Kompot z jabłek na każdą porę roku

Mamy zepsute pakowane soki „dłużej”. Tak, i już dość i zaczęli zdawać sobie sprawę, że nie są tak naturalne i jak nam się to podoba. Więc chcesz coś prawdziwego, witamin i użyteczne. Więc, być może, kompot Brew? Na przykład, kompot z jabłek, które mamy zarówno w zimie iw lecie obfitują (w sklepach lub w swoim własnym ogrodzie). Szczególnie dobry kompot jabłkowy w letnie upały: umiarkowanie cierpki, lekki, orzeźwiający …

load...

Oto tylko kompoty Cooka, wielu z nas zapomnieli, jak (Ach, te przechowuje soki!). Dlatego pamiętamy stare umiejętności lub nauczyć się nowego nemudrenyh sztukę gotowanie kompot jabłkowy.

Tradycyjny kompot jabłkowy

Minimalne produkty i wysiłki, maksymalną przyjemność i korzyści – to tradycyjny kompot jabłkowy.

Kluczowe składniki:

  • Jabłka (jak chcesz)
  • Wodę (jako wlać)
  • Cukier (jak miłość)

Przygotowanie:

Jak ugotować kompot z jabłek? Świeże jabłka ostrożnie, będę zwolniony ze sztywnym rdzeniem i nasiona, pokroić w plastry. Duże jabłka w doniczce i wypełnienia z zimną wodą. Wlać więcej wody, tym więcej kompot gotować. Im więcej jabłek określone, tym bogatszy będzie kompot. Idealnie, jabłka powinny trwać od jednej trzeciej do połowy puli.

load...

Umieścić garnek na otwartym ogniu i czekać. Gdy kompot czyraki, szybko wyłączyć ogień i pokrywy patelnię pokrywką. Dajemy jabłko kompot ostygnie. Po tym, możemy wyjąć jabłka z niego, a filtr kompot. Przynajmniej dodać cukier (do smaku).

Uwaga:

W przeszłości, nasz zaradny babka i prababka jabłek pozostały z kompotu, przygotowany farsz do słodkich ciast. Lekko ściśnięte jabłka, zmieszane ze skrobią, cynamonem i cukrem i upiec wspaniały pachnący jabłecznik.

Sezonowe kompot jabłkowy

Kompot z jabłek może być „ulepszone” sezonowe jagody i owoce: truskawki, maliny, śliwki, wiśnie, gruszki, żurawiny, borówki, morele. Tak, wszystko! Nawet pomarańcze i mandarynki (zima) łatwo dopasować do kompot jabłkowy.

Składniki:

  • Jabłka (trzy czwarte mieszanina Kompot)
  • Sezonowe owoce i jagody (czwarta Kompot mix)
  • Woda (pełny obrót)
  • Cukier (według własnego uznania)

Przygotowanie:

Aby przygotować sezonowy kompot jabłkowy żadnych specjalnych wymagań. Przygotuj go jako tradycyjny. Jedyny warunek – w kompot z jabłek musi być większa niż innych owoców. Ale dokładna ilość dodatkowych składników różnią się. Ale! Bogaty smak jagód lub owoców, mniej włożyli w soku jabłkowym, więc nie łamali smak samych jabłek.

Uwaga:

Jeśli smak kompot jabłkowy czujesz się zestarzeć w gotowości (ale wciąż gorąco) kompot dodać coś pikantnego lub aromatyczne. W zależności od upodobań może to być: plasterek cytryny, łyżka czerwonej lub zielonej herbaty, szczypta wanilii nasion pikantne goździki, kilka liści mięty.

Jak widać, kompot z jabłek – przepis na każdą porę roku! W zimie może być pijany gorące (zamiast herbaty), ale w ogniu – i fajne (nawet z lodem). Na szczęście mamy jabłka, a zimą i latem!

load...