Która dieta po operacji pokazuje perforowany wrzód żołądka

Perforowane wrzody jest uważany za poważną chorobą przewodu pokarmowego, której towarzyszy skomplikowanym okresie pooperacyjnym. Aby przywrócić zdrowie pacjenta po operacji perforowane wrzody trzeba diety, leczenia długotrwałego przyjmowania leków i leżenia w łóżku. O objawów tej niebezpiecznej choroby, przyczyny powstawania i leczenia, powiedz to statya.Oglavlenie:

load...

Opis choroby

Wrzody żołądka uważa się za często i niebezpieczna choroba, która jest nazywana „plagą” naszych czasów. Nie mniej niebezpieczne powikłania choroby, zwłaszcza perforowane wrzody. Późna diagnoza i opóźnienie leczenia choroby może prowadzić do zgonu.

Perforowane lub perforowane wrzody – przelotowy otwór w ścianie, przez który zawartość narządu trawiennego w jamie brzusznej spada człowieka. Pacjent może być wspomagane jeśli prawo do reagowania na objawy i natychmiast wykonać operację. Ale to nie wystarczy. Ważne jest, aby nie ignorować recepty lekarzy, dają po takiej interwencji. Tylko w tym przypadku, to wieje zagrożenie dla życia i stopniowo odzyskać utracone zdrowie.

Gdy zawartość żołądka wpływa do otrzewnej, żywność nie jest trawiony i nie posiada żywotność. Ponadto zanieczyszczenia innych narządów i prowadzić do rozwoju niebezpiecznych infekcji. W przypadku nieterminowego lub niewłaściwego leczenia zapalenia otrzewnej rokowania na przyszłość jest rozczarowujące

load...

Uwaga! Nie możemy powiedzieć, że jest za grupę szczególnego ryzyka chorób. Ale otrzewnej występuje częściej u mężczyzn w wieku 20-40 lat oraz u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i 12 wrzód dwunastnicy.

Pierwszym objawem perforacji wrzodu – ostre nieznośny ból

Lekarze stale przypomina się o konieczności leczenia, profilaktyki choroby wrzodowej i zgodności ze specjalną dietę. W przeciwnym razie, pacjenci będą zawsze mieć do czynienia z przewlekłymi ataków lub komplikacji, które prowadzą do przedwczesnej śmierci.

Objawy

Objawy perforacji wrzodów żołądka zwykle pojawiają się bardzo jasne. Ale czasami choroba przebiega bezobjawowo, wówczas stan zdrowia pacjenta pogarsza się drastycznie i pomóc mu nie jest możliwe.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Należy zwrócić uwagę! Aby zdiagnozować perforowanego wrzodu żołądka jest czasem trudne z tego powodu, że jest utrudnione przez inne choroby układu pokarmowego, a przede wszystkim obecność zwykłych rany.

Pp_1 perforacji wrzodu żołądka. Choroba przechodzi przez trzy etapy, z których każda charakteryzuje się własnymi objawów podmiotowych i przedmiotowych. Rozważmy każdy z nich w szczegółach:

  1. Faza uderzeniowa. Szok powoduje nagły ostry ból w jamie brzusznej. To jest tak silne, że jest w porównaniu z wpływem na zimno stali i dlatego jest zwana „dagger”.

Gwałtowność bólu może powodować pojedyncze wymioty. Pacjent zajmuje szczególną pozycję – idzie na prawym boku, ugnij kolana i wyciąga je do żołądka. Jego twarz blednie, a czoło pokryte potem. Oddychanie staje piersi, powierzchowne i rzadkie i kończyny zimne i lepkie. Ostry ból rozprzestrzenił się na brzuchu i mogą być podawane w obszarze nad ramieniem i szyi – po obu stronach lub po prawej stronie. Na tym etapie jest etiologię, ale tętno przyspiesza, ale charakteryzuje się słabym nadzienia. Brzuch pacjenta poprowadzoną, mięśnie brzucha są napięte. Każda próba zmiany położenia ciała, kaszel lub szczepu mięśni brzucha towarzyszy wzrost bólu.

  1. Okres utajonego. Charakteryzuje się wyimaginowanej ulgi, spokoju i przychodzi po 11-12 godzin po wystąpieniu pierwszych objawów etapie szoku. W okresie ukrytego trakcie procesu patologicznego bólu staje się mniej intensywne, a nawet może zniknąć. Tętno jest nieco wyższy niż normalnie. Pacjent uspokoił, myśląc, że choroba cofnęła się i może wpaść w euforię. Jednak te korzystne objawy perforacji wrzodu żołądka nie czyni sytuacja mniej niebezpieczne. Język pozostaje sucha i podatki, a napięcie jest odczuwalne podczas badania palpacyjnego brzucha w przedniej ściany brzucha. Objawy te są nie do przeoczenia, lub śledzić ich poważne schorzenia.
  1. Zapalenia otrzewnej. Choroba przechodzi w fazę zapalenia otrzewnej po dniu. Ból powrócił i stają się nie do zniesienia. Pacjent cierpi na nudności i wymioty, czasem towarzyszy czkawki. Temperatura ciała podnosi się do poziomu 38 ° C. Brzuch pęcznieje, w otrzewnej słychać niewyraźne odgłosy, które są zastępowane przez ciszę. W tym czasie następuje jamy brzusznej żywności, a następnie jest zanieczyszczenia niebezpieczne i rozwijanie zakażenia.

Ważne! Zazwyczaj pacjenci z wrzodu trawiennego czasami odczuwać ból, który pogorszył jesienią i wiosną. Jest to znak, że choroba przeszła w przewlekłej postaci. Powtarzające się ataki mogą prowadzić do perforacji.

Uratować życie, w tym przypadku operacja będzie

Leczenie choroby wrzodowej żołądka perforowanej

Gdy perforacja wrzodu niekoniecznie wymagają operacji. Jest to uzasadnione, nawet jeśli nie ma najmniejszego podejrzenia perforowanego wrzodu. Niektórzy ludzie nie doceniają powagi sytuacji i odmówić hospitalizacji i późniejszej operacji. Głupotą jest nadzieję, że problem zniknie sam, wręcz przeciwnie, prowadzi do powikłań, konsekwencje, które byłyby niezgodne z życia. Leczenie zachowawcze w etapie perforacji nie jest przydatne.

Chirurgiczne

Interwencji. Podczas operacji, która jest niezbędna do pacjenta, odciąć niewielką część żołądka. To nie jest niebezpieczne dla życia i zdrowia, i nie wpłynie na jego nawyków w przyszłości. W tym samym czasie, chirurg usuwa się z jamy brzusznej od resztek jedzenia, krew, itp

0. żołądka przed i po operacji

Konserwatywna leczenie

Leczenie zachowawcze w tej sytuacji nie ma zastosowania, ponieważ nie wytwarzają efekt. Czasami pacjenci kategorycznie odmówić zabiegu, choć praktyka pokazuje, że w końcu, aby uniknąć upadku na stole do chirurga tylko zarządza.

Jako alternatywę interwencji chirurgicznej, gdy objawy perforowanej wrzodu żołądka pacjenta jest proszony o stale się w wielu silnymi antybiotykami. Nie każdy organizm może wytrzymać taka „hit”, ze względu na te leki niebezpiecznych cierpi w przewodzie pokarmowym i innych narządów.

Poza antybiotykami, pacjent ma „połknięcia” szczególne sondy. Dzięki niej usunięty żywności, które dostaje się do jamy brzusznej. Taka procedura jest mało prawdopodobne, aby być przyjemne dość męczące i czasochłonne swoje ostatnie siły. Z tego powodu, przy pierwszych oznakach choroby, lekarze zalecamy natychmiastowe zaakceptować usług chirurga.

5. Przywracanie mocy, aby pomóc specjalnej diecie ↑

Odzyskiwanie po operacji

W okresie pooperacyjnym, głównie dla chorego jest zgodne z zasadami zrównoważonego specjalnej diecie. Dieta dla perforowanego wrzodu żołądka opiera się na następujących zasadach:

  • Wyeliminowanie stałych pokarmów. Usunąć, jeśli to wchodzi w otrzewnej niemożliwe, nawet w przypadku sondy. Dlatego dieta pacjenta powinna składać się z płynnych zup, jogurtów, soków i dań puree – purée ziemniaków, mięsa mielonego, warzyw, żywności dla niemowląt. Spożywać pokarmy, które koją podrażnioną ściany błony śluzowej przewodu pokarmowego i zmniejsza ryzyko nawrotu choroby. Należą do nich mleko i śmietanę.
  • Dołącz pić herbatę, mające korzystny wpływ na stan żołądka. Takie działanie ma napój parzony dzikiej róży w połączeniu z miodem.
  • Jedz często (5-6 razy dziennie), ale po trochu. Aby nie przesadzić z części sprawiają, że reguła używać małej tabliczce.
  • Chociaż wymagania żywieniowe, kalorie powinny być wysokie.
  • Zminimalizować spożycie węglowodanów, nawet płatki o wysokiej zawartości błonnika. Na trawienie tej żywności tracić energii, a to boli ciało nie potrzebuje.
  • Unikać smażonych, tłustych, marynowane, wędzone żywności i produktów. Taka dieta jest uważany za najgorsze wroga w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego. Menu diety po zabiegu perforowanej wrzodu, pożądane jest aby stosować przez długi czas i umieścić zakaz wszystkich takich produktów.

Tworzenie się przez otwory w ścianie żołądka jest niebezpieczna dla życia i zdrowia ludzkiego. W odpowiednim czasie operacji i późniejszej diety, można nadal cieszyć się życiem. Życzymy, aby być zdrowym, tak długo, jak to możliwe!

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...