Kurczak w sosie miodowo-musztardowym i pikantny kurczaka w glazurze wykonany z miodem i musztardą

Dziś będziemy mówić o wspaniałych rzeczach zwanych pudru. Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – deser, ale nie zawsze jest to prawda. Nie analizuje deser lukier, i który jest stosowany do przygotowania kurczaka. Na przykład, weźmy musztardę i miód. A jak byś lubił, ale dzisiaj będzie recepty, dziś jest tylko zasada. Podam listę składników i w jakiej ilości użyć jednego lub drugiego – to vashe.Oglavlenie:

load...

Pod żadnym pozorem nie mieszać glazury z sosem, choć można go złożyć oddzielnie w łodzi sos, ale najlepsze efekty daje gdy jest ona pieczenia. A smak jej rdzenia wystarczy do sosu.

Składniki na glazury

Załóżmy, listy składników, które możemy się przydać:

  • Miodu.
  • Gorczycy. Dijon, angielski, polski, koralikami, pikantne, kwaśne, słodkie. Co to jest i użyć. Wolę Dijon, jest mniej pilna, możliwe jest dodać więcej.
  • Ocet lli_1. Balsamiczny ciemny, jabłko, winogron, granatu. Ponownie, niektóre bardziej podoba, ale nie w tabeli – to było dobre tylko w parze z sodą i wyprać skalę z czajnika. Przyprawy

    Lli_1. Kminek, kolendra, czarny pieprz, nasiona kopru lub seler, cynamon, goździki, etc. Wezmę, być może, bardziej przyprawy i sos Worcestershire. Kocham ją.

  • Kurczaka. Lepiej wziąć poszczególne części: skrzydła, uda, podudzia. Musimy kawałki, na których dużo skóry. Weź skrzydeł, nie może się nie udać.

Ze względu na zawartość cukru w ​​szkliwie podczas pieczenia to jest bardzo piękny pęcherzyk staje się lepka i daje lekki smak karmelowy potrawy. Jeśli zrobisz to dobrze, na pewno mają nowego faworyta w swojej książce kucharskiej. Mam już tradycję gotować kurczaka w glazurze każdy piątek.

load...

Gotowanie miodowo-musztardowym glazury

Zacznijmy najważniejsze. Szkliwo miodowo-musztardowym, podobnie jak w wielu innych, najważniejsze nie jest -otnyud miód i musztarda. Najważniejsze – ocet. Podstawą wydaje odparowuje ocet.

Wlać do rondla 50-100 ml octu i dodać tę samą ilość cukru. – Twoim zadaniem jest gotować syrop z octu, powinno być dość grube. Ciepło na średnim ogniu, aż mieszanina nie będzie odpływać łyżka cienkim strumieniem.

Zdjąć z ognia, dodać kilka łyżek musztardy Dijon, jeśli, oczywiście, i wymieszać. Jeśli używasz innego musztardę, a następnie polegać na swoich upodobań. Pozostawić do ostygnięcia, a następnie lekko dodać miód. Powinno być co najmniej tak samo, i gorczycy, a korzystnie więcej.

Wskazówka dla tych, którzy są uczuleni na miodzie, czy miód jest podgrzewana do 40 stopni i powyżej – to traci swe właściwości alergiczne.

Osiągnąć konsystencję gęstej śmietany. Nie podoba mi się, że w ogóle porównania z kwaśną śmietaną, czy to jest tłuszcz, czy nie, ale w tym przypadku, konsystencja i prawdą jest podobne.

Dodaj swoje ulubione przyprawy. Moi faworyci – czarny pieprz, nasiona kopru, kminku, kolendry, Tabasco, Worcestershire i sosy sojowe.

Nie bój się, aby Państwa lukier trochę ostrzejsze niż kochasz. Jej warstwa na ptaka nie będzie bardzo grube tak, aby ostrość będzie odczuwalne nie tak bardzo.

Więc podsumować. Czy macie glazury konsystencję podobną do tłuszczu kwaśnej śmietany, doprawiony z ulubionymi przyprawami. W smaku jest ostry, kwaśny, słodki i słony jednocześnie. Jeśli tak, to niech gotować kurczaka. Tutaj wszystko jest proste.

Upiec kurczaka w piekarniku

Posypać kurczaka solą i smażyć na gorącym oleju, aż brązowy piękne. Następnie włożyć do rondla, które powinny być wcześniej położyć papier do pieczenia lub folię, zmyć Priest szkliwo jest bardzo trudne. Piec w piekarniku w temperaturze 180 stopni 25 minut skrzydełka 35 minut kości udowej i piszczeli, a 10-15 minut piersi, ale jego użycie nie jest doradzić, jak wspomniano powyżej – potrzebuje skóra, a zaokrąglenie to nie jest dużo.

Glaziruem

Kurczaka. Kurczak oblepione i jest gotowa do pokrycia pysznego glazury. Wyjąć blachy do pieczenia iz całej smaru miłości z pędzelkiem każdy kawałek kurczaka z polewą i powrócić ponownie do piekarnika na 5-7 minut, ale teraz umieścić patelnię nieco wyższa, bliżej do elementu grzewczego. Po wyznaczonym czasie, powtórz jeszcze raz procedurę z oblewania. To wszystko. Masz wspaniały na płycie oszklonych kurczaka. Jednocześnie słodko płonącego, słony i lekko kwaśnym.

Kurczak w miodowo-musztardowym sosie

Jeśli ta metoda uważasz za zbyt skomplikowane lub czasochłonne, wystarczy wymieszać miód i musztardę w stosunku 2:1, solą i pieprzem, a gdy kurczak jest gotowy, wystarczy wymieszać z sosem (to sos). Jest również wyśmienite, a sposób opisany powyżej, jest dużo smaczniejsza. Gotuj raz i wszystkie Twoje wysiłki zostaną nagrodzone!

Bon appetit!

Wiaczesław Pogorelyi

load...