Jak w ekspresie do kawy?

Zawartość:

Kawa – najlepszy przyjaciel uczciwych urzędników i romantycznych poetów, młodych studentów i kobiety biznesu poważne. On ożywia, uzdrawia, daje natchnienie. Więc zawsze przyniósł radość wiedzieć, jak zrobić kawę w ekspresie i przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

load...
  1. Kawa nigdy nie powinna wrzeć.
  2. Stosowanie tylko wysokiej jakości, świeżego i miękkiej wody filtrowanej lub mineralną. To nie tylko poprawia smak cudownego napoju, ale również przedłuża żywotność ekspresu do kawy, chroniąc go od skali.

W odniesieniu do ekspresów do kawy, są kroplówka, gejzer, chleb świętojański i torebki. W zależności od ich rodzaju i różnych metod gotowania.
Powrót do spisu treści

Krople i gejzery

Sposób opisany poniżej, na skromny, ale pozbawiony ekspresu zaletą ociekowej. Przygotowany z pomocą napoju ma łagodny i delikatny smak, jak cały teren osadzają się na filtrze.

Pierwszym etapem jest włożona do maszyny do kawy z filtrem, który jest do dyspozycji wygodne, ponieważ po użyciu, po prostu wyrzucane wraz z powodów. Jeśli Twój ulubiony jest wyposażony w filtr wielokrotnego użytku, nic nie trzeba będzie wstawić. Po każdym użyciu, trzeba mieć dobry wash z filtrem siatkowym nylon. Jeśli zapomnisz to czasem kawa może nabyć nieprzyjemny zjełczały smak.

Następnie 10-15 sekund smalyvaem elektrycznych Ziarna kawy w kawie i uzyskać kompromis. Nalał do filtra w tempie 1-2 łyżeczki na szklankę, w zależności od siły napoju, chcesz dostać się do wyjścia. Następnie zbiornik jest napełniany zimną czystą wodą. Podczas pomiaru ich ilość może być prowadzony przez znaki na zbiorniku lub po prostu wlać wodę z kubka, z którego masz zamiar pić. Po zamknięciu pojemnika, nacisnąć przycisk start i poczekać, aż ciecz, przy czym zatrzymuje się kapanie wyciek parze filiżanek napoju lub kubki. Jeśli kawa nie wyłącza się automatycznie, nie zapomnij nacisnąć przycisk wyłączania.

load...

Drugim popularnym typem ekspresów do kawy w domu – gejzer. Wyglądają te ekspresy do kawy są bardzo eleganckie i spojrzeć na stare dzbanki do kawy. Proces obejmuje napełnienia zbiornika wody i gotowania dolny średni napełniania kawa lub szlifowania zgrubnego (5-7 sekund na kawy) w filtrze. Kawa na pójściem spać nie należy zagęszczania, w przeciwnym razie można zepsuć smak napoju. Herbata jest umieszczony na palniku jest włączony lub jeśli jest elektryczny. Gotowy napój dostaje się do górnego zbiornika. Ważne jest, aby upewnić się, że kawa nie gotować. Prawdziwi koneserzy twierdzą, że kawa parzona w ekspres do kawy gejzer, w smaku nieco wyższym niż ten, który otrzymuje się w kroplówce. Główną wadą gejzer kawy – po każdym użyciu, to muszą być demontowane i dokładnie oczyścić gorącą wodą i detergentem.


Powrót do spisu treści

Rogi i kapsułki

W odniesieniu do parzenia kawy chleba świętojańskiego, jest jakość napoju zależy od harówki. Jeśli kochasz kawę silniejsze, a następnie podjąć szlifowanie (20-25 sekund do kawy), jeśli nie jest zbyt silny, medium lub gruba. Róg powinien być metalem, jako słaby napój otrzymywany za pomocą plastikowej klaksonu. Kiedy złe wydarzenia plastikowy klakson może nadmiernie przegrzaniem i kawa nabędzie plastikowy smak.

Drugim zasadniczym punktem – potrzeba odpowiednio skompresować róg kawy. Jeśli naciśnięty zbyt twarde, kawa będzie zbyt mocny i gorzki. Jeśli nie wystarczy, a napój będzie bez smaku i wodnisty. Jest całkiem możliwe, zrobić to za pomocą zwykłej łyżka z tworzywa sztucznego lub tolkushkoy, ale prawdziwi smakosze zaleca się zakup sabotażu – specjalne narzędzie do tłoczenia, który jest używany przez profesjonalnych baristów. Przed osiągnąć doskonałość w dziedzinie zagęszczania muszą być przeszkoleni. Ale wtedy będziesz w stanie nauczyć przyjaciół i rodziny, jak prawidłowo zaparzyć kawę w ekspresie do kawy.

Zagęszczony kawy w rogu, po prostu włóż ją do ekspresu do kawy, przekręcić dźwignię i pół minuty później wypić mocną kawę. Po użyciu, tuba jest konieczne, aby przemyć gorącą wodą.

Nośniki kapsułki do kawy poprzez wsunięcie w specjalnych pojemnikach hermetycznie zamkniętej kapsuły aluminium zagęszczonym kawy i kliknij. Maszyna będzie wykonywać pracę reszta sama. Minutę później, będzie gotowa grzywny napój ulubionej odmiany – espresso, cappuccino, macchiato, z lub bez kofeiny, wanilii, karmelu lub innych dodatków. Co najważniejsze – nie zapomnij kupić pre-kapsuła jest odpowiedni dla Twojego urządzenia jako zwykły kawa mielona nie mogą być wykorzystywane do ekspresów tego typu. Ale w tym przypadku nie trzeba umyć, chyba że kubka do płukania.


Powrót do spisu treści

Alternatywny sposób

Ryzyko, że jakość kawy złamać wybitny producent, jest dość mały, jednak nie można wykluczyć. Nagle i bez związku nie przejść bez kielich zbawienia ożywczy napój, zalecany z ekspresem do kawy, aby kupić Turka, inaczej określane jako doniczkach.  Zrobić kawę w Turku nie jest trudne, jest konieczne, aby pokazać tylko ułamek cierpliwości i kilka minut nie oddalają się od płytki.

Kawa jest bardzo drobno zmielony (25-30 sekund dla kawy) wlewa się do Turk, wraz z cukru i przypraw (smak) i że Turk umieścić w nośniku ciepła i nagrzewa się. Po chwili napełnić czystą, zimną wodą, a nie po brzegi, a około trzy czwarte, a następnie wymieszać i czujność do kawy nie gotować i nie uciekać. Jak tylko skóry, szybko usunąć Turka z ognia, odczekać, aż piana opadnie, Turk umieścić z powrotem. Powtórz 2-3 razy od. Dajemy naparu kawy parę minut i wlewa do malutkich filiżanek. Jeśli nie podoba ci się pianę, można go usunąć, lub, wręcz przeciwnie, dokładnie i starannie, aby przejść do filiżanki.

Takie pyszne kawy z plasterkiem cytryny, kroplą likieru lub znanego z czasów sowieckich legendarnego Rydze Czarny Balsam. Brąz, miedzi lub ceramiczna Turk będzie wyglądać w kuchni po prostu wspaniałe, jak najbardziej nowoczesnej kawy.

load...