Kosmetyki w domu z własnymi rękami

Zawartość:

Jak to się mówi, „Wszystko jest nowe – dobrze zapomniane stare”. I to jest prawda. Myśleliśmy, że dziesięć lat temu w obiektach XXI wieku wykonany własnymi rękami, zyska ogromną popularność? Odnosi się to również do kosmetyków, gotowane w domu.

load...

Dziś sztuka domowej kuchni i mydło produkcji kosmetyków i opieki dla niego wielki szacunek. Chodzi o to, co jest „rzemiosło” wymaga cierpliwości, wytrzymałości i kosztów znaczne ilości czasu. Ponadto krajowe kosmetyki zastosowanie jest oczywiste. Oznacza gotowane w domu ze świeżych składników, nie niosą niebezpieczeństwo szkodliwych substancji. Składnik w narzędziu nie może nawet wątpić. Korzystanie z domowych kosmetyków jest bardzo przyjemna procedura. W tym samym wytwarzanie tych cud – oznacza, że ​​nie wymaga dużych kosztów materiałowych.

Co trzeba mieć pod ręką?

Wszystkie składniki do produkcji kosmetyków w domu jest bardzo łatwe do znalezienia. Są one sprzedawane w sklepach, których jest teraz pojawiły się w mieście bardzo dużo. Teraz nam zdefiniować listę najbardziej niezbędne dla takiego „rzemiosła”.

Wszystkie kobiety kochają dobre zapachy. Dlatego Twój makijaż powinien również mieć przyjemny zapach. Można to łatwo zrobić za pomocą specjalnych kosmetycznych olejów aromatycznych. Tylko nie mylić ich z olejków eterycznych. Oleje do zapachu nie jest tak żrący.

load...

Domu do cienia lub tonu krem ​​miał znajomą strukturę, trzeba będzie zagęszczacz. Jest ona uważana za najlepszą opcją guma ksantanowa, który jest stosowany nie tylko w kosmetyce, ale również w medycynie. Jeśli masz pragnienie, aby balsam do ust i płynne cienie, trzeba mieć pod ręką Wosk kwiat, najlepiej o przyjemnym aromacie.

Aby utworzyć proszek i fundament trzeba bazę mineralną. Pamiętaj, że trzeba zatrzymać swój wybór na sygnale, który jest nieznacznie lżejszy niż trzeba. Do domowego proszku Róż i cienia nie różnią się budową od zakupiony można będzie z perłową i różne barwne pigmenty.

Jeśli zdecydujesz się użyć barwników, to lepiej, aby zatrzymać swój wybór na naturalną. Oni, w przeciwieństwie do sztucznych, nie może zaszkodzić skórze, która bez że codziennie jest narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Aby proces wytwarzania produktów kosmetycznych w domu było miłe i wygodne, trzeba przed zakupem wszystkie niezbędne sprzęty: naczynia i pałeczki do mieszania, pipety do dokładnego pomiaru płynne składniki, mini-mikser, a wskaźnik kwasowości.

Zwierciadłem duszy

Często nazywają Oko zwierciadłem duszy, a my Spieszę podkreślić, że jest to wyraziste część twarzy. Najczęstszym lekarstwem na makijaż oczu jest cień do powiek. Proces gotowania jest bardzo prosta. Ale jeśli wybrać składniki, starają się uwzględniać wrażliwość skóry.

Reprezentujemy uwagę prosty przepis na domowej powiek. Aby uczynić je się talk w ilości od 2 łyżeczki pół łyżeczki drobny proszek ryżowy, 1 łyżkę Pearl i wymieszać wszystkie w moździerzu. Jeśli wolisz używać cieczy oka, wspomniana masa być wymieszany z roztopionym woskiem kwiat. Produkt końcowy powinno znajdować się w gotowym pojemniku.

Aby podkreślić, kulminacyjnym i zmienić naturalny kolor brwi i wielkości, kobiety od dawna przy użyciu tuszu do rzęs dla oczu. Receptą jego przygotowania jest również bardzo proste. Jest to łatwe do wykonania za pomocą mini mieszania Mieszalnik oleju pół łyżeczki kwiatu, wstępnie stapia się w łaźni wodnej pół łyżeczki wosku i żywicy, a tym samym 1 łyżeczka czarnego pigmentu. Gotowa masa umieścić w słoiku i zamknąć szczelnie. Do bezpośredniego stosowania tuszy do domu to będzie miał lekko zwilżoną wodą.

Osoba

Każda kobieta w torebce lub torebce można znaleźć całkiem niezbędny w odniesieniu do proszku makijażu. Że pomaga utrzymać naszą skórę przez cały dzień gładkości i delikatności. Co więcej, tylko za pomocą proszku może być łatwo i szybko, aby zapobiec wygląd tłustej połysk na skórze. Ci, którzy podążają najnowszych osiągnięć w świecie kosmetyków, wie, że to dobry proszek twarzy kosztuje bardzo tanie. Więc spróbujmy zrobić proszek do domu partii. Aby to zrobić, wystarczy zmieszać równe ilości pudru ryżowego i koloru pigmentu mineralnego wybrać. Od pory roku i rodzaju skóry będzie zależeć od wyboru podstawy proszku.

Nie mniej ważne w sztukach makijażu i fundacji. Dzięki niemu można ukryć wiele niedoskonałości, aby uzyskać gładką cerę i zamaskować drobne zmarszczki. I jeszcze raz, dla dobrego fundamentu zakup będzie musiał zapłacić znaczną sumę. Fundacja gotowania w domu nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także przynieść zaufanie do absolutnego bezpieczeństwa funduszy. Take 1 łyżkę śmietany zwykłego dziecięcego, pół łyżki sproszkowanej domu, kilka kropel aromatycznego olejek kosmetyczny i wymieszać z mini-mikser do zwykłej konsystencji.

Usta

Historia szminki rozpoczął tysiące lat temu. Jedynymi ludźmi, nie wykorzystane do nadania ustami różnych odcieniach, nie dbając, czy odnoszą się one do kwestii bezpieczeństwa dla zdrowia. Nowoczesne szminka jest już tak wyrafinowane, że konsumenci używają go bez patrząc wstecz. Ale istnieją pewne czynniki, które uniemożliwiają kobietom dokonywania właściwego wyboru szminki w sklepach kosmetycznych. Prawdopodobnie, i wystąpił do produkcji szminka w domu, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania dotyczące koloru i smaku produktu końcowego.

Take 1 łyżeczka masła topi kakaowe, masło shea i jojoba miękkiej pół łyżeczki wosk pszczeli, witaminę E i pigment wybrany odcień ty. Wszystko prawidłowo wymieszać i dodać kroplę olejku, które lubisz. Przygotowanie masy powinno być umieszczone w uprzednio przygotowany odpowiedni pojemnik i pozostawić w lodówce do momentu uzyskania pożądanej konsystencji.

Należy zauważyć, że szminka krajowego, dzięki składników, z których są wykonane, mają bardzo korzystny wpływ na ustach i zapewnić im doskonałą opiekę. Ponadto, w przypadku domu z szminka, nigdy nie ma problemu dopasowania jej kolor i zapach.

Włosy

Większość konsumentów dokonujących zakupów w supermarketach i środków na zakup szamponu nie zwracają uwagi na skład, a cena towaru. A tylko niewielka ich wybiera szampon ze względu na problem, czy jest tłusta, suche włosy, łupież obecność lub nieobecność objętości. Ale, czytając skład funduszy, nikt nie myśli o tym, jak niekorzystnie ich elementy (głównie chemikalia) mogą być dotknięte przez nią stanu skóry głowy.

Aby uniknąć wielu potencjalnych problemów, radzimy spróbować domowych szampon, który nie tylko oczyści włosy, ale również eliminuje obecność łupieżu. Aby to zrobić, trzeba wziąć jedną czwartą szklanki wody mineralnej, takiej samej ilości mydła w płynie, pół łyżeczki oliwy z oliwek, 1 łyżka octu jabłkowego, 3 łyżki soku jabłkowego i szczyptą drobno zmielonych goździków Dobrze wymieszać i bić z mieszadłem. To wszystko! Można używać w zwykły sposób. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to krótki okres czasu i warunków przechowywania, takich Shampoo – 72 godzin w chłodnym miejscu.

Bierzemy kąpiel z przyjemności

Jak wiecie, kąpieli szybko pomaga rozluźnić nerwy i ciało jako całość. Zasadą jest, że kobiety uwielbiają moczyć w niektórych wody nie 5, a nawet 10 minut. Ale tak długi pobyt w wodzie często prowadzi do odwodnienia skóry rąk i stóp. Aby tak się nie stało, można użyć tzw „bomba” musująca kąpiel.

Mogą tworzyć własne. Trzeba mieszać 10 g roztopionego masła mango, 10 g sody, 10 g kwasu cytrynowego, 1 łyżeczka siarczanem magnezowym samej ilości owsa i mąki kukurydzianej i 7 kropli wanilia aż jednolitej masy, które nie zawierają grudek. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się w formie gotowanych i stanąć na pół godziny. Po czym następuje proces napełniania w łazience wody i zanurzenie w otrzymanych aromatycznych bomby.

Skóra twarzy

Twarzy skóra cierpi najbardziej z powodu braku witamin w organizmie. Łuszczenie, przedwczesne starzenie się, blaknięcie piękno i młodzieńczy skóry są wynikiem niedoboru witaminy. No krem ​​kosmetyczny, sklep zakupionych, nie jest w stanie podjąć właściwą opieką szybko odzyskiwania zmęczony i wyczerpany skóry. Ale to jest całkiem możliwe, aby zrobić stosując krem ​​odżywczy przygotowywane w warunkach domowych.

Przepis jest bardzo prosty. Do przygotowania domowego śmietany kosmetycznych Musisz 1 łyżka masła, 1 żółtko, 1 łyżeczka miodu i 1 łyżkę wystrzępione owoce jarząb (gruszki, jabłka i śliwki będą również działać). Wszystkie te składniki są dobrze zmieszane w celu uzyskania jednorodnej masy. Otrzymana mieszanina może być bezpośrednio nakładana na skórę.

Doskonałym przeciwzapalne i tonik ma najczęściej napar z rumianku. Aby przygotować przez wylewanie wrzącej wody w ciągu 2 łyżek kwiatów rumianku. Domagaj powinno to być kilka godzin.

środki ostrożności

Kosmetyki, gotowane w domu, podobnie jak profesjonalista, może zrobić wiele szkód w przypadku przedawkowania. Zrozumiałe jest, że w trakcie wytwarzania środka, należy ściśle stosować się do wymagań wybranej receptury. W przeciwnym razie, wręcz przeciwnie efekt może zostać osiągnięty.

Pamiętaj, kosmetyki domowych posiada również trwałość, które są dość krótkie. Dlatego też, gdy jest gotowanie, spróbuj trzymać się zasady „Need – numer”. Ponadto, produkty kosmetyczne, rękodzieło, można zadowolić nie tylko ty, ale też znajomym jak przyjemnym zaskoczeniem.

load...