KANZASHI własne ręce: klasy mistrzowskie dla początkujących ze zdjęciami i instrukcji wideo

Rosnąca popularność wśród mistrzów staje się niespokojne Creation tsumami KANZASHI własne ręce. Ta oryginalna technika robótek przyszedł do nas z Kraju Kwitnącej Wiśni U podstaw leży tsumami KANZASHI Origami – tradycyjnej japońskiej sztuki składania papieru rzemiosła. To tylko w tym przypadku nie stos papieru i kwadraty z jedwabiu, które są przekształcane w niezwykłych kwiatów i kompozycji kwiatowych.

load...

Zawartość:

Podstawy wideo żmudnych japońskiej sztuki

Pojawienie jedwabnych gejsze origami zawdzięczamy, że oprócz wykwintne kimona, fantazyjny makijaż i pomalowane Veer zaczął tworzyć fantazyjne fryzury ozdobione kwiatów wykonanych z tkaniny. Jak w kolorze tradycyjnych japońskich kobiet nie jest dozwolone stosowanie naszyjniki i ozdoby nadgarstka, ozdoba do włosów stała się jednym z głównych sposobów ekspresji. Oryginalnie zaprojektowane jedwabne kwiaty do dekoracji szpilki, grzebienie i marchewek w fryzury gejsza, ale z biegiem czasu stały się one bardziej powszechnie akceptowane w społeczeństwie japońskim. Aż do połowy 20 wieku KANZASHI nie były tylko modny, a wyznacznikiem statusu społecznego japońskich kobiet, u których można było ocenić jego przynależności do określonej klasy społecznej, nawet o małżeństwie i liczby dzieci.

Historia i symbolika tsumami KANZASHI

Art tsumami KANZASHI jego korzenie sięgają 17 wieku, w drugiej połowie okresu Edo, kiedy Japończycy zaczęli tworzyć wymyślne fryzury, bogato ozdobione różnego rodzaju kołki i grzebieni. W tłumaczeniu z japońskiego „KANZASHI” – spinki do włosów. To nawrót dał nazwę nowego typu oryginalne sztuki i rzemiosła, które jest żywe i dobrze do tej pory, zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie. Tradycyjny KANZASHI stworzyć drewna bukszpan, wiśnia, paulownia, magnolia, złoto, srebro, szylkret, jadeit, koral, agat, bursztyn. W dawnych czasach, najdroższe elementy zostały wykonane z kości dźwigu. Dziś tanie KANZASHI wykonane z tradycyjnego plastiku.

load...

Główne rodzaje KANZASHI

Fryzury japońskich narodowych kobiet używany kilka rodzajów ćwiekami:

Matsuba – najprostszy KANZASHI w postaci igieł sosnowych.

Mimikaki – małe kołki na jedną lub dwie długonogie: hirauti (pin z okrągłym płaskim elementem dekoracyjnym), Tama-KANZASHI (najbardziej popularną formą szpilki, które są ozdobione kulki wykonane z agatu, jadeitu, koral, kości słoniowej lub szylkretem) Ofertę (płaski rozwidlony pin).

0.

Birakan – macha KANZASHI: Bira (ozdoby w postaci ptaków i motyli z łańcuchem wiszących) Tirigan (płyty dekoracyjne z metalu szlachetnego z częściami zwisające, ozdobione jedwabiu lub metalowych kwiatów i motyli, wykorzystywane głównie gejsze), Bira-Bira (w przeciwieństwie Tirigan składa się z płyty dekoracyjne zwisający z elementów metalowych, dziś Bira-Bira opuścił czoło są maiko – uczennicą gejsze).

5.

1.

Tsumami-KANZASHI lub Khan-KANZASHI – szpilki, ozdobione jedwabnymi kwiatami: sidare (tsumami KANZASHI z wiszących kwiatów) kusudama (stud z kulą jedwabnych płatków są głównie nastolatki i uczeń gejsze).

8.

6.

Sezonowe klasyfikacja Khan-KANZASHI

Dla każdego sezonu, a nawet dla każdego miesiąca zostały wykonane specjalne dekoracje z pewnym kwiatu lub rośliny. Szczególnie wyraźnie prześledzić symbole sezonowe w biżuterii noszonej przez ucznia gejszy.

5.

Styczeń – styczeń KANZASHI zmienia się co roku, ale nadal głównym motywem uważane setikubay – połączenie sosnowych, bambusa i śliwkowe kwiaty. Ta „Trzej przyjaciele z zimowego chłodu,” uosobienie opór i wierność zmysłów, a także trwałość.

Luty – początek miesiąca zbliżyć motyli, tulipany i kwiaty śliwy i na końcu – żonkile. Ponadto, w lutym, w przeddzień Setsubun postanowił umieścić na dwóch specjalnych rodzajów KANZASHI: Papier ozdobiony gramofonów i kule kusudama.

Marzec – w marcu ozdoby przeważa żółty, a głównymi bohaterami są kwiaty brzoskwini, żonkile, peonie i motyle.

Kwiecień – wyraźny nacisk na Sakura, to w tym miesiącu ma kwiaty w Japonii odbyła święto Hanami – kwiat wiśni podziw. KANZASHI kwietnia być również ozdobione złotymi i srebrnymi motyli i drobnych latarek Bombora.

5.

Maj – paleta kolorów jest zdominowany przez niebieski i wszystkie odcienie, początek letnich zapowiadają irysów i wisteria.

Czerwiec – lipiec deszczowa pogoda związana z japońską płaczącej wierzby, która jest także symbolem gejszy. Idealnym uzupełnieniem wierzby są Hortensja i goździków.

Lipiec – Moda lipcu KANZASHI zmienia się co roku, ale po miesiącu, są uważane za tradycyjne symbole krople deszczu na trawie – tsuyu-Shiba i ważki.

Sierpnia – w biżuterii jest zdominowana przez białych i różowych kolorach. Kwiaty w sierpniu – Morning Glory i miskant.

Września – główne motywy września KANZASHI pojawiają ciemnoróżowe japońskie dzwonki Kike, chryzantemy, koniczyny i róże.

Październik – wysokość jesienią, postacie, które są czerwone i białe chryzantemy.

6.

Listopad – KANZASHI listopada przelecieć przypominają liście. W listopadzie odbędzie kambukay, jesień analogowego Hanami, święto podziwiania klon odchodzi, więc bardzo często klon jest główną inspiracją dla oryginalnego projektowania biżuterii.

Grudnia – Sylwester gejsze i maiko ozdobić swoje fryzury specjalną KANZASHI ze sztuczną białych kwiatów motibana, liści bambusa, igliwia i płyt przypominających małe kawałki papieru przeznaczony do autografy ulubionych aktorów z teatru kabuki.

KANZASHI się nieodłączną cechą japońskiego tradycyjnego kobiecego stroju, ale nawet we współczesnej Japonii, nie tracą na znaczeniu. Każda kobieta, nosić kimono, należy ozdobić KANZASHI włosów. Popularne dla tego typu akcesoriów a wśród młodych ludzi, nie wspominając fryzury narzeczonych, nawet jeśli ceremonia odbywa się w stylu europejskim. Również dziś KANZASHI wykorzystywane nie tylko do dekoracji włosów, ale również do produkcji oryginalnych akcesoriów, biżuterii, odzieży, dekoracji.

8.

Klasa Master: tworzenie tsumami KANZASHI własnoręcznie

Sercem technologii Khan-KANZASHI jest składane (tsumami) kwadratowe lub prostokątne kawałki tkaniny w postaci okrągłych, podłużny lub ostrych płatków. Mistrzu, przy użyciu pęsety lub kleszcze, biorąc kawałki składaną jedwabiu i wklej płatki kwiatów na przyszłej podstawy. W rękach mistrza płatków ożywają, zamienia się w skromnych kwiatów pięć płatek lub złożonych wielowarstwowych kwiatów chryzantem według typu, składający się z kilkudziesięciu płatków, a nawet całe kaskadowych ozdobą licznych wisiorki i kompozycje kwiatowe.

Klasyczna technika tsumami KANZASHI wykorzystywane wyłącznie jedwabiu i ryż kleju, ale do produkcji nowoczesnej biżuterii, a nawet bardziej, że w ciągu pierwszych eksperymentów, pasuje bardziej dostępne i niedrogie rodzajów tkanin, jak również wszelkie syntetycznego kleju. Ryż kleju można gotować w domu, ale to zbyt długo, aby wysuszyć i wymaga specjalnej obsługi umiejętności.

Narzędzia i materiały tsumami KANZASHI:

  • Tkaniny do płatków i liści (jedwab, wstążki satynowe, szyfonu, nylon, organzy, krepy, satyna, nylon);
  • Władcą lli_1, pióro, kawałek mydła lub krawieckim ołówka zaznaczyć tkanki; Nożyczki

  • Wyciąć kawałki;
  • Długie pęsety do najdrobniejszych szczegółach pracy; Igła i nici do łączenia płatów;
  • Jaśniejszy lub świecę na opalanie brzegów tkaniny i szczegóły połączenia;
  • Akcesoria lli_1, koraliki, cekiny, cyrkonie, koraliki życzenia.

  • Klej do łączenia i mocowania części pięty biżuteria i klamerkę.

Większość gatunków Khan-KANZASHI stworzyliśmy dwa rodzaje płatków – ostre i okrągłe.

Technika tworzenia ostrych płatków dla Khan-KANZASHI

1. Cięcie polu tkanek złożoną na pół.

2. Teraz złożyć na pół ponownie. Jeśli tkanina jest miękka, ale chcę lepestochek zakręt z ostrym trochę za wąski, można prasować złożoną kęsa żelaza.

3. I znowu złożyć na pół.

4. Jeżeli po tej manipulacji widzimy z naszej przekątnej kwadratu złożonego widzimy dość ostry lepestochek.

Końcówka płatek „b” równo obcięte i Sears. Jeśli materiał nie jest zraszana nie optykę. Ze względu na fuzję kanty wypalone płatki zazwyczaj trzymają się i nie odwróciła neopolenny płatek trzeba go naprawić za pomocą szpilki.

1.

5. Linia „i” definiuje sposób chcemy zobaczyć kwiat – niskie, wysokie, z lub bez pochylenia. Zgrabna linia „A”, czy nie, to zależy od pożądanego wyglądu kwiat. Na zdjęciu można zobaczyć, jak kwiat w jeden połączony cięte i uncut on line „i” płatków.

05.

Po dokonaniu wymaganej liczby płatków kwiatka, zebrać ich wszystkich na sznurku i delikatnie rozciągnięty w pierścień. Midway maskować cekinów i koralików i kwiat gotowy! Zmieniając wielkość płatków i ich liczby, można tworzyć różne kształty kwiatów.

20.

Aby uzyskać dwubarwnych płatków, gięcie przed ostatnim jednego wykroju nakładają się na siebie, trochę przesunięcie w dół, a następnie iść za ostatnim razem. Lub po prostu kwadrat początkowo płatków wewnętrznych robią nieco mniejsza niż zewnętrzna.

36.

Technika tworzenia rundę płatki dla Khan-KANZASHI

1. Kwadratowy tkaniny złożone na pół.

2. Skrajne rogi trójkąta pochyla się do średniej.

Aby nasza praca nie jest zwinięta podczas kolejnych manipulacji, można migać zagięty róg.

3. Przewrócić do zbierania i Wchodzisz na rogach bocznych do centrum.

4. Teraz złożyć na pół, tak że po prostu zawinięte nasze rogi były w środku.

53.

Spready lepestochek, kotwiczenia pin, kroplówka na rogach położył trochę kleju i odłożyć do wyschnięcia.

71.

Po dokonaniu wymaganej liczby płatków i upewniając się, że klej wysechł, pocięte na rogach i osaczony starannie zbierać płatki na wątku. Ozdoby serdtsevinku koralik i podziwiać jego dzieło!

90.

W celu uzyskania podwójnego płatek po Wyginamy kwadrat na pół, nałożyć drugą puste na pierwszym, a następnie dodać je narożniki mamy jako całości. Wewnętrzna puste przesunięcie w dół trochę, lub zrobić to z placu mniejsza niż zewnętrzna płatków.

10.

Mamy nadzieję, że udało nam się nieco otworzyć drzwi do wspaniałego i tajemniczego świata jedwabiu origami.

load...