Lekcje dla rodziców: wczesny rozwój dzieci w wieku poniżej jednego roku

Zawartość:

Nowonarodzone dziecko – mały geniusz, który kryje w sobie świat nieograniczonych możliwości. Jego los i charakter całkowicie zależne od swoich rodziców. Mama i tata grają rolę nauczycieli, inspirować moje dziecko do nowych osiągnięć, poprzez szkolenia i szkolenia specjalistyczne „formy” przyszłej tożsamości. Pełna realizacja potencjalnego dziecka jest możliwe tylko z należytą starannością, a także odpowiedniej edukacji. Pamiętaj, że podstawą wysokiej inteligencji i zdrowia tworzony jest z urodzenia, jak to było w małym wieku mózg dziecka jest najintensywniej generowana. Dlatego wczesnego rozwoju dzieci w wieku do jednego roku – zastaw, który będzie wzrastać lepszą człowieka.

load...

Dlaczego trzeba angażować się z dzieckiem?

Interakcje z dorosłymi, rodzicami, a później z innymi ludźmi wrażenie, że dziecko codziennie pochłania z otoczenia, przyczyniają się do rozwoju jego umysłu, a także adaptacji do środowiska społecznego. Wcześniejszy początek zaangażowania ze swoim dzieckiem, tym łatwiej będzie w przyszłości, ty i on. Nie jest to chwilowa moda mijania w młodych geniuszy i okruchów niezbędną pomoc w pomyślnym rozwoju otaczającej rzeczywistości.

Ogromne znaczenie w wieku jednego roku, ma na celu ustalenie z dzieckiem wizualnej i głosowej kontaktu, wczesnego rozwoju percepcji słuchowej i motorycznych. Dziecko nauczył się rozpoznawać dźwięki prawidłowo, już w młodym wieku zaczynają do niego, prosimy o kontakt: uprzejmie opowiadać, śpiewać kołysanki. Dzisiaj, sprzedaży płyt CD z muzyką z folku i klasycznych melodii, dźwięków natury, ptaki, ułożone specjalnie dla dzieci. Z dwóch lub trzech miesięcy, bawić się z dzieckiem za pomocą jasnych plastikowych zabawek i grzechotek. Jest to również pozytywny wpływ na wczesnego rozwoju dzieci do roku, aby pomóc rozwijającym maty, które można kupić w sklepach lub w dużych hipermarketach.

load...

Przede wszystkim zaletą opracowania maty? Poprawiają koordynację, umiejętności motorycznych palców, i, oczywiście, fantazja dziecka i jego postrzeganie przestrzeni. Na przykład, opracowanie mat chicco jasny i atrakcyjny, to pozwala na tworzenie nie jeden, lecz kilka form przestrzennych. To daje dziecku możliwość utrzymać zainteresowanie w zabawce – to zawsze jest tak różne!

Zdaniem ekspertów, przed rozwojem dzieci nigdy nie było tak ważne, jak dzisiaj. Faktem jest, że zanim dzieci musiał zapiąć kurtkę z guzikami, zawiązać sznurowadła, więc problemy z umiejętności motorycznych nie powstać. Jednak nowoczesna odzież dla dzieci wyposażony jest w zamki i buty – rzep. Takie uproszczenie, w połączeniu z ciągłymi zapracowanych rodziców, którzy nie płacą należytej uwagi dziecka, doprowadziły do ​​tego, że początkujący chłopcy i dziewczęta dorastają źle i powoli wejść w posiadanie listu, jest zmęczenie, a co za tym idzie, utrata zainteresowania nauki.

Aby tak się nie stało, konieczne jest, aby tworzyć w odpowiednim czasie pewnych umiejętności u dzieci. Wcześniej rozwój małych dzieci – jest podstawą pełnej edukacji, która powinna rozpocząć się w pierwszej kolejności z lekkim masować stopy i dłonie noworodka. Od pierwszych dni rozmawiać z dzieckiem – tak będą się uczyć, aby podnieść dźwięki, aby zrozumieć ludzką mowę, że ten czy inny sposób wpłynie na jej rozwój.

Jak dzieci powinny uczyć się poruszać, aby rozwijać ich uchwycenia refleksu i umiejętności motorycznych. Dołącz dziecko ołówkiem i pokazać, jak kawałek papieru na liniach pojawiają. Załóżmy, grzechotka zabawki, miękkie klocki, z których dziecko będzie musiał rozciągnąć, zmuszając mięśnie do pracy i mieć pozytywny wpływ na rozwój fizyczny i umysłowy. Około roku lub nawet nieco wcześniej, oferują okruchy zbudować piramidę lub projektanta zakupu. Pamiętaj, aby chwalić dla ich osiągnięć i zachęcić uderzeń i ciepłe słowa. Innym bardzo pomocne w podnoszeniu zdrowego dziecka jest wciąż ten sam specjalną matę.

Gry rozwijające maty są bardzo popularne wśród dzieci, ponieważ aby zacząć wykonywać żadnej wiedzy i umiejętności na to, że dzieciak nie jest wymagane. Dziecko rysować kolorowe zabawki-zawieszenie i zabawa zaczyna się przydatna. Twoje dziecko zrozumie we wszystkich zabawkach i samego zawieszenia, bez pomocy mamy i taty – to był jego pierwszy samowiedza. I dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć i mieć pewność, że rozwój mata jest całkowicie bezpieczny i zaprojektowane, aby spełnić wszystkie potrzeby małego człowieka.

Kilka zasad dla rodziców

W pierwszych tygodniach życia dzieci patrzeć nie koncentruje się na tematy, więc ich ruchy nieskoordynowane. Początkowo dziecko będzie próbował chwycić zabawki, leżąc na brzuchu, a głównym zadaniem rodziców – aby nauczyć go kontrolować ręce. Aby to zrobić, trzeba zrobić specjalne ćwiczenia, z którymi powinien zapoznać się z pediatrą. Do rozwoju dziecka odbyło się w następujący sposób, należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Uczyć siebie i swoje dziecko do codziennych ćwiczeń (najlepiej dwa lub trzy razy dziennie).
  • Dziecko powinno cieszyć się proces i cieszyć się – tylko w tym przypadku opłata będzie udany. Dlatego eksperci nie polecam do zaangażowania się w łóżku, a skorzystać z tej maty edukacyjne. Ta wspaniała zabawka, która będzie niezbędna do zabawy i wygodną rozrywką dziecka. Z tego interesującego projektu poczęła dziecko poznaje świat i rozwija zarówno zdolności fizycznej i psychicznej.

Taka zabawka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy, ale rozwija się matę jak dzieciaków i starszych. Dopóki dziecko nie umie siedzieć, on pasował do klasycznej wersji macie z łukami i zabawkami zabawy, kolorowe i przyciągające wzrok.

  • Rzeczy, które dają w ręce dziecka, powinny być różne wielkości, tak, że niektóre z nich nie trafić w dłoni, a drugą – do przechowywania jednego palca.
  • Upewnij się, że wszystko, co znajduje się w polu widzenia i dotrzeć z okruchów, mieć pewność, że był czysty, jak dzieci mają tendencję do ciągnięcia ich „zdobycz” w ustach.
  • Staraj się korzystać z różnych zabawek w kształcie, który pomoże mu w czasie, aby dowiedzieć się, jak otworzyć dłoń, obrotowe szczotki, a także grupowanie palcami, trzymając obiektów.
  • Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na zakup nowych regularnych okruchy grzechotki, klocki plastikowe, zwierzęta, ponieważ są one dość drogie. W tym przypadku istnieje alternatywa – te same maty edukacyjne. To nie jest tylko zbiór zabawek zebranych w jednym miejscu – to fascynująca bajkowy świat ze swoich przygód i ludzi, a najważniejszym bohaterem tej magicznej krainy jest dziecko. Podczas gdy dziecko jest zajęty opracowanie dywanik, mama może mieć czasu, aby przygotować posiłek lub trochę się wydostać z mieszkania. Jest to również istotna zaleta tego przydatnych zabawek. Taka mata – to nie tylko wspaniały świat dziecka, ale także pomóc rodzicom, aż dziecko jest gra dla zabawy, można robić prace domowe lub po prostu odpocząć.

Od momentu, gdy dziecko nauczył się siedzieć, dywan może być przekształcona. A teraz, zanim dziecko „parku dla dzieci.” Modyfikacja ta została zaprojektowana w celu stymulowania indeksowania, a także pierwszy samoświadomość badań. No, z tym, mata służy jako aktywnego centrum gier, z których można tworzyć różne miejsca do gier w kilku płaszczyznach.

  • Do wczesnego rozwoju myślenia i mowy w tartej, by odnieść sukces, ważne jest, aby trenować umiejętności motorycznych. Można to zrobić za pomocą zabawek – mozaiki, puzzle – są one również poprawić koordynację i pomagają kształtować postrzeganie kształtu obiektów w dzieci. Jeśli dziecko nie wykazuje zainteresowania w takich zajęciach, oferują kolejną opcję: „Paint” palcami zbóż (gryka, ryż), sort życiem. Jednak upewnić się, że dziecko nie „jeść”.
  • Malowanie stymulować percepcji dotykowej, rozwija twórcze myślenie, a także pomaga w tworzeniu standardów kolorystycznych. Kupić specjalny nietoksyczny farby dla dzieci do jednego roku i wypracować z dzieckiem. Na pewno chciałby zostawić swoje odciski palców na papierze, tworząc niezwykły obraz.

Przez około dziesięć miesięcy dziecko musi znać wszystkich członków swojego nazwiska, aby móc pokazać się na głównej części twarzy i ciała. Jest również bardzo ważne, aby nauczyć go akceptować żądań i zakazy, takie jak „daj”, „nie”, „przynieść”. Początkowo dziecko najprawdopodobniej daje przedmiot, który ma w ręku, albo jest najbliżej. Nie go skarcić, i starają się poszerzyć słownictwo okruchy pasywnych, oferując do zapamiętania nazwę rzeczy, które on daje. Pamiętaj, że stymuluje rozwój myślenia jest dobry odczyt, więc proszę zarezerwować. Współdziałanie z dzieckiem od urodzenia, należy zwrócić uwagę, porozmawiaj z nim, a także w przyszłości będzie łatwiej komunikować się z ludźmi, i trudności w uczeniu się nie pojawią.

load...