Jak pozbyć się suchy kaszel środków ludowej

Suchy kaszel zazwyczaj spowodowane przez chorobę górnych dróg oddechowych. Na zapalenie krtani i tchawicy demonstruje kaszel z plwociny trudne. Suchy kaszel zakłóca normalnego życia, zakłóca sen, stwarza dyskomfort psychiczny i fizyczny. Co do zasady, korpus jest bardzo trudne bez pomocy pozbyć się czynnika zakaźnego. Jak pozbyć się suchym kaszlem? Leczenie można podzielić na dwie grupy: leczenie farmaceutyków oraz leczenia metodami tradycyjnymi. Tradycyjne metody mają praktycznie żadnych środków ubocznych i są bardzo wydajne, tj. Składniki A. Naturalne są one oparte.

load...

Zawartość:

Czym jest kaszel?

Kaszel – reakcję ochronną organizmu na infekcję. Kaszel organizm stara się doprowadzić substancji obcych – flegmy i śluzu, który pojawia się w wyniku istotnej aktywności bakterii. Gdy suchy kaszel plwociny jest nieobecny, a kaszel jest wywołane przez stałą ból gardła. Kaszel silnie wyczerpuje osobę, ale proces wycofania infekcji jest niejednoznaczny.

Przyczyny kaszlu może być kilka. Objawy wielu chorób są bardzo podobne, tak aby dowiedzieć się diagnoza jest najlepiej skonsultować się z lekarzem. Najczęstsze przyczyny suchego kaszlu są:

load...
 • Oskrzeli palacza

Palenie jest poważnym ciosem dla całego układu oddechowego. Jeśli palisz, natychmiast upuścić zwyczaj. Farmaceutyki, które są sprzedawane w aptekach, jako pomoc w zapalenie oskrzeli palacza tylko ułatwia odkrztuszanie, ale problem pozostaje i może mieć tragiczne konsekwencje. Bierne palenie jest nie mniej niebezpieczne niż zwykłe dymu. Staraj się nie być w tym samym pomieszczeniu z palaczami ludzi.

 • Krtani

Zapalenie krtani jest drugą przyczyną suchego kaszlu liczby wizyt u lekarza. Proces zapalnej błony śluzowej gardła. Po pierwsze, pacjent ma ból gardła, kaszel zaczyna po pewnym czasie.

 • Tchawicy

Gdy nie tchawicy zapalenie krtani, tchawicy i błony śluzowej płuc. Co do zasady, bez bólu gardła, pacjent boli tylko wyczerpujący kaszel.

 • Wdychanie chemikaliów

Chemii gospodarczej niekorzystnie wpływa na organizm. Zarabiania suchy kaszel może być częste czyszczenie za pomocą proszków, żeli, itd. Zastosowane substancje podrażniają błony śluzowej dróg oddechowych, mogą powodować uczulenia.

 • Opłucnej

Opłucnej – poważną chorobą, w której oprócz wyczerpania kaszlu, jest mrowienie boku.

 • Zapalenie płuc

Zapalenie płuc – zapalenie płuc. Jest czasami z normalnymi i suchy kaszel przez długi czas nie udać się do lekarza.

Jak wyleczyć suchy kaszel

W celu wyleczenia suchy kaszel, trzeba pomóc organizmowi w przejściu bakterii. Trzeba stworzyć najbardziej sprzyjające warunki i środowisko do tworzenia śluzu w górnych drogach oddechowych. Gdy suchy kaszel nie powinny być stosowane leki, których skutkiem jest skierowane na hamowanie ośrodka kaszel. Leki te obejmują produkty zawierające składniki kodeiny. Najlepszym rozwiązaniem – środki folk, które stymulują odkrztuszanie.

Zweryfikowane kompozycje z ludowych uzdrowicieli

Jeśli sucha kasza pojawiły się po ostrej niewydolności oddechowej, można użyć zwykłej sodę do jego stłumienia. Płukanie gardła ciepłą wodą z dodatkiem sody oczyszczonej pomoże zmniejszyć kaszel jako rozwiązanie upłynnia śluz, dezynfekuje i dezynfekuje drogi oddechowe. Rozpuścić szczyptę sody w szklance wody, pieścić gardła 5 razy dziennie przez 1 minutę. Ta procedura jest skuteczna, jeżeli przyczyna kaszel leży w proces zapalny w krtani. Jeżeli zapalenie jest zlokalizowane w górnej części drzewa oskrzelowo i tchawicy, lepiej jest wykonać wdech. W celu uzyskania najlepszych rezultatów w mieszaninie sody można dodać bulion lub olejku z rumianku apteki. Temperatura wody do inhalacji nie powinna przekraczać 40 ° C.

Aby złagodzić suchy kaszel pić dużo płynów. Ideal – alkaliczna woda mineralna lub herbatki ziołowe. Picia ogrzanej wody mineralnej małych sip w ciągu dnia.

W szklance ciepłej (nie gorącej!) Mleka rozpuścić 1 h. Łyżka masła, 1 h. Łyżka miód, pić 1 szklankę dziennie na 20 minut przed jedzeniem.

Zmniejszyć łaskotanie w drogach oddechowych i kaszlu odruch pomoże smarować olejem z oliwek gardła.

Rzodkiewka jest doskonałym lekarstwem na kaszel. Jest uważany za przydatne sok z miodem. Miód, dając lepkość soku, ma masę przydatnych właściwości. Musisz vychinit 1 rzodkiewka, robiąc dziurę w podobieństwie stożka. Wewnątrz, dodać 2 godziny. Łyżeczka miodu, pominięto korzeń do filiżanki lub szkła tak, że została ustalona pomiędzy ścianami i nie dotyka dna. O godzinie rzodkiewka niech sok. Weź go trzy razy dziennie po łyżeczce. Jaskółka trzeba łyków soku otoczone ścianą gardła.

Imbir mowa leczyć sto chorób. Jest to łatwe, aby pomóc poradzić sobie z suchym kaszlem. Imbir korzeń ruszt, wlać wódkę, po 5 dniach, wziąć 20-30 kropli 3 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem.

Inną sprawdzoną lekarstwem na suchy kaszel jest mleko. Śmietanka ogrzewa się do 50 ° C. W szklance mleka trzeba dodać 2 h. Łyżka miodu, 1 kurczaka żółtko. Pij małymi łykami, 2 razy dziennie po posiłkach.

Wywar z suchym kaszlem

Zastosowanie infuzji do pomocą ziołowe do leczenia lub częściowo ułatwić przepływ suchego kaszlu. Należy jednak pamiętać, że nie mogą być stosowane w leczeniu astmy. Astmę i choroby alergiczne, są w przybliżeniu na tym samym etapie. Niektóre ziołowe składniki mogą powodować reakcje alergiczne.

 • Wywar z liści lipy

Do przygotowania trzeba suszone rozgniecionych liści lipy z szybkością 1 łyżka. łyżka na szklankę wody. Liście zasnąć w wodzie, doprowadzić do wrzenia, pozostawić 10 minut, odcedzić. 3 wziąć łyk co godzinę przez cały dzień. Małe porcje bulionu są korzystne dla układu oddechowego. Naucz się regularnym herbaty dodać kilka liści lipy. Więc można zmieniać smak herbaty, oraz, oczywiście, aby pozbyć się suchy kaszel.

 • Wywar z liści oregano

2 łyżki. Posiekane oregano pozostawia gotować w 300 ml wody, ostudzić, odcedzić, wziąć pół szklanki dziennie po posiłkach.

 • Herbal

Buliony Gotowanie może wynosić od kilku składników, okazała się popularna ziołową herbatę z liśćmi matki i macochy, dziurawca i lipy. Składniki miesza się w równych ilościach, zaparzenia w 3 łyżki. łyżki na 300-400 gramów wody.

 • Piersi ziołowy

Piersi ziołowy pobudzają kaszel, łagodzą ból gardła, zwiększają odporność organizmu. Aby przygotować bulion, weź mieszankę wprowadzony pierwiosnka, babki lancetowatej, rumianku i suszone płatki róży. Dzika zmielić, wymieszać z mieszanek ziołowych. Wszystkie zioła podjąć w stosunku 1:1 . 3 łyżki. Mieszanina łyżka zalać 1 litrem wody, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień, niech gotować przez 10 minut, odcedzić, dodać 5 łyżek. łyżki cukru. Cukier może być zastąpiony przez miodu, ale należy pamiętać, że miód można dodawać tylko do wody lodowej. Całym na konieczność picia pół litra równych częściach z pożywki.

 • Wywar z tymianku i owoc kopru włoskiego

Take pół łyżeczki ziela tymianku, kopru nasiona lnu, owoców, posiekać. W szklance zimnej wody, dodać 2 łyżki. Mieszanina łyżki ziela, niech parzyć przez 1-2 godzin. Po tym wlewie doprowadzić do wrzenia. Sprawiają, że lepiej na małym ogniu na patelni ze stali. Weź wywar 3 razy dziennie przez 50-70 gramów.

 • Wlewu pąków sosny

Aby przygotować bulion jest stosowany w postaci suchej, wciąż świeżych pączków sosny. 3 h. Łyżka, umieścić w rondlu, zalać 1 szklanką wrzącej wody, przykryć, zawinąć, że był to efekt termosu. Po pół godziny, odcedzić, przelać nalewki w szklanej misce. Bierze jeden łyk, gdy parcie na kaszel.

 • Wywar z otrębów

W niektórych przypadkach, wywar z otrąb można wyleczyć suchy kaszel w ciągu zaledwie jednego dnia. Gotować trzeba 500 gramów żyta lub otrębów pszennych. Wypełnić je z dwoma litrami wody, doprowadzić do wrzenia. Stale mieszając. Bulion, pozostawić na 1 godzinę, przecedzić przez gazę szmatką. W ciągu dnia trzeba pić wywar z całości. Drink jest ciepły. Aby utrzymać temperaturę naparu, wlać bulion z otrębami w termosie. Jeśli jest to pożądane, napój może być dodawany w cukru lub miodu.

 • Produkty pszczele od suchego kaszlu

W godzinach porannych przed śniadaniem, jeść dwie łyżeczki miodu. Miód smaruje gardło, co znacznie ułatwia odkrztuszanie.

Rozpuścić 1 łyżka. łyżka w 1 szklance ciepłej wody. Woda powinna być ciepła, ale nie gorąca. Pij 4-5 łykami co 2 godziny.

Propolis – unikalny produkt pszczelarstwa. W ciągu dnia, przyswajalny kawałek propolis. Wraz ze śliną do organizmu dostanie składniki lecznicze, które pomagają z suchym kaszlem i bólem gardła.

Inhalacyjne do leczenia suchego kaszlu

Akt bezpośrednio do inhalacji do dróg oddechowych, a zatem są one skuteczne na każdym etapie tej choroby. Aby być stosowany jako buliony drogi oddechowe i roślinnych olejków eterycznych. Najbardziej skuteczne są z drewna iglastego oleju: sosna, jodła, cedr. W wodzie o temperaturze nie większej niż 45-50 stopni nanieść kilka kropli olejku, oddychać w ciepłych oparów oleju.

Dobry efekt jest podana wdychania bulionie z ziemniaków, babki, lawendy, rumianku. Aby przygotować, wziąć 5 łyżek. łyżki surowe wlać 1 litr wody, doprowadzić do wrzenia, chłodny. Pochylać się nad garnka, przykryć głowę ręcznikiem i wdychać przez około 15 minut. Zabrania się oddychać nad prostu ugotowany bulion, t. I. To jest obarczona oparzenia dróg oddechowych. Ta skuteczna procedura jest przeciwwskazana w nadciśnieniu, t. I. Może powodować wzrost ciśnienia.

W leczeniu suchego kaszlu w placówkach medycznych można przypisać procedurę inhalacji pacjenta, w którym mikrocząstek leki stanowią szczególną chmurę. Z pomocą inhalatorów, nebulizatory można leczyć kaszel u małych dzieci. Nawiasem mówiąc, ciało dziecka reaguje nadmiernie wysuszone powietrze. Upewnić się, że powietrze w mieszkaniu była umiarkowanie wilgotne.

Jeśli kaszel utrzymuje się przez długi czas – skontaktować się z lekarzem. Nie samoleczenia! Tylko wykwalifikowany lekarz może określić przyczynę choroby i przepisać odpowiednie leczenie.

Lekarze na leczenie „rozerwanie” bolesny kaszel

load...