Kwiaty taśm z własnymi rękami – florystyka włókienniczy

Zawartość:

Kwiat motyw robótki praktycznie niewyczerpalne. Z którego nie tylko rzeźbione sztuczne kwiaty! Papier i tkaniny, skóra i filc, plastik i koralików! Kwiaty szyć, dzianiny, rzeźbić, cięte, kleje i farby! W skrócie, motywy kwiatowe – okazją do manifestacji fantazji i realizacji kreatywnych pomysłów wszelkich panów. A jeśli nadal tylko początek szwaczka i nie skomplikowane umiejętności jeszcze nie opanowała i nie nadziewane rękę w pewnej techniki ręcznie, a następnie spróbuj skorzystać z gotowego materiału i prostej techniki. Mianowicie, oferujemy Ci zrobić kwiaty własnymi rękami z taśm. Te kwiaty będą doskonałym dodatkiem do ubrania lub torby, ozdoby do włosów, lub podstawa broszką. Spróbujmy?

load...

Bujny kwiat satynową tasiemką

Doskonała dekoracja na święta razem! Do produkcji tego wspaniałego kwiatu musimy:

 • Trzy metry satynową tasiemką,
 • Gwint dopasować taśmę
 • Igły do ​​szycia,
 • Kawałka filcu lub filcu.

Na początek będziemy poprawić taśmę. Wziąć i rozciągają się od jednego długiego boku do krawędzi taśmy się falisty. Aby to zrobić, po prostu przeciągnij wzdłużne wątki tej ziemi i odciąć co zostanie wyciągnięta z taśmy. Teraz po tej stronie robimy dwie fałdy i szyła im. Następnie zaczynają krotnie helisę taśmy (okrąg) tworzące kwiat. Zauważ, że falista krawędź taśmy powinny być poza kwiat!

Umieścić skrętu gwintu mocującego w trakcie pracy, a pozostałe taśma złożona krawędź kwiatu i szycia. Z filcu wyciąć kółko i kleju lub uszyć je na naszym pięknym kwiatem. To jak własne ręce mogą uczynić piękny kwiat łatwo które będą ozdobą i spinki do włosów i torbę, a nawet działać jako broszkę.

Kwiat z taśmy nylonowej

Pamiętaj, co Taśmy plecione w warkocze Radziecki uczennica? Dziś kupować taśma nylonowa jest problematyczne, ale jest to możliwe. A jeśli masz w domu gdzieś zachowane takie półprzezroczystych wstążek lub zakupiono je na okazję, starają się uczynić swoje ręce oryginalny kwiat z taśmy nylonowej. Do jego produkcji, musimy:

load...
 • M szerokości taśmy nylon
 • Szpilki do szycia,
 • Nożyczki,
 • Gwint z igłą.

Aby rozpocząć wprowadzanie taśm z Pentagonu. Umieścić go na stole, rozwijając długą krawędzią skierowaną do siebie. Odwrót krótkie krawędzie piętnastu centymetrów i owijaniu pod odpowiednim kątem w górę od siebie. Ścinanie sworzeń i złożyć ponownie rozwinąć taśmę z długiej krawędzi ku sobie. Ponownie, pomiar od około piętnastu centymetrów (oko) i owijaniu ponownie pod kątem prostym. Powtórz tę procedurę pięć razy i uzyskać kształt pięciokąta. Jeśli nie ma nadmiaru ogon wstążki trymowania.

Teraz, na zewnętrznej krawędzi pięciokąta zrobić krótkich ściegów Basting. Nie usuwając nić z taśmy i bez przycinania go i wyjąć umowę szpilki Basting. Przy czym wewnętrzna krawędź pięciokąta i poprawił się kwiat krawędź zewnętrzną i przywiązany obszar przekształcony w dolnej części kwiatu. Podobnie, dodajemy Pentagon do drugiego rzędu, dopiero teraz część pięciokąta dwukrotnie krótszy. Krotnie szczeblami kwiat i uszyć je. Rozpościera swoje płatki. Nawiasem mówiąc, te kwiaty mogą być wykonane z wąskiej taśmy nylonowej lub nawet z wąskim paskiem organzy lub innego materiału lekkiego (szyfon tiulu).

Dalia

Kwiaty taśm nylonowych stać się doskonałą alternatywą do dekoracji elegancka uczennica łuk włosów. Ponadto kwiaty wykonane w ten sposób mogą być oryginalne dekoracje na zasłony. Aby tworzyć własne ręce dalii, przygotować:

 • Szeroki nylonowej taśmy (4 metry)
 • Igły i nici (pasek kolorów)
 • Linijka i ołówek.

Zrobili te kwiaty dość łatwo, ale spójrz na to po prostu wspaniały. Najpierw trzeba zrobić na oznaczeniach taśmie w postaci zygzaka w odstępach ośmiu centymetrów. Tak więc na taśmie uzyskuje vosmisantimetrovym malowane trójkątów z podstawą na krawędziach taśmy. Drawn polilinii krótkie szwy szyte w jednym długim gwintem i zaciska go, jak to możliwe. Wirówka się taśmę w spiralę (gąsienica), skręcenie jej przywiązany krawędzi i zamocować gwintu. Twisted SEW bazowej.

Stokrotki

Takie ładne i proste kolory mogą być wykonane z dowolnego z wstążkami. Nadaje się do stokrotki i nylonowych i satynowych wstążek. Ale ich szerokość nie powinna być mniejsza niż czterech centymetrów. Chociaż, wstążki uzyskuje się po prostu małe kwiaty. Tak więc, aby dokonać takiego rumianek, przygotować:

 • Taśma z dowolnym kolorze,
 • Midway przyciski do koloru,
 • Nożyczki,
 • Igły i nici.

Cięte na kawałki taśmy dwadzieścia pięć (trzydzieści centymetrów długości). Złożyć taśmę na kapitał własny. Szerokość dolnej części może być większa niż dwa górne milimetrów. Minimalizacja wstążki zszyte krótkich szwów, kostki szwu na krawędzi zagięcia i maksymalną umowy tworzących gwint kwiat. Kotwienie wątek, aw środku kwiatka przyszyć guziki. Jeśli się bardzo małe kwiaty, można użyć zamiast przycisków kulek lub kryształów, które, nawiasem mówiąc, może nie tylko szyją, ale również klejonych. Nawiasem mówiąc, te kwiaty z taśm wykonanych własnymi rękami, będzie to doskonała dekoracja nie tylko ubrania, ale mogą być wykorzystywane w scrapbookingu lub kartmeydinge.

Kwiat w technice KANZASHI

Technika tsumami KANZASHI tworzył przepiękne kwiaty. Najczęściej używane do takich wstążek atłasowych koloru, ale można zrobić kwiaty z pasków nylonowych lub plamy organzy, jedwabiu lub szyfonu. Kwiatka, musimy:

 • Każdy taśmy,
 • świeca,
 • Gwint z igłą;
 • Nożyczki;
 • Kulki lub cyrkonie.

Więc bierzemy żadnej szeroką wstęgę i pokroić na plastry kwadratowych, a krawędzie cięte Gorejącego płomieniach. Mamy wyłączyć kwadrat po przekątnej i zaciskania palców kąt prosty powstałego trójkąta. Teraz, jeden ostry narożnik okład i prasowany pod kątem prostym, a następnie owinąć i drugi obszar. Następnie ścisnąć palcami zagięte rogi i podplavlyaem je nad ogniem, tak aby trzymać się razem. Efektem jest pojedynczy płatek kwiatu naszej przyszłości. Czy pięć do siedmiu listków i zebrać je na sznurku, nawleczone topi ostrze igły. Można zrobić kwiat z jednym rzędem płatków, z dwóch lub nawet trzech – tak jak lubisz. Środek kwiatu ozdobić koralikami, cekinami, koralikami.

Są różne kolory taśm może być wykonany własnymi rękami. Spróbuj, sen, idź do niego! Musisz udać. Powodzenia!

load...