Jak odbarwienie nadtlenek włosy?

Zawartość:

Zadbane włosy Piękne blond kolor – marzenie wielu kobiet. I aby osiągnąć ten sen, dla kobiet, aby zacząć odbarwić włosy, a dopiero potem, jeśli to konieczne, aby spełnić swoją tonację, dając odpowiedni odcień światła.

load...

Aby rozjaśnić włosy przez długi czas był stosowany nadtlenek wodoru, dzisiaj istnieje tak wiele różnych marek leków, ale ich podstawą, jak przed pozostałościami jest nadtlenek wodoru. Wytwarza się preparaty o różnych stężeniach.

Aby określić odpowiednie stężenie musi najpierw określić, jaki kolor chcesz uzyskać wynik, a do oceny struktury i jakości włosów.

Głównym wskaźnikiem – ich higroskopijne, czyli szybkość, z jaką one absorbować wilgoć. Jeśli są one bardzo trudne do zwilżenia wodą, stężenie będzie znacznie większa, niż gdyby szybko absorbuje wilgoć. W celu zmniejszenia ciężaru cienka porowata włosy stosuje się nadtlenek wodoru o stężeniu 4-8%, a dysk o grubości – 8-12%.

Zasada polega na tym, że bielenie nadtlenkiem traktowane włosy utlenia się z tlenem, przy czym pigment, który określa barwę przekształca bezbarwnej substancji. W celu przyspieszenia reakcji tej stosuje się wodorowęglan fryzjerskich amonu lub wodorotlenku amonu dodaje się w ściśle określonej ilości, ponieważ ich nadmierne stosowanie nie tylko poprawia wyniki bielenia, ale wręcz przeciwnie, to pogorszeniu.

load...

W celu przygotowania roztworu powinna być bezpośrednio przed zastosowaniem nadtlenku wodoru do włosów, gdyż proces wydzielania tlenu, natychmiast rozpoczyna się i trwa przez określony czas.


Powrót do spisu treści

Jak przygotować roztwór nadtlenku wodoru?

Ilość roztworu nadtlenku wodoru niezbędnego zależy od grubości i długości włosów. Zwykle w celu rozjaśnienia włosów środkowy wymaganą długość 50-60 ml kompozycji. Ale lepiej jest przygotować roztwór z niewielkim marginesem, aby wyeliminować konieczność przerwania procesu nakładania kompozycji, gdyż może to przyczynić się do ich nierównym dostępem światła na całej głowie.

Roztwór można wytwarzać w porcelany, szkła, tworzyw sztucznych lub naczyń emaliowanych. Nie można używać naczyń metalowych, jak metal reaguje z nadtlenkiem i spowodować rozkładu tej kompozycji.

Szczotka powinna mieć nadtlenkiem syntetyczne szczeciny jako naturalny bardzo szybko niszczone przez oddziaływania kompozycji.
Powrót do spisu treści

Jak rozjaśnić włosy?

Przed oświetlenie, włosy nie powinny być myte do naturalnej warstwy tłuszczu, która może je chronić i skóra głowy nie są usuwane.

Korzenie odbarwiony znacznie szybciej końca, ponieważ reakcja utleniania pod wpływem ciepła pochodzącego od skóry głowy, jest większa. Dlatego też, w celu odciążenia włosy równomiernie w pierwszym roztworze bielenia nadtlenkiem powinny być stosowane w odniesieniu do końców pierwszej odchodzenia od głowy do 2 cm, a gdy pożądany kolor jest prawie osiągnięte, należy stosować ponownie do roztworu, tym razem, począwszy od korzeni.

Jeśli twoim celem – aby rozjaśnić regenerować korzenie, rozwiązanie musi być stosowane tylko na korzeniach, nie dotyka, z możliwościami, które zostały uprzednio rozjaśnionych włosach. W celu ułatwienia procesu barwienia, kompozycja powinna być zastosowana gruba.

Jeśli chcesz rozjaśnić pasma gościnności w domu, aby wykonać tak zwane pasemkami, można użyć specjalnego gumową nakładkę lub normalny czepek, która ciasno pasuje do głowy, dzięki czemu małe otwory. Odbarwienie w tym przypadku, włosy mogą być wysokie stężenie nadtlenku wodoru, jako ryzyko nagrać głowy jest wyeliminowane. Oprócz kapelusze, aby odciążyć poszczególne pasma nadtlenku potrzebna jest hakiem (nie metalu), które napływają do zamków na powierzchni pokrywy do dalszego wyjaśnienia.

Podczas wybielania pamiętać, aby spróbować jak najmniejsze szkody dla skóry i włosów. Aby rozjaśnić naturalny blond włosy należy nałożyć niewielką koncentrację kompozycji, a ponadto, jeśli zabarwienie sierści -vnimatelno śledzić przebieg procesu.

load...