być: „nie szkodzić”. Dlatego zanim zaczniesz wszystko wymieszać i stosować „to”, aby twoje włosy byłoby miło, aby dowiedzieć się, że będzie to przydatne, a które mogą być szkodliwe. Co ciekawe, jeden i ten sam produkt w jednym przypadku może pomóc w drugiej – tylko pogorszy sytuację. Więc nie spiesz się, aby użyć maski do włosów suchych, nie upewniając się, że to naprawdę jest

load...

A co robią tam? Konwencjonalnie, włosy mogą być podzielone na cztery rodzaje:

 • Suche;
 • Tłuszczu;
 • Mieszane;
 • Normalnego.

Jak można określić, jaki typ włosów? Bardzo proste – wystarczy przyjrzeć się dokładnie na włosy. Suche włosy wydają się nieco szorstkie. Oni nie świecą, złamany, powiązane w pęczki i nadal często są cięte na końcach. Podczas czesania włosów silnie naładowana elektrostatycznie i „stają dęba” – najprawdopodobniej jest to twój typ. Lay takich włosów jest bardzo trudne – fryzura rozpada.

Mieszane włosów. Ten rodzaj włosa – najbardziej fantazyjny opieki. Korzenie włosów, co do zasady, tłuszczu i wskazówki są bardzo suche. W związku z tym, maska ​​musi być łączone. Jest jeszcze jeden problem – jest to absolutnie konieczne, kobiety z włosami raz w miesiącu, aby je skrócić do 1-2 centymetrów. Procedura ta będzie utrzymywać koniuszki włosów zdrowsze – dzięki niej nie będą podzielone.

Dbać o suche włosy

Suche włosy wymagają intensywnego i regularnej pielęgnacji. Odżywczy maska ​​do włosów suchych powinien być stosowany co najmniej raz w tygodniu. Co będzie pasować do tego włosy? Jak je leczyć? Otwórz lodówkę – z pewnością wszystko, czego potrzeba już masz. Najprostszym i w tym samym czasie są bardzo skuteczne produkty, takie jak jogurt, śmietana, miód, majonez, cebuli i żółtka. Tak, kilka prostych receptur.

Maska kefir

Kochasz jogurt? Wyobraźmy sobie włosy też! Przed pójściem pod prysznic – około czterdziestu minut – usunąć z lodówki jogurt, trochę rozgrzać i delikatnie umieścić go na włosach. Zamknąć szefa specjalnej nasadki. Jednakże, jeśli takie nie mają, a zbliży normalne plastikową torbę. Owiń top ręcznik lub ciepły szalik. Noś ta „wieża” powinna wynosić około pół godziny. Następnie wyjąć wszystko to, po raz kolejny zastosować jogurt i masaż głowy przez 5-7 minuty. Spłukać wodą – lepiej nie używać szamponu. Ta maska ​​do włosów suchych zaleca się jako środek terapeutyczny i zapobiegawczych procedur. Należy to zrobić na miesiąc, co dwa dni.

Jajko majonezu maska

Ta maska ​​nadaje się do bardzo suchych włosów. Potrzebne będą:

 • Jaja kurzego;
 • Olej rycynowy;
 • Majonez;
 • Miód.

Rozbij jajka, oddzielić żółtka i umieścić go w małej misce. Dodaj dwie duże łyżki majonezu, trochę miodu i dwie łyżki oleju rycynowego. Mieszać wszystkim do stanu miazgi i stosować mieszaniny na włosy. Po tym, wszystko tak jak w poprzednim przepisie – celofan, ręcznik, czekając na pół godziny. Ale trzeba będzie zmyć szamponem – tłuszczu majonezem.

Maska cebuli

Kochasz zapach cebuli? No, no, nie być tak zmarszczka! Zapach idealnie zneutralizowane jeśli karmić włosy, a następnie przemyć je wodą i drzewa herbacianego olejku. Cebula zapach zniknie, a skorzystają! Poza tym, nie jest konieczne, aby takie maski tuż przed przejściem do pracy. Jesteś także „leniwe” dni? Oto ich i powinny być stosowane. Potrzebne będą:

 • Cebula;
 • Miód;
 • Oliwa z oliwek.

Weź małą cebulę i zetrzeć go na małej tarce. Osłodzić miodem z maską i dodać trochę oliwy z oliwek. W czterech mieszaniny łyżki cebuli trzeba wziąć jedną łyżkę miodu i taką samą ilość oleju. Ostrożnie przetrzeć wszystkie cebulki włosów, przykryć głowę i oglądać swój ulubiony serial. Rinse może być godzina.

Troska mieszany i zniszczone włosy

Co z tymi, którzy mają mieszane typu włosów? Jak wybrać maskę? Odpowiedź jest bardzo prosta – trzeba przełączać maskę tłustej i suche włosy. Spróbuj „nakarmić” włosy raz lub dwa razy w tygodniu. I nie zapomnij suchej ścinających uszkodzone końce.

Nieco inaczej jest w przypadku zniszczonych włosów. Nawet jeśli jesteś bardzo szczęśliwy, a przez naturę masz włosy normalne, z różnych powodów, mogą one zostać uszkodzone, osłabione i stają się suche i łamliwe. W jaki sposób odzyskać? Twoje zycie – odżywcze maski do włosów suchych i zniszczonych.

Maska gliceryna

Zalecane przez tę maskę dla skóry suchej i (lub) zniszczonych włosów. Do jego przygotowania potrzebne będą:

 • Glicerol;
 • Kwas askorbinowy;
 • Żółtko;
 • Wody.

Wszystko dokładnie wymieszać i stosować do myte szamponem, mokre włosy. Potem, jak zwykle – polietylenu, ręcznik, 30-35 minut czekania. Spłukać ciepłą bieżącą wodą.

Maska owoce

Kiedy jesteś chory, powiedział lekarz? „Jedz więcej owoców i warzyw”, prawda? A włosy – „deser” są także użyteczne. Aby przygotować koktajl owocowy dla zniszczonych włosów, trzeba będzie:

 • Banan;
 • Awokado;
 • Melon;
 • Pszenicy podkiełkowywany;
 • Jogurt naturalny;
 • Kapsułki witamina E (10% roztwór). Oleistą

Cut banana na pół. Jedna połowa mogą być spożywane, drugie miejsce w blenderze. Dodaj do tego samego kwartału awokado, melon, trochę łyżką jogurtu i waliło ziarna pszenicy. Wlać witaminę E. Wykonany? Włącz blender! Rub ten koktajl dla zniszczonych włosów z masażem głowy. Trzymać 25 minut, a następnie spłukać wodą.

„Hair wpływ jaki jest dzień, w wyniku czego, a życie …”. Z tego zatwierdzenia słynny Sophia Loren trudno dowieść. Och, wiedziała, co powiedzieć! Ale dla każdego – i najbardziej luksusowy i najbardziej prosty – najpierw trzeba fryzury na włosy zdrowe i zadbane. Odżywczy maska ​​do włosów suchych, zniszczonych lub tłuszczów mieszanych, a nawet zwykłego – magiczne różdżki, które pozwala kobiecie zawsze wyglądają „milion”. Potrzeba na to tak mało … Spróbujmy?

load...