Jak związać skarpetki szprychy? Klasyczna wersja

Jak mogę skontaktować się skarpetki? To pytanie nie jest bezczynny, pomimo faktu, że dziewiarskie skarpety – tak zwane „klasyki gatunku.” Prawdopodobnie, skarpety i skarpetki były pierwsze szaty, że ludzie zaczęli robić na drutach. A może jest to dla skarpet i pończoch i dziewiarskich wynaleziono? Nie na darmo jest najprostszym Knitting dziania dzianina jest tzw. Ale nie będziemy wchodzić w szczegóły historyczne, ale raczej rozważyć klasycznej wersji dziewiarskich skarpet. Tak, jak robić na drutach skarpety szprychy?

load...

W tym celu trzeba przędzy (najlepiej wełna lub pióro) i specjalnych igieł dziewiarskich pończoszniczych (zestaw pięciu kawałków). Przed przystąpieniem do obliczenia wielkości produktu, a gęstość drutach. Jak to zrobić? Do obliczania gęstości dzianiny próbki kontrolnej około dziesięciu dziesięciu (lub nawet pięć na pięć centymetrów). A następnie zastanowić się, jak wiele szwów i wiersze umieszczone jeden centymetr. Po tym, pomiaru objętości kostek i pomnożyć ją przez liczbę pętli na centymetr. To jest liczba pętli i trzeba będzie zacząć.

Knitting góry skarpety

Zbieramy wymaganą liczbę pętli, rozdzielając je równomiernie na cztery igły (piąta – praca) i przystąpić do mankietu wiążący (GUM). Mankiet skarpety dzianej taśmy elastycznej (po dwa z każdej strony, a jeden na jeden) w kole. Dzianina pierwsza pętla seria jest zamykany w pierścieniu. Aby to zrobić, należy przesunąć ostatni (czwarty) rozmawiał z pierwszej i drugiej serii zaczynają dziać z pierwszej pętli krawędzi. Elastyczny mankiet może wykonywać wszystkie lub tylko jego górną część. Wysokość stożka skarpety mogą być różne, ale z reguły nie powinna przekraczać długości stopy. Przez połączenie górną część długości skarpety pożądany, przejdź do dziania pięty.

Dziania skarpety pięta

Zawiasy na drugim i trzecim szprychy pięty nie musimy. W dalszym ciągu działać na zaledwie dwóch szprychy (pierwsze i czwarte). Piętę skarpety składa się z dwóch części, oi podeszwy. Tylna pięty dzianiny prosty płótna z pętlami krawędzi series twarzy, wiersze Purl. Wysokość t – od trzech do sześciu centymetrów, w zależności od wielkości skarpety. Ponadto, formowanie piętę, przechodząc do dolnej części dziania.

W tym celu dzieli się pętlę na trzy równe części i rozdzielania trzech szprych. Jeśli liczba pętli jest podzielna przez dokładnie trzy, potem środkowa część robi trochę szersze (za dodatkową pętlę w samym środku rezerwatu). Dodatkowy rząd provyazyvaem w jednej z najbardziej oddalonych igieł i pętle środkowej części obsady (ST). Pierwsza pętla w kolejnych igieł spojone z drugiej strony wtórnej pętli (dwa razem). Dziania skręt, usunąć pierwszą pętlę jako zgrubienie i ponownie – środkowy rząd z pierwszej pętli na szprychach. Zatem provyazyvaem cała środkowa część, chwytając naprzemiennie pętle skrajnych szprychy, aż cały drutach nie zatrzymać się na jedną szprychę.

load...

Wynik jest zaokrąglany pyatochku składają się tło i podeszew. Następnie rekrutować z Walii backdrop pętli lotniczych. Liczba pętli jest obliczana w następujący sposób: na każde cztery rzędy tło powinno być wpisane w trzech pętlach (liczony jako stosunek Classic). Rozpowszechniać wybieranych pętle i pętle centralnej części pięty przez dwie igły i nadal dziewiarskich w okręgu ma na wszystkich czterech szprych.

Kliny dziania na podbiciu

Po zbieramy wszystkie pętle na czterech ramion, ich liczba będzie większa niż na początku drutach (śpiew, obliczana według wielkości kostki). To jest normalne. Niepotrzebne pętle tylko tworzą kliny podbiciu – najszerszą część skarpety. Do skarpety miał właściwą formę i ciasno otacza stopę w następnym etapie dziania w pętli koła powinna stopniowo zmniejszać.

Aby to zrobić, najpierw parę provyazyvaem wierszy na wszystkich szprych. Potem, w następnym rzędzie na pierwszy przemówił drugą i trzecią pętlę pierwszy przemówił provyazyvaem razem z nachyleniem przednim w prawo, ostatnia – tylko z przodu. Wystąpił na czwartą – pierwszej twarz dwa następne – wzdłuż powierzchni z nachyleniem w lewo. Taki sposób zmniejsza pętli w co trzecim rzędzie, aż wszystkie szprychy nie pozostanie początkową liczbę pętli (jak wyżej dziania pięty).

Skarpety dziewiarskich od palców w górę windą

Następny drutach skarpety haft z przodu w kręgu na odpowiednią długość stopy (przed palcach). Okrągły nosek dzianina i krótki lub wydłużony w zależności od kształtu długości stóp i nóg (skarpetki toe na dzieci zazwyczaj bardziej zaokrąglone).

Aby zakończyć formowanie palca i dziania zaczynają zmniejszać się pętlę na końcu skarpety. Aby prawidłowo obliczyć początek palec, próbuje na nedovyazanny skarpety. Jeśli już dojdzie do początku małego palca, a następnie przystąpić do tkania z głów. Jest możliwe, aby gładka, stopniowo zmniejszając pętlę na końcu każdego ramienia lub ulga.

Pętle toe spadek ulga zrobić symetrycznie po bokach stopy. Z tego provyazyvaem dwie pętle razem, dwóch twarzy, dwie pętle razem ciągnięcie. Dwa z odejmowania jest wykonywana przez szereg, a następnie – w rzędzie. Przez ostatnie pięć czy sześć szwów zamknąć jeden wiersz.

Pomocnych wskazówek

  1. Skarpety dziania powinien wybrać silne przędzy że łatwo toleruje pralką.
  2. Na drutach piętę i palce do głównego wątku, można dodać dodatkowy mylar.
  3. Podczas dziania na okręgu, każdy dwóch pierwszych pętli każdego ramienia jest konieczne provyazyvat tak ściśle, jak to możliwe, aby przejście od jednej do drugiej igły nie tworzą pętli podłużnych i dziewiarskich nie były rozpuszczone.
  4. Na drutach skarpetki, można użyć resztki różnych przędzy, dzięki czemu są wielobarwne i paski.
  5. Skarpety nie tylko dzianiny dżersejem, ale różne wzory, eksperymentuje nie tylko z poglądami kryciem, ale również z przędzy kolorze kontrastowym do pięty i palców.

Wiedząc, jak związać skarpetki do 5 szprych, można nie tylko „w pełni przygotowane” na spotkanie z zimy, ale również obdarowywać swoich bliskich tak miękki, ciepły i zawsze trzeba ręcznie dzianiny skarpetek. Jest dobrze znanym faktem, że wszystko rzemiosła nie tylko osobowość i specjalną energię, ale również utrzymuje ciepło rąk mistrza. Oznacza to, że nawet tak prozaiczna ubranie jak skarpetki mogą być kosztowne i prezent powitalny.

load...