Koktajle z likierem: delikatny smak, bogata historia

Zawartość:

Koktajl – wspaniały napój orzeźwiający, składający się z mieszaniny jednego lub więcej alkoholi z różnymi zarobkami (syrop, mleka, miodu itp). Koktajle są zawsze traktowane jako kobiecej napoju, i to nie w jego twierdzy. Czy kiedykolwiek słyszałeś wyrażenie, „Miss przez kokteylchik” w czysto męskim towarzystwie? Jest mało prawdopodobne, ponieważ koktajle z likieru, szampan z truskawkami i bitą śmietaną wspaniałego zawsze było czysto żeńskie przywilej. Cóż, kto z nas jest zdrowy na umyśle i pamięci zrezygnować wieczorny koktajl z alkoholem, szczególnie jeśli będzie serwowane w romantycznej scenerii?

load...

Koktajle z likierem: historia występowania

Być może najbardziej popularnym składnikiem koktajlu był i likier. Nie jest to zaskakujące: to jest prawie niemożliwe, aby wyobrazić sobie, co najmniej jeden napój alkoholowy mającą równie dużą różnorodność konsystencji, kolorów i smaków. Trudno powiedzieć, kiedy nie receptur koktajl z alkoholem, a to jest pierwszym oficjalnym dokumentem przedstawiającym wygląd cieczy odnosi się do roku 1575 – został wymyślony przez holenderskiego lekarza. Przepisy takie słynne likiery jak „Curacao”, „Galliano”, „Cointreau”, „Grand Marnier”, „Benedykt” zostały wynalezione w XIX wieku i jest nadal z powodzeniem stosowane do wytwarzania napojów alkoholowych.

Same koktajle były około dwustu laty. Już w 1862 roku pierwsza książka została opublikowana, dedykowane receptur koktajli. Nazwa wynalazca tego napoju o nazwie, niestety, nie jest możliwe, ponieważ kilka drinków, aby wymieszać i służyć – jest dość prosta. Ale prawdziwie narodowy koktajl miłość była w Ameryce w czasach prohibicji. Alkohol był wówczas zakazany, ale tawern nadal istnieje, choć w ukryciu. To właśnie w tych tajnych zakładów picia mistrzowskich barmanów wymyślił sposób, aby ukryć smak wódki, wymieszać je z lemoniady i soki. Zakaz został odwołany, a barmani nadal doskonalić umiejętności sporządzania Cocktail – napój, tak ukochane przez ludzi.

Nie mniej ciekawe jest pochodzenie słowa „koktajl”: to nie wierzę, ale językoznawcy oferują tuzin wersje wyglądu słowa. Według najbardziej popularne z nich, koktajl – to „cock„ogon”, ogon koguta. Istotą tej historii jest to, że jakiś Amerykanin, właściciel tawerny, był zagorzałym fanem walki kogutów. Raz stracił cennego ptaka, a młody porucznik (to było w czasie wojny o niepodległość) stwierdzono kurek i wrócił do bezpiecznego jego właściciela i dźwięku. Aby uczcić szczęśliwy właściciel zdecydował się przejść do porucznika jedynej córki, a potem zmusiła męża, aby przygotować przyszłość jest najlepszy napój orzeźwiający. Dziewczynka jej nie stracić i mieszane whisky Kentucky, domowe wino i gorzkie. Goście chętnie piją nowy napój, wznosząc toasty do „Cock„ogon”- ogon koguta, który nie wchodzi z jednego Pióro.


Przepisy Koktajle z likierem

Obecnie koktajl z alkoholem tak dużo, że ich opis mógłby poświęcić całą książkę. Nie będziemy mówić o rodzaju koktajli i ich klasyfikacji, a tylko daje dokładnych receptur napojów, które można przygotować samemu w domu.

load...

Koktajl „Pocałunek anioła”

Nazwa koktajl z alkoholem mówi sama za siebie: smakował, poczujesz czułość śmietany i prawdziwy blask ługu, co zmniejsza Zwariowałeś.

 • Pięćdziesiąt ml kawy likier „Kahlua” (Kahlua);
 • Pięćdziesiąt mililitrów dvadtsatiprotsentnym śmietanę.

Wlać do szklanki likieru i dodać łyżkę bitej śmietany. Potrzebę picia koktajl likier haustem.

Koktajl „Grasshopper”

Nazwa tego koktajlu był ze względu na fakt, że jeden z jego składników – zielony monopolowego. Napój ten był tak popularny, że poświęcił anegdotę.

Grasshopper wszedł do restauracji i wskoczył na bar i barman mówi do niego:

 • Wiesz, jesteśmy koktajl o nazwie imię i nazwisko.
 • Jak można wypić koktajl o nazwie „Karl”?

Składniki:

 • Pół mililitra zielonej likier „krem miętowy”;
 • Pół mililitra roztworu białego „Krem kakao”;
 • Trzydzieści ml kremu.

Ubij śmietanę w likierów i shaker wypełniona w połowie z lodu. Przecedzić do kieliszka koktajlowego.

Koktajl „Dress Monica Lewinsky”

Koktajl z pierwotnej nazwy było bardzo popularne kilka lat temu, gdy historia stosunków między Bill Clinton i jego sekretarka rozbrzmiewał na całym świecie. Państwo może również niespodzianka i rozbawić znajomych, przypominając sobie sprawę pikantny i oferowane trochę koktajl z alkoholem.

 • Pięćdziesiąt mililitrów ługu „niebieski Chicago”;
 • Trzydzieści ml połowicznie słodkiego szampana;
 • Kilka kropli śmietany.

Bić likier z szampanem, wlać do szklanki. W każdym szybie dobavt kilka kropli śmietany.

Koktajl „B-52”

Istnieje kilka wersji wyglądu nazwy tego koktajlu, ale najbardziej popularny jest drink pojawił się w tym samym czasie z wydaniem bombowca Boeing B-52 „Stratofortress”. Co więcej, te napoje z alkoholem jako gotowy produkt bardzo podobny mniejszą kopią bomby atomowej, i że samolot transportowy.

Ten drink – dla ekstremalnych, ponieważ jest on zapalany przed użyciem. W celu uniknięcia poparzenia pijemy koktajl przez rurkę, począwszy od dolnej warstwy.

 • Dwadzieścia ml ługu Kahlua (Kahlua);
 • Dwadzieścia ml ługu Bailey (Bailey`s irlandzki Krem);
 • Dwadzieścia ml Cointreau (Cointreau).

W szklanej wylano likier Kahlua. Następnie powoli i ive dodaje Bailey (najlepiej wlać ją na plecach łyżką). Podobnie, dodać Cointreau. Ignite wierzchnią.

Jak widać, dzięki czemu koktajle z likieru jest dość łatwe, ponieważ wszystkie przepisy są bardzo proste. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać proporcji i używać piękne, wspaniałe okulary. Dobre koktajle także cenne jak dobre wino: dając wspaniały smak i aromat, dają spokój ciała i myśli – lekkość.

load...