Kora dębu pleśniawki – recepty ludowe leczenie

Kora dębu ma silne działanie lecznicze i jest stosowana w leczeniu wspomagającym w leczeniu wielu chorób, w tym ginekologii. Szczególnie skuteczne dla kory dębu pleśniawki, jego właściwości lecznicze pozwalają szybko i skutecznie poradzić sobie z infekcją grzybiczą, która atakuje śluzowej pokrovy.Oglavlenie:

load...

Właściwości lecznicze kory dębu

Kora dębu zbierane z młodych drzew podczas zarodku. Gałęzie i pnie są wykorzystywane do wytworzenia produktu. Ze względu na swoje unikalne właściwości, kora dębu jest jednym z najlepszych w medycynie ludowej do leczenia pleśniawki, gdzie błona śluzowa jest dotknięty przez grzyby drożdży. Walczy o psucie bakterii, mikroorganizmów i grzybów, wspomaga gojenie ran, wyeliminować swędzenie i pieczenie, ściągające i tonik efekt.

Mechanizm jej działania polega na utworzenie błony ochronnej na błonach śluzowych, co zapobiega wnikaniu patogenów do tkanki. Zdaniem kobiet stosowanie kory dębu pozwala szybciej pozbyć objawów drożdże.

Skład kory dębu

Lecznicze właściwości kory dębu zdefiniowane substancje, które są częścią jego składu chemicznego. Wśród głównych komponentów:

load...
  • Taninami, które uniemożliwiają rozwój bakterii, które pomagają przywrócić tkanek i naczyń krwionośnych zniszczonych przez grzyba, łagodzi obrzęki i podrażnienia pod wpływem tych substancji występuje szybsze gojenie i bliznowacenie wrzodów oraz łagodzenia objawów choroby;
  • Pektyna, który ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, i wyświetla ciała szkodliwych substancji;
  • Flawonoidy

  • Chronią przed bakteriami w organizmie zatrzymują procesy zapalne i infekcyjne, promować szybkie gojenie uszkodzonych tkanek.

To narzędzie można kupić w każdej aptece

Oprócz tych substancji, kora dębu zawiera proteiny, mikro i makroelementów (wapń, cynk, miedź, żelazo, potas, itd.), Jak również wiele witamin. Dzięki tej bogatej kompozycji, kora dębu ma potężne działanie terapeutyczne przeciwko pleśniawki.

Leczenie grzybica

Głównym leczenie lekami pleśniawki są leki, które kora dębu jest stosowane jako terapia wspomagająca. Ale nie jest to kategoria kobiet, które są przeciwwskazane narkotyki, a potem kora dębu mogą być używane jako podstawowy sposób.

Zabiegi

Istnieją dwie metody leczenia – płyny i natrysk. Pierwsza metoda jest dość prosta – trzeba wypełnić dużą łyżkę kory dębu przegotowanej wody, schłodzić i osuszyć. Nasączyć gazę i stosowaniu otrzymanego roztworu na obszarach dotkniętych.

Douching kory dębu na pleśniawki jest najbardziej skuteczne, ale także bardziej skomplikowane leczenie. W celu przygotowania roztworu do dużej łyżki kory należy wypełnić ćwierć litra wody. Narzędzie może być gotowane na ogniu około pół godziny, albo pozwolić mu się rozgrzać przez piętnaście minut w kąpieli wodnej. Następnie, po całkowitym ostygnięciu, napełnić strzykawkę roztworem lub kubek Esmarch. W pierwszym przypadku – bulion jest wypełniony w całej objętości w drugim – mniej niż połowa. Wstępnego smarowania pochwy wazeliną i umieścić czubek około 7 cm. Po zabiegu, to jest pożądane, aby zanurzyć przez dwadzieścia minut.

Strzykawkę wprowadzoną do głębokości 7 cm

Ciąża i pleśniawki

Kobiety w ciekawej sytuacji cierpią z powodu tej choroby, często kilka razy. W tym czasie, hormony zwiększona, co prowadzi do zmiany flory pochwy. W rezultacie, wszystkie warunki hodowli grzyba. Kora dębu – to doskonały środek na drożdże w czasie ciąży. Można użyć zarówno powyższego sposobu jest jednak douching powinny być wykonywane bardzo starannie, a nie, aby wprowadzić końcówkę głębsze niż 5 cm. Wskazane jest, aby przeprowadzić procedurę za pomocą strzykawki.

Kora dębu jest zdecydowanie skuteczne narzędzie w leczeniu pleśniawki. Ale nie zapominajcie, że jest to również lek i nie mogą być wykorzystywane w sposób niekontrolowany. Środki ludowe, a także leki i narkotyki, powinien być powołany ekspert. Gdy drożdże objawy infekcji, nie zwlekaj z wizytą u lekarza, ponieważ brak odpowiedniego i szybkiego rozpoczęcia leczenia może prowadzić do poważnych powikłań.

load...