Jak uszyć spódnicę ołówek: wzór i krok po kroku kreatora klasy

Jak uszyć spódnicę ołówek? Trudno? Nie skomplikowane krawiectwa zwykłą prostą spódnicę, tym bardziej, że wzór ołówkiem spódnicy jest skonstruowana na podstawie podstawowych wzorców prostą spódnicę. Z lekką ręką geniusza Christian Dior w latach 40. Ubiegłego wieku nastąpił spódnica ołówek w szafie mody, stając się rzeczą kultową jako pomp oraz legendarny mała czarna niepowtarzalny Coco. Dziś, ten wszechstronny styl jest popularny jak nigdy wcześniej, więc jeśli jest w szafie brakuje, to jest czas, aby przejść do butiku lub studio. A może spróbować zarządzać na własną rękę?

load...

Zawartość:

Spódnice Królowa bez wykroje

Jak uszyć spódnicę ołówek

Krok pierwszy: Wzór bezpośredni dwukrotnie szew spódnicy

Aby zbudować wzorzec klasyczny ołówek spódnicę, a przede wszystkim będziemy konstruować wzór zwykły prosty dwukrotnie szew spódnicy. Aby to zrobić, musimy następujące pomiary i nalepki:

load...
 • Pot – pomiar talii poloubhvata;
 • UE – wprowadzenie pomiaru biodra;
 • Ac – długość spódnicy kopii;
 • DP – długość spódnicy w przedniej środkowej;
 • Du – długość spódnicy z boku pasa;
 • Aa – długość tyłu w talii.

Nie zapomnij o zasiłki dla swobodnego indywidualne dopasowanie:

 • Pb (wzmocnienia na biodrach) = 2 cm;
 • Pt (zysk wokół linii talii) = 1 cm.

Etapy konstruowania wzorca prostą dwukrotnie szew spódnicy

1. Panel tylny

 • Midline

W lewym górnym rogu arkusza ustawionego punktu T i spędzić z niego prostej pionowej.

 • Dolnej linii spódnica

W środkowym rzędzie od punktu T odłożyć cięcie, która powinna być równa miara DS – długość spódnicy od pasa z tyłu. Rozsianych N: TN = … Teraz widać z punktu H narysować linię poziomą na prawo ..

 • Linia uda

Od wyznaczonego punktu styku T wykreślono wzdłuż linii środkowej tylnej części tkaniny, która jest równa 1/2 pomiaru Aa – długość do linii talii minus jednego centymetra. Umieścić punkt B. Zatem TB = AA / 2 1 cm = … cm. W konstrukcji wzorów, zwykle w odległości od bioder do linii talii dla wszystkich rozmiarów jest równa 8-20 cm. Od punktu B narysować poziomą linię w prawo.

2. Na panelu przednim

 • Linia połowie

BB1 = UE + Pb = … cm. Pp_2

Z zaznaczonego punktu B jest naniesiona na segmencie linii bioder, które osiągną poziom środka oddania ud wraz z dodatkiem wolnego dopasowanie. Kładziemy punkt B1. A teraz, przez punkt B1 rysujemy pionową linię, do skrzyżowania z dolnym wierszu H1 listu. Top pionowo od punktu H1 odłożyć równej mierze długość odcinka forhend i umieścić punkt T1. Sekcje

 • Bocznych linii

BB2 = (UE + Pb) / 2 = -1 cm … zobacz. Pp_2

Z zaznaczonego punktu B jest naniesiona na segmencie Biodra, które osiągną połowę pomiary poziomu UE – Umieszczenie biodra i dodatki za darmo indywidualne dopasowanie minus1 centymetra. Kładziemy punktu B2. Teraz, z punktu B2 narysować pionową linię, do skrzyżowania z linią dolnym punkcie H2. Początek punktu H2 odłożyć długości spódnice i umieścić punkt T2.

3. Tył i przód

Tkaniny

. Połączenie linii władcą T, T2 i T1 uzyskać talię.

4. Tuck

. Na wzór klasycznego podwójnego rąbka spódnicy zwykle zrobić trzy rzutki. Suma wszystkich rozwiązań wkłada na spódnicy Rm jest równa różnicy pomiędzy szerokością spódnicy w talii i szerokość w biodrach: RM = (UE + Pb) – (muzyka + Fr) = … zobacz

 • Side tuck

.. TT2 = T1T2 = 1/2 * RM / 2 = … cm. Pp_2

Rozwiązaniem jest połowa Rz rzutki ubocznych. W lewo iw prawo od punktu T2 odłożyć połowę roztworu i umieścić punkt T i T1, łącząc je z punktu B2. Podzielić wynikające segmenty w połowie i Tuck wewnątrz punktów podziału pionami ustalonych i położyć je na 0,5-1 cm. Wnęka powinna być powyżej biodra 1-2 cm. Gładka krzywa łącząca punkty T i T1 do punktu usytuowanego na 1-2 cm powyżej bioder.

 • Powrotem tuck

Tm2 = UE / 4 -2 cm = … cm. Pp_2

Od punktu T wykreślono wzdłuż linii pasa, która jest równa 1/4 pomiary UE – wprowadzenie HIPS minus2 centymetrów. Rozsianych m2. Czerpiemy z punktu T2 do bioder pionową linię prostą. Prawo i lewo od punktu m2 odłożyć na pół rozwiązania tuck. Rowek powinien być powyżej biodra 3-4 cm. Wklęśnięcia połączeniu, oznaczone w punkcie pasa do temperatury 3-4 centymetrów.

 • Przodu tuck

T1t3 UE = / = 4 cm -1 … zobaczymy. Pp_2

Tuck rozwiązaniem przodu równa 1/6 Rm. Na lewo od punktu T1 do talii przesunięcia segmentu, co do osiągnięcia unijnych pomiarów poziomu 1/4 – wprowadzenie HIPS minus1 centymetr. Rozsianych T3. Czerpiemy z punktu T3 do bioder linii pionowej. W lewo iw prawo od punktu T3 odłożyć na pół rozwiązania tuck. Wnęka powinna być powyżej biodra 6-8 cm. Na linii oznaczonej na connect punktu linii talii z pkt 6-8 cm.

5. Sekcje boczne

Dzięki regulowanej szerokości hem ściereczką w prostej spódnicy osiągnąć poziom na szerokość bioder, extended – 2-6 cm dłuższy. Na linii łączącej punkty B2 H3.

Szerokość przedniej ściereczką w prostej spódnicy na dolnej linii osiągnąć poziom na szerokość bioder, rozszerzony – na 3-4 cm dłuższy. Na linii łączącej punkty B2 i H4.

Krok drugi: Wzór ołówek spódnicę

Wzór prosta spódnica jest gotowy. Teraz, biorąc ją za podstawę, będziemy budować spódnicę wzór ołówka. Symulacja klasycznej „ołówkiem” jest w dużej mierze ogranicza się do zwężenia po stronie linii szwów i budowy gniazd na tylnym panelu do swobodnego przemieszczania się.

Przez przesunięcie dolną linię na bocznej linii spojenia zwężającej się żądaną wartość, która zależy od długości fartucha, rodzaj przetwarzania tkanki i pożądanego wyniku, będzie wynosiła od 1 do 2 centymetrów. W dolnym wierszu jest teraz prowadzenie linii do punktu przecięcia 7-9 centymetrów poniżej bioder do linii bocznych szwów. Ponieważ dolna linia do linii bocznej należy podchodzić pod kątem prostym, dostosować go z krzywych i trójkąty.

Przedni panel spódnicy w innych parametrów pozostają niezmienione.

Modyfikacja tylnego tkaniny zależy od konstrukcji tylnej sekcji. Najprostszym sposobem, bez zmiany tylnym panelu proste spódnice, oprócz skrócenia poprzecznego, wystarczy podwinąć krawędzie nacięcia i do tego procesu, aby uzyskać dekolt V do góry nogami.

Ale lepiej jest zorganizować tylną część gniazda, a do tego musimy zmodyfikować wzór powrotem szmatki. W przypadku dodatkowych gniazd potrzebne pripusk8 centymetrów. Aby dodać naddatek szwu, tylny panel potrzeby wyciąć dwie połówki, a następnie podłącz tylny szew jest.

Na prawej połowie tylnej dodatku tkaniny złożone na pół, tworząc szczelinę shirinoy4 See. Allowance w gnieździe na lewej połowie szmatką prostu ugięły wewnątrz i procesowego.

Po zbudowaniu wzór do wycięcia części spódnicy szmatką, nie zapominając zasiłku 1,5-3 centymetrów do tyłu i bocznych szwów, 4-6 cm od dołu koszulki do 4-6 centymetrów w lewo (długość 16-20 cm), aby osadzić łącznik,

Dane są przetwarzane z góry do dołu. Po pierwsze, rzutki łykowe, przyczepność do górnej krawędzi lub pasek elastycznej taśmie, a następnie spróbuj na spódnicy i ostatecznie ustalona z wartością przewężeń bocznych.

Jeśli jesteś zadowolony, rzutki szlifować krawędzie mielenia i boczne są szyte spódnice, uchwyt mocujący, górny odcinek i gniazdo. Dno Hemming na ostatnim zakręcie. Następnie otutyuzhivaem i uszyć spódnicę pętlę. Gratulacje! Teraz w szafie ma niezwykle kobiecy i elegancki spódnicę ołówek, szyte prawo na rysunku!

0.

Wzór ołówek spódnica z łączeniami

W pierwszym przypadku, biorąc pod uwagę cięcia pod gniazda, nasz ołówek spódnicę miała trzy szwy – jedną tylną i dwie boczne, ale może to zrobić pionową tylną szew. Szwy po bokach będzie, ale tylko do wysokości 8-10 cm poniżej bioder. Podobnie jak w pierwszym przykładzie wykonania do konstruowania wzorca fartucha ołówka na podstawie bierzemy wzór prosty podwójnego szwu przepony. Konstruowanie papieru wzór plecach iz przodu spódnicy, starannie odciąć część od siebie i zrobić kopie. Kiedy przenieść wzór na tkaninie zsumować dane w następujący sposób:

5.

„Porady Moda” na popularnym spódnicy

load...