Jak zachować piękno w czasie ciąży: zasady pielęgnacji skóry i sportu dla figury

ciągu 40 tygodni ciało ciężarnej kobiety przystosowuje się do nowych warunków. Zmiany, które narażona jest jednostka, występują zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a kobiety w ciąży muszą stale martwić się o tych zmianach. W celu zachowania piękna w czasie ciąży, trzeba dać sobie trochę czasu. W tym artykule, będziemy rozważać jaka powinna być dbałość o włosy, skórę, jak połączyć sport i ciąży i jak zachować piękne i atrakcyjne.

load...

Zawartość:

Porady wideo dla kobiet w ciąży dla

Opieki

Pielęgnacja skóry podczas ciąży

W czasie ciąży, skóra na twarzy i ciele kobiety ulega zmianom. Jest to szczególnie widoczne w klatce piersiowej i brzuchu. Wiadomym jest, że mogą pojawić się znaki porodzie rozciągania, w celu zwalczania, co jest bardzo trudne. Dlatego, aby uniknąć tego problemu, należy regularnie korzysta zarośla, balsamy, kremy i olejki odżywcze.

load...

W celu utrzymania tonu skóry brzucha i klatki piersiowej, to zaleca się, aby wziąć prysznic kontrastu. Odżywiają skórę kremy mogą być stosowane w produkcji przemysłowej, ale jeśli chcesz odżywcze maski dla organizmu mogą być wykonane w domu. Doskonałe narzędzie, aby utrzymać kształt uznawany jest za oliwę z oliwek. Jest to zabezpieczenie, które chroni przed poporodowym rozstępów i saggy skóry.

Pielęgnacja twarzy

Zmiany hormonalne w organizmie, często odbija się na jego twarzy. Należy zachować ostrożność stosując różne toniki i balsamy. Jeżeli nośnik zawiera kwas salicylowy, nie mogą być stosowane w okresie ciąży.

Dla skóry tłustej, użyj delikatnie myje Facial 2 razy dziennie: rano i wentylator. Dobry efekt może dać delikatne złuszczanie, który powinien być stosowany 1-2 razy w tygodniu. Sucha skóra musi również zachować szczególną ostrożność. Podczas mycia nie należy używać mydła, ponieważ to jest bardzo sucha skóra. Lepiej jest na miękkich środków o obojętnym pH. Po przemyciu, stosuje się na twarz kremu z witaminą E, aloes i kwasem hialuronowym.

Pielęgnacja włosów

W okresie ciąży, należy zwrócić uwagę, aby wzmocnić włosy. Odbywa się to w celu zmniejszenia utraty włosów po porodzie, w okresie karmienia piersią. Zastosuj maskę do wzmocnienia struktury włosów, jedzenie bardziej naturalne produkty mleczne.

Jednym z głównych problemów, które dotyczy wszystkich kobiet: Czy to możliwe, aby wycinać i farbować włosy w czasie ciąży? Koszenie ma naukowo uzasadnione zakazy. Ponadto ważne jest, aby pozostać piękna we wszystkich dziewięciu miesięcy, więc można bezpiecznie włączyć do fryzjera. Istnieją przesądy, że fryzura może zaszkodzić przyszłego dziecka. Ale z punktu widzenia medycyny nowa fryzura nie może powodować szkody dla zdrowia dziecka i matki oczekującej.

Ponadto, jeśli kobieta w ciąży, krótkie włosy, taki zakaz może być groźne dla niej problemu. I pamiętaj, aby odwiedzić fryzjera po porodzie będzie jeszcze bardziej trudne, ponieważ trzeba być na czas, z dala od dziecka.

Jeśli chodzi o farbowanie włosów, to lepiej poczekać. Większość farb zawiera amoniaku, który jest szkodliwy składnik. Nawet jeśli „nie zawiera amoniaku” jest na opakowaniu, nie oznacza to, że farba jest bezpieczne. Być może został zastąpiony przez podobnego składnika. Pamiętać, są nie tylko szkodliwe składniki zawarte w farbie, a także ich par.

Ciąża i ćwiczenia

A kobieta w ciąży mogą i powinni robić gimnastykę. Lekarze już dawno udowodnił szkodliwy wpływ na rozwój płodu bezczynność i przebiegu ciąży. Ważne w aktywności fizycznej – jest brak zmęczenia i przeciwwskazania. Co do zasady, przeciwwskazania obejmują skurcze systemowych po wysiłku, ostre choroby zakaźne, zaostrzenie chorób przewlekłych, wyraźny toksykozę obecność poronień w przeszłości, wzrost ciśnienia krwi, wielowodzie, wzmożone napięcie macicy, plamienia.

Unikaj ćwiczeń, które zwiększają ciśnienie wewnątrzmaciczne i wstrzymanym oddechu. Należą biegunach prasie (zwłaszcza powstanie nóg z pozycji na plecach), jazda na rowerze lub ćwiczenia na rowerze stacjonarnym. Kobiety w ciąży mogą być praktykowane tylko na poziomym rowerze stacjonarnym, mający oparcie.

Bardzo przydatna procedura jest aerobik w wodzie. Brak sprężania i oddziaływania siły i dodano do efektu hydromasażu, co ma korzystny wpływ na skórę. W wodzie, prawie nie ma ciśnienia na kręgosłup, co sprawia, że ​​ćwiczenia bezpieczne.

Dla przeszkolonego Kostiumy damskie, aerobik niższym natężeniu, które są wyłączone z ruchu o wysokiej amplitudzie i skoki.

Bardzo często w kursach dla młodych matek, należy zwrócić uwagę na poprawę zdrowia gimnastyki. Odbywa się to w celu połączenia ciąży i sportu. Gimnastyczka obejmuje szkolenie mięśni, które biorą udział w porodzie, wyrównanie postawy, trening układu krążenia i układu oddechowego, wzmocnienie mięśni miednicy i brzucha.

Podczas ciąży przydatnych ćwiczeń oddechowych. Jego celem – znormalizować oddychanie skutecznie dostarczać tlen do ciała, w ten sposób przygotowuje się do porodu.

Ostatnio coraz większą popularnością fitball dla kobiet w ciąży – zestaw ćwiczeń, który wykorzystuje duży plastikowy lub nadmuchiwanych piłek. Szkolenie na piłce gimnastycznej, która ma na celu poprawę przepływu pracy układu sercowo-naczyniowego, rozwój elastycznych, zmniejszając nacisk na obszar miednicy, zmniejszając ból w okolicy lędźwiowej.

W celu zachowania piękna w czasie ciąży organizm potrzebuje odpoczynku i relaksu. Spróbować, jak to tylko możliwe, aby być na zewnątrz częściej. Wędrówka wzdłuż malowniczego korzystnego wpływu na układ nerwowy przyszłej matki, a co za tym idzie na układ nerwowy dziecka.

Nawet jeśli zmiany, które pojawiają się na ciele, dostarczając wiele kłopotów – nie panikuj. Większość z tych „objawów ciąży”, na przykład, plamy starcze, przechodzą od razu po urodzeniu.

Należy mieć na uwadze, że kobiety w ciąży objawia prawdziwe piękno. Restrukturyzacja organizm nie jest w stanie przyćmić całą kobiecość, która jest nieodłączną częścią matki oczekującej. Po tym wszystkim, że jest kobietą, w której dwa serca bicie. Aby odkryć to wszystko wystarczy, aby nie być leniwy, aby dbać o siebie! Odpręż się z masażu sprawiają, że maski, gimnastyka, pięknie ubrany. Kupić piękne i wygodne ubrania dla kobiet w ciąży nie jest dziś problemem. Powodzenia i dostawcze, a później – spokojny sen.

load...