Jak zrobić świece własnymi rękami?

Zawartość:

To, jak ludzie, którzy mogą bez końca patrzeć na wody i ognia – katastrof naturalnych przyznania mu siłę i spokój. Dekoracja może korzystać z różnych elementów, zbliża nas do natury – ozdobnych ogrodów i fontann, wazonów i kominków. Ale być może najbardziej wyjątkowa atmosfera komfortu i intymności, pomagamy stworzyć świece. Jeśli się świece z ich rąk, wnętrze domu jest naprawdę wyjątkowy i indywidualny. To dodają ciepła i komfortu.

load...

Oryginalne świece własnymi rękami może być uniwersalna pamiątka, mając do praktycznych celów, w połączeniu z estetyczną przyjemność. Ponadto ręcznie produkcja świec zajmuje trochę czasu i pieniędzy, a przynosząc ogromną przyjemność zarówno do osoby, która je, a komu dać.

Wiele osób chce umieścić świece na półce, i zachować je na pamiątkę, a niektóre z ich światła i cieszyć się kontemplacji płomieniem przez kilka godzin. Świece zapachowe, kupić lub zrobić własne ręce, zanurza się w świat rozkoszy i marzenia i daje niezapomniane przeżycia. Nawiasem mówiąc, produkcja świec własnymi rękami może być fascynującym hobby.

Jakie narzędzia i materiały trzeba zaopatrzyć się w trybie ręcznym? Na pierwszym doświadczeniu tworzenia świec własnymi rękami można użyć innych dostępnych środków.

Narzędzia i materiały

Tak, można pomóc w swojej pracy?

 • Przesuwania (w celu utworzenia wodnej kąpieli)
 • Zbiornik (który topi się wosk)
 • Pałeczki (jedno – do mocowania knota, a z drugiej – do mieszania wosku)
 • Forma do świec (w środkowej części każdej formy do wykonania małego otworu);
 • Elementy dekoracyjne, które można ozdobić swoje stworzenie.

Do produkcji świec własnymi rękami, trzeba będzie takie materiały jak:

load...
 • Przędza papierowa w 100% z bawełny
 • Kredki woskowe,
 • Proste świece gospodarstwie domowym lub odcinki świeca życia.

A teraz będziemy krok po kroku, jak zrobić świece własnymi rękami. Bądź cierpliwy i fantazji!

Knot świecy

Do produkcji wosku, parafiny lub świece żelowe pewno trzeba knot. Może być wykonany z dowolnego przędzy bawełnianej w których nie syntetyczne zanieczyszczeń. Bardzo oryginalny wygląd świeca z kolorowych nici nici jako knotem.

Idealny knot każdorazowo ustalana jest indywidualnie. Jego struktura i grubość zależy od grubości części świecy, który jest przeznaczony do spalania. Na przykład, niektóre świece ozdobne wykonane są częściowo z materiałów palnych, a tylko rdzeń płonie w nich. W tym przypadku, jeśli są odlane z wosku, warto wziąć grubą nić i przekręcając je zbyt mocno. Wosku w postaci żelu świec konieczne jest stosowanie cienkich przędz ciasno przeplecione tak, że gdy knot spalania nie jest palony. Zapamiętać jeden szczegół: co barwienia świecy wosk kredki małe wióry nie mogą być rozpuszczone w wosku lub parafiny, zabicie z knotem.

Te niuanse w pracy dużo, więc za każdym razem trzeba wybrać odpowiedni rodzaj knota metodą prób i błędów. Zbyt gruba knot doprowadzi do tego, że świeca topi się nadmiernie i daje sadzy. Knot jest zbyt cienka, by nie mieć końca zanikać.

Knot do wosku lub świec parafinowych można spleść warkocz, warkocz liny lub szydełka. Byłoby lepiej, gdyby przed wylaniem świeca wosk impregnowane przędzy cię, ale niektóre połączyć dwa procesy.

Forma do świec

Do produkcji parafiny i świece będą pasowały do ​​różnych rodzajów tworzyw sztucznych i metalu. Może to być pojemniki, formy do wytwarzania ciastka, cukierki i jogurty opakowania, słoiki pod kremów, jak kubki i szklanki, które są odporne na ogrzewanie do temperatury 100 ° C Wybór postaci jest ograniczona tylko przez wyobraźnię. Jeśli jest to pożądane, nawet mleka Tetra mogą być stosowane jako formy.

Dla pierwszego doświadczenia podejmowania świeca, można podjąć najprostszej postaci kubka jogurtu. Wyjąć etykiety papierowe – może się zapalić, a świeca w kubku będzie chłodzić szybciej i bardziej równomiernie. Dokładnie w środku na dnie kubka grubą igłą Czy otwór i włóż do niej gotowy knot, mocując ją na zewnątrz wiązki. Lokalizacja węzła jest w górnej części świecy, a napełnianie będzie „do góry nogami” i węzeł redukuje przepływ wosk, stearyna wosku albo przez otwór w dnie kubka.

Następnie w poprzek na dowolnym różdżki Glass – ołówka, pędzla, wykałaczki. Ona wiązana drugi koniec knota. Powinien on znajdować się dokładnie w centrum w stabilnej pozycji pionowej. W ten sposób można zapewnić równomierne pieczenie i topienia. Po kompletnym formowany materiał i żetony jesteś gotowy do wypełnienia świece.

Następną rzeczą, którą bierzemy puszce i lekko spłaszczyć je tworzą dziobek – tak będzie wygodniej wlać stopiony materiał. Krotnie w słoiku tej samej jakości świec gruzu. Aby dokonać wosku lub parafiny świece mogą być wykorzystywane do formowanych, łopatka lub patelni, które nie mają wiele litości. Statek musi być koniecznie umieszczone na patelni do łaźni parowej. Do pracy, można zrobić cokolwiek, że są wygodne w użyciu, z wyjątkiem szkła.

Jak wiecie, przed wami zrobić świecę z rękami w garnku zagotować wodę, a następnie zanurza się pojemnik z wosku lub parafiny formowanych ,.

Barwienie świeca

W celu okazały się naprawdę piękne świece z ich rąk, muszą malować. Najprostszym i najbardziej akceptowaną metodą barwienia świec jest stosowanie konwencjonalnych woskowych kredek dla dzieci.

Większość dostępnych barwników, takich jak gwaszem lub kolorową, wytwarzane na bazie rozpuszczalnej w wodzie. Takie barwniki nie są korzystne do stosowania, ponieważ nie są one zmieszane z parafiną lub woskiem, aby unosić mętne nim płatki, a następnie opadają na dno. Roboty wykończeniowe świec można wykonać tylko barwniki rozpuszczalne w tłuszczach, i które są kredki.

Niektóre przyzwyczaić się do dekoracji świec cień i szminki. Są, oczywiście, można użyć, jeśli nie przeszkadza, i jesteś gotowy do rozprzestrzeniania ich zapach szminki całym pomieszczeniu. Przy wyborze kredki woskowe powinny zdecydować się na łagodniejszych wersjach. Najpiękniejsze świece są uzyskiwane z perłowe kredek. Twarde kredki stopienia nieobrzynana iz wielkim trudem. Wybór pastel, która będzie używana, należy ją na tarce lub nożem w żetonach i wlać czopów świec, ostrożnie mieszając różdżkę.

Do barwienia świec w specjalnych pigmentów są dostępne w sprzedaży w postaci tabletek o różnych kolorach, które mogą być mieszane ze sobą, odmierzania ilości barwnika używany. Stosowanie barwników może osiągnąć niesamowite rezultaty – od delikatnych odcieni, a skończywszy na jasnych żywych kolorach. W skrócie, aby oryginalne świece ozdobne z ich rąk tylko za pomocą różnych barwników.

Napełnij świecę

Jak zrobić świecę gdy knot jest już gotowy, a materiał do wypełniania? Forma zbierano należy smarować cienką warstwą oleju roślinnego lub ciekłego detergentu do zmywania. Obie metody działają równie dobrze.

Spód formy wypełnia się woskiem i podać do ostygnięcia. Natychmiast wypełnić formularz nie jest zalecane, lub przez otwór rozlane dużo materiału. Lepiej wlać warstwy wosku, i że przenikać przez otwór, można ponownie wysłać do pieca. Całkowicie zalane świeca jest konieczne, aby ochłodzić powoli w temperaturze pokojowej. Nie starając się przyspieszyć ten proces, umieścić świecę w zamrażarce, w przeciwnym razie będzie to rozłożone nierównomiernie.

Jeśli wypełnić świecę nie jest metoda „do góry nogami”, należy zostawić trochę wosku do wypełnienia zagłębień w pobliżu knota, pojawiające się w trakcie suszenia. Kiedy temperatura pomieszczenia zasięg świeca wiązkę na dnie formy jest wiązana i produkt starannie usuwa się przez pociągnięcie knot. Jeśli masz problemy, można wyciąć formularza lub wysłać go w zamrażarce tylko przez pół minuty, a następnie umieścić pod ciepłą wodą przez kilka sekund.

Następnie należy przyciąć nadmiar część knota, zostawiając końcówkę jednego centymetra, a nieestetyczne szwy w formie może zostać usunięty z ciepłą wodą z kranu. Jednak z tej procedury, świeca mętnieje i stracił swój pierwotny blask. Dlatego Produkcja woskowe świece, wybrać kształt bez szwów.

świece zapachowe

Wiedza o aromaterapii pomaga uczynić pachnące świece własnymi rękami. Aby to zrobić, przed wlaniem w wosku dodawać różne olejki eteryczne. W zasadzie, aromatyczne świece, można użyć dowolnego oleju wyjątkiem różowy. Różany zapach oleju podczas spalania staje się ciężka i duszące. Nawiasem mówiąc, doskonały aromat może być konwencjonalną organiczną kawę.

Można zrobić wystrój świece własnymi rękami, odpowiednio, zapach roślin, które będą publikować podczas spalania. Olejki eteryczne z mięty pieprzowej lub laurowym dopasowanie świecą się na zielono, a jeśli dodać w oleju świec lawendy, najlepiej jest użyć różowe lub fioletowe barwniki. Olejek z cynamonem lub wanilią „poproszony” ciepłych kolorach.

Jak zrobić świece zapachowe? Osiągnąć zapachowe świece, jak się okazuje, jest to bardzo proste. Do tego oleju aromatycznego dodano do wosku, parafiny lub żelu. Reszta procesu dokonywania pachnące świece nie jest inaczej. Nawiasem mówiąc, można użyć nie tylko specyficzne zapachy, ale również wymieszać oliwę, tworząc istny bukiet smaków. Jeśli są wątpliwości co do zgodności z różnymi zapachami, użyj recepty ręcznie robione wyroby spirytusowe. O ile, oczywiście, w te przepisy nie zawierają olejek różany.

Żel świece z rękami

Do produkcji świec żelowych z rękami zazwyczaj użyć gotowego wosku żelowego. Nawiasem mówiąc, na opakowaniu z masą żelową jest często stosowany świeca podejmowania recepty. Jednakże, można przygotować matrycy z żelatyny i gliceryny. Aby dokonać takiej świecy, trzeba będzie się z następujących elementów:

 • 20 ml wody,
 • 2 g taniny,
 • 35 ml gliceryny;
 • 5 g żelatyny.

Na początku taniny rozpuszcza się przy ogrzewaniu w 10 ml gliceryny. Następnie ogrzewa się i miesza się ze składem reszt gliceryny i żelatyny. Otrzymany klarowny roztwór dodaje się wodę i całą mieszaninę doprowadza się do wrzenia. Rozwiązanie tymczasowe mętność stopniowo zanika. Roztwór ogrzewa się, aż woda całkowicie odparowuje.

Otrzymaną mieszaninę wlano do ogniotrwałej formy szklanej. Świece dają jasne i nie rozprzestrzenił się dym i zapach przy spalaniu. W razie potrzeby, „ciało” świec można barwić specjalnymi barwnikami. Żel pachnące świece są wykonane własnymi rękami w taki sam sposób jak wosk – w roztworze przed formowaniem dodany do olejku.

Zdobienia świec żelowych własnymi rękami – bardzo interesującego procesu, który jest wielką przyjemnością. W tym celu na dnie przezroczystego pojemnika Łatwa instalacja jakiekolwiek elementy dekoracyjne: kawa ziarnista, koraliki i paciorki, muszli lub kamyków morze, suszonych roślin lub płatków kwiatów. Następnie wosk wyleje przezroczysty żel. Ta świeca wygląda bardzo niezwykłe, i dosłownie prześwituje.

Morze kawy i świece

Świece dekoracyjne z rękami zrobić zbyt prosto. Ale nie ma nic łatwiejszego niż kawa Świeca, zdobione, jak pan wie, ziaren kawy. Do jego produkcji w postaci wystarczająco duża włóż małą formę. W powstałej luki pomiędzy ściankami dwóch form napełniono ziaren kawy, które są następnie napełniane masę świecy. Gdy masa utwardza ​​się z ziaren kawy, dmuchane na gorąco ściany suszarki. W wyniku takiej manipulacji odprowadza nadmiar parafin, a kawa się wyraźnie widoczne.

Po zewnętrznej warstwy przygotowane świecy z ziaren kawy, jest przesunięty do formy wypełniając wewnątrz parafinę lub inny kolor. Może być wykonany identyczny sposób świece morskich, w których ziarna kawy są używane zamiast kamieni i muszli. Nie mniej piękny wygląd przezroczysty żel świeca z ziarnami kawy lub małych muszelek.

Pomysły na dekorowanie świec

Wiele z nich jest zaniepokojony jak ozdobić świecę własnymi rękami? Po pierwsze, można użyć ciekawe formy do wylewania świec i dać im osobowość. Szklane podstawki służyć również jako doskonały element wystroju świece.

Do dekoracji można użyć specjalną naklejkę, a jeśli jesteś właścicielem techniką decoupage można ozdobić świecę konwencjonalne lub specjalne serwetki. Należy jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i używać tylko specjalnych farb do świec.

Można zrobić absolutnie oryginalną dekorację świece, rozłożone przed wypełnieniem formularza na krawędziach suszonych kwiatów, muszli, kawałków cynamonu i suszonych owoców, nasion. Można używać ziaren kawy z koralikami lub cekinami. Tylko w tym przypadku przeprowadzić dekorację gotowego produktu poprzez umieszczenie ozdoby w nieco submelting wosku lub parafiny. Gotową mrożone świeca może być wklejony laski cynamonu lub bambusa, łącząc je z samych ziaren kawy lub anyżu gwiazdkami. Nawiasem mówiąc, ta ozdoba jest idealny dla aromasvechey.

Pamiętaj, że używanie ognia niebezpieczne dekoracji (suszone rośliny lub inne materiały palne) należy dołączyć do wytwarzania cienkiego knota świecy, który topił się tylko w środku. Aby uzyskać listę świece w sklepach sprzedają specjalne kontury i markery, które nie palą, a stopiony z parafiny i wosku, topienia razem z nimi podczas płonącego knota.

Dla ułatwienia obsługi, nie można używać odcinki świec oraz specjalny żel świeca, koraliki parafina lub gotowe knoty z uchwytem metalowym, które są również dostępne w handlu. W sklepach można znaleźć nawet specjalnie zaprojektowane pływający wosku.

W skrócie, jeśli chcesz, możesz nie tylko zwykłe świece, ale również aromatyczne i zmiennym, a wszelkie grzywny – kawa, żel czy nawet przedmiotów luksusowy prezent. Życzymy powodzenia w tym wspaniałym procesie twórczym! Niech wyniki będą cię i ludzi blisko was proszę!

load...