Masaż antycellulitowy w domu – rozwiązanie problemu „skórki pomarańczowej”

Pragnienie, aby mieć szczupłą sylwetkę z naturalnym sprężystego napięta skóry dla każdej kobiety. Dlatego walka z pierwszych oznak cellulitu, które przejawia się w postaci „skórki pomarańczowej”, panie są gotowe do użycia wszelkich dostępnych środków. Masaże – jeden z najbardziej skutecznych, a jednocześnie niedrogich sposobów leczenia tej choroby. Uczenie się, jak zrobić masaż antycellulitowy w domu, można na stałe pozbyć się plagi.

load...

Zawartość:

Masaż antycellulitowy w domu – to skuteczny sposób na

Korektę rysunku. złogi tłuszczu są nierównomiernie rozłożone pod skórą, że na zewnątrz objawia się w postaci „dołów” i „guzkami”, dostarczyć wiele kłopotów jego właściciela.

load...

Oprócz estetycznego braku tych zmian struktury tkanek i mieć negatywny wpływ na zdrowie organizmu, wpływając niekorzystnie na mikrokrążenie i psując drenaż limfatyczny. Z powodzeniem poradzić sobie z problemem pomaga masaż antycellulitowy.

Głównym problemem, który należy rozwiązać poprzez masaż antycellulitowy w domu – rozgrzewa mięśnie i stymuluje mikrokrążenie krwi w chorych obszarach skóry. Ten tłuszcz podskórny dostarczany jest tlen i zwiększa przemianę pomiędzy komórkami. W rezultacie komórki otrzymują potrzeby odżywcze i aktualizowana w szerokim zakresie.

Ruchy masażu pozwalają na rozgrzanie mięśni wokół formacji cellulitu i zniszczyć nadmiar tłuszczu. Pobudzają również krążenie limfatyczne, co jest wynikiem specyfiki ludzkiej fizjologii płynie przez naczynia bardzo powoli.

Poprzez stymulowanie przepływu limfy, ciało jest zwolniony z nagromadzonych toksyn i nienawistnych „dołeczki” i „bąble” naturalnie znikają.

Ale ponieważ tłuszcz „grudki” może w końcu wrócić do swojego pierwotnego położenia, procedurę należy powtórzyć od czasu do czasu.

Tajemnice zabiegów kosmetycznych

Jednym z warunków skuteczności antycellulitowy masaż jest profesjonalne podejście do rozwiązywania problemów. Opanuj sztukę masażu identyfikuje szereg kluczowych zaleceń, jak to zrobić masaż antycellulitowy.

Ogólne zasady masażu

 • Przed masażu muszą być czyste i suche na powierzchni skóry, dzięki czemu unika się odkształcenia w trakcie sesji. Konieczne jest również, aby zmaksymalizować ciepłe i rozluźnia mięśnie leczonego obszaru.
 • Zabiegi

 • Kosmetyczne mogą być przeprowadzane wyłącznie przez ciepłe i suche ręce. Dla sprawnego przesuwne postanowił użyć specjalnego kremu lub cytrusowych na bazie oleju.
 • Ruchy masażu powinien być przyjemny ciała, nie dostarcza bólu i dyskomfortu. Podczas obszarze masażu stopniowo przesuwa się z dołu do góry, co odpowiada bieżącej przepływu chłonki. Ruch wykonywać powoli, stopniowo przyspieszając tempo. Traktując wewnętrzne ud i brzucha, aby zmniejszyć natężenie ruchu jest konieczne.
 • Procedura lli_1, którego długość może wynosić od 30 do 60 minut, korzystnie przeprowadza się bezpośrednio przed snem i po przebudzeniu.

 • Zabezpieczyć efekt antycellulitowy masaż należy wykonywać nie mniej niż 1 raz w tygodniu.

Pozbycie się tłuszczu produktów leczniczych komórek do masażu ciała, zwłaszcza w wielkiej potrzebie dodatkowego płynu. Tak więc w tym okresie nie należy pić codziennie 1,5-2 litrów czystej wody.

Przeciwwskazania

Procedurę

Nie zaleca się masaż antycellulitowy na żylaki, ropne lub zakażeń grzybiczych i chorób skóry, takich: wady

 • Serca; nerwice
 • Lli_1;

 • Rozsiane naczyniowego;
 • Zakrzepowe lli_1;

 • Zaburzenia krwawienia;
 • Choroby

 • Układu sercowo-naczyniowego.

Wśród przeciwwskazań do zabiegów kosmetycznych może obejmować także klatkę piersiową i podeszłym wieku (powyżej 75 lat) wiek, w drugiej połowie ciąży, zaburzeń psychicznych i stany po ciężkim wysiłku fizycznym.

Pięć podstawowych technik

Najbardziej skuteczne ruchy w walce z cellulitem pojawić:

Głaskanie – łatwy poślizg i miękkie ruchy na powierzchni skóry z palców poprawiają krążenie krwi w naczyniach włosowatych. Technikę tę stosuje się do podgrzewania przez skórę na początku sesji lub jako zakończenie procedury dotykowym.

Tarcie – ciśnienie na szczotkę skóry z szeroko rozstawionymi palcami. Gładka przemieszczenie odbywa się przez wsunięcie palców na skórę bez przemieszczenia tkanki. Tarcie promuje mięśni, do prostowania i redukcji tkanki podskórnej. Wykonuje się ją okrężnymi ruchami od dołu ku górze.

Pchanie – ciągnięcie i uwalniając skórę i tkanki miękkie treningu. Odbiór pomaga zmiękczyć zewnętrzną pokrywę i podnieść ton tkanek, a tym samym osiągnięcie efektu antycellulitowy.

Poklepując – różnej intensywności odbijania od ruchów ledwie zauważalne i wykańczania mocne klapsy. Wykonują jak palce i dłonie, a zaciśnięte szczęki.

Wychwytywania – odbieranie głęboki wpływ na tkaninie. Opiera się ona na uchwycenie krótkoterminowej skóry i zwalniając go ostro. Wstęp jest szeroko stosowany do masażu nóg i ramion.

Skuteczne techniki walki złogów tłuszczowych

Oprócz ręcznego antycellulitowy masaż z wykorzystaniem leczniczych maści i kremy nie są procedury mniej popularne, korzystając ze specjalnych szczotek lub Vibro, a przy użyciu miodu i zarośla.

Antycellulitowy masaż bańką własnym

Jak poprawić skuteczność masażu

Korzystanie z masażu szczotki

Być może jednym z najprostszych sposobów, aby przywrócić skórze dawną gładkość i elastyczność, jest masaż antycellulitowy ze szczotkami. Szczotka do masażu mają wiele wariantów. Jednak najbardziej popularne produkty z długim uchwytem, ​​za pomocą którego jest wygodne dotarcie do wszystkich części ciała. Kup szczotki może być prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach lub w aptece. Na początku lepiej jest zatrzymać wybór na produkcie miękką, naturalnego włosia, a jako organ stopniowo przyzwyczaić, aby przejść do pół-sztywnego i twardego pędzla.

Idealną alternatywą do szczotki można masującego z tworzywa sztucznego lub z drewna „palców” – zęby o grubości 5-6 mm.

Ruchy masujące za pomocą szczotki odbywa się tylko na czystą, suchą skórę, która nie ma żadnego podrażnienia, zadrapania i otarcia. Procedura jest najlepiej zrobić zaraz po kąpieli. Rozpocznij z leczeniem stóp i palców, stopniowo przechodząc pędzla powyżej.

Bezpośredni ruch powinien teraz, a następnie na przemian z okrągłym. Czas trwania obróbki nie powinna być większa niż 5-10 minut, dla każdego obszaru obróbki. Najważniejsze – nie czas trwania postępowania, a prawidłowość jego realizacji. Po zabiegu, istnieje niewielkie uczucie mrowienia w mięśniach i lekkie zaczerwienienie skóry.

Korzystanie z miodem i kawa

Honey – jeden z najlepszych narzędzi w walce z cellulitem. Po tym wszystkim, jest podobny w składzie do ludzkiego osocza krwi. Nasycając tkanek ciała podczas masażu substancji biologicznie czynnych, miód, przyspiesza przemianę materii. Ponadto poprawia krążenie krwi, oczyścić pory i poprawy napięcia mięśniowego.

Dla procedury naturalne miodu cieczy bez ziaren, których struktura nie szkodzi integralności skóry mogą być użyte.

Na jednej sesji wystarczy tylko kilka łyżeczek miodu, który jest zmieszany z 5-6 kropli olejku. Miód jest stosowany do obszarów problemowych cienką warstwą, wykonując pierwsze światło pat, a następnie bardziej intensywne klapsy. Przy odpowiedniej wydajności na dłoniach zamiast złotego miodu powinny tworzyć białą masę – żużel. Pod koniec sesji powinien wziąć prysznic i umieścić na lekarstwo cellulitu skórę.

Czas trwania leczenia nie przekracza 10 minut. Dla maksymalnego efektu zalecane jest przeprowadzenie ciągu 15 sesji, utrzymując odstęp między dziennego leczenia.

Należy zauważyć, że oprócz głównego przeciwwskazania dla procedury zostały dodane i alergiczne produktów miodu i pszczół. W związku z tym, przed sesją potrzeby przeprowadzania testów alergicznych: Zastosowanie miodu na powierzchni wewnętrznej kolanka i czekać 30-40 minut. Jeśli wysypka lub zaczerwienienie nie jest – może być bezpiecznie przeprowadzane masaże.

Pomyślnie wyeliminować zewnętrzne oznaki cellulitu i pomaga masaż z kawą zarośli.

Dla procedur stosowanych kawy kawy pogorszeniu, które zmieniają się z żelu pod prysznic. Wlewa się do dłoni trochę peeling okrężnymi ruchami delikatnie masować obszary problemowe do momentu, dopóki nie jest lekkie pieczenie i zaczerwienienie. Po zakończeniu procedury mycia ciała w ciepłej wodzie i delikatnie bibułą ręcznikiem.

Wybór techniki akceptowalny dla siebie i stosując się do zaleceń ekspertów, każdy może zrobić cellulit masaż w domu, bez szkody dla ich zdrowia.

load...