Kurtyny siebie

Zawartość:

Każda kobieta, miło, gdyby jej dom jest piękny i przytulny. Odnosi się to również do okien. Odpowiednio dobrane rolety mogą ozdobić pokój lub zepsuć. W sklepach znajduje się szeroki asortyment rolet – długie i krótkie, z różnych wzorów, kolorów, wzorów i tak dalej ..

load...

Niekoniecznie, aby je kupić, a można uszyć zasłony rękami.

Po pierwsze, możemy zdefiniować, szyjemy je do każdego pomieszczenia. Zasłony w pomieszczeniu będzie inny, na przykład, z zasłonami kuchennych. Dzisiaj pokażę ci, jak uszyć samemu zasłony.
Powrót do spisu treści

Szyjemy zasłony poprawnie: od czego zacząć?

 1. Wszelkie szycia rozpoczyna się po prawej pomiarów. Aby to zrobić, należy zmierzyć szerokość i wysokość kurtyny i przyszłość rovnenko cięte krawędzie wyrównane. Jeżeli pomiary będzie nieco inna, dodatkowo nierówności mogą zepsuć cały obraz.
 2. Krawędzie zasłony przetwarzania rurociągów, brzeg lub rolę w szew. Sam zdecydować, w którą stronę wolisz.
 3. Szyć zasłony z rękami, tylko mieć dobrą maszynę do szycia nie jest wystarczające. To wymaga pewnej umiejętności, aby wykonać zadanie. Aby poradzić sobie szwy role-edge nie wymaga wiele wysiłku. Ale kant „w hem” stronniczość lub wiązanie do wykonania, bez doświadczenia, trudne. Jeśli nigdy wcześniej nie miał do szycia zasłon z skomplikowanych elementów, zacznij od prostych modeli wzoru.
 4. Nie zapomnij, aby dostosować maszynę do szycia. Odbiór odpowiednią szerokość i grubość igły i nici. Odpowiednio wyregulować naprężenie nici z rąk i naciśnij przycisk zasilania maszyna stopki na tkaninie.

Powrót do spisu treści

Jego zasłony ręczne do różnych pomieszczeń

 • Salon

Będzie ozdobą lambrekiny kurtynowe. Dają zasłony estetyczny wygląd, ukrywając gzyms.

load...

Lambrekiny są trzy rodzaje:

 • Taśmy tekstylne, które są wzmocnione specjalnego materiału – trudno;
 • Miękki – przy czym elementy montażowe które stanowią piękny kształt;
 • Sumaryczne – stowarzyszenie nanoszone elementy.

W salonie jest w zasadzie uszyć zasłony z frędzlami i podniósł. Szczotki skupi luksusowe kreacje stworzone własnymi rękami. Oprawki z kolei zachować zasłony na bokach. Dzięki nim zamocowane draperii.

 • Kuchnia

W dzisiejszych czasach jest to najmniejszy pokój w mieszkaniu lub domu. Więc zanim szyć zasłony, trzeba myśleć o tym, jak wizualnie wykorzystując je, aby zwiększyć powierzchnię pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem byłoby główne postacie w nie tak jasnej tkaninie. Okno powiesić półprzezroczyste zasłony bez dużych dekoracji, można chwycić je na bokach cienkie wstążki ręcznie.

 • Sypialnia

Jest to miejsce odpoczynku, więc od jasnych i ciężkie kolory powinny być opuszczone. Tkanina wnętrze, wybierz kolor, to najlepiej pastelowe kolory. Szyć zasłony dla najlepszego długości podłogi sypialnia, wykonane z litego materiału, który nie przegapić słońcu.


Powrót do spisu treści

Szyć rzymskie odcienie z rękami

Ten typ rolet jest uważana za jedną z najbardziej popularnych do tej pory. On jest bardzo surowe, ale również eleganckie.

Co to ma do jego ręka podczas szycia zasłon tego typu:

 1. Zwarta tkanina. To właśnie z powodu jej zrobić piękne zasłony. Chociaż czasami kobiety nabywają i lekki przezroczysty materia.
 2. Płótno na wykładzinie.
 3. Proste mydło lub ołówek, linijka do stosowania pomiarów.
 4. Taśma klejąca.
 5. Drewniane kołki o średnicy 5 mm oraz drewniany grabi i 2,5 do 3 rundy.
 6. Pierścieni z tworzywa sztucznego (2 na 1 kuliske).
 7. Zestaw do szycia.
 8. Nylonowy sznurek.

Szycie zasłon z rękami:

 1. Wzór. Zaczyna się części podporowych. Narysować linię poziomą na tym, wycofujące 30 cm od krawędzi. Następnie z tej linii odejść o 5 cm i zrobić znak na kuliske.
 2. Strona produkcji odcinków wzdłużnych na okładziny 3 cm. Otutyuzhte go. Następnie wywrócenia wewnątrz na zewnątrz i do wewnątrz kulisok ścinanie dolna linia na górnej linii.
 3. Prostrochite szew na maszynie do pisania w miejscach, które zostały przypięte szpilki. Krotnie podłużnych 5 cm, otutyuzhte rąbka. Rozszczepiać niewłaściwej stronie materiału w środku i prostrochite szew na szwach kulisok.
 4. Jest to czas obróbki górnej krawędzi. Odchylić do 3 cm, po zamocowaniu taśmy za pomocą slipki. Następnie uszyć górną krawędź i zrobić tajne miejsce.
 5. Wykonujemy prace własnymi rękami z podłużną krawędzią poparciem ściegu. Wymaga okładziny wykończenia na 10 cm od dna, przeprowadzono podwójne brzeg wynosi 5 cm, a jego otutyuzhivaem.
 6. Mamy dostać się do pracy z drewnem. Odcięty na długość mniejszą niż kołek w żwaczu. Włóż ją do otworu i kuliske i poprawione.
 7. Sącząc listwy drewna tak, że umieszcza się w taki sam sposób, jak kołek jest mniejsza od szerokości zasłony 2 cm ..
 8. My odsunąć się od krawędzi 10 cm. Przewód nylon podzielić na połowę. Jeden koniec śrub jest wkręcony za pomocą szeregu pierścieni, wiążą się z ostatniego pierścienia. Taki sam proces odbywa się, a druga połowa na przewód.

Szycie rolet z rękami nad takimi oryginalnymi zasłon będzie wyglądać w salonie, sprawiają, że bogatsze.

load...